1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. InstaDapp؛ بستری برای مدیریت آسان دارایی دیفای

InstaDapp؛ بستری برای مدیریت آسان دارایی دیفای

InstaDapp؛ بستری برای مدیریت آسان دارایی دیفای
لوگو علیرضا محرابی
InstaDapp؛ بستری برای مدیریت آسان دارایی دیفای
کاربردهای ارز دیجیتال

InstaDapp در سال 2019 راه اندازی شد که یک برنامه غیرمتمرکز DApp ساخته شده بر روی اتریوم است که چندین پروتکل مختلف مالی غیرمتمرکز دیفای را به هم متصل می کند. این پلتفرم برنامه های دیگر DApp را ادغام کرده و یک پلتفرم یک مرحله ای را فراهم می کند که در آن کاربران می توانند تمام سرمایه های خود را مدیریت کنند. INST با 0.9291 دلار به ازای هر توکن با عرضه در گردش زیر 18 میلیون دلار معامله می‌شود که ارزش کل بازار آن بیش از 16 میلیون دلار است. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

InstaDapp چه خدماتی ارائه می دهد؟

InstaDapp چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای استفاده از این پروژه، کاربر باید یک کیف پول اتریوم دارای وب3 مانند MetaMask داشته باشد و آن را از طریق داشبورد به این بستر متصل کند. پس از اتصال، کاربران می توانند به یک پلتفرم حاوی تمام ویژگی هایی که این پلتفرم در منبع ذخیره خود دارد، دسترسی داشته باشند. InstaDapp این پلتفرم را «حساب‌های هوشمند DeFi (DSA)» می‌نامد. با DSA، کاربران می توانند وجوه را از پروتکل های مختلف مدیریت، تفویض و بهینه سازی کنند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند در بالای DSAها، تراکنش‌های بین پروتکلی بیشتری را برای دارندگان حساب فعال کنند.

قبل از این پلتفرم، کاربران به صورت دستی دارایی های خود را ردیابی کرده و نرخ های بهره بهینه، نسبت های وثیقه و سایر پارامترها را در هر پلتفرم شناسایی می کردند. کاربران ممکن است متوجه شوند که نظارت دستی به دلیل پیچیدگی به تلاش زیادی نیاز دارد. معرفی DSA به فضای DeFi این کار را با پیوند دادن پروتکل های مختلف، به دست آوردن داده های مربوطه و خلاصه کردن تمام اطلاعات در یک نمای داشبورد، ساده می کند. در نتیجه، کاربران به راحتی می توانند دارایی های متقابل پروتکل خود را مدیریت کنند.

علاوه بر این، قبل از InstaDApp کاربران همچنین باید مراحل مختلفی را در هر پلتفرم برای انتقال دارایی ها انجام دهند. پیچیدگی مراحل می تواند باعث سردرگمی و ناامیدی کاربران و در نتیجه اشتباه و ضرر شود. اینستا این فرآیند را از طریق قراردادهای هوشمند به طور خودکار انجام می دهد که در آن کاربران فقط باید پارامترها را تنظیم کنند و انتقال را با چند کلیک انجام دهند.

این پلتفرم هزینه ای از کاربران برای نقل و انتقالات دریافت نمی کند. کاربران فقط باید مقداری وجوه برای هزینه گس انتقال دارایی ها از طریق شبکه اتریوم آماده کنند. DApp از کیف‌پول‌های غیرقانونی برای ذخیره دارایی‌ها استفاده می‌کند، به این معنی که کاربران همیشه کنترل وجوه خود را در دست دارند و اینستا هیچ راهی برای دسترسی به آن وجوه ندارد. علاوه بر این، مانند همه برنامه های کاربردی مبتنی بر بلاک چین، اینستا به طور شفاف، سوابق تغییرناپذیر تراکنش ها و دارایی های روی بلاک چین را ذخیره می کند.

این پلتفرم لایه هوشمند DeFi (DSL) را معرفی کرده و به عنوان زیرساختی بوده که امکان تجمیع پروتکل های DeFi را از پلتفرم های مختلف فراهم می کند. DSL از سه جزء تشکیل شده است که عبارتند از:

  • اکانت های هوشمندی که کاربران به طور غیرقابل اعتماد دارند. کاربران همچنین از حساب‌ها برای ذخیره دارایی‌ها و اجرای تراکنش‌ها در کانکتورها استفاده می‌کنند.
  • اتصال دهنده ها به ماژول های استاندارد شده ای اشاره دارند که با پروتکل های DeFi تعامل دارند و به قراردادهای هوشمند دسترسی به خدمات DeFi را می دهند. قراردادهای هوشمند توسط توسعه دهندگان نوشته می شوند و سپس تراکنش های DeFi را در پروتکل ها اجرا می کنند.
  • این اختیار به کاربران داده می شود تا محافظان یا ربات های اتوماسیون را برای مدیریت DSA خود تنظیم کنند. کاربران می توانند مجوزهای سفارشی شده را بسته به ماژول های استاندارد شده تنظیم کنند تا آدرس های زیر آن ماژول ها بتوانند عملکردهای خاصی را اجرا کنند. 

