هاپی (HAPI) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
هاپی (HAPI) چیست؟
ابزارهای ارز دیجیتال

هاپی (HAPI) یک پروتکل امنیتی غیرمتمرکز بی نظیر است که از هرگونه فعالیت مخرب احتمالی در فضای بلاک چین جلوگیری کرده و آن را قطع می کند. HAPI با استفاده از داده‌های خارجی و خارج از زنجیره و همچنین داده‌های درون زنجیره‌ای که مستقیماً توسط HAPI جمع‌ آوری شده‌اند کار می‌کند و به صورت عمومی در دسترس است. می‌توان HAPI را یک پروتکل فراگیر و گسترده تصور کرد که داده‌های اطلاعات رمزنگاری شده را از منابع متعدد ترکیب می‌کند تا دقیق‌ترین اطلاعات را در مورد فعالیت‌های مخرب و کیف پول‌های آسیب‌دیده ارائه دهد. HAPI تنها راه حل امنیت سایبری رمزنگاری است که می تواند در پروتکل های DEX و DeFi با تعبیه قراردادهای هوشمند و مسیریابی هر تراکنش از طریق آن از پولشویی جلوگیری کند.

HAPI چیست؟

هاپی چیست؟

HAPI یک ارائه دهنده زیرساخت امنیتی برای پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و ارزهای دیجیتال است. این برنامه توسط شرکت مشاوره امنیت سایبری اوکراینی Hacken Foundation و با نام مستعار دونا مارا تأسیس شده است.

مفهوم HAPI نسبتاً ساده است: هاپی داده‌های مربوط به تمام هک‌هایی را که در صنعت رخ می‌دهند جمع‌آوری می‌کند و تمام آدرس‌های در معرض خطر را ثبت می‌کند. سپس این داده ها را به عنوان یک اوراکل امنیتی غیرقابل اعتماد در اختیار هر طرف ذینفع، عمدتاً صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) قرار می دهد. در نتیجه، هرگونه تراکنش مشکوک می تواند بلافاصله مسدود شود و عوامل مخرب نمی توانند دارایی های سرقت شده را نقد کنند.

HAPI از طریق یک عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) در مارس 2021 عمومی شد. توکن‌های HAPI را می‌توان برای پرداخت هزینه دسترسی به داده‌های اوراکل پلتفرم استفاده کرد.

هاپی (HAPI) چگونه کار می کند؟

HAPI مجموعه ای از قراردادهای هوشمند متقابل زنجیره ای است که می تواند برای بهبود امنیت در محصولات DeFi تعبیه شود. اوراکل و سیستم‌های سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) نرم‌افزار را به عنوان سرویس (SaaS) در محیط DeFi برای جلوگیری از تلاش‌های هک ارائه می‌کنند.

HAPI یک توکن چند زنجیره ای است، به عنوان ERC-20 در بلاک چین اتریوم (ETH) و همچنین به عنوان BEP-20 در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) در دسترس است. یکی از ابزارهای کلیدی هاپی این است که ارسال کنندگان داده ها را با اوراکل های امنیتی متصل کنید.

طبق نقشه راه پروژه، پس از ایجاد یک DAO در سه ماهه اول 2021، مراحل زیرتوسعه اوراکل ها، قراردادهای هوشمند محافظت شده و رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) خواهد بود تا به CEX ها و DEX ها در اتریوم و BSC اجازه دسترسی به HAPI را بدهند. از ماه می 2021، تیم پروژه هنوز هیچ محصولی را منتشر نکرده است.

به موازات توسعه پلتفرم، HAPI در حال کار بر روی افزایش حضور خود در صنعت با ایجاد مشارکت های استراتژیک است.

هاپی چگونه کار می کند؟

توکنومیکس پلتفرم HAPI

مجموع عرضه 1,000,000 HAPI که فقط 78,000 HAPI از روز 0 موجود است، به شرح زیر تخصیص یافته:

تیم + شرکا = 24%

فروش توکن خصوصی = 43%

فروش توکن عمومی = 3%

مخزن نقدینگی = 12%

پاداش فارمینگ = 18%

استخر نقدینگی HAPI/ETH یونی سواپ است که برای یک سال قفل است. پاداش‌های فارمینگ متفاوت عمل می‌کنند: کاربران به مدت سه سال برای به اشتراک گذاشتن HAI، توکن دیگری که توسط بنیاد هکن ایجاد شده، هاپی دریافت خواهند کرد.

توکن ها طبق منحنی 10 ماهه زیر منتشر می شوند:

منحنی 10 ماهه هاپی

فراتر از استیکینگ و خدمت به عنوان یک وسیله مبادله، توکن های HAPI در حکمرانی و رای گیری DAO استفاده خواهند شد. با توجه به آن، این واقعیت که 67 درصد HAPI در دست سرمایه گذاران اولیه است و تیم به طور بالقوه می تواند به یک نگرانی امنیتی تبدیل شود.

