1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال 2022

بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال 2022

بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال 2022
لوگو علیرضا محرابی
بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال 2022
سرمایه گذاری

استیکینگ کریپتو به فرآیند «قفل کردن» توکن‌های دیجیتال شما برای مدت زمان معینی اشاره دارد تا به عملکرد و ایمنی شبکه بلاک‌چین مربوطه کمک کند و شما نیز در عوض با گذاشتن توکن های خود، فرصت کسب سود خواهید داشت. در این راهنما، نه تنها بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال برای سال 2022 را بررسی می‌کنیم، بلکه توضیحی درباره نحوه عملکرد این بخش از صنعت بلاک چین نیز خواهیم داشت.

بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال در بازار در حال حاضر عبارتند از:

 Aqru: بهترین پلتفرم اشتراک ارز دیجیتال در خارج از ایالات متحده

eToro: بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو در ایالات متحده

Crypto.com: بهترین پلتفرم اشتراک ارز دیجیتال برای برداشت های انعطاف پذیر

Coinbase: صرافی محبوبی که خدمات استیکینگ ارز دیجیتال را نیز ارائه می دهد

Binance: پلتفرم عالی برای جوایز با ریسک بالا

LooksRare: با استیک LOOKS تا 221% APY کسب کنید

TradeStation: بهترین پلتفرم معاملاتی با استکینگ کریپتو

BlockFi: بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو برای استیبل کوین ها

Nexo: تا 8.5٪ APY در هلدینگ بیت کوین کسب کنید

Kraken: پلتفرم برتر آن چین با بازدهی جذاب

Gemini: پلتفرم مورد اعتماد برای تجارت و استیک ارزهای دیجیتال

MyCointainer: برخی از بهترین جوایز سرمایه گذاری در بازار

معیارهای بررسی برای بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال

در این مقاله در جستجو برای بهترین پلتفرم‌های استیکینگ رمزارزها برای سال 2022، روی مجموعه خاصی از معیارها تمرکز شده است. از منظر سرمایه گذاری، این معیارها شامل بازده پیشنهادی، شرایط قفل و تعداد توکن های پشتیبانی شده است.

از نظر امنیت، بررسی شده که آیا هر پلتفرم دارای مجوز نظارتی است یا خیر و چه سیستم‌هایی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تلاش‌های سرمایه‌گذاری شما در یک محیط امن انجام می‌شود. یافته‌های بررسی در مورد پلتفرم های استیکینگ رمزنگاری را می‌توان در لیست زیر یافت.

بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو

  • Aqru: به طور کلی بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو

Aqru: به طور کلی بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو

به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای یادگیری نحوه خرج کردن بیت‌کوین، AQRU اولین پلتفرم استیکینگ ارز دیجیتال است که باید در نظر گرفته شود. این پلتفرم به عنوان بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال، استیکینگ خود را با در نظر گرفتن دانش افراد تازه کار ساخته است، زیرا خود وب‌سایت از نظر بصری برای کاربر آسان بوده و عاری از اصطلاحات غیر ضروری است. شما حتی می‌توانید از طریق اپلیکیشن موبایل Aqru، که کاربر پسند نیز هست، به حساب استیک ارز دیجیتال خود دسترسی داشته باشید.

از نظر دارایی‌های پشتیبانی شده، این پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال به شما امکان می‌دهد ارزهای فیات و توکن‌های دیجیتال را واریز کنید. ارزهای فیات شامل یورو و پوند است. استیک ارزهای دیجیتال نیز شامل توکن های با ارزش بالا مانند بیت کوین و اتریوم و استیبل کوین هایی مانند تتر و ارز USDC است. وقتی نوبت به بازدهی می‌رسد، بازدهی در این پلتفرم به دارایی رمزنگاری خاصی که می‌خواهید در آن استیک کنید بستگی دارد. 

به عنوان مثال، استیبل کوین های پشتیبانی شده بالاترین بازدهی را با ۱۲ درصد در سال می پردازند. بیت کوین و اتریوم هر دو 7 درصد در سال بازدهی دارند که جذاب است. به همین دلیل است که Aqru در صدر فهرست بهترین پلتفرم‌های استیکینگ کریپتو و حساب‌های ارز دیجیتال قرار دارد.