ادغام های پلتفرم InstaDapp چیست؟

پلتفرم InstaDapp

پلتفرم‌های فعلی با همکاری این پلتفرم عبارتند از: MakerDAO (DAI)، Compound Finance (COMP) و Uniswap (UNI). با ادغام این پلتفرم‌ها در اینستا، کاربران می‌توانند وام دهند، وام بگیرند، مبادله کنند، استخرهای نقدینگی را مدیریت کنند و موقعیت‌های بدهی وثیقه (CDP) را از طریق داشبورد ایجاد کنند. توابع خاص فعال شده توسط ادغام ها به شرح زیر است:

•InstaDApp :Compound Finance به عنوان یک رابط برای Compound Finance، پروتکل وام دهی و قرض گرفتن DeFi عمل می کند. بنابراین، کاربران می‌توانند ارز دیجیتالی را که توسط Compound پشتیبانی می‌شود، برای کسب سود یا وام و استفاده از هر دارایی رمزنگاری پشتیبانی شده به عنوان وثیقه در داشبورد اینستا، قرض دهند.

• Uniswap :InstaDApp یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) با استخرهای نقدینگی متشکل از جفت توکن را در شبکه خود ادغام کرد. بنابراین، کاربران می توانند پس از انتخاب جفت توکن انتخابی خود، بدون واسطه از طریق اینستا، توکن ها را با یکدیگر مبادله کنند. علاوه بر این، کاربران اینستا که نقدینگی را برای استخرهای یونی سواپ فراهم می کنند، می توانند به راحتی استخرهای موجود خود را از داشبورد InstaDApp مدیریت کنند.

MakerDAO: مشابه کامپوند، ادغام میکردائو امکان ایجاد موقعیت های بدهی وثیقه را فراهم می کند. در نتیجه، کاربران InstaDApp می توانند دارایی های رمزنگاری پشتیبانی شده را به عنوان وثیقه قفل کنند و دای، استیبل کوین پلتفرم، را روی داشبورد تولید کنند.

توکن INST InstaDapp چیست؟

InstaDApp اخیراً INST، توکن حاکمیتی خود را در شبکه اصلی اتریوم راه اندازی کرده است. به‌جای تغییر فوری از مدیریت تیمی به حاکمیت غیرمتمرکز، یک راه‌اندازی مرحله‌ای مدیریتی وجود خواهد داشت که در آن پلتفرم اینستا به تدریج توکن‌ها را در جامعه خود توزیع می‌کند. در ابتدا، این پلتفرم بخشی از عرضه توکن را به اعضای تیم و سرمایه گذاران تخصیص می دهد و در نتیجه یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز کوچک دائو را تشکیل می دهد. 

تیم اصلی اینستا مدیریت شبکه را تا زمانی که عملکردهای رای گیری در زنجیره و قابلیت ارتقای قرارداد طبق برنامه عمل کنند، مدیریت خواهند کرد. پس از آن، آنها مدیریت پروتکل را به دائو واگذار می کنند که در آن مدیریت ویژگی های زیر انجام می شود.

•ویژگی‌های جدید: دارندگان توکن می‌توانند یکپارچه‌سازی پروتکل‌ها، ویژگی‌ها و موارد کاربردی جدید در اطراف دارایی‌های بیکار در DSAها را پیشنهاد کنند.

•ارتقاء پروتکل: دارندگان توکن INST می توانند در مورد تغییرات کد مانند ارتقاء سیستم و تنظیمات پارامتر پلتفرم رای دهند.

•نقدینگی و پل ها: دارندگان توکن می توانند در مورد مدیریت پل هایی که اینستا را با پروتکل های دیگر و منابع نقدینگی که DApp برای تامین مالی مجدد و مدیریت دارایی های زنجیره ای استفاده می کند رای دهند.

•صندوق های اکوسیستم: دارندگان توکن INST به تخصیص بودجه برای توسعه اکوسیستم InstaDApp و خزانه داری دائو رأی می دهند. آنها تصمیم می گیرند که InstaDApp چگونه باید از بودجه برای DAO، جامعه، مشارکت، نقدینگی و ادغام استفاده کند.

تیم توسعه دهنده InstaDApp 

تیم توسعه دهنده InstaDApp

Sowmay Jain و Samyak Jain دو برادری هستند که این پروژه را در هند تأسیس کردند. سومای جین، بردار بزرگتر بوده که تلاش می کرد که به یک حسابدار رسمی تبدیل شود اما ترک تحصیل کرد. برادر کوچکتر او سامیاک جین که در آن زمان دانشجوی سال اول علوم کامپیوتر بود، نیز ترک تحصیل کرد.

هر دو علاقه مشترک به امور مالی و اعتقاد به قدرت اینترنت داشتند که آنها را به یک هکاتون در بنگالورو، هند، در آگوست 2018 تبدیل کرد. این هکاتون ETHIndia بود، رویدادی که در آن شرکت‌کنندگان محصولات مبتنی بر اتریوم را توسعه می‌دهند. در اینجا بود که این دو برای اولین بار از نسخه اولیه پروژه رونمایی کردند و به عنوان برندگان هکاتون ظاهر شدند. این پروژه از آنجا شروع شد و از آن زمان ویژگی های بیشتری به این برنامه اضافه شد و مشکلات برنامه به مرور زمان برطرف شد. 

