1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. آموزش وب سایت Look into Bitcoin

آموزش وب سایت Look into Bitcoin

آموزش وب سایت Look into Bitcoin
لوگو علیرضا محرابی
آموزش وب سایت Look into Bitcoin
ابزارهای ارز دیجیتال

هر روز میلیاردها نفر سعی می کنند برای آینده مالی خود پس انداز کنند اما آنها در یک سیستم مالی سنتی که به نفع موسسات بزرگ است گیر کرده اند. به علاوه، با چاپ پول دولتی و تورم در سطوح بی سابقه، پولی که مردم امروز پس انداز می کنند در آینده ارزش بسیار کمتری خواهد داشت. Look into Bitcoin داده‌ های بیت‌ کوین را دموکراتیک می ‌کند تا همه، نه فقط نخبگان مالی، بتوانند از این طبقه دارایی و داده‌ های پیرامون آن بهره ببرند. Look into Bitcoin شفافیت را برای سرمایه گذاران بیت کوین فراهم می کند که آیا آنها سرمایه گذاران باتجربه هستند یا برای اولین بار در مورد بیت کوین یاد می گیرند. این مطلب درخصوص آشنایی و آموزش سایت Look into Bitcoin است.

چه چیزی Look into Bitcoin را متفاوت می کند

آموزش سایت look into bitcoin

اگر بخواهیم وب سایت Look into Bitcoin را به صورت ساده معرفی کنیم باید بگوییم وب سایت Look into Bitcoin یکی از پایگاه های ارائه دهنده رایگان داده ها و اندیکاتورهای استخراج شده از اطلاعات بلاک چین و صرفا محدود به بلاک چین بیت کوین است. 

متریک های ارائه شده در این وب سایت تقریبا بلندمدت بوده و برای معاملات کوتاه مدت کمتر مفید هستند. این وب سایت نمودارهای بیت کوین را به صورت رایگان و اعلان های خود را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد که می تواند در سایر سیستم عامل ها چندین هزار دلار در سال هزینه داشته باشد. در برخی موارد، نمودارهایی که این وب سایت نشان می دهد به سادگی در هیچ جای دیگری در دسترس نیستند.

اشتراک گذاری داده های ارزشمند بیت کوین از طریق نمودارها و اطلاعات بصری، Look into Bitcoin را به یکی از سریع ترین وب سایت های ارز دیجیتال در حال رشد در سطح جهان تبدیل کرده است. بهترین منبع برای نمودارها و اطلاعات بیت کوین به صورت رایگان بوده و مزایای منحصر به فرد و با ارزشی را برای مشترکین خود ارائه می دهد.

مأموریت Look into Bitcoin این است که داده های بیت کوین را برای همه در سراسر جهان در دسترس کند.

بخش های مختلف سایت Look into Bitcoin

بخش های مختلف سایت Look into Bitcoin

Learning

اولین بخش وب سایت Look into Bitcoin مربوط به آموزش است. در این قسمت مطالبی آموزشی به خصوص برای تازه واردین به دنیای کریپتوکارنسی آورده شده است. در این بخش مطالبی با سرفصل های شروع کار با بیت کوین، نمودارهای زنده، یادگیری اصول بلاک چین، شبکه لایتنینگ بیت کوین و یک قسمت جدید با نام مالیات کریپتو: هر آنچه که باید بدانید آورده شده است که با کلیک روی هر سرفصل تعدادی مقاله در مورد آن به شما نمایش داده می شود.

Bitcoin Charts

بخش بعدی وب سایت Look into Bitcoin که با آن مواجه می شوید نمودارهای بیت کوین است. همانطور که در بالا گفتیم این سایت منحصرا اطلاعات مربوط به بیت کوین را ارائه می دهد. بنابراین در این بخش می توانید نمودارهایی را به صورت زنده ببینید که از تحلیل چرخه های بازار و تحلیل آنچین به دست آمده است. بخش نمودارهای زنده این وب سایت اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند به راحتی مشخص کنند که بیت کوین از نظر تاریخی کجا بیش از ارزش یا کمتر از ارزش خود قیمت گذاری شده است.

پیامی که در ابتدای این بخش آمده است:

"لطفاً توجه داشته باشید، شاخص ‌های زیر تجربی هستند و هدفشان ایجاد رویکردهای ارزش‌ گذاری برای دارایی جدید بیت ‌کوین است. این نمودارها به عنوان راهنمای آموزشی ساخته شده اند. هیچ تضمینی وجود ندارد که قوانین خاص در هر مدل با پیشرفت بیت کوین در طول مسیر پذیرش خود همچنان اعمال شوند".