این پلتفرم به عنوان یکی از بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال، می‌تواند با وام دادن سرمایه شما به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و نهادی (که به دنبال قرض گرفتن کریپتوهای اضافی هستند)، به این نرخ‌های APY دست یابد. به این ترتیب، ملاحظات مورد نظر را در نظر بگیرید. برای برداشت وجه از پلتفرم Aqru هنگام نقد کردن ارزهای فیات هیچ هزینه ای دریافت نمی شود. با این حال، برای برداشت‌های ارز دیجیتال، کارمزد یکسانی معادل 20 دلار دریافت می‌کنند که ممکن است Aqru را برای سرمایه‌گذاری‌های کوچک نامناسب کند. Aqru همچنین یکی از بهترین سایت های وام کریپتو به دلیل نرخ های فوق العاده است.

متأسفانه، Aqru کاربران آمریکایی را نمی پذیرد. اگر در ایالات متحده مستقر هستید و می خواهید ارز دیجیتال خود را استیک کنید، eToro را توصیه می کنیم که در ادامه بررسی می کنیم.

پاداش استیک

استیبل کوین (USDT، USDC، DAI): 12٪

کوین های غیر پایدار (BTC، ETH): 7٪

حداقل و حداکثر مقدار استیک حداقل 100 یورو (110.80 پوند)؛ حداکثر اعلام نشده است
دوره قفل بدون دوره قفل. برداشت های انعطاف پذیر ارائه شده است
ویژگی های امنیتی و تنظیمی توسط جمهوری لیتوانی تنظیم می شود
جوایز اضافی N/A
پرداخت

روزانه

  • eToro: پلتفرم محبوب کریپتو Staking با کارمزد پایین

eToro: پلتفرم محبوب کریپتو Staking با کارمزد پایین

در بررسی etoro در درجه اول باید گفت، eToro به عنوان یک کارگزار ارز دیجیتال تحت نظارت SEC شناخته می‌شود که کارمزدهای پیشرو در صنعت و حداقل حساب را ارائه می‌دهد. با این حال، eToro از آن زمان پورتالی ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد سرمایه گذاری های بیکار خود را در ارزهای دیجیتال به اشتراک بگذارید و یا استیک کنید، به این ترتیب etoro یکی از بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال به شمار می رود. در واقع، آن چیزی که واقعاً در مورد این پلتفرم جذاب است این است که به محض خرید دارایی های دیجیتال در eToro، توکن های مربوطه به طور خودکار از طرف شما در اختیار شما قرار می گیرند.

در زمان نوشتن این مقاله، eToro جوایز خودکار را برای سه تا از بهترین سکه‌های استیکینگ ارائه می‌کند. این کوین ها شامل اتریوم، کاردانو و رمزارز ترون می شود. از نظر کارمزد، این موضوع به وضعیت عضو eToro و موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، در حالی که اعضای برنز و مشتریان ایالات متحده 75٪ از بازده سهام ماهانه را که eToro می تواند دریافت کند، دریافت می کنند، دارندگان حساب های الماس و پلتفرم پلاس (+) 90٪ را کسب می کنند.

eToro همچنین اگر بخواهید در یک ترتیب انعطاف‌پذیر شرکت کنید، یکی از بهترین پلتفرم‌های استیک ارز دیجیتال برای سال 2022 است. منظور ما این است که هیچ الزامی برای قفل کردن توکن های رمزنگاری شما برای دوره زمانی وجود ندارد. برعکس، تا زمانی که تصمیم به دریافت پول نقد بگیرید، به کسب جوایز استیک در توکن های واجد شرایطی که در کیف پول رمزنگاری eToro خود دارید ادامه خواهید داد. این موضوع متعاقباً از نیاز به انتقال سکه‌های موجود بین پلتفرم‌های رقیب جلوگیری می‌کند.

در انتخاب eToro به‌عنوان ارائه‌دهنده استیکینگ، طیف کاملی از مزایای دیگر ارائه می‌شود. به عنوان مثال، شما دارایی های رمزنگاری خود را در یک اکوسیستم به شدت تحت نظارت قرار می دهید، زیرا eToro توسط SEC، FCA، ASIC و CySEC مجوز دارد. علاوه بر این، اگر مایل به خرید رمزارز در eToro هستید، می‌توانید وجوهی را با دلار آمریکا به صورت رایگان با کارت نقدی/اعتباری، ACH، سیم کارت بانکی یا کیف پول الکترونیکی واریز کنید و به جای پرداخت کمیسیون های گران، فقط باید اسپرد مورد نظر را پوشش دهید.

پاداش استیک ماهانه برای ADA، TRX، ETH2.0* متفاوت است. (بر اساس کل حجم سهام همه کاربران eToro.)
حداقل و حداکثر مقدار استیک معادل دلار آمریکا که اجازه می دهد حداقل 1 دلار پاداش استیک در ماه دریافت کنید
دوره قفل بدون دوره قفل. دسترسی انعطاف پذیر
ویژگی های امنیتی و تنظیمی

براساس قوانین SEC

دارای مجوز FINRA و FinCEN

جوایز اضافی سطوح بالاتر عضویت در باشگاه، درصد بیشتری از جوایز استیکینگ را کسب می کنند.
پرداخت ماهانه
  • Crypto.com: بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال برای برداشت های انعطاف پذیر

Crypto.com: بهترین پلتفرم استیکینگ ارزهای دیجیتال

Crypto.com در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی و از آن زمان به یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال با میلیون‌ها مشتری در جهان تبدیل شد. با این حال، اگرچه Crypto.com اساساً به دلیل ارائه خدمات مبادله ساده و کم‌هزینه برای بیش از ۲۵۰ توکن معروف است، این پلتفرم در مجموعه‌ای از موضوعات مرتبط با محصولات دیگر در زمینه رمزنگاری‌ نیز دخالت دارد. Crypto.com یکی از بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال است.

Crypto.com علاوه بر وام دهی، کارت های اعتباری رمزنگاری، کارت های نقدی و بازارهای NFT، خدمات استیکینگ را از طریق تسهیلات Crypto Earn خود نیز ارائه می دهد. به طور خلاصه، هنگامی که توکن های دیجیتال انتخابی خود را واریز کردید، Crypto.com وجوه را برای ارائه وام به دارندگان حسابی که مایل به وام گرفتن سرمایه هستند، اختصاص می دهد. وام گیرنده نهایی متعاقباً وجوهی را با بهره اضافه شده بازپرداخت خواهد کرد که شما به صورت روزانه دریافت خواهید کرد.

میزان سود پرداختی به شما، به سه عامل اصلی بستگی دارد. اول و مهمتر از همه، نرخ های APY بسته به توکن مربوطه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، استیبل کوین‌هایی مانند USDC و TrueGBP مقدار 12 درصد APY را جذب می‌کنند، در حالی که در مورد بیت‌کوین و اتریوم، این رقم 6.5 درصد است. دوم، نرخ‌های خاص بستگی به این دارد که آیا از قفل کردن توکن‌های خود برای یک یا سه ماه خوشحال هستید یا اصلاً شرط بازخرید ندارید.

و در نهایت، اگر بتوانید توکن‌های CRO را به اشتراک بگذارید، (که توکن دیجیتال بومی Crypto.com است)، APYهای بالاتری کسب خواهید کرد. صرف نظر از اینکه در کدام توکن ها و با چه شرایطی تصمیم می گیرید استیک داشته باشید، باید به خاطر داشته باشید که توکن های شما می توانند سود ایجاد کنند، زیرا Crypto.com وجوه را به درخواست کنندگان قرض می دهد. با این وجود، با پیوستن به Crypto.com، دسترسی فوری به مجموعه بزرگی از توکن‌های دیجیتالی نیز خواهید داشت که می‌توانید با کارت نقدی تنها با 2.99 درصد خریداری کنید، بنابراین این پلتفرم برای معامله‌گران فعال مناسب خواهد بود.

پاداش استیکینگ

استیبل کوین (USDT، USDC، DAI، و غیره): تا 14٪

کوین های غیر پایدار (BTC، ETH، CRO، LTC، و غیره): تا 14.5٪

حداقل و حداکثر مقدار استیک

حداقل: بسته به سکه متفاوت است (به عنوان مثال 0.005 BTC، 0.15 ETH)

حداکثر: 500000 دلار (معادل USD)

دوره قفل قابل تنظیم: سه ماهه، یک ماهه یا انعطاف پذیر
ویژگی های امنیتی و تنظیمی

ارزیابی سطح 4 از NIST Cybersecurity

تست استرس توسط Kudelski Security

جوایز اضافی APR با افزایش مقدار سهام CRO افزایش می یابد.
پرداخت هفتگی
  • Coinbase: صرافی محبوبی که خدمات استیک ارز دیجیتال را نیز ارائه می دهد

Coinbase: صرافی

اگر شما مبتدی هستید و به دنبال خرید و فروش دارایی های دیجیتال در یک محیط امن هستید، شاید Coinbase بهترین پلتفرم استیکینگ ارز دیجیتال برای شما باشد. این موضوع به این دلیل است که کوین‌بیس علاوه بر سرویس‌های استیک، یک پلتفرم مبادله تنظیم‌شده و کاربرپسند ارائه می‌دهد. در زمان نگارش این مقاله، Coinbase از شش ارز دیجیتالی پشتیبانی می‌کند که می‌توان آن‌ها را به اشتراک گذاشت.

