1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. صرافی
 4. صرافی غیرمتمرکز DYDX چیست؟

صرافی غیرمتمرکز DYDX چیست؟

صرافی غیرمتمرکز DYDX چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
صرافی غیرمتمرکز DYDX چیست؟
صرافی

DYDX DEX یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که بر روی نسخه لایه ۲ شبکه اتریوم اجرا می شود. dYdX پس از راه ‌اندازی توکن حاکمیتی خود در 8 سپتامبر 2021، برای مدت 24 ساعت به یکی از صرافی‌ های غیرمتمرکز (DEX) تبدیل شد. این صرافی خدمات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و امکان وام گیری و وام دهی را برای آن ها فراهم می آورد. در این مطلب در مورد صرافی غیرمتمرکز DYDX صحبت خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

در مورد صرافی غیرمتمرکز DYDX

آشنایی با صرافی غیرمتمرکز DYDX

dYdX پروتکلی برای فروش کوتاه و مشتقات است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. صرافی غیرمتمرکز DYDX امکان وام‌ دهی و معاملات اختیاری هر توکن مبتنی بر اتریوم را فراهم می ‌کند. dYdX مجموعه گسترده ای از استراتژی های مالی را فعال می کند:

 • فروش های کوتاه به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از کاهش قیمت سود ببرند و می توانند برای سفته بازی یا محافظت از موقعیت های موجود استفاده شوند.
 • وام های کم ریسک کاملاً وثیقه ای برای فروشندگان کوتاه مدت به دارندگان توکن اجازه می دهد کارمزد بهره دریافت کنند.
 • گزینه ها را می توان برای محافظت از موقعیت ها، مدیریت نوسانات، افزایش اهرم و موارد دیگر استفاده کرد.
 • معاملات دائمی با حداکثر 25 برابر اهرم
 • جفت های ارائه شده: BTC-USD، ETH-USD، LINK-USD و بیشتر.

رشد dydx را می توان به توکن حاکمیتی نسبت داد که 7.5 درصد از عرضه به کاربران قبلی dYdX اختصاص دارد. در این اعلامیه تعداد کاربران بیش از 90 درصد افزایش یافت و به‌طور لحظه ‌ای تبدیل به صرافی پیشرو از نظر حجم شد.

صرافی غیرمتمرکز DYDX یک صرافی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد تا از طریق قراردادهای هوشمند اتریوم از تجارت اهرمی استفاده کنند. این صرافی به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که در حاشیه معامله کنند و در عین حال از امنیت ارائه شده توسط اتریوم نیز بهره ببرند. dYdX همچنین با StarkWare برای ساخت یک پروتکل لایه 2 برای تبادل همکاری کرد که به معامله گران اجازه می دهد تا بدون پرداخت هزینه گس برای هر تراکنش، فورا وجوه خود را سپرده گذاری کرده و معامله کنند.

نقشه راه کوتاه مدت-میان مدت

در وب سایت صرافی غیرمتمرکز DYDX آمده است: ما هیجان زده هستیم که با StarkWare در راه حل مقیاس بندی لایه 2 برای قراردادهای دائمی، بر اساس مقیاس پذیری StarkEx و قراردادهای هوشمند مورد اعتماد خود شریک شویم که منجر به افزایش ثبات و توان عملیاتی خدمات تجاری ما و افزودن بازارهای قرارداد دائمی اضافی می شود.

لایه 2 اتریوم چیست و چرا برای DeFi مهم است؟

لایه 2 اتریوم و صرافی غیرمتمرکز dydx

تجارت حاشیه و مقیاس پذیری لایه 2 ارائه شده توسط صرافی، مسابقه تسلیحاتی فعلی توسعه در برنامه های مالی غیرمتمرکز را به تصویر می کشد. در حالی که صرافی های غیرمتمرکز بزرگ مانند Uniswap توسعه پروتکل های لایه 2 را آغاز کرده اند، بسیاری از پروتکل ها هنوز در مرحله آزمایش هستند و هنوز به طور کامل عملیاتی نشده اند.