درواقع این سایت توصیه ای برای اینکه باید بیشتر از کدام نمودارها استفاده کنید نمی کند، چرا که سایت مشاوره ای نیست و این سرمایه گذاران هستند که باید نمودار بهینه خود را انتخاب کنند. 

بخش نمودارهای زنده در وب سایت Look into Bitcoin برای دسترسی راحت تر کاربران، نمودارها را دسته بندی می کند تا برای همه از مبتدی تا پیشرفته قابل دسترسی و قابل استفاده باشند. 

این نمودارها شامل: نمودارهای چرخه بازار یا Market Cycle Charts و نمودارهای آنچین یا Onchain Charts، نمودارهای تحلیل آدرس یا Address Balance و همچنین نمودارهای شبکه لایتینینگ یا Lightning Network Charts است. 

کاربرانی که به تازگی وارد مبحث بیت کوین و ارزهای دیجیتال شده اند باید به دنبال استفاده از نمودارهای ساده تر و قابل فهم تر باشند. نمودارهای بخش چرخه بازار دارای بیشترین تعداد نمودار در این بخش بوده و شامل 9 نمودار هستند. چرخه بازار به دوره ای گفته می شود که هیجان بیش از حد مردم قیمت ها را به اوج رسانده و از سوی دیگر بدبینی و ترس از آینده قیمت، باعث می شود قیمت به کف برسد. چرخه بازار معمولا نتیجه روانشناسی بازار است که بر قیمت محصول در طول زمان تأثیر می گذارد. ساده ترین نمودارها برای مبتدیان در بخش چرخه بازار عبارتند از:

Bitcoin Investor Tool

bitcoin investor tool یکی از بخش های سایت Look into Bitcoin

ابزار سرمایه‌ گذار در بازه زمانی طولانی برای شناسایی دوره‌های قیمت کمتر/بیشتر ‌فروش 

نمای کلی شاخص Bitcoin Investor Tool

ضریب MA 2-Year یک نمودار بیت کوین است و به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری بلندمدت مورد استفاده قرار می گیرد. دوره‌هایی را نشان می‌دهد که خرید یا فروش بیت‌کوین در آن زمان‌ها بازدهی بزرگی را ایجاد می‌کرد.برای انجام این کار، از یک خط میانگین متحرک (MA)، 2yr MA، و همچنین ضرب آن خط میانگین متحرک، استفاده می کند (yr MA x52).

توجه: ضرب x5 مربوط به مقادیر قیمت میانگین متحرک 2 ساله است، نه دوره زمانی آن.

خرید بیت کوین زمانی که قیمت به زیر MA 2 ساله (خط سبز) می‌رسد، از لحاظ تاریخی بازدهی بزرگی ایجاد کرده است. فروش بیت کوین زمانی که قیمت بالاتر از yr MA x52 ساله (خط قرمز) باشد، از لحاظ تاریخی برای کسب سود موثر بوده است.

در این نمودار، اندیکاتورهایی به رنگ سبز و قرمز نشان داده می شود و از آن ها استفاده می شود تا نشان دهد که آیا قیمت بیت کوین امروز در سطوحی قرار دارد که از نظر زمانی و تاریخی پایین (در منطقه سبز)، بالا (در منطقه قرمز) و یا خنثی (بین منطقه سبز و قرمز) است. بر مبنای این تاریخ نسبی سرمایه گذاران می توانند بفهمند که آیا بیت کوین بیش از ارزش قیمت گذاری شده است یا کمتر.

200W Moving Average Heatmap 

mooving average از بخش های سایت Look into Bitcoin

200 هفته میانگین متحرک

نمای کلی شاخص

در هر یک از چرخه های اصلی بازار، قیمت بیت کوین از نظر تاریخی در حدود میانگین متحرک 200 هفته ای پایین می آید. این اندیکاتور از یک نقشه حرارتی رنگی براساس درصد افزایش میانگین متحرک 200 هفته ای استفاده می کند. بسته به افزایش ماه به ماه درصد میانگین متحرک 200 هفته ای، یک رنگ به نمودار قیمت اختصاص داده می شود.

چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

سرمایه گذار بلندمدت بیت کوین می تواند تغییرات رنگ ماهانه را با استفاده از این ابزار نظارت کند. از لحاظ تاریخی، وقتی می بینیم که نقاط نارنجی و قرمز به نمودار قیمت اختصاص داده شده است، این زمان، زمان خوبی برای فروش بیت کوین همزمان با داغ شدن یا هیجان بیش از حد بازار بوده است. دوره هایی که در آن نقاط قیمت بنفش و نزدیک به 200 هفته MA هستند، از لحاظ تاریخی زمان خوبی برای خرید بوده اند.

پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از این ابزار

اگر به دنبال پیش‌بینی قیمت بیت‌ کوین یا پیش‌بینی اینکه در آینده به کجا خواهد رفت هستید، نقشه حرارتی 200WMA می‌تواند ابزار مفیدی باشد زیرا بر مبنای تاریخی نشان می‌دهد که آیا قیمت فعلی بیش از حد افزایش می‌یابد (نقاط قرمز) و ممکن است نیاز به پایین آمدن یا به اصطلاح خنک شدن و اصلاح داشته باشد. همچنین می تواند نشان دهد که چه زمانی قیمت بیت کوین ممکن است براساس تاریخی ارزش خوبی داشته باشد. این زمان می تواند زمانی باشد که نقاط روی نمودار بنفش یا آبی باشد.

در طول بیش از ده سال، بیت کوین زمان بسیار کمی را زیر میانگین متحرک 200 هفته ای (200WMA) سپری کرده است که در هنگام فکر کردن به پیش بینی قیمت بیت کوین نیز قابل توجه است.

دلایل افزایش قیمت بیت کوین را اینجا بخوانید.

 The Puell Multiple

 The Puell Multiple

رابطه بین انتشار روزانه بیت کوین و قیمت

نمای کلی شاخص

این معیار به عرضه بیت کوین پرداخته و استخراج کنندگان بیت کوین و درآمد آنها و چرخه های بازار را از منظر درآمد استخراج بررسی می کند. ماینرهای بیت کوین به دلیل نیاز به پوشش هزینه های ثابت سخت افزار استخراج در بازاری که قیمت آن بسیار پرنوسان است، گاهی اوقات به عنوان فروشندگان اجباری شناخته می شوند. بنابراین درآمدی که آنها تولید می کنند می تواند در طول زمان بر قیمت تأثیر بگذارد.

در نمودار Puell Multiple با تقسیم ارزش انتشار روزانه بیت کوین (به دلار) بر میانگین متحرک 365 روزه ارزش انتشار روزانه محاسبه می شود.

محاسبه puell

چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

دوره‌هایی وجود دارد که ارزش بیت ‌کوین‌هایی که استخراج می‌شوند و وارد اکوسیستم می‌شوند نسبت به هنجارهای تاریخی خیلی زیاد یا خیلی کم است. درک این دوره های زمانی می تواند برای سرمایه گذار استراتژیک بیت کوین مفید باشد. نمودار بالا دوره‌هایی را نشان می‌دهد که ارزش بیت‌کوین‌های صادر شده به صورت روزانه از نظر تاریخی بسیار پایین بوده است (Puell Multiple وارد جعبه سبز می‌شود)، که بازدهی بزرگی را برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوینی که در اینجا بیت‌کوین خریداری کرده‌اند، ایجاد می‌کند. همچنین دوره‌هایی را نشان می‌دهد که ارزش انتشار روزانه بسیار بالا بوده است (Puell Multiple وارد کادر قرمز می‌شود)، که سودآوری سودمندی را برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوینی که در اینجا فروخته‌اند، فراهم می‌کند.

Pi Cycle Top Indicator

pi cycle

میانگین متحرک و مضرب میانگین متحرک برای انتخاب چرخه بازار به اوج خود در عرض 3 روز

نمای کلی شاخص

Pi Cycle Top از لحاظ تاریخی در تعیین زمان اوج چرخه بازار تا 3 روز موثر بوده است. از میانگین متحرک 111 روزه (111DMA) و مضرب تازه ایجاد شده از میانگین متحرک 350 روزه یعنی 350DMA x 2 استفاده می کند.

توجه: مضرب مقادیر قیمت 350DMA است نه تعداد روز.

در سه چرخه بازار گذشته، زمانی که 111DMA به سمت بالا حرکت می کند و از 350DMA x 2 عبور می کند، می بینیم که با قیمت بیت کوین به اوج خود می رسد.