این ارزها شامل Algorand، Cosmos، Tezos، Dai و USDC است. نرخ های پیشنهادی از 0.15٪ APY در USDC تا 5٪ در Cosmos متفاوت است. انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده، سکه‌های بیشتری نیز پشتیبانی شود. توجه به این نکته مهم است که برای واجد شرایط بودن پاداش استیکینگ، نیازی به خرید ارز دیجیتال در کوین بیس ندارید. برعکس، می‌توانید توکن‌هایی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، از یک کیف پول خارجی انتقال دهید.

اگر Coinbase را برای الزامات استیکینگ خود دوست دارید، می توانید با ارائه برخی از اطلاعات شخصی اولیه و یک کپی از شناسه صادر شده توسط دولت، یک حساب تأیید شده در کمتر از پنج دقیقه باز کنید و اگر هنوز سکه‌ای در اختیار ندارید، می‌توانید فوراً با کارت نقدی یا اعتباری خود خرید کنید. با این حال، باید در نظر داشته باشید که این روش پرداخت تقریباً 4٪ کارمزد دارد.

پاداش استیک تا 5% روی کوین های غیر پایدار؛ تا 2 درصد روی استیبل کوین ها
حداقل و حداکثر مقدار استیک بسته به دارایی متفاوت است (بدون حداقل ETH)
دوره قفل بسته به دارایی متفاوت است
ویژگی های امنیتی و تنظیمی

توسط SEC تنظیم می شود

فهرست شده در NASDAQ

جوایز اضافی N/A
پرداخت بسته به دارایی متفاوت است - از روزانه تا هفتگی
  • Binance: پلتفرم عالی برای پاداش های با ارزش بالا

Binance: پلتفرم عالی برای پاداش های با ارزش بالا

بایننس یکی از بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال برای کسانی است که به دنبال کسب جوایز بالا هستند. این پلتفرم به عنوان یک صرافی محبوب، قادر به پشتیبانی از نزدیک به 100 سکه مختلف است که طیف گسترده ای از پروژه ها و APY ها را پوشش می دهد. علاوه بر این، از نظر مدت زمانی که می خواهید توکن های خود را قفل کنید، بایننس گزینه های مختلفی را ارائه می دهد. این دوره ها معمولاً یک دوره 10،30، 60 یا 90 روزه را پوشش می دهد. چیزی که اغلب در بایننس می‌بینید این است که بالاترین بازدهی در دوره‌های قفل کوتاه‌تر پرداخت می‌شود.

این موضوع به این دلیل است که نرخ ها به صورت روزانه تغییر می کنند، بنابراین به ندرت می توانید APY های تبلیغاتی را برای بیش از یک ماه قفل کنید. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که هر استخر استیک دارای حداکثر تخصیص است، بنابراین ممکن است متوجه شوید که بهترین معاملات به سرعت فروخته می‌شوند. هنگامی که شرایط استیک خود را تسهیل کردید، می توانید از بایننس برای ترید ارزهای دیجیتال نیز استفاده کنید. پس از همه موارد، این پلتفرم بیش از 1000 بازار (60 عدد در ایالات متحده) را با هزینه های پیشرو در صنعت ارائه می دهد.

در واقع، بیشترین مبلغی که برای معامله در بایننس می پردازید، 0.10 درصد به ازای هر اسلیپیج است. این بدان معناست که به ازای هر 1000 دلار معامله، فقط 1 دلار کارمزد دریافت می شود. یکی دیگر از ویژگی هایی که بایننس ارائه می دهد و رتبه برتر در این زمینه دارد حساب پس انداز رمزنگاری آن است. در واریز وجوه، نرخ بهره بابت دارایی های رمزنگاری بیکار خود به شما پرداخت می شود. یک بار دیگر می گوییم، نرخ ویژه APY که شما به آن دسترسی دارید بستگی به شرایط ارز دیجیتال و دوره قفل دارد. معمولاً حساب های پس انداز انعطاف پذیر، کمترین نرخ را ارائه می دهند.

