1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. پلتفرم نینجا تریدر (NinjaTrader)

پلتفرم نینجا تریدر (NinjaTrader)

پلتفرم نینجا تریدر (NinjaTrader)
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم نینجا تریدر (NinjaTrader)
تحلیل تکنیکال

اگر به عنوان یک تریدر جدید وارد بازارهای معامله شده اید و قصد دارید از طریق یک پلتفرم، تحلیل های بازار مالی را یاد بگیرید پیشنهاد می کنم پلتفرم نینجا تریدر را بکار گیرید. این پلتفرم یکی از بهترین نرم افزارهایی است که می تواند در تحلیل تکنیکال شما را یاری کند. پلتفرم نینجا تریدر با استراتژی های تحلیل تکنیکال به هر تریدری کمک می کند تا بتواند از طریق تجزیه و تحلیل بازار، معاملات موفقی داشته باشند.

آشنایی با بازار مالی

آشنایی با بازار مالی

اقتصاد هر کشور مهم ترین رکن آن کشور است. اقتصاد قوی باعث می شود تا رفاه برای مردم کشور فراهم شود، بازارهای مالی یکی از بخش ‌های مهم در اقتصاد هر کشور و همچنین اقتصاد جهانی هستند. خرید و فروش، مهم‌ ترین اتفاقی است که در یک بازار مالی رخ می‌ دهد و باعث به جریان درآمدن پول می ‌شود.

بازار مالی (Financial Market) در واقع یک فضای فیزیکی یا مجازی است که معامله گران جدید یا حرفه ای در داخل آن شروع به معامله می کنند؛ این بازار امکان خرید و فروش کالا یا سایر دارایی های دیگر را برای معامله گر فراهم می کند. در بازارهای مالی سود مساوی با ضرر است و ممکن است یک معامله گر با ریسک بسیار فراوانی روبرو شود؛ ماهیتِ چیزی که بین خریدارها و فروشنده‌ها جابجا می‌ شود و چگونگی انجام آن، نوع بازار مالی را مشخص می‌کند. 

بهترین مثال برای توضیح بازار مالی، «بازار سهام» (Stock Market) است. در این بازار پر نوسان‌، سهامِ چند شرکت خاص به طور عمومی بین مردم خرید و فروش می ‌شود و یا در «بازار تبادل ارزهای خارجی» (Foreign exchange market)، چیزی که بین خریدارها و فروشنده‌ها ردوبدل می‌ شود، پول رایج کشور‌های مختلف است.

فواید حضور در بازارهای مالی

از فواید بازار مالی می توان به نقش این بازارها در تسهیل امور اقتصادی مردم اشاره کرد، این بازارها امکان معامله افراد را فراهم می کنند. این بازارها با تسهیل امور اقتصادی در کشورهایی که «اقتصاد سرمایه‌داری» (Capitalist Economy) دارند، ایفا کرده و منابع و نقدینگی لازم را برای کسب ‌و کارها و همچنین کارآفرین ‌ها تأمین می‌ کنند. به طور کلی می توان گفت که حیات یک کشور وابسته به اقتصاد است و بازارهای مالی نقش مستقیم بر کارآفرینی و رفاه مردم یک کشور دارند، البته نباید از حضور مهم ترین رکن بازارهای مالی یعنی فعالان این بازار غافل شد.

این فعالان، در قالب خریدار و فروشنده در این بازار اقدام به فعالیت می کنند؛ این افراد با اقدامات خود سرمایه را در این بازار به گردش در می آورند. بازارهای مالی وابستگی زیادی به شفافیت اطلاعات دارند. منظور از این اطلاعات،‌ گزارش‌ های فروش،‌ وام ‌ها،‌ بدهی‌ ها، سودها،‌ قیمت‌ های لحظه ‌ای و… است که در پلتفرم ‌های مختلف اطلاع‌ رسانی شده و تحلیلگرها و معامله‌ گر‌ها بر اساس آن ‌ها تصمیم‌ گیری می‌ کنند. از شاخص ترین این پلتفرم ها می توان به پلتفرم نینجا اشاره کرد، پلتفرم نینجا تریدر این امکان را برای تریدر فراهم می کند که بتواند ارزیابی صحیحی از بازار به دست آورد. 

ارزش واقعی در بازارهای مالی

ارزش واقعی در بازارهای مالی

از مهم ترین نکات این بازار می توان به قیمت سهام اشاره کرد. در این بازار قیمت سهام یا سایر دارایی ‌هایی که در یک بازار مالی خرید و فروش می‌ شود،‌ الزاماً نشان ‌دهنده‌ ارزش واقعی آن دارایی نیست و می‌تواند متفاوت باشد.

اساسا بازارهای مالی در هر کشور با قوانین مشخص و بسیار سخت گیرانه ای اداره می شوند زیرا در این بازار مقدار بسیار زیادی سرمایه در گردش است و با کوچکترین اشتباه ممکن است زندگی یک معامله گر در معرض نابودی قرار گیرد؛ زیرا ضرر مالی باعث می شود یک فرد با بحران روحی و اقتصادی روبرو شود که این شرایط می تواند بسیار تخریب آمیز و خطرناک باشد.