Hapi MVP

از آنجایی که Hapi، با انتشار MVP خود، به هدف خود برای ایجاد یک اوراکل امنیتی غیرمتمرکز نزدیک‌تر می‌شود، نیاز به بازگشایی قابلیت کاربرد این فناوری وجود دارد.

اولین چیزی که MVP تقویت می کند این است که پلتفرم هاپی از یک سیستم نظارتی یا تهاجمی دور است. در عوض، کل سیستم مانند یک لایه امنیت سایبری عمل می کند که داده های مورد نیاز کاربران و اپراتورهای DeFi را برای ممانعت از فعالیت هکرها فراهم می کند.

در اصل، پلتفرم هاپی تراکنش‌ها را مسدود نمی‌کند و دسترسی کاربران را به یک سرویس نمی بندد، تنها کاری که انجام می‌دهد امتیاز امنیتی به آدرس‌های کیف پول می‌دهد. آنچه ارائه دهندگان خدمات با این اطلاعات انجام می دهند کاملاً به آنها بستگی دارد.

MVP از دفتر کل بلاک چین ها برای تجزیه و تحلیل تهدیدات احتمالی مرتبط با آدرس های کیف پول استفاده می کند. به طور خاص، محصول به طور مستقل آدرس ها را بر اساس تمایل آنها به فعالیت های کلاهبرداری رتبه بندی می کند.

این سیستم لایه‌بندی که دسته‌بندی ریسک دودویی نیز نامیده می‌شود، بر یک فناوری امتیازدهی ریسک متکی است که تقلب احتمالی آدرس کیف پول را بر اساس تعاملات قبلی اندازه‌گیری می‌کند. رده کم خطر شامل آدرس هایی است که به خدمات کیف پول، خدمات تجاری، استخرهای استخراج و صرافی های کم خطر مرتبط هستند.

پس از آن، سطح ریسک متوسط شامل آدرس‌های کیف پول یا قرارداد هوشمند مرتبط با DeFi، کارگزاران OTC، سایت‌های شرط بندی و دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال است. همچنین یک ردیف پرخطر وجود دارد که نشان می‌دهد آیا آدرسی با سازمان‌های مخرب، میکسرها، سرویس‌های تاریک نت، هکرها و کلاهبرداران معامله داشته است یا خیر. آخرین سطح، که سطح خطر شدید نامیده می شود، آدرس های مرتبط با تامین مالی تروریسم، جعل و پورنوگرافی کودکان را برجسته می کند.

سایر ویژگی های Hapi’s MVP سیستم Bulwark، صفحه گزارش دهی و DAO است.

سیستم Bulwark داده‌ها و اعلان‌های مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی را به همه نهادهای متصل به پروتکل هاپی منتشر می‌کند. صفحه گزارش به صرافی‌ های متمرکز و پروتکل‌های DeFi اجازه می‌دهد تا آدرس‌ها را براساس سیستم طبقه‌ بندی ریسک باینری گزارش کنند.

توجه داشته باشید که سیستم حاکمیت پروتکل شامل خدمات سازمان‌های متخصص در زمینه امنیت سایبری می‌شود. مهمتر از آن، پیشنهادات توسعه توسط کمیته ای متشکل از اعضای تیم هاپی و اشخاص ثالث مورد اعتماد اجرا خواهد شد.

چه چیزی HAPI را منحصر به فرد می کند؟

چه چیزی هاپی را منحصر به فرد می کند؟

HAPI ممیزی های امنیتی را توکن گذاری می کند. (با هدف تبدیل آنها به یک ویژگی استاندارد همه جا در قراردادهای هوشمند، مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز و برنامه های کاربردی DeFi)

توکن HAPI تنها وسیله پرداخت در داخل اکوسیستم است. ارسال داده ها، پرس و جوهای اوراکل، گزارش های حسابرسی، هر تراکنش به توکن های HAPI نیاز دارد.

HAPI به دلیل وابستگی به هکرهای به اصطلاح کلاه سفید (متخصصان امنیت سایبری که با ارائه ممیزی امنیت سایبری، بهبود استانداردهای امنیتی و افزایش آگاهی عمومی در مورد تهدیدات سایبری از مهارت های هک خود برای هدف خوبی استفاده می کنند)، ادعا می کند که در زمینه هک تخصص بالایی دارد. 

هاپی اولین محصول امنیت سایبری بنیاد هکن نیست: از سال 2018، این تیم به رهبری Dyma Budorin، CER.live، رتبه‌بندی امنیتی مبادلات کریپتوکارنسی را حفظ کرده است. شهرت گسترده ای در صنعت به دست آورده است، از جمله مشارکت با Coingecko و چین لینک و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس.