پاداش استیکینگ تا 3.78٪ در استیبل کوین؛ تا 150٪ روی برخی از کوین های غیر پایدار.
حداقل و حداکثر مقدار استیک بسته به سکه متفاوت است
دوره قفل می توانید بین انعطاف پذیر، 10 روز، 30 روز، 60 روز یا 90 روز انتخاب کنید
ویژگی های امنیتی و تنظیمی

درخواست مجوز تجارت انگلستان

مجوز انتقال پول در بسیاری از ایالت های ایالات متحده

جوایز اضافی N/A
پرداخت روزانه
  • LooksRare: تا 221% APY برای استیک LOOKS کسب کنید

LooksRare

LooksRare یک بازار جدید NFT است که هر بار که NFT می‌خرید یا می‌فروشید، جوایز ارزهای دیجیتال به دست می‌آورید. به همین دلیل یکی از بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال به شمار می رود. جوایز در توکن خود پلتفرم که LOOKS نام دارد توزیع می‌شوند. توکن حاکمیتی LooksRare DAO در حال حاضر در دست توسعه است و در حالی که DAO هنوز در حال نهایی شدن است، می توانید توکن های LOOKS خود را در پلتفرم LooksRare قرار دهید و تا 221% APY سود کسب کنید.

این کار به شما بستگی دارد که در LOOKS پاداش بگیرید یا در ترکیبی از LOOKS و اتریوم. اگر جوایز اتریوم را انتخاب کنید، نرخ بهره برای شرط بندی به 130٪ APY کاهش می یابد.

LooksRare فقط از استیکینگ برای توکن LOOKS پشتیبانی می کند و این توکن توسط اکثر پلتفرم های دیگر استیکینگ پشتیبانی نمی شود. بنابراین، این یک فرصت منحصر به فرد برای ارائه نرخ های بهره فوق العاده بالا در یک پروژه جدید ارز دیجیتال است.

پاداش استیک تا 221٪ APY
حداقل و حداکثر مقدار استیک -
دوره قفل -
ویژگی های امنیتی و تنظیمی -
جوایز اضافی هنگام خرید و فروش NFTها، LOOKS کسب کنید
پرداخت روزانه
  • TradeStation: بهترین پلتفرم معاملاتی 

TradeStation: بهترین پلتفرم معاملاتی

TradeStation یک پلتفرم معاملاتی قدرتمند برای ارزهای دیجیتال، سهام، فارکس، کالاها و موارد دیگر است. این ابزار طیف گسترده ای از جمله قابلیت های نموداری پیشرفته، حساب های آزمایشی و یک API برای تجارت خودکار را ارائه می دهد. TradeStation همچنین از استیکینگ ارزهای دیجیتال برای تعداد محدودی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد ضمن دسترسی به تمام ابزارهای معاملاتی پیشرفته این پلتفرم، سود کسب کنید و در زمره بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال به شمار می رود.

با TradeStation، می توانید USD Coin، Bitcoin، Ethereum، Litecoin و Bitcoin Cash را استیک کنید. USD Coin با 5% APY سود می برد، در حالی که بیت کوین و اتریوم هر کدام 0.5% APY سود می برند. بهره روزانه انباشته می شود و این اطمینان را می دهد که برای مدت زمان مشخصی قفل نمی شود. با این حال، دارایی های شما فقط به صورت ماهانه ترکیب می شوند.

آنچه در مورد استفاده از TradeStation برای استیکینگ رمزارزها بسیار عالی است این است که می توانید این سکه ها را مستقیماً از طریق TradeStation خریداری کنید. این پلتفرم برای هر معامله 1 دلار کارمزد به اضافه 0.30 درصد کارمزد ساخت/برداشت را دریافت می کند. برای معاملات بزرگ، کارمزد ثابت 1 دلاری، TradeStation را به یکی از مقرون به صرفه ترین صرافی های رمزنگاری موجود تبدیل می کند.

پاداش استیک تا 5% APY
حداقل و حداکثر مقدار استیک -
دوره قفل -
ویژگی های امنیتی و تنظیمی توسط SEC تنظیم می شود
جوایز اضافی -
پرداخت ماهانه

Staking Crypto چیست؟

استیک ارز دیجیتال چیست؟

این موضوع مهم است که قبل از شروع سفر سودآور خود در استیکینگ ارزهای دیجیتال و انتخاب بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال، نکاتی را در مورد چگونگی کارکرد استیک ارز دیجیتال درک کنید.

