1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. نقشه دیجیتال چیست؟

نقشه دیجیتال چیست؟

نقشه دیجیتال چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
نقشه دیجیتال چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

اگر تا به حال به یک سفر جاده ای رفته اید یا آدرس مکانی را که قبلاً نرفته اید جستجو کرده اید، باید ارزش نرم افزار نقشه دیجیتال و فوری را بدانید. سیستم‌های کنونی از GPS برای یافتن موقعیت شما در کره زمین و انتقال آن به پایگاه داده‌ای از جاده‌ها و مکان‌های نمایش داده شده در صفحه تلفن همراهتان استفاده می‌کنند. سیستم به خوبی کار می کند و دائما در حال بهبود است.

با این حال، مشکلاتی وجود دارد. اولاً، علیرغم ماهیت آنی این سیستم، سرعت ردیابی نقشه دیجیتال و دانلود اطلاعات مسیر شما توسط اجزای مختلف شبکه محدود می شود که ممکن است باعث ناپایداری در مسیر پیشنهادی شود. همچنین به دلیل محدودیت های دقت سیستم، ممکن است به جای اشتباه یا مسیر اشتباه هدایت شوید که منجر به سردرگمی می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینید چگونه فناوری بلاک چین این مشکلات را برطرف می کند. 

محدودیت های نقشه دیجیتال فعلی چیست؟

محدودیت های نقشه دیجیتال فعلی چیست؟

در حالی که قابلیت‌های نقشه‌ دیجیتال قابل تحسین است اما همچنان می‌توانند کند، نادرست، گران یا مزاحم حریم خصوصی کاربر باشند. هزینه نگهداری نیز باید در نظر گرفته شود. نقشه‌ دیجیتال معمولاً توسط تیم‌هایی تولید می‌شوند که با خودروهای ویژه برای نقشه‌برداری مناطق مختلف و بروزرسانی داده‌ها گشت‌زنی می‌کنند. 

این مساله هزینه داشته و زمان بر است زیرا با تغییر مداوم جاده ها و جابجایی بی پایان مشاغل محلی، این روند برای همیشه ادامه خواهد داشت. در واقع، به همین دلیل است که تنها شرکت های بزرگی مانند گوگل می توانند این خدمات را ارائه دهند. چون سرمایه ای برای فعال نگه داشتن این سیستم دارند. 

صحبت از گوگل شد، باید گفت که اکثر کاربران می دانند که مدل های فعلی داده های مکان افرادی که از خدمات گوگل استفاده می کنند را ردیابی و ذخیره می کنند که بسیاری آن را نقض مستقیم حریم خصوصی می دانند. متأسفانه، استفاده از این محصولات مفید به معنای پذیرش این موضوع است که شخص ثالث ممکن است به طور بالقوه بداند شما در هر زمان مشخص کجا هستید یا بوده اید.

برای آشنایی با دوره آموزشی دکس تریدینگ بر روی لینک کلیک کنید. 

چگونه بلاک چین می تواند به توسعه نقشه دیجیتال کمک کند؟

اکنون، با فناوری بلاک چین، باید بتوان بر همه این مشکلات غلبه کرد و یک سیستم نقشه برداری جهانی سریع و قابل اعتماد ایجاد کرد که برای کاربران نهایی کاملا خصوصی است. با کمک قدرت فناوری غیرمتمرکز در کنار پروتکل های قدرتمند دیگر می توان نوع جدیدی از نقشه های اینترنت محور را ایجاد کرد. اگر یک بلاک چین همه داده ها را میزبانی کند، زمان ارسال داده ها را می توان به شدت کاهش داد. 

برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) می توانند اطلاعات دستگاه شما را به همراه داده های بلاک چین و داده های حسگر، پس از پردازش محلی ارسال کنند. این به معنای انتقال داده کمتر و همچنین پردازش کمتر است. علاوه بر این، به دلیل استفاده از سیستم‌های غیرقابل اعتماد در دفتر کل غیرمتمرکز، کاربران می‌توانند مطمئن باشند که این برنامه‌ها اطلاعات دقیق و به‌روزی دارند که قابل دستکاری نیست. کل سیستم می تواند تقریباً فوراً به شرایط تغییر پاسخ دهد زیرا هیچ نهاد مرکزی برای پردازش و انتشار داده ها وجود ندارد.

کاربران کنترل کاملی بر این دارند که چه کسی می تواند اطلاعات آنها را ببیند و کل سیستم کاملاً شفاف و بدون ابهام است و می توانید آنچه را که به اشتراک گذاشته می شود مشاهده کنید. این مشکل خدمات مبتنی بر مکان را به عنوان پنجره ای به زندگی شخصی افراد حل می کند.