یک ماه پس از راه‌اندازی، توکن HAPI ارتباط قابل‌توجهی با بازار کلی ارزهای دیجیتال که به طور سنتی تمایل دارد از قیمت بیت‌کوین (BTC) پیروی کند، نشان نداد. در درازمدت، این پویایی می تواند نشان دهد که امنیت و حدس و گمان روندهای غیرهمبسته ای در کریپتو هستند.

برای یادگیری و آموزش ارز دیجیتال روی لینک مربوط کلیک کنید.

خطرات تمرکز

با وجود مزایایی که ارائه می دهد، فرض پروژه به عنوان یک مرجع امنیتی واحد برای صنعت کریپتو (که خود با طراحی غیرمتمرکز است) می تواند دلیلی برای نگرانی باشد.

اگر روزی HAPI به اوراکل امنیتی پیش فرض برای اکثر صرافی ها و بخشی جدایی ناپذیر از قراردادهای هوشمند تبدیل شود، می تواند به گلوگاه امنیتی واقعی و محتمل ترین هدف برای حملات مخرب تبدیل شود.

چگونه هاپی (HAPI) با رقبا مقایسه می شود؟

چگونه HAPI با رقبا مقایسه می شود؟

هاپی اولین اوراکل امنیتی در بازار نیست، پروژه مشابهی به نام CertiK که در سال 2020 راه اندازی شد، تا ماه مه 2021 به ده برابر ارزش بازار HAPI دست یافته است (بلاک چین اثبات سهام (DPoS) اختصاصی).

این برنامه دارای برنامه CertiKShield است که یک بیمه نامه در برابر تمام تهدیدات امنیتی مرتبط با بلاک چین است. اگر کاربر محافظت شده توسط این برنامه دارایی های خود را در یک حمله مخرب از دست بدهد یا دسترسی به کلیدهای خصوصی خود را از دست بدهد، می تواند توسط CertiKShield بازپرداخت شود. استخر دارایی توسط ارائه دهندگان وثیقه نگهداری می شود که توکن های خود را در ازای پاداش به اشتراک می گذارند.

برخلاف Certik، HAPI یک پروژه منبع باز نیست. این برنامه دارای یک وایت پیپر دقیق یا یک مخزن git عمومی نیست و هنوز نتوانسته است شرکای استراتژیک به اندازه Huobi را ایمن کند.

با این حال، این پروژه توانست توجه جامعه را به خود جلب کند، از جمله پوشش مطبوعاتی در رسانه های صنعتی. یک چیز مسلم است: هیچ کس نمی تواند لوگوی خلاقانه آن را نادیده بگیرد.

موارد استفاده از HAPI وجود دارد

سیستم گزارش دهی و هشدار HAPI هر کسی را قادر می‌سازد تا بازیکنان غیرقانونی را به پایگاه داده گزارش کند و در بروزرسانی بی‌درنگ و نظارت مستقیم RCI (رابط گزارش و بررسی) به آنهایی که در شبکه هستند هشدار دهد. به سادگی با قرار دادن HAPI و گزارش دادن عوامل مخرب، می توانید به این پلتفرم کمک کنید تا کریپتو را به مکانی امن تر تبدیل کند!

آدرس را بررسی کنید HAPI یک عملکرد چک هنوز دیده نشده و در دسترس عموم را ارائه می دهد که امکان بررسی یک آدرس در مورد فعالیت مخرب قبلی را فراهم می کند. به این ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که آدرس فردی که می‌خواهید با او تعامل داشته باشید، قبلاً درگیر هیچ طرح پنهانی نبوده است. این کار با پرداخت هزینه کمی در توکن های HAPI با اتصال به رابط HAPI انجام می شود. 

قراردادهای هوشمند برای پروتکل های DEX و DeFi. هاپی تنها راه حل امنیتی است که مستقیماً در DeFi تعبیه شده و به جلوگیری از پولشویی از درون کمک می کند. این پلتفرم ادعا می کند قراردادهای هوشمند خود را با دقیق‌ترین داده‌ها از منابع متعدد ارائه می‌کند و از بخش امنیت سایبری خود، HAPI Labs، برای ایمن‌سازی DeFi به کارآمدترین روش ممکن استفاده می‌کند.

HAPI فقط یک پروتکل نیست. HAPI ترکیبی از روش‌های بی‌شماری برای مقابله با هجوم سوء استفاده‌ها در اکوسیستم‌های زنجیره بلوکی است و از قوی‌ترین و جدیدترین ابزارهایی استفاده می‌کند که کمک می‌کنند در نبرد با نفوذهای مخرب به برتری دست پیدا کند. نظارت و ردیابی خودکار زنده، بررسی آدرس و دسته بندی موارد، تجزیه و تحلیل عمیق موردی تهدیدها. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com