Crypto Staking چگونه کار می کند؟

استیکینگ ارز دیجیتال فرآیند قفل کردن برخی از توکن های دیجیتال شما برای کمک به پردازش تراکنش های ایمن و کارآمد در یک بلاک چین اثبات سهام است.

با انجام این کار، شما از میزانی از سود و بهره در مورد توکن هایی که تصمیم به استیک دارید، بهره مند خواهید شد. این بدان معناست که به‌جای اینکه سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال را در یک کیف پول سنتی ثابت نگه دارید، می‌توانید با کسب درآمد منظم در توکن‌های خود علاوه بر سود سرمایه، با ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنید.

قبل از ادامه، بیایید به یک مثال اساسی از نحوه عملکرد استیکینگ کریپتو نگاه کنیم:

فرض کنید که می خواهید ADA را در شبکه Cardano استیک کنید.

ما می گوییم که این کار به میزان APY 10٪ به دست می دهد.

شما تصمیم می گیرید 5000 دلار توکن های ADA را به مدت سه ماه به اشتراک بگذارید.

در طول یک سال، تخصیص سهام 5000 دلاری 500 دلار پاداش به همراه خواهد داشت، بنابراین برای سه ماه این کار 125 دلار درآمد غیرفعال برای شما به همراه خواهد داشت.

این موضوع مهم است و باید توجه داشته باشید که پاداش های استیکینگ شما در توکن مربوطه به شما پرداخت می شود. این بدان معناست که در مثال بالا، 125 دلار پاداش شما در ADA به شما پرداخت می شود.

از سوی دیگر در طول بازه زمانی که رمزارز خود را قفل می کنید، همچنان از افزایش بالقوه ارزش توکن بهره مند خواهید شد. به عنوان مثال، اگر ارزش ADA در زمانی که شما شروع به استیک کردید 1 دلار بود و در زمان پایان دوره 1.50 دلار ارزش داشت، همچنان شاهد افزایش 50 درصدی ارزش توکن های خود خواهید بود. این زیبایی استیکینگ کریپتو است زیرا می‌توانید از دو جهت پاداش کسب کنید.

با این اوصاف، باید توجه داشته باشیم که در اصل، استیکینگ تنها با دانلود گره دفتر کل شبکه بلاک چین مربوطه در دستگاه دسکتاپ شما امکان پذیر بود. این بدان معنی است که شما باید توکن ها را مستقیماً با دفتر کل بلاک چین از طریق یک کیف پول پشتیبانی شده قرار دهید.

با این حال، صحنه استیکینگ ارزهای دیجیتال از آن زمان تکامل یافته و کسب جوایز را برای مبتدیان و سرمایه گذاران با تجربه بسیار راحت تر کرده است.

این موضوع به این دلیل است که بهترین پلتفرم‌ های استیک ارز دیجیتال اکنون ارائه‌دهندگان شخص ثالثی هستند که به سادگی از شما می‌خواهند که توکن‌های خود را برای شروع سود سپرده‌گذاری کنید و حتی در سکه‌هایی که از اثبات سهام پشتیبانی نمی کنند نیز پاداش‌های استیکینگ امکان‌پذیر است، زیرا پلتفرم‌های پیشرو فرصت‌های کسب سود را از طریق حساب‌های پس‌انداز ارائه می‌دهند.

دوره های قفل

دوره های قفل و استیک ارز دیجیتال

هنگامی که رمزارز را مستقیماً از طریق یک گره بلاک چین به اشتراک می گذارید و استیک می کنید، تقریباً همیشه یک دوره قفل مورد نیاز است. این بدان معنی است که تا زمانی که دوره قفل شدن تمام نشده است، نمی توانید دارایی های رمزنگاری خود را برداشت کنید.

این موضوع تا حدودی شبیه به نحوه عملکرد اوراق قرضه سنتی است زیرا همچنان در زمانی که توکن‌ها قفل هستند، با وجود اینکه پاداش‌های استیک دریافت خواهید کرد اما اصل سرمایه شما تا پایان توافق مورد نیاز نخواهد بود.

علاوه بر این، بهترین پلتفرم‌های استیکینگ کریپتو که در طول این مقاله با آنها مواجه شدیم، برنامه‌های انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند. این به این معنی است در حالی که ممکن است نرخ بهره کمتری دریافت کنید، می توانید سکه های استیک شده خود را در هر زمان معین برداشت کنید.

