1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. روانشناسی
 4. ذهنیت یک معامله گر

ذهنیت یک معامله گر

ذهنیت یک معامله گر
لوگو علیرضا محرابی
ذهنیت یک معامله گر
روانشناسی

یک تریدر ابتدا باید یک ذهن خلاق داشته باشد تا بتواند در عرصه معامله گری بسیار موفق عمل کند، اگر تریدر بتواند یک ذهنیت منحصر به فرد ایجاد کند می تواند در آموزش فارکس بسیار موفق عمل کند. یک ذهن خلاق باعث می شود که فرد از ریسک دوری نکند و بتواند در عرصه معامله نتایج درخشانی کسب کند؛ در نتیجه برای اینکه بتوانید ذهنیت یک معامله گر را خوب بشناسید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

عامل تاثیرگذار بر ذهنیت یک معامله گر

عامل تاثیرگذار بر ذهنیت یک معامله گر

وجود عاملی مانند ترس موجب می شود یک تریدر نتواند در معاملات خود بهترین انتخاب را ارائه دهد. بین یک فرد موفق در عرصه بازارهای مالی و یک فرد ناموفق یک فرق بسیار بزرگ وجود دارد و این تفاوت به اینکه آن‌ ها از چه اندیکاتورهایی استفاده می‌ کنند یا سیگنال ورود به معاملات خود را چگونه تعریف می ‌کنند، مربوط نمی‌شود. بلکه معامله‌ گران حرفه‌ ای که می توانند در معامله ها به سود زیاد دست یابند ذهنیت بسیار منحصر به فرد نسبت به بقیه دارند این افراد می توانند با ارزیابی بازار میزان ضرر خود را کاهش دهند.

از سوی دیگر معامله‌ گرانی که مدام دچار ضرر و زیان می ‌شوند، همگی ذهنیت یکسانی دارند اگر به بررسی دیدگاه این افراد بپردازید متوجه می شوید که همه این افراد از یک خط فکری پیروی می کنند و همین تفکر باعث می شود آن ها رفتاری قابل قبولی از خود نشان دهند. دیدگاه معامله ‌گران آماتور به نمودارهای قیمت و نحوه قضاوت عملکرد معاملاتی آن‌ ها به کل با معامله ‌گران حرفه‌ ای متفاوت است. اینجا قصد داریم تا به بررسی طرز فکر افراد موفق و ناموفق بپردازیم ما با بررسی رفتار آن ها به شما کمک می کنیم که شما ذهنیت یک معامله گر موفق را داشته باشید؛ اگر از یک ذهنیت خلاق و منحصر به فرد برخوردار باشید می توانید در این بازار بسیار موفق دیده شوید. 

تفکر معامله گران موفق

فردی که یک ذهن منحصر به فرد در معامله داشته باشد درک خوبی از موضوع چک لیست دارد. او می داند که نتیجه یک معامله را چک لیست آن تعیین می کند؛ هنگامی که معاملات خود را طراحی کرده است و تحلیل های خود را به خوبی انجام داده است و برای دریافت تمام سیگنال های معاملاتی صبوری کرده است حال نیاز به انجام کاری ندارد و باید صبوری بیشتری به کار ببرد. او برای سود امید ندارد و همچنین ترسی برای از دست دادن سرمایه تجربه نمی کند. یک فرد معامله گر ابتدا باید صبور بودن را یاد گیرد زیرا انجام معاملات نیازمند صبر و دقت فراوان است پس اولین قدم برای داشتن یک تفکر منحصر به فرد داشتن صبر و اعتماد به نفس است. 

ارتباط ذهنیت یک معامله گر در معاملات

ارتباط ذهنیت یک معامله گر در معاملات

معامله‌گران حرفه ‌ای می‌ دانند که اگر از اصول و قوانین خود پیروی کنند، در کوتاه‌ مدت هر اتفاقی ممکن است رخ دهد اما در بلندمدت نتایج به نفع آن‌ ها خواهد بود. بنابراین آن‌ ها در ابتدا ضررها را به صورت یک اتفاق ناخوشایند یا چیزی که بابت آن نگران شوند، نمی ‌بینند بلکه تجاربی گرانبها از دوستی صمیمی بنام مارکت می دانند.

معامله‌ گران حرفه‌ ای اگر خود مرتکب اشتباهی نشده باشند، تفاوتی بین یک معامله‌ با نتیجه مثبت و معامله ‌ای با نتیجه منفی نمی‌ بینند، طرز تفکر در بازارهای مالی ارتباط مستقیمی با موقعیت دارد. یک تریدر حرفه ای باید به توانایی های خود اعتماد کند تا بتواند به سود دست یابد؛ معامله‌ گران حرفه ‌ای اعمال و رفتار خود را فقط براساس نحوه اجرای معاملات مورد ارزیابی قرار می‌ دهند. اینکه یک معامله گر توانایی های خود را بر اساس نتایج معاملاتی خود بسنجد و خود را با این نتایج قضاوت کند تقریبا داشتن یک ذهنیت منحصر به فرد غیرممکن است. 

جهت کسب اطلاعاتی در مورد نظم معامله گری، بر روی لینک کلیک کنید.

یک تریدر حرفه ای باید ذهنیت بازنده خود را کنار بگذارد تا به نتایج دلخواه دست یابد. اگر بعد از یک معامله ناموفق، تفکرهای منفی ذهن شما را احاطه کند نمی توانید یک معامله گر حرفه ای در بازارهای مالی باشید؛ ابتدا باید به منشا این شکست بپردازید شاید مشکل در سیستم و روش معاملاتی باشد. سعی کنید در این قسمت تغییرات مثبتی را اعمال کنید، علیرغم اینکه اکثر معامله ‌گران می ‌دانند که در ابتدای کار نمی ‌توانند همیشه در تمام معاملات نتیجه مثبتی داشته باشند؛ اما آماتورها همچنان ضررهای خود را به «وجود اشکالاتی در سیستم معاملاتی» نسبت می ‌دهند و لذا روش کار خود را مدام تغییر می‌دهند و سیستم‌های مختلف را امتحان می‌کنند. این افراد همان معامله‌گرانی هستند که بعد از چندین سال تجربه هنوز به تازه ‌کارها شباهت دارند و همچنان مشغول جستجو برای یافتن راز و رمز بازار هستند. این افراد گرچه سالیان طولانی در این بازار ها حضور دارند اما هنوز نتوانستند به دلایل اصلی شکست خود پی ببرند.

فردی که تفکر فرایندگرا دارد دارای چه ویژگی هایی است؟

فردی که تفکر فرایندگرا دارد دارای چه ویژگی هایی است؟

یک معامله‌ منحصر به فکر و حرفه ای دارای ویژگی هایی است که او را از سایر افراد متمایز می کند در این بخش قصد داریم به بررسی این ویژگی ها بپردازیم امیدواریم این بررسی باعث شود تا شما نیز به یک تریدر با یک تفکر فرایندگرا تبدیل شوید. به طور کلی می توان گفت یک تریدر حرفه ‌ای می داند که نباید درگیر احساسات خود شود و همچنین او از مسائل حاشیه ای دوری می کند تا از این طریق بتواند بر روی معامله خود تمرکز کند و بتواند به بالاترین حجم از سود دست یابد. یک تریدر حرفه ای می داند که احتمال بالای موفقیت معاملاتش باعث می‌ شود در بلندمدت نتایج مثبتی را دریافت کند.

او درک می کند که امکان دارد در کوتاه مدت ضرر زیادی را متحمل شود و این ضررها ممکن است باعث شود او ناامید شود اما این ضررها در این راه یک امر عادی است. او به خود اعتماد دارد و مطمئن است که در بلندمدت نتایج بسیار درخشانی را کسب می کند. او به جای آن که تغییر در سیستم دهد تغییرات سازنده در سیستم معاملاتی و چک لیست خود ایجاد می کند و به خود می گوید که من به عنوان یک معامله‌گر فقط باید از قوانین و اصول خودم پیروی کنم و معاملاتم را بدون نقص اجرا کنم.