کدام پروژه ها در زمینه نقشه دیجیتال کار می کنند؟

کدام پروژه ها در زمینه نقشه دیجیتال کار می کنند؟

این عرصه در حال حاضر چند بازیکن مهم دارد. برخی از محبوب ترین پروژه های در حال توسعه FOAM، XYO و Hyperion هستند. برای مبتدیان، پروژه ای به نام FOAM می تواند نمونه خوبی از چگونگی حل مشکل نقشه برداری غیرمتمرکز باشد. اساسا، FOAM از بلاک چین اتریوم و سرویسی به نام geohash برای ایجاد آدرس‌های شبکه که با مکان‌های واقعی مطابقت دارند، استفاده می‌کند. این سیستم اثبات مکان (Proof of Location) نام دارد و از یک سری فرستنده رادیویی به نام انکور برای عمل به عنوان گره شبکه استفاده می کند. مدیران برای شرکت باید توکن های FOAM را به اشتراک بگذارند اما برای همکاری های موفق خود نیز پاداش دریافت خواهند کرد. سپس این گره‌ها به هم متصل می‌شوند تا «منطقه‌هایی» را تشکیل دهند که اساساً منطقه‌ای را در سطح زمین تعریف می‌کنند.

هنگامی که شبکه اصلی ساخته می شود، کاربران می توانند "نقاط مورد علاقه" را ایجاد کنند که به یک آدرس خاص در بلاک چین نگاشت می شوند. با استفاده از توکن‌های سهام، کاربران مختلف می‌توانند در مورد اعتبار یک نقطه خاص رای دهند. به این ترتیب، طرف برنده تمام تراشه های استیک شده را به عنوان پاداش دریافت می کند و طرف بازنده تمام توکن ها را از دست می دهد.

برای آشنایی با آموزش ارز دیجیتال کافیست بر روی لینک کلیک کنید. 

البته این سیستم کامل نیست زیرا باید زیرساخت هایی از انکورهای کافی در محل وجود داشته باشد و علیرغم وجود انگیزه های مالی، مسیر طولانی برای پوشش سطح زمین باید طی شود. علاوه بر این، از آنجایی که این سیستم بر روی اتریوم اجرا می شود، مشمول محدودیت های پهنای باند و سرعت آن شبکه است. البته گفته شده که این موارد در حال ارتقا هستند.

با استقرار ساده این سنتیل ها، کاربران می توانند توکن های XYO کسب کنند. وقتی نگهبان‌های مستقر در دنیای واقعی نزدیک باشند و بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کاربران می‌توانند پاداش‌های بیشتری دریافت کنند. این به کاربران انگیزه می‌دهد که تا حد امکان Sentinels را مستقر کنند که البته منجر به گسترش شبکه و افزایش کیفیت داده های مکانی می شود. توجه داشته باشید که هر گوشی هوشمندی با دانلود اپلیکیشن این پروژه می تواند به سنتیل تبدیل شود.

معرفی پروژه های فعال در زمینه نقشه دیجیتال

راه های دیگری نیز برای کسب پاداش برای کاربران وجود دارد. از جمله تبدیل شدن به "Archivist" یا "Diviner". آنها اساساً لایه های شبکه ای هستند که اطلاعات را روی بلاک چین ذخیره می کنند و عملیات جستجو را روی آن داده ها انجام می دهند. اگر همه این اجزا با هم کار کنند، ما یک نقشه دیجیتال آنی و همیشه در حال تغییر از جهان خواهیم داشت که به طور مداوم در یک دفتر کل غیرقابل تغییر ثبت می شود. شایان ذکر است که سنتیل ها گران نیستند و همانطور که گفته شد، هر گوشی را می توان به Sentinel تبدیل کرد.

این مدل دارای سه لایه است. لایه سطح کاربر که اپلیکیشنی به نام Titan است، اطلاعات مکان و خدمات کیف پول توکن این پروژه به نام HYN را ارائه می دهد. کاربران می توانند از این نشانه ها برای بررسی نقاط مورد علاقه خود استفاده کنند. 

در زیر این لایه، یک سیستم "Proof of Hybrid" وجود دارد که یک شبکه دو لایه است که هم یک لایه اثبات کار به نام Map3 و یک لایه اثبات سهام به نام اطلس دارد. Map3 جایی است که داده های مکان ذخیره، تأیید و توزیع می شوند. اطلس همچنین جایی است که تراکنش‌ های دارایی مرتبط با کارت و اعتبارسنجی در بلاک چین انجام می‌شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که ضد سانسور و تحمل اشکال باشد.

برای آشنایی با خالق بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید.

کاربران در Titan می‌توانند توکن‌های HYN خود را برای پشتیبانی از لایه Map3 به اشتراک بگذارند و به آنها پاداش‌های غیرفعال برای مشارکت در عملیات یک گره بدهند. علاوه بر این، این توکن ها را می توان مجدداً در لایه Atlas قرار داد که دوباره به شبکه کمک می کند و به کاربران فرصت های بیشتری برای دریافت پاداش می دهد. با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام اطلس، 88 گره برتر تولید کننده بلاک برای دریافت پاداش بلاک انتخاب می شوند.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند کاربران را برای ورود هرچه سریعتر به این حوزه ترغیب کند این است که هایپریون برای 9 چرخه مقیاس بندی برنامه دارد و در هر چرخه، هر گره در شبکه به دو گره تقسیم می شود. این شبکه را به صورت افقی در لایه های Atlas و Map3 گسترش می دهد. همچنین میزان پاداش برای اپراتورهای گره بلندمدت را افزایش می دهد. این فرآیند انگیزه هایی را برای کمک به خدمات نقشه غیرمتمرکز ایجاد می کند.