Sowmay Jain در حال حاضر مدیر اجرایی پروژه است. قبل از این پروژه، وی حدود دو سال به عنوان مدیر عامل تکنولوژی فینتریگ فعالیت می کرد. سامیاک جین در حال حاضر مدیر ارشد فناوری پروژه بوده که قبل از این پروژه، وی به مدت شش ماه برای Moatfund به عنوان توسعه دهنده Front-end و DApp کار می کرد.

این پروژه استارت آپ دیفای، سرمایه گذاران و مؤسسات سرمایه گذاری متعددی را جذب کرد. این شرکت 2.4 میلیون دلار در سال 2019 از سرمایه گذاران کارآفرینی مانند Naval Ravikant و Balaji Srinivasan و موسساتی مانند Pantera Capital و Coinbase جمع آوری کرد. در ژوئن 2021، پروژه غیر متمرکز اینستا در آخرین دور سرمایه‌گذاری خود، 10 میلیون دلار از شرکت استاندارد کریپتو، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر و شرکای استراتژیک مانند آندره کرونژ، موسس Yearn، DeFi Alliance و Longhash Ventures جمع‌آوری کرد.

آینده پروژه InstaDApp چگونه است؟

همانطور که زمینه دیفای رشد می کند، پلتفرم های جدید و موجود برنامه ها و خدمات جدید دیفای را از طریق پروتکل های سفارشی خود ارائه می دهند. علاوه بر این، پلتفرم های مختلف نرخ های بهره، نسبت های وثیقه، استخرهای نقدینگی و سایر پارامترهای خود را ارائه خواهند کرد. تعداد انتخاب ها ممکن است کاربران را سردرگم کند و حتی ممکن است مانع مشارکت شود. این پروژه با ارائه یک پلتفرم متمرکز برای مدیریت آسان دارایی و در عین حال حفظ امنیت و مزایای تمرکززدایی فناوری بلاک چین، این مشکل را حل می کند.

شرکای پروژه به آن کمک کرده اند تا به رشد فوق العاده ای دست یابد. کامپوند، میکردائو و یونی سواپ پلتفرم های پیشرو در فضای دیفای هستند که در آن هر یک از این پروتکل ها دارای ارزش کل قفل شده (TVL) میلیاردها دلار هستند. با چنین همکاری های قوی، خود پروژه به TVL حدود 8 میلیارد دلار دست یافت و در رتبه سوم TVL بالاتر از کامپوند، میکردائو و یونی سواپ قرار گرفت.

آینده پروژه

پروژه با معرفی توکن حاکمیتی خود، اخیراً انجمن خود را برای بحث در مورد پیشنهادات، پاداش ها، حاکمیت و توسعه برنامه های کاربردی باز کرده است. چند پیشنهاد در حال حاضر در حال بحث است، مانند معرفی یک مدل درآمد، پروتکل RAI و یکپارچه سازی پروتکل B. پیشنهاد در مورد مدل درآمد به ویژه جالب است زیرا ارائه دهنده پیشنهاد یک مدل کسب درآمد را برای این پروژه توصیف می کند. برای درآمد، پیشنهاد می کند که این پروژه از پروتکل هایی که می خواهند اهمیت داشته باشد، کاربرانی که تراکنش انجام می دهند یا توسعه دهندگانی که از محصولات مبتنی بر توسعه دهندگان پلتفرم استفاده می کنند، هزینه دریافت می کند.

کلام آخر 

InstaDApp یک برنامه غیرمتمرکز است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است که پروتکل های دیفای را در یک پلتفرم برای نظارت و مدیریت آسان دارایی ها ادغام می کند. از طریق داشبورد پروژه، کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را در پروتکل‌ها ردیابی کنند، پارامترهای دیفای بهینه را شناسایی کنند و تراکنش‌ها را از طریق قراردادهای هوشمند انجام دهند. علاوه بر این، کاربران این پروژه، می‌توانند دارایی‌های کریپتو را وام بدهند، وام بگیرند و مبادله کنند و نقدینگی ارائه کنند، استخرهای نقدینگی را مدیریت کرده و دارایی‌ها را از طریق داشبورد وثیقه بگیرند.

این پروژه، موفق می شود جنبه های امن و غیرمتمرکز بلاک چین را با یک پلتفرم متمرکز برای مدیریت دارایی ترکیب کند. به دلیل مشارکت قوی خود با پلتفرم‌های پیشرو دیفای، مانند میکردائو، کامپوند و یونی سواپ، با میلیاردها دلاری که در قراردادهای هوشمند خود قفل شده است، شاهد رشد باورنکردنی بوده است. علاوه بر این، با راه اندازی توکن حاکمیتی، دارندگان توکن توانایی ارسال و رای دادن به پیشنهادات را به دست آوردند. در نتیجه، این پروژه ممکن است با پیاده سازی ویژگی های پیشنهادی و ادغام پروتکل های جدید، حتی بیشتر رشد کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com