برای آشنایی با درآمد یک معامله گر روزانه، بر روی لینک کلیک کنید.

یک تریدر حرفه ای و موفق درک می کند که نتیجه یک معامله در حیطه کنترل احساسات او نیست و باید تغییراتی در چک لیست خود انجام دهد تا به موفقیت دست یابد. او به خود می گوید که نباید احساسی و بیش از حد روی معاملات منفی تمرکز کنم و نباید اعتماد به نفس کاذب از معاملات مثبت دریافت کنم. 

بررسی رویکرد ولز

بررسی رویکرد ولز

رویکر وِلز یکی از تاثیرگذارترین رویکردهای موجود برای تغییر تفکر و ایجاد یک ذهنیت صحیح است این رویکرد با هیپنوتیزم معامله گر روی مغز او کار می کند تا ذهنیت یک معامله گر را تصریح کند. در این رویکرد مراجعه کننده در یک حالت آرام و بسیار مطمئن قرار می گیرد و سپس توانایی ها و قابلیت های ضروری در بخش ناخودآگاه مغز فعال می شود. شاید در ابتدا این رویکرد برای شما بسیار عجیب و غیر ممکن آید اما باید توجه داشت که در طول سالیان بسیار طولانی افراد زیادی که در بازارهای مالی حضور داشته اند توانسته اند با این رویکرد به ذهنیت صحیح دست یابند. آن ها با رویکرد ولز توانسته اند بر ترس ها و موانع ذهنی خود غلبه کنند. وجود ترس در یک تریدر باعث می شود تا او نتواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

رویکرد ولز این مانع را در ذهن معامله گر حذف می کند و به او شجاعت و قدرت را اعطا می کند این رویکرد به معامله‌گران بسیاری کمک کرده تا بتوانند از طریق فعال‌ سازی انرژی ذهنی، ایجاد انگیزه و تغییر رفتارها به سودآوری برسند. او تأکید دارد که هر شخصی پل ‌ها و موانع ذهنی مختص به خود را دارد که برای رسیدن به موفقیت باید از آن‌ها عبور یا به آن ‌ها غلبه کند. رسیدن به موفقیت کار و تلاش زیادی می‌ طلبد. وِلز بر این باور است که مردم نباید اینطور فکر کنند که می ‌توانند با یک حساب معاملاتی کوچک کار خود را شروع کنند و در عرض شش ماه، مانند یک معامله‌گر حرفه ‌ای از سود و درآمد حاصل از معاملات زندگی خود را اداره کنند. برای رسیدن به چنین هدفی باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید؛ او معتقد است که برای اینکه یک فرد به موفقیت برسد باید ریسک های بزرگی را متحمل شود.

برای آشنایی با نحوه ساختن پلن شخصی معامله گری بر روی لینک کلیک کنید.

نتیجه گیری 

افرادی که بر مباحث تکنیکال تمرکز زیادی دارند معمولا به بعد روانشناسی حرفه معامله گری بی توجه اند. این افراد روانشناسی در معامله گری را جدی نمی گیرند؛ گرچه هر دو این مباحث از ضروریات این حوزه است اما بی توجهی به هر کدام می تواند تاثیرات بسیار بدی روی رفتار تریدر در معامله داشته باشد. به جرات می توان گفت که آنچه که یک معامله گر را از دیگران متمایز می کند و او را در مسیر موفقیت قرار می دهد داشتن یک ذهن خلاق و آینده نگر است. البته می توان گفت یادگیری جنبه های تکنیکال معامله گری خیلی آسان تر از تغییر ذهنیت است. برای پروش یک ذهنیت صحیح ضروری است که فرد در ساخت تفکرات مثبت در خود سماجت به خرج دهد و الگوهای رفتاری کهنه و قدیمی را از وجود خود ریشه ‌کن کند. چنین کاری اصلا آسان نیست و وقت، انرژی، توجه و اغلب کمک یک مربی ماهر را می‌ طبد. فرد پس از گذراندن این مراحل به یک ذهنیت صحیح می رسد و در اثر این ذهنیت به سود آوری دست می یابد. 

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com