استخراج در مقابل استیکینگ

اغلب این تصور اشتباه وجود دارد که ماینینگ و استیکینگ موارد مشابه یکدیگر هستند. با این حال، این اصطلاحات هر یک نشان دهنده فرآیندهای متفاوتی هستند. به عنوان مثال در مورد استخراج، این کار فرآیندی است که برای تأیید تراکنش‌های جدید برای یک شبکه بلاک چین خاص استفاده می‌شود.

در بیشتر موارد، ماینرها ملزم به نصب سخت افزار گران قیمت در دستگاه های تخصصی هستند که مقدار زیادی برق مصرف می کنند.

اما، در ازای مشارکت در منابع خود، ماینرها این شانس را دارند که در هنگام استخراج توکن های جدید، جوایزی کسب کنند. به عنوان مثال، بیت کوین هر 10 دقیقه 6.25 بیت کوین به ماینرهای موفق پرداخت می کند. نکته مهم، ماینینگ (به خصوص در شبکه های محبوبی مانند بیت کوین)، بسیار مقرون به صرفه است. اما باید توجه داشته باشید که استیکینگ ارز دیجیتال مطلوب تر است. به عنوان مثال، برای استیک کردن ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین، نیازی به خرید هیچ دستگاه سخت افزاری نیست و همچنین نیازی به مصرف مقادیر زیادی برق ندارید.

درعوض، این موضوع فقط زمانی صادق است که بهترین پلتفرم استیکینگ کریپتو را برای نیازهای خود انتخاب کنید، توکن های مربوطه را استیک کرده و سپس بنشینید و از درآمد منفعلانه به دست آمده لذت ببرید.

مقایسه ییلد فارمینگ و استیکینگ را اینجا بخوانید.

استیک آن چین در مقابل آف چین

استیک آن چین در مقابل آف چین

یکی دیگر از جنبه‌های مهم برای درک مفهوم استیک و انتخاب بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال، این است که آیا فرآیند را به صورت آن چین آغاز خواهید کرد یا به صورت آف چین. در ابتدایی‌ترین شکل آن و همانطور که از نامش پیداست، استیک آن چین به این صورت است که شما توکن‌های خود را مستقیماً در شبکه بلاک چین مربوطه قرار می‌دهید.

همانطور که قبلا به طور خلاصه پرداختیم، معمولاً لازم است دفتر کل بلاک چین را در دسکتاپ خود بارگیری کنید و سپس از طریق یک کیف پول پشتیبانی شده به یک گره متصل شوید. اگرچه این کار به شما امکان می دهد مستقیماً با بلاک چین درگیر شوید، اما استیک کردن آن چین بهتر است به کسانی واگذار شود که دانش پیشرفته ای در مورد ارزهای دیجیتال دارند.

از سوی دیگر، اگر شما یک شخص کاملا مبتدی هستید که می‌خواهید سرمایه های اولیه خود را حفظ کنید، بهتر است هنگام انتخاب بهترین پلتفرم های استیک ارز دیجیتال، از یک پلتفرم ارائه‌دهنده استیک آف چین استفاده کنید. همه بهترین پلتفرم‌های استیک که امروز بررسی کردیم، خدمات غیر زنجیره‌ای و آف چین ارائه می‌کنند، به این معنی که برای شروع به تجربه قبلی نیاز ندارید.

این موضوع به این دلیل است که توافق شما با خود پلتفرم استیکینگ است، برخلاف شبکه بلاک چین و به این ترتیب، هنگامی که در مورد پلتفرم استیکینگ، ارز دیجیتال و دوره قفل مورد نظر تصمیم گرفتید، دیگر کاری برای انجام دادن ندارید.

مزایای استیک ارز دیجیتال

استیکینگ رمزارزها برای همه مناسب نخواهد بود، به خصوص اگر به دنبال تجارت فعال ارزهای دیجیتال هستید. با در نظر گرفتن این موضوع، برای اطمینان از اینکه استیکینگ برای اهداف سرمایه گذاری ارز دیجیتال شما مناسب است یا خیر، مزایای ذکر شده در زیر را در نظر بگیرید.

در سرمایه گذاری سود کسب کنید

وقتی سهام سنتی را در پرتفوی خود نگهداری می کنید، هر ماه فرصتی برای دریافت سود سهام وجود دارد.