همچنین مفید است که شبکه Hyperion می تواند به طور یکپارچه در یک برنامه نقشه برداری موجود ادغام شود. در نهایت، مدلی که شبکه برای سوزاندن توکن ها استفاده می کند، تضمین می کند که با افزایش میزان توکن های موجود در شبکه و افزایش تقاضا برای خدمات کارت، عرضه توکن ها به تدریج کاهش می یابد. به همین دلیل، بسته به پویایی عرضه و تقاضا (دینامیک تقاضا)، قیمت توکن را افزایش می دهد.

چگونه می توانیم در زمینه نقشه دیجیتالی نقش آفرینی کنیم؟

چگونه می توانیم در زمینه نقشه دیجیتالی نقش آفرینی کنیم؟

همه این پروژه ها به دنبال پشتیبانی از سوی کاربران علاقه مند هستند، بنابراین اگر به این فعالیت علاقه مند هستید، می توانید به روش های مختلف مشارکت کنید. اگر FOAM پروژه ای است که بیشتر از دیگران برای شما جذابیت دارد، راه های مختلفی برای ورود به آن وجود دارد. با مراجعه به وب سایت این پروژه، می توانید با نقشه آنها کار کنید. شما همچنین می توانید "ارسال سیگنال" را شروع کنید. 

این بدان معنی است که شما برخی از توکن های FOAM را در یک قرارداد هوشمند قفل کرده و یک مکان جغرافیایی را تعریف می کنید که به خدمات بیشتری نیاز دارد. این امر کاربران را وادار می کند تا نقاط انکورهای جدیدی در منطقه ایجاد کنند زیرا آنها در ازای این کار FOAM گزارش شده را دریافت می کنند. توجه داشته باشید که برای شروع ارسال سیگنال، به یک کیف پول افزونه مرورگر، مانند MetaMask، حاوی توکن های FOAM نیاز دارید. شما همچنین می توانید سخت افزار رادیویی خود را پیکربندی کنید و FOAM را برای تبدیل شدن به یک پخش کننده تقویت کننده بچسبانید. البته این کار جنبه فنی کمی دارد؛ با این حال، در وب سایت رسمی، اطلاعاتی در مورد نحوه انجام این کار ذکر شده است.

علاقه مندان به XYO در حال حاضر دو گزینه برای شرکت دارند. همانطور که در بالا ذکر شد، آنها می توانند برنامه COIN را دانلود کرده و از طریق تلفن هوشمند خود XYO کسب کنند. هرچه بیشتر سفر کنند و با سایر کاربران تعامل داشته باشند، پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد. البته، برای فعالیت های عمیق تر، می توانند Sentinel را خریداری کرده و در دنیای واقعی مستقر کنند. این سنتینل ها می توانند با استفاده از چیزی که «پل» نامیده می شود به شبکه اصلی متصل شوند و بازده سرمایه گذاری کاربر را چند برابر کنند.

آینده پروژه های فعال در زمینه نقشه دیجیتال چگونه است؟

آینده پروژه های فعال در زمینه نقشه دیجیتال چگونه است؟

این پروژه ها جاه طلبانه هستند اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. هنوز خیلی زود است که بگوییم کدام یک از این پروژه ها به استانداردی تبدیل می شوند که در آینده مورد استفاده همه قرار می گیرند (اگرچه هیچ یک از آنها این سرنوشت را نمی دانند) اما آینده روشن به نظر می رسد.

همه این پروژه ها برنامه های زیادی برای آینده دارند. شاید خوش بینانه به نظر برسد اما هنوز تا پایان کار فاصله داریم. این احتمال وجود دارد که یک یا چند کارت مبتنی بر بلاک چین در نهایت به استانداردهای جدید تبدیل شوند اما مشخص نیست که کدام پروژه ها ابتدا به آنجا می رسند یا اینکه آیا محبوب خواهند شد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد هاردفورک شانگهای اتریوم، بر روی لینک کلیک کنید.

کلام آخر 

با توجه به ایرادات نقشه های فعلی باید تغییر اساسی صورت گیرد. ما در این مقاله نشان داده‌ایم که شیوه‌های جدید به روش‌های نوآورانه مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند و همیشه ممکن است یک پروژه جدید، تغییر اساسی مورد نظر را ایجاد کند. هر اتفاقی که بیفتد، واضح است که بلاک چین نقش مهمی در آینده ایفا خواهد کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com