برای صرافی غیرمتمرکز DYDX، اولین پروتکل DEX دائمی، پیاده سازی راه حل لایه 2 مطمئناً نتیجه داده است. در حالی که dYdX بزرگترین پروتکل معاملات دائمی غیرمتمرکز است، بسیاری از پروژه های دیگر به دنبال دستیابی به ویژگی های معاملاتی مشابه هستند. پروتکل Perpetuals تجارت دائمی لایه 2 را در اتریوم و همچنین یک صندوق بیمه میلیارد دلاری برای پرداخت به وام دهندگان در صورت ضرر غیرمنتظره فراهم می کند. به طور مشابه، GMX یک نقطه غیرمتمرکز و تبادل دائمی است که بر روی Arbitrum، یک پروتکل توسعه لایه 2 ساخته شده است.

افزایش استفاده و توسعه پلتفرم‌ های معاملاتی لایه 2 نشان ‌دهنده تغییر استفاده مصرف ‌کننده از صرافی‌ های متمرکز به غیرمتمرکز است. پیش از این، صرافی ‌های غیرمتمرکز به استفاده از بازارسازهای خودکار (AMM)، مانند استخرهای نقدینگی به جای دفتر سفارش سنتی برای تعیین قیمت دارایی محدود می‌ شدند. دلایل این محدودیت عبارتند از هزینه های گران مورد نیاز برای بروزرسانی دفتر سفارش، سرعت بسیار پایین تراکنش برای معاملات با فرکانس بالا و نقدینگی ضعیف به دلیل استفاده کم.

با استفاده از لایه 2، صرافی های غیرمتمرکز می توانند از هزینه های گس صرف نظر کنند و تراکنش های آنی را فراهم کنند. این به صرافی‌ها اجازه می ‌دهد تا از معاملات سفارش به‌ عنوان یک بازارساز استفاده کنند که توسط بسیاری از معامله ‌گران ترجیح داده می ‌شود. در نتیجه، بسیاری از معامله ‌گران به این پلتفرم‌ ها روی می ‌آورند تا از خطر صرافی ‌های متمرکز مخرب جلوگیری کنند.

خدمات صرافی غیرمتمرکز dydx

در صرافی غیرمتمرکز DYDX هر ارز دیجیتال و دارایی به صورت استخر عرضه می شود و کاربران می‌ توانند وام بگیرند یا در آن سپرده ‌گذاری کنند. در مورد گرفتن وام باید این نکته را درنظر داشت که نرخ بهره وام‌ ها ثابت نیست و مقدار عرضه و تقاضا مشخص ‌کننده آن است. تمام موارد مربوط به وام ها توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می شود. 

مجموع خدماتی که در حال حاضر در DYDX عرضه می شود عبارتند از:

 • وام گیری و وام دهی ( وام و قرض گرفتن: کاربران می توانند دارایی های خود را به استخرهای وام دهی سپرده و هر زمان که یک بلوک جدید استخراج شد، سود دریافت کنند. کاربران همچنین می توانند از این استخرها برای استفاده در سایر خدمات پلتفرم وجوه قرض کنند.)
 • معاملات مارجین
 • معاملات اسپات
 • قراردادهای دائمی
 • درخواست خرید و فروش

صرافی غیرمتمرکز DYDX خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند معاملات مارجین، معامله با حاشیه متقاطع، معاملات نقطه ای یا اسپات، معاملات قرارداد دائمی، خدمات وام و استقراض را ارائه می دهد.