اما، با نگه داشتن ارزهای رمزنگاری شده در سبد خود، تنها در صورتی درآمد کسب خواهید کرد که ارزش توکن های دیجیتال افزایش یابد و بخواهید پول نقد کنید. مگر اینکه تصمیم بگیرید سرمایه گذاری های بلندمدت رمزنگاری خود را در یک پلتفرم سهام با رتبه برتر ذخیره کنید.

این کار به این دلیل است تا زمانی که تصمیم دارید توکن های خود را استیک کنید، نرخ بهره به شما پرداخت می شود و معنای آن این است که شما این فرصت را خواهید داشت که ثروت رمزارز خود را از دو جهت افزایش دهید زیرا اگر ارزش دارایی دیجیتال مربوطه افزایش یابد، همچنان از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

استراتژی بهره مرکب

یک بار دیگر از سرمایه گذاری های سنتی سهام به عنوان یک مقایسه عالی استفاده می کنیم، سود سهام دریافت شده این فرصت را به شما می دهد که از بهره مرکب بهره مند شوید.

این موضوع به این دلیل است که در هر پرداخت سه ماهه ای که دریافت می کنید، می توانید فوراً سود سهام را دوباره در همان سهام سرمایه گذاری کنید.

برای مثال، اگر 150 دلار سود سهام از جانسون و جانسون دریافت کرده‌اید، بر اساس قیمت‌های این سهم در زمان نگارش این مقاله، می توانید دو سهم اضافی بخرید.

با تکرار این فرآیند، شما توانایی کسب سود خود را افزایش می دهید زیرا سود سهام بر تعداد بیشتری از سهام پرداخت می شود.

در مورد استیکینگ، بهترین پلتفرم ها در این فضا به صورت روزانه جوایزی را توزیع می کنند و به این ترتیب، هر بار که پاداش‌های استیکینگ را به شکل توکن‌های جدید دریافت می‌کنید، دارایی کلی شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، با سرمایه‌گذاری مجدد توکن‌ها در پلتفرم استیکینگ، اندازه پرداخت‌های روزانه خود را به‌طور تصاعدی افزایش خواهید داد.

هج در برابر کاهش قیمت کریپتو

هج بهترین پلتفرم استیکینگ ارز دیجیتال

یکی دیگر از مزایای عالی استیکینگ کریپتو این است که می توانید در برابر خطر سقوط قیمت کریپتو از آن محافظت کنید (هج کردن استراتژی سرمایه گذاری است که به عنوان استراتژی پوشش ریسک شناخته می شود.) به عنوان مثال، فرض کنید که شما یک سرمایه گذار بلندمدت هستید و در حال حاضر ۵۰۰۰ دلار ارز دیجیتال در سبد خود دارید. اگر بازارهای گسترده‌تر روند نزولی طولانی‌تری داشته باشند، دیدن کاهش ارزش پرتفوی شما می‌تواند برایتان ناامیدکننده باشد.

با این حال، با قرار دادن توکن‌های ارز دیجیتال خود، صرف نظر از عملکرد دارایی دیجیتال مربوطه، همچنان پاداش‌هایی کسب خواهید کرد.

Staking به عنوان یک تسهیلات ذخیره سازی

هنگام استفاده از بهترین پلتفرم‌ های استیک ارز دیجیتال برای کسب سود در ارزهای دیجیتال غیرفعال خود، باید وجوه را به کیف پولی که توسط ارائه‌دهنده پشتیبانی و کنترل می‌شود، واریز کنید.

در حالی که در نگاه اول این ممکن است تا حدودی خطرناک به نظر برسد، اما اگر از یک نهاد نظارتی استفاده می کنید، این اتفاق نخواهد افتاد.

به عنوان مثال، قبلاً اشاره کردیم که eToro توسط تعدادی از نهادهای مالی معتبر، از جمله SEC، مجاز و تنظیم می شود و به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که توکن های استیک شده شما به خوبی مراقبت می شوند.

علاوه بر این، در انتخاب یک پلتفرم استیکینگ قابل اعتماد، لازم نیست نگران مسئولیت حفظ کلیدهای خصوصی خود باشید. درعوض، امنیت کیف پول بر عهده سایت استیک انتخابی شما است.

با این اوصاف، باید از این فرض که همه پلتفرم‌های استیکینگ کریپتو ایمن هستند اجتناب کنید. برعکس، هرکسی می‌تواند وب‌سایتی ایجاد کند که خدمات استیک ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد، بنابراین قبل از انتخاب پلتفرم خود، حتماً در مورد ارائه‌دهنده انتخابی خود کاملاً تحقیق کرده و اطمینان کسب کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com