در نتیجه می توان گفت که بازار مالی این امکان را فراهم می‌ کند تا پول از سمت سرمایه‌ دارها به کسب ‌و ‌کارها جریان پیدا کند. به این ترتیب،‌ بعد از گذشت چند ماه یا چند سال،‌ کسب ‌و کارها رونق گرفته و دارایی سرمایه‌گذارها نیز افزایش می‌ یابد، این ساده ترین توضیح در مورد بازار مالی است. بازارهای مالی همواره با نوسانات بسیار زیادی همراه هستند؛ فعالیت در این بازارها مستلزم آموزش های بسیار زیاد است که به معامله گر کمک می کند تا به سود دهی بالا برسد و کمتر دچار ضرر شود.

پلتفرم معاملاتی نینجا تریدر (NinjaTrader)

معرفی پلتفرم نینجا تریدر

نینجا تریدر (NinjaTrader) یکی از خاص ترین پلتفرم های جهان در حوزه انجام معاملات در بازارهای مالی است. این پلتفرم باعث می شود تا معامله گران جدید بهتر بتوانند به معامله در این بازارها بپردازند، پلتفرم NinjaTrader توسط بسیاری از بروکرهای حرفه ای جهان پشتیبانی می شود. پلتفرم نینجا تریدر در سال 2003 تاسیس شد و اکنون یکی از محبوب ترین پلتفرم های جهان در حوزه بازارهای مالی است؛ این پلتفرم توانسته مخاطبان بسیار زیادی از سراسر دنیا به خود جذب کند.

شرکت نرم افزار نینجا تریدر همواره خدمات کارگزاری را به معامله گران حرفه ای خود ارائه می دهد. شرایط استفاده از این پلتفرم اینگونه است که معامله گر می تواند با احداث یک حساب فیوچرز نزد پلتفرم جهانی نینجا تریدر از این پلتفرم برای ترسیم چارت، تجزیه و تحلیل بازار و ترید لایو به صورت رایگان استفاده کند؛ البته ناگفته نماند که این ویژگی برای افرادی است که پیش نیازهای ثبت نام در بازار فیوچرز را داشته باشند. 

آموزش نصب پلتفرم نینجا تریدر

آموزش نصب پلتفرم نینجا تریدر

در این قسمت قصد داریم تا نصب پلتفرم نینجا تریدر را آموزش دهیم. اگر یک معامله گر جدید هستید و تمایل دارید در بازارهای مالی بهترین عملکرد را از خود نشان دهید پیشنهاد می کنم تا انتها با ما همراه باشید.

برای نصب پلتفرم نینجا تریدر ابتدا باید به وب سایت ninjatrader.com مراجعه کنید. بعد از اینکه وارد سایت شدید باید اسم و ایمیل خود را وارد کنید، همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید. در این بخش از شما سوال هایی همچون آیا تمایل به نصب دیتای بازار را دارید شما نیز گزینه Yes را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

نحوه نصب پلتفرم نینجا تریدر

در این بخش مشخصات شخصی خود همچون اسم و فامیلی شماره تلفن خود را وارد کنید. همچنین بهتر است بدانید که شما می توانید از این پلتفرم به سادگی استفاده کنید زیرا در پلتفرم نینجا تریدر هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی وجود ندارد و به راحتی می توانید از امکانات این پلتفرم جهانی بهره ببرید.

با انتخاب گزینه SUBMIT به صفحه بعدی در پلتفرم نینجا ترید می روید. در این صفحه باید گزینه Connection Guide را انتخاب کنید؛ پس از انتخاب این گزینه، ایمیلی برای شما فرستاده می شود که باید از ایمیل برای اتصال پلتفرم نینجا تریدر به دیتای مارکت خود استفاده کنید.

در مرحله بعدی با بررسی صندوق ورودی ایمیل خود (inbox)، ایمیلی با عنوان “Demo Login Credentials” از سروری به آدرس “CQGTrader@cqg.com” مشاهده خواهید کرد.

حال نینجا تریدر را فعال کنید و نام کاربری و رمز ورود را وارد کنید، البته می توانید در بخش connection ایمیل و پسورد خود را بروزرسانی کنید؛ دقت داشته باشید که تیک دمو فعال باشد.

آموزش کار با پلتفرم نینجا تریدر

در این بخش که پلتفرم نینجا تریدر خود را به دیتا متصل کردید توانایی مشاهده چارت های مربوط به اینسترومنت های مختلف به شما داده می شود؛ شما می توانید با ارزیابی این چارت ها، تحلیل های بسیار حرفه ای انجام دهید. 

کار با NinjaTrader

باید در نظر داشته باشید که قبل از باز کردن چارت، به منو Tools رفته و Option را انتخاب نمایید. در این صفحه market data گزینه show Tick Replay را فعال کنید؛ برای تحلیل باید گزینه New و سپس گزینه Chart را انتخاب نمایید. به عنوان مثال 6E را انتخاب می کنیم. 6E نماد فیوچرزی EURUSD است. در این پنجره می توانید تایم فریم، نحوه نمایش کندل ها و … را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم برای افزایش وقت چارت گزینه Tick Replay را انتخاب نمایید. حال چارت شما آماده است می توانید به راحتی اقدام به تحلیل نمایید.