معاملات حاشیه ای dYdX، معاملات نقطه ای، خدمات وام دهی و استقراض بر روی زنجیره اصلی لایه 1 اتریوم ساخته شده اند. این صرافی در فوریه 2021، معاملات قرارداد دائمی خود را از لایه 1 اتریوم به راه حل مقیاس بندی لایه 2 منتقل کرد. این حرکت برای جلوگیری از سرعت پایین تراکنش و هزینه های گس قابل توجهی که دیفای را در آن زمان آزار می داد، انجام شد. صرافی غیرمتمرکز DYDX با StarkWare، پروتکل لایه 2 را با استفاده از ZK-Rollups ساخت تا مقیاس پذیری را با جمع کردن چندین تراکنش با هم افزایش دهد.

وام گیری در صرافی dydx چگونه است؟

برای وام گیری در این صرافی نیاز به سپردن وثیقه دارید. این مقدار وثیقه باید بیشتر از مبلغ وام باشد یعنی شما باید 125 درصد مبلغ وام را وثیقه قرار دهید و باید درنظر داشته باشید که چنانچه در مراحل و روند داد و ستد، اگر میزان دارایی شما به کمتر از 115 درصد برسد در این صورت امکان لیکوئید شدن دارایی شما وجود دارد. برای دریافت وام شما به یک کیف پول اتریوم نیاز دارید. به عنوان مثال می توانید از متامسک یا کوین بیس استفاده کنید. 

 • در مرحله اول وارد سایت صرافی غیرمتمرکز DYDX شوید.
 • وارد قسمت Start Borrowing شوید.
 • کیف پول خود را وصل کرده و روی Borrow کلیک کنید.
 • واحد پول مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد کیف پول را انتخاب کنید.
 • در انتها مبلغ را وارد کرده و روی Borrow کلیک کنید.

وام دهی در صرافی dydx چگونه است؟

خدمت دیگری که در صرافی غیرمتمرکز DYDX به کاربران ارائه می شود نوعی درآمدزایی منفعل و کم ریسک است. وام دهی، گزینه کم ریسکی است که به شما سود می دهد. برای وام دهی باید رمزارزهای اتر، USDC و DAI را در حساب خود سرمایه ‌گذاری کنید. درنتیجه سرمایه گذاری شما، سود این سرمایه ‌گذاری از کاربرانی که درخواست وام داده اند دریافت شده و به حساب شما واریز می‌ شود. امکان وام دهی در لایه اول شبکه فراهم شده است. سود سالانه ثابتی در این پلتفرم وجود ندارد بلکه این نرخ متغیر است. از سوی دیگر کاربران هر زمان که بخواهند می توانند وجوه سرمایه گذاری شده خود را برداشت کنند و دارایی آن ها بلوکه و قفل نمی شود.

برای وام دهی نیاز است تا شما کیف پول اتریوم خود را راه اندازی کنید. می توانید همانطور که گفتیم از کیف پول هایی مانند متامسک یا کوین بیس استفاده نمایید.

 • کیف پول اتریوم خود را راه اندازی کنید.
 • سپس وارد وب سایت صرافی شده و روی Start Lending کلیک کنید.
 • گزینه Deposit را انتخاب کنید.
 • رمزارز انتخابی خود را مشخص کنید.
 • کیف پول مورد نظر را تعیین و مقدار ارز دیجیتال را وارد کنید.
 • در نهایت روی Deposit کلیک کنید.

معاملات اسپات در صرافی dydx چگونه است؟

مانند صرافی‌ های متمرکز، کاربران می ‌توانند با ارسال سفارش‌ های بازار، سفارش‌ های محدود و توقف سفارش‌ ها، ارزهای دیجیتال را بخرند و بفروشند. پلتفرم معاملات نقطه ای صرافی غیرمتمرکز DYDX از همان سه جفت معاملات حاشیه پشتیبانی می کند. معامله اسپات هم مانند مارجین در لایه 1 پلتفرم صرافی غیرمتمرکز DYDX اجرا می‌شود. این نوع معامله به این صورت است که ارزهای دیجیتال در زمان داد و ستد و یا به اصطلاح ترید کردن، بین خریدار و فروشنده رد و بدل می شود. تفاوت مبادله اسپات با فیوچرز در این است که در معامله اثبات هدف تبادل آنی کالا بین خریدار و فروشنده است. قیمت در معاملات اسپات نیز توسط کاربران تعیین شده و بسیار متغیر است.

در روش معاملاتی اسپات کاربران می‌توانند سفارشات خود را به سه شکل ارائه کنند:

لیمیت یا محدود (Limit Order): سفارش با ثبت قیمت مشخص.

قیمت بازار (Market Order): سفارش با تعیین مقدار رمزارز به فروش گذاشته شده.

استاپ (Stop Order): سفارش با تعیین پارامترهای بیشتری مانند قیمت و مقدار خرید از طرف کاربر.

برای انجام معاملات اسپات در صرافی غیرمتمرکز dydx باید در ابتدا وارد سایت این صرافی به آدرس Dydx.Exchange شوید. 

 • وارد سایت صرافی شوید.

اتصال کیف پول به صرافی غیرمتمرکز DYDX

 • روی گزینه Trade کلیک کنید.
 • گزینه Margin را انتخاب کنید.
 • سپس Spot را انتخاب کرده و بر روی گزینه ” CONNECT WALLET ” کلیک کنید.
 • در بین کیف پول هایی که به شما نشان داده می شود، کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب نمایید. همانطور که قبلا گفتیم شما می توانید از متامسک یا کوین بیس یا باقی کیف پول ها استفاده نمایید.

ترید در صرافی غیرمتمرکز DYDX

 • با دریافت اعلان از کیف پول بر روی گزینه ”Next” کلیک کنید.
 • و در نهایت برای اتصال، گزینه کانکت Connect را انتخاب نمایید. زمانی که به صفحه اصلی بازگشتید مشاهده خواهید کرد که کیف پول شما به صرافی متصل شده است. 
 • برای واریز دارایی خود به صرافی باید در صفحه ترید اسپات گزینه ”Deposit” را انتخاب کنید. 

واریز دارایی در صرافی غیرمتمرکز DYDX

 • با تایید قوانین مورد نظر گزینه Agree & Login را انتخاب کنید.

آموزش واریز و دپوزیت در dydx

 • گزینه ”SIGN” را جهت تایید انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد در صفحه Deposit باید حسابی که قصد واریز به آن را دارید، انتخاب کرده و مراحل بعد را انجام دهید. در اینجا باید گزینه ”Spot Account” را انتخاب نمایید.
 • در قسمت Asset رمز ارزی که قصد واریز آن را دارید انتخاب کنید.
 • در انتها مقدار ارز مورد نظر خود را در فیلد Amount وارد نمایید.
 • و در نهایت”Confirm Deposit” را انتخاب و کلیک کنید.

معاملات مارجین در صرافی dydx

معاملات در صرافی غیرمتمرکز dydx

کاربران می توانند برای خرید دارایی های بیشتر از سایر کاربران، مبالغی را قرض کنند. دو نوع معامله مارجین در dYdX وجود دارد: مشتق و مارجین متقاطع. در معاملات حاشیه ای مشتق، کاربران از یک موقعیت واحد استفاده می کنند. در معاملات با مارجین متقاطع، مارجین در تمام موقعیت‌ های باز در حساب آنها به اشتراک گذاشته می ‌شود. تاکنون معاملات حاشیه dYdX تنها از سه دارایی پشتیبانی می کند: ETH، DAI و USDC. جفت های معاملاتی ETH-DAI، ETH-USDC و DAI-USDC هستند و کاربران می توانند این جفت ها را تا 5 برابر افزایش دهند.

انجام معامله مارجین در صرافی dydx

 • در ابتدا گزینه Trade را انتخاب و بر روی گزینه Margin کلیک کنید.
 • کیف پول خود را به صرافی متصل نمایید. برای اتصال کیف پول خود به صرافی باید از گزینه ”CONNECT WALLET” استفاده کنید. سپس کیف پول خود را در بین گزینه های نمایش داده شده انتخاب کنید.
 • با دریافت اعلان از کیف پول بر روی گزینه ”Next” کلیک کنید.
 • گزینه Connect را انتخاب کنید.
 • برای واریز دارایی خود  پس از اتصال کیف پول خود به صرافی، به صفحه معاملات مارجین وارد شوید. 
 •  گزینه واریز یا Deposit را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی نوع حساب (Destination)، رمز ارزی که قصد واریز دارید (Asset) و مقدار آن را وارد نمایید (Amount).
 • در نهایت گزینه ”Confirm Deposit” را انتخاب نمایید تا تراکنش انجام شود.

ترید مارجین در صرافی غیرمتمرکز DYDX

ترید مارجین در صرافی dydx

به صفحه معاملات مارجین وارد شوید. از بالای صفحه جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید. 

معاملات مارجین در dydx

 1. دو مدل مارجین در این صفحه وجود دارد. Isolated و Cross. در مارجین ایزوله یا مشتق کاربران فقط می توانند برای یک دارایی اهرم یا لوریج تعیین کنند. در معاملات مارجین امکان اهرم گذاری موجود برای همه دارایی های موجود در حساب کاربری افراد است.
 2. تعیین نوع پوزیشن 
 3. در این مرحله مقدار مورد نظر برای انجام معامله مارجین وارد کنید.
 4. در مرحله چهارم میزان اهرم یا لوریج معامله را در اینجا تعیین کنید.
 5. گزینه Open Long Position کلیک کنید.

اگر قصد برداشت دارید می توانید گزینه Withdraw را انتخاب کنید.

معاملات قرارداد دائمی در صرافی dydx

در معاملات قرارداد دائمی، کاربران می توانند موقعیت های خرید یا فروش مشابه معاملات قراردادهای آتی داشته باشند. به طور کلی، یک کاربر با خرید قراردادها در انتظار افزایش قیمت در آینده، موقعیت خرید را به دست می آورد. در مقابل، یک کاربر با فروش قراردادها در انتظار کاهش قیمت و قادر به خرید مجدد با قیمت پایین تر، موقعیت کوتاه را به دست می آورد اما برخلاف قراردادهای آتی، قراردادهای دائمی تاریخ انقضای مشخصی ندارند. در نتیجه، کاربران می توانند موقعیت خود را به طور نامحدود حفظ کنند. صرافی غیرمتمرکز DYDX از معاملات قراردادی دائمی 22 دارایی رمزنگاری شده از پروژه هایی مانند اتریوم (ETH)، بیت کوین (BTC) و Cardano (ADA) با اهرمی تا 25 برابر پشتیبانی می کند.

 • برای ترید قراردادهای دائمی در صرافی dydx باید ابتدا کیف پول خود را به صرافی متصل کنید. برای اتصال کیف پول خود با ورود به صرافی گزینه Trade را انتخاب و بر روی گزینه Perpetual کلیک کنید. 

معاملات قراردادهای دائمی در dydx

 • Connect Wallet را انتخاب کنید.
 • کیف پول مورد نظر خود را برای اتصال انتخاب کنید.
 • با دریافت اعلان از کیف پول بر روی گزینه ”Next” کلیک کنید.
 • گزینه Connect را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد گزینه Generate Start Key را انتخاب کنید تا یک کلید خصوصی منحصر به فرد ایجاد شود.

