1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. سرمایه گذاری در بورس
  4. سرمایه گذاری در بورس بدون دانش بورسی

سرمایه گذاری در بورس بدون دانش بورسی

سرمایه گذاری در بورس بدون دانش بورسی

اگر چه یادگیری روش های سرمایه گذاری در بورس قبل از انجام آن، اهمیت دارد ولی می‌توانید با داشتن اطلاعات جزئی و استفاده از چند مورد، بدون دانش بورسی در بازار بورس به سرمایه گذاری بپردازید.می‌توانید به روش غیر مستقیم سرمایه گذاری کنید. برای مثال، سرمایه خود را به یک سبدگردان بسپارید و یا این که از روش سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری استفاده نمایید. 

قصد سرمایه گذاری مستقیم را دارید؟

قصد سرمایه گذاری مستقیم را دارید؟

اگر بخواهید خودتان نیز به روش مستقیم سرمایه گذاری کنید می‌توانید با دانستن تنها چند نکته ساده، وارد بازار سرمایه شوید و سود کسب کنید. پس در این نوشته با من همراه باشید.

دید بلند مدت چه مزایایی به همراه دارد

دید بلند مدت داشته باشید. بخرید تا چندین سال بعد، فروش خود را انجام دهید. در ایران نمودار قیمت سهام، با گذشت زمان رشد می‌کند. نه تنها ضرر نمی‌کنید بلکه سودی به دست می‌آورید که اغلب منحصر به فرد است و نسبت به دیگر روش‌های سرمایه گذاری، نتیجه بهتری می‌دهد. البته می‌توانید روش‌های دیگری که در ادامه می‌آید را نیز امتحان کنید.

در چند دقیقه کسب سود کنید

یکی از راه‌های جذاب کسب سود بدون نیاز به دانش تخصصی، استفاده از روش میانگین گیری هزینه ریالی است. هر ماه مقدار مشخصی مثلا 500 هزار تومان را به خرید سهام اختصاص دهید. این مهم نیست که قیمت سهم رشد و یا افت می‌کند. با رشد سهم، سود می‌برید و با افت آن، تعداد سهام بیشتری می‌خرید. 

حتی می‌توانید یک صندوق با درآمد ثابت و یک سهام بیابید و هر ماه پول را به هر کدام که وزن بیشتری پیدا کرده بود، اختصاص دهید. با رشد سهام، صندوق درآمد ثابت و با افت آن، سهام را خریداری نمایید. یعنی اگر سهام رشد کرده است، صندوق درآمد ثابت بخرید. اگر سهام افت کرده، سهام بخرید. کاری کنید تا همیشه در بازه زمانی طولانی، نسبت برابری برقرار شود. البته می‌توانید روش‌های دیگری را نیز امتحان کنید.

تسلط به تحلیل بنیادی داشته باشیم؟

لازم نیست شما به تحلیل بنیادی مسلط باشید ولی می‌توانید با یک تحقیق کوتاه نسبت به شرکت سهام، دیدی کلی کسب نمایید. برای مثال اطمینان حاصل کنید که شرکت در حال تولید محصول می‌باشد. شرایط سوددهی مناسبی دارد و صورت‌های مالیش مطلوب است. دارایی‌های شرکت نسبت به بدهی‌های آن بیشتر است و زیان انباشته ندارد. البته می‌توانید روش بعدی را نیز امتحان کنید!

تسلط به تحلیل بنیادی داشته باشیم؟

پرتفویی متنوع برای خود بسازید!

این همان مثال معروف است که مي‌گويد:

<<همه تخم‌ مرغ‌هاي خود را در يك سبد، نچينيد. برای مثال، در سبد سرمایه گذاری خود حداقل 3 سهم از 5 صنعت مختلف داشته باشید. البته دقت کنید تا كل سرمايه خود را وارد بازار بورس نسازيد. بهتر است بخشي از آن را طلا، دلار و ... بخرید تا از بازارهای متفاوت، منفعت کسب نمایید>>

نتیجه گیری

در ابتدای کار، این مهم نیست تا دانش حرفه‌ای داشته باشید. فراموش نکنید ممکن است تا دو سال اول نیز متحمل ضرر شوید. آسوده خاطر باشید زیرا پس از چند سال این سهام‌ها رشدی بالاتر از تورم خواهند داشت تا جایی که خواهید دید هیچ روش سرمایه گذاری بازدهی مانند بورس نخواهد داشت. در این مدت نیز می‌توانید آموزش خود را کامل کنید و تبدیل به یک تحلیل‌گر شوید. همچنين، سعي كنيد تا با داشتن يك روحيه منطقي و غير هيجاني در بازار سرمايه حاضر شويد. در این راه می توانید از بخش آموزش رایگان سرمایه گذاری در بورس وب سایت استفاده کنید. 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر