1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. پلتفرم SuperRare چیست؟

پلتفرم SuperRare چیست؟

پلتفرم SuperRare چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم SuperRare چیست؟
ارزهای دیجیتال

یکی از نوآوری ‌های جدید در بلاک چین، توکن‌های NFT هستند که روز‌ به ‌روز به محبوبیت آن‌ها اضافه می‌ شود. توکن‌های NFT قراردادهای هوشمندی هستند که تنظیم آنها با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس صورت می گیرد و برای ایمن‌ سازی به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شوند. این توکن ها شامل GIF ها، موسیقی، آثار هنری، کلکسیون‌ها، کاورهای بازی ویدیویی و همچنین فیلم‌ها و موارد مهم ورزشی می باشند. از ویژگی های توکن‌های NFT می توان به قابل انتقال بودن، تقسیم نشدنی، دارای اصالت، کمیاب، یکتایی و حافظ حق مالکیت اشاره کرد. البته این توکن ها برای خیلی از کاربران نسبتا پیچیده هستند. پلتفرم SuperRare محلی برای خرید و فروش راحت توکن های NFT می باشد که با هدف تبادل آسان و عرضه NFT ایجاد شده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی پلتفرم مذکور، نحوه کارکرد آن و همچنین معرفی ارز دیجیتال RARE بپردازیم.

پلتفرم SuperRare چیست؟

پلتفرم superrare چیست

آثار هنری خاص و کمیاب، معمولا گران قیمت هستند. افرادی که قصد خرید این آثار را دارند،‌ باید به این اطمینان برسند که پس از پرداخت هزینه، به طور قطعی معامله انجام می شود و می توانند آن را دریافت ‌کنند. پلتفرم SuperRare یک بازار تقریبا غیر متمرکز و یک شبکه اجتماعی برای NFTها می باشد. در پلتفرم مذکور، برخی از فرآیندها باید توسط تیم SuperRare تایید شوند، به همین دلیل این پلتفرم به طور کامل غیر متمرکز نیست و از آن به عنوان یک بازار تقریبا غیر متمرکز یاد می شود.

پلتفرم SuperRare از شبکه اتریوم برای انجام فعالیت های خود استفاده می‌کند و این امکان را به کاربران می ‌دهد که آثار هنری خود را با استاندارد ERC-721 این شبکه، بسازند. تعداد هنرمندان فعال در این پلتفرم محدود است؛ زیرا هدف SuperRare این است که آثار خاصی را عرضه کنند و در این پلتفرم پذیرش آثار دشوار است و فقط عده کمی از هنرمندان موفق به ارائه آثار خود در این پلتفرم می شوند. هنرمندانی که قصد ارائه آثار خود در این پلتفرم را دارند، باید برای تیم SuperRare، آثار خود را ارسال کنند.

سپس امکان نمایش یا عدم نمایش آثار توسط تیم بررسی می‌شود و در صورت تایید توسط این تیم، آثار هنرمندان در پلتفرم به نمایش در می آید. بعد از این که توکن‌های NFT در SuperRare لیست و یا ساخته شدند، کاربران می‌توانند به معامله، خرید و ‌فروش و یا هولد این آثار بپردازند. عملیات خرید و‌ فروش آثار به صورت پیاپی می تواند انجام شود؛ یعنی در صورتی که فردی یک توکن NFT را خریداری نمود، می‌تواند آن را بلافاصله و با هر قیمتی که می خواهد به فروش برساند.

در سال 2017 ایده شکل‌گیری پلتفرم SuperRare رخ داد. این پروژه مورد استقبال تعداد زیادی از خالقان و کلکسیون ‌داران قرار گرفت. پلتفرم SuperRare در مارس 2021 حدود 9 میلیون دلار سرمایه از طرف شرکت‌هایی مانند وان کانفرمیشن (1confirmation)، ولوت سی (Velvet Sea)، اشتون کوچر (Ashton Kutcher’s Sound Ventures) و چند شرکت دیگر جذب کرد.