ساخت حساب در صرافی غیرمتمرکز DYDX

 • گزینه ”SIGN” را جهت تایید انتخاب کنید.
 • برای تایید قوانین روی گزینه I Agree کلیک کنید.
 • حساب کاربری خود را با استفاده از یک ایمیل و نام کاربری برای خود ایجاد کنید.
 • گزینه ”SIGN” انتخاب کنید.
 • برای واریز یا دپوزیت در قراردادهای دائمی در dydx گزینه Trade را انتخاب و بر روی گزینه Perpetual کلیک کنید.
 • Trade را انتخاب کنید. 
 • گزینه Deposit را انتخاب کنید.
 • ارزدیجیتال مورد نظر خود را برای واریز انتخاب کنید. 
 • مقدار آن را مشخص نمایید.
 • در مرحله بعد گزینه Confirm را برای تایید تراکنش انتخاب کنید.

ترید در بخش قراردادهای دائمی dydx چگونه است؟

ترید در بخش قراردادهای دائمی dydx

 1. نوع ترید خود را مشخص کنید. به این صورت که قصد دارید خرید (پوزیشن لانگ) داشته باشید یا فروش (پوزیشن شورت).
 2. در مرحله بعد نوع سفارش خود را انتخاب کنید. (مارکت، لیمیت، استاپ)
 3. مقدار مورد نظر را در قسمت Amount وارد کنید.
 4. در قسمت Leverage اهرم یا لوریج را مشخص کنید.
 5. در مرحله آخر گزینه Place Market Order را انتخاب کنید تا سفارش شما ثبت شود.

اگر قصد برداشت داشته باشید باید به جای Deposit گزینه Withdraw را انتخاب نمایید و دارایی های خود را از بخش قراردادهای دائمی برداشت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX

برای خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX باید در ابتدا وارد این پلتفرم شوید. 

 • وارد پلتفرم DYDX شوید و کیف پول خود را وصل کنید. 
 • در مرحله بعد با استفاده از Generate Stark Key یک کلید خصوصی برای خود ایجاد کنید. 
 • با وارد کردن نام کاربری و ایمیل برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید. 
 • رمزارز مورد نظر را مشخص کنید.
 • روش معامله را انتخاب ‌کنید (مارجین، اسپات یا فیوچرز).
 • در مرحله بعد قیمت را مشخص کنید.
 • در نهایت روی Buy یا Sell کلیک کنید.

توکن حاکمیت dYdX چیست؟

توکن dydx

در 1 آگوست 2021، dYdX راه اندازی توکن حکومتی خود DYDX را اعلام کرد. مجموع عرضه 1 میلیارد توکن است که به تدریج طی پنج سال قابل دسترسی خواهد بود. پس از پنج سال، dYdX نرخ تورم دائمی 2% را هر سال اجرا می کند تا اطمینان حاصل کند که همیشه توکن های کافی برای پاداش دادن به جامعه برای مشارکت آنها وجود خواهد داشت.

جمع بندی

صرافی غیرمتمرکز DYDX یکی از صرافی های ارزهای دیجیتال است. DYDX به عنوان یک پلتفرم استقراض و وام دهی غیرمتمرکز راه اندازی شد که مبتنی بر شبکه اتریوم بوده و امکان قرض، وام و شرط بندی را برای کاربران رمزنگاری ارائه می دهد. اگر بخواهیم این پروژه را خیلی ساده معرفی کنیم باید بگوییم DYDX در واقع یک صرافی غیرمتمرکز یا همان DEX بر بستر اتریوم است که امکان مدیریت، معامله و ذخیره کردن دارایی ‌های کاربران را به‌ وسیله قراردادهای هوشمند فراهم می کند. خدمات ارائه شده در صرافی غیرمتمرکز DYDX نیز شامل وام دهی، وام گیری، معاملات مارجین، اسپات و قراردادهای دائمی است. از سوی دیگر در این صرافی می توانید به خرید و فروش ارز دیجیتال اقدام کنید. برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا انجام معاملات در dydx نیاز به کیف پول هایی دارید که از اتریوم پشتیبانی می کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 009304891085
موبایل 009304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @09304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 009927779050
موبایل 009927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 009304891628
موبایل 009304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009304890686
موبایل 009304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009927779030
موبایل 009927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 009304891297
موبایل 009304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com