همچنین جالب است بدانید که 350 / 111 برابر با 3.153 است که بسیار نزدیک به Pi = 3.142 است. در واقع، وقتی 350 را بر یک عدد صحیح دیگر تقسیم می کنیم، نزدیکترین چیزی است که می توانیم به Pi برسیم.

این موضوع یک بار دیگر ماهیت چرخه ای عملکرد قیمت بیت کوین را در بازه های زمانی طولانی نشان می دهد. اگرچه در این مورد این کار را با دقت بالایی در 7 سال گذشته انجام می دهد.

پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از این ابزار

Pi Cycle Top، چرخه بالای چرخه های بازار بیت کوین را پیش بینی می کند. سعی می کند قبل از عقب نشینی، نقطه ای را که قیمت بیت کوین به اوج خود می رسد، پیش بینی کند. این کار را در بازه‌ های زمانی مهم انجام می‌دهد.

چگونه می توان از این نمودار استفاده کرد؟

Pi Cycle Top برای نشان دادن زمانی که بازار بسیار داغ و هیجانی است مفید است. آنقدر بیش از حد گرم شده که میانگین متحرک کوتاه مدت که میانگین متحرک 111 روزه است، به مضرب x2 میانگین متحرک 350 روز رسیده است. از نظر تاریخی ثابت شده است که فروش بیت کوین در این زمان در چرخه های قیمت بیت کوین سودمند است.

Bitcoin Profitable Days

bitcoin-profitable از بخش های سایت Look into Bitcoin

روزهای سودآوری بیت کوین

نمای کلی شاخص

تعداد روزهایی در تاریخ معامله بیت کوین که نگهداری بیت کوین نسبت به قیمت امروز سودآور بوده است. این نمودار رشد تهاجمی منحنی پذیرش بیت کوین را در طول زمان نشان می دهد که در قیمت آن منعکس می شود. از آنجا که عرضه محدود است، با افزایش تقاضا، قیمت نیز افزایش می یابد. برای سرمایه گذاران، همچنین اهمیت درک چرخه های بازار بیت کوین را برای جلوگیری از خرید چرخه های بالای بازار نشان می دهد. افت از چرخه های بالا می تواند مدت زیادی طول بکشد، حدود 2-3 سال در چرخه های قبلی.

پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از این ابزار

این شاخص نشان می دهد که چگونه قیمت بیت کوین در طول عمر خود شتاب گرفته است، زیرا توسط افراد بیشتری در سراسر جهان پذیرفته می شود. برای افرادی که سعی می‌کنند بفهمند قیمت بیت‌کوین در آینده ممکن است به کجا برسد و یا سعی کنند قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، درک این نکته که آیا پذیرش و علاقه احتمالاً در طول زمان بیشتر افزایش می‌یابد یا خیر مفید است.

این ابزار نشان می دهد که چگونه افرادی که صرفاً بیت کوین را در یک افق زمانی (به اندازه کافی) طولانی نگه داشته اند، با پذیرش بیت کوین در طول زمان پاداش دریافت کرده اند.

Indicator Alerts

سومین بخش وب سایت Look into Bitcoin بخش اعلان هاست. در این بخش از وب سایت شما با سابسکرایب کردن به اعلان هایی در مورد بیت کوین دسترسی پیدا می کنید و به گفته وب سایت، اولین کسی باشید که می دانید چه زمانی معیارهای ارزش گذاری به سطوح کلیدی می رسد.

در این بخش اعلان هایی می بینید که بیت‌کوین در چرخه‌های بازار خود کجا قرار دارد و پیش‌بینی می‌کند که قیمت ممکن است در کجا حرکت کند. آنها حاوی تجزیه و تحلیل کلان با استفاده از داده های زنجیره ای، تجزیه و تحلیل چرخه و همچنین تجزیه و تحلیل معاملات هستند، بنابراین می توانید سیگنال ها را جدا کنید.

آموزش تصویری سایت cryptotab برای دریافت رایگان بیت کوین را در این مطلب بخوانید.

جمع بندی

وب سایت Look into Bitcoin به دنبال در دسترس قرار دادن داده های ارز دیجیتال بیت کوین برای همه است. در این وب سایت شما می توانید هم به مقالاتی در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین دسترسی داشته باشید و هم از نمودارهای تحلیلی برای پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده کنید. بخشی از نمودارهای چرخه بازار در این مطلب برای مبتدیان توضیح داده شده است که می توانند برای پیش بینی آینده قیمت بیت کوین از آن بهره ببرند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com