 اهداف و ایده‌ های پلتفرم SuperRare

 اهداف و ایده‌ های پلتفرم SuperRare

SuperRare در لغت به معنای بسیار کمیاب می باشد. همان‌طور که از نام آن مشخص است، هدف SuperRare این است که آن دسته از آثار هنری را که بسیار نادر و خاص هستند را به این بازار اضافه کند. برای اضافه شدن یک اثر در پلتفرم SuperRare، ابتدا باید مورد تایید افراد این مجموعه قرار بگیرد و سپس می تواند به بازار NFT ها اضافه شود. تیم اجرایی SuperRare همچنین به دنبال این است که این فرآیند در نسخه دوم این پلتفرم به طور کاملا غیر متمرکز صورت بگیرد. یعنی یک سازمان مستقل غیر متمرکز تشکیل شود که ساز و کار تصمیم ‌گیری را بر عهده بگیرد.

ایجاد یک شبکه اجتماعی برای توکن های NFT، یکی دیگر از ایده‌های جذاب پلتفرم SuperRare می باشد. آزمایشگاه SuperRare قصد دارد برای ایجاد ارتباط میان هنرمندان، کاربران و خالقان آثار هنری در قالب توکن‌ های NFT، بستر مناسبی را ایجاد کند. پلتفرم SuperRare به‌ عنوان یک شبکه اجتماعی در ابزارهایی مانند کامنت، لایک و دنبال کردن هنرمندان و خالق توکن NFT ها را سایت خود قرار داده است. با دنبال کردن هنرمندان، می توان آخرین فعالیت‌های آنها را در صفحه خود مشاهده کرد، مانند پلتفرم اینستاگرام.

معرفی محصولات پلتفرم SuperRare

محصول اصلی این پلتفرم، بازار NFT آن می باشد. کاربران می توانند در این بازار خرید و فروش، ساخت و نگهداری توکن‌های NFT را انجام دهند. هنرمندانی که قصد فعالیت در این پلتفرم را دارند باید ابتدا از طریق این صفحه درخواست فعالیت خود را اعلام کنند. پس از بررسی توسط تیم SuperRare آن‌ها مجوز لازم را برای فعالیت دریافت می‌کنند.

در سایت SuperRare یک بخش دیگری نیز وجود دارد که عملکردی مشابه یک بلاگ دارد. در این بخش از سایت SuperRare، بررسی آثار هنری، معرفی هنرمندان، ارائه گزارش‌های هفتگی معاملات صورت گرفته در پلتفرم، اعلام رویدادهای حوزه هنری و همچنین انتخاب ۱۰ اثر برتر انجام می شود.

نحوه عملکرد پلتفرم SuperRare 

SuperRare مانند سایر برنامه‌ های غیر متمرکز، از کاربران خود می‌خواهد که با وصل کردن کیف پول اتریومی خود به شبکه، فعالیت در پلتفرم را آغاز کنند. کیف پول متامسک از جمله متداول ‌ترین کیف پول ‌هایی ست که مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. با استفاده از اتر، همه ی تراکنش‌ های SuperRare انجام می‌شود؛ به همین دلیل کاربران باید در کیف پول ارز دیجیتال خود، همیشه مقداری اتر داشته باشند.

به‌ ازای هر خرید، این شبکه از خریدار 3% کارمزد دریافت می ‌کند. SuperRare از اولین فروش هر NFT، به‌ عنوان کمیسیون 15% از قیمت اثر را دریافت و مابقی را به خالق اثر می پردازد.

SuperRare برای کسب درآمد منفعل نیز روشی دارد. هنرمندان پس از ثبت اثر خود بر روی این پلتفرم، علاوه بر این که 85% از مبلغ NFT را دریافت می کنند، می توانند برای ثبت حق امتیاز آثار نیز اقدام کنند. پس از ثبت حق امتیاز، از محل خرید و فروش‌ های بعدی نیز، 10% متعلق به خالق اثر می باشد.

پلتفرم SuperRare با کدام پروژ‌ها مشارکت داشته است؟

مشارکت پلتفرم SuperRare با پروژ‌ها

آزمایشگاه SuperRare فعالیت خود را به ‌تازگی آغاز کرده و در قدم اول توانسته 9 میلیارد دلار سرمایه را جمع آوری کند. شرکت Adobe که نرم ‌افزارهای گرافیکی و کامیپوتری تولید می کند نیز قصد مشارکت با پلتفرم SuperRare و چند بازار NFT دیگر را داشته است. این شرکت قصد دارد به کمک ویژگی جدید برنامه فتوشاپ به نام Content Credentials، برای هنرمندان این امکان را فراهم کند که ثابت کنند خودشان آثار هنری موجود در بازارهای NFT را خلق کرده اند. اگر کاربری قصد فروش اثر خود به عنوان NFT را داشته باشد، شرکت Adobe بر اساس اعتبارنامه تایید شده، یک گواهی دیجیتالی برای کاربر صادر می کند. شرکت Adobe برای نمایش این گواهی‌های دیجیتالی، با پلتفرم SuperRare همکاری می‌کند.

نقشه راه SuperRare

اگر چه از برنامه‌های پلتفرم SuperRare، نقشه راه‌ زمان ‌بندی‌ شده‌ای وجود ندارد اما در سایت‌ های خبری به صورت پراکنده، آزمایشگاه SuperRare اعلام کرده که برنامه ‌های توسعه ‌ای متنوعی را در سال 2022 انجام خواهد داد. به‌ احتمال زیاد در این سال، ساز و‌ کارهای تصمیم ‌گیری در چارچوب سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) صورت خواهد گرفت.

بنیان‌ گذاران پلتفرم SuperRare

بنیان ‌گذار و مدیرعامل پلتفرم SuperRare، شخصی به نام جان کرین(John Crain) می باشد که این پلتفرم را در سال 2018 به طور رسمی در کنار چارلز کرین (Charles Crain) مدیر فناوری و جاناتان پرکینز (Johnathan Perkins) مدیر محصول این پروژه، راه ‌اندازی کرد. آن‌ها قصد داشتند یک بازار هنری متناسب با فضای دیجیتالی ایجاد کنند که روز به ‌روز رشد می کند. آنها همچنین بنیان‌گذاران پلتفرم Pixura هستند. این پلتفرم امکان ساخت، مبادله و ردیابی کلکسیون‌های رمزنگاری ‌شده را به کاربران می‌دهد. Superrare از Pixura پشتیبانی دریافت می‌کند.

معرفی رمز ارز RARE

معرفی رمز ارز RARE

رمز ارز RARE به عنوان توکن بومی این پلتفرم، مبتنی بر شبکه اتریوم می باشد که تعداد عرضه کل آن معادل 1 میلیارد واحد می باشد. تمام توکن‌ها در طول 4 سال آزاد می شود و نحوه توزیع آن به‌ شکل زیر است:

سرمایه‌گذاران: 145 میلیون واحد

شرکا: 50 میلیون واحد

ایردراپ: 150 میلیون واحد

خرانه جامعه: 400 میلیون واحد

آزمایشگاه SuperRare :255 میلیون واحد

در کدام صرافی‌ ها می‌توان رمز ارز RARE را خرید و فروش کرد؟

رمز ارز RARE توسط صرافی های معدودی پشتیبانی می شود. از جمله این صرافی ها می توان به صرافی بایننس، یونی سواپ، گیت و سوشی سواپ اشاره کرد.

برای نگهداری رمز ارز RARE، از کدام کیف پول ها می توان استفاده کرد؟

از آن جایی که توکن RARE مبتنی بر شبکه اتریوم می باشد، می‌توان از کیف پول ‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری این توکن استفاده کرد. کیف پول های تراست ولت و متامسک از متداول ‌ترین انتخاب‌های کاربران برای نگهداری RARE می باشند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com