امکاناتی که پلتفرم نینجا تریدر به مخاطبان خود ارائه می دهد:

نصب پلتفرم نینجا تریدر

این پلتفرم امکان بسیار زیادی دارد که باعث می شود مخاطب با سهولت به استفاده از آن بپردازد؛ البته بخش های بسیار زیادی از پلتفرم به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می گیرد. اگر یک معامله گر جدید هستید می توانید از پلتفرم نینجا تریدر به صورت رایگان استفاده کنید و استفاده از این پلتفرم هیچ هزینه مازادی برای شما نخواهد داشت، از امکانات این پلتفرم می توان به: 

 نمودارهای پیشرفته اشاره کرد، این نمودار باعث می شود ارزیابی دقیقی از بازار داشته باشید

همچنین شبیه سازی بازار نیز در این پلتفرم وجود دارد که باعث می شود که یک معامله گر جدید به خوبی با بازار آشنا شود 

از دیگر امکانات پلتفرم نینجا تریدر می توان به شبیه سازی معاملات، بک تست استراتژی، اسکنر بازار در زمان واقعی اشاره کرد. این امکانات باعث می شود که با مهارت زیادی به انجام معامله بپردازید.

مزیت های پلتفرم نینجا تریدر

مزیت های پلتفرم نینجا تریدر

پلتفرم نینجا تریدر به دلیل مزایای فوق العاده و برتری این پلتفرم در تجزیه و تحلیل بازار به یکی از بهترین پلتفرم های جهان تبدیل شده است، این پلتفرم یکی از برترین پلتفرم های فیوچرز جهان است.

استفاده از پلتفرم نینجا تریدر مزیت های بسیار زیادی برای معامله گر دارد. برای مثال استفاده از NinjaTrader برای ترسیم نمودارهای پیشرفته، استراتژی بک تست گیری و شبیه سازی ترید بسیار مفید است. یکی دیگر از برترین مزیت های نینجا تریدر بر سایر پلتفرم های فیوچرز، Open source بودن این پلتفرم است. این ویژگی برای شرکت ها و موسسات این فرصت را فراهم می کند تا بتوانند نرم افزارها و ادونزهای مدنظر خود را برنامه نویسی و طراحی کرده و بر روی پلتفرم نینجا تریدر اجرا کنند.

 به همین دلیل اندیکاتورها، ادونزها و نرم افزارهای زیادی برای پلتفرم نینجا تریدر طراحی شده و در حال حاضر قابل استفاده می باشند. به جرات می توان گفت که پلتفرم نینجا تریدر از بهترین پلتفرم های موجود در جهان است زیرا در سایر پلتفرم ها دارای چنین مزیتی نمی باشند و شما برای ایجاد تغییر و اضافه نمودن یک اندیکاتور دیگر به آن پلتفرم ها، این چنین آزادی عمل نخواهید داشت و باید منتظر آپدیت های سالانه آن ها باشید.

روانشناسی بازار مالی

مزایای پلتفرم نینجا تریدر

بازارهای مالی به دلیل میزان ریسک و خطری که دارند مستلزم دقت فراوان است و تیمی که در بازارهای مالی معاملات و فعالیت های خود را انجام می‌دهد، باید ویژگی هایی همچون شناخت و استفاده از تحلیل‌ های تکنیکال و استراتژی‌های مختلف، ذهنی آرام را دارا باشد. این دو ویژگی موجب می شود که افراد بتوانند در مواقع حساس از قدرت تصمیم گیری بسیار بالایی برخوردار باشند و بتوانند بهترین عکس العمل را از خود ارائه دهند.

این دو ویژگی سبب می شود افراد میزان احساسات خود را کنترل کنند. یاد‌گیری بازار‌های مالی نیازمند مفاهیم مهمی است؛ از جمله این مفاهیم تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال است تا بتوانید درک بهتری از این بازار‌ها بدست بیاورید. یکی از مهم‌ ترین این مفاهیم، نوع تفکر و نگرش بین معامله گران مبتدی و حرفه‌ای می‌ باشد که در حوزه "روانشناسی بازارهای مالی" قرار می‌گیرد.

روانشناسی بازارهای مالی به احساسات معامله گران حین معامله اشاره دارد. احساساتی نظیر طمع، ترس و وابستگی مواردی هستند که رفتار بازار‌های مالی را تغییر می‌ دهند. این احساسات موجب می شوند که یک معامله گر نتواند بهترین نتایج را دریافت کند. روانشناسی بازار یک مفهوم بسیار عمیق است؛ در روانشناسی بازار به احساسات فعالان بازارهای مالی پرداخت می شود و همچنین نتایج تخریب آمیز این احساسات نیز گوشزد می شود.

احساسات این فعالان باعث می شود که عملکرد بازار در جهت های نادرست ادامه یابد و این جهت نادرست باعث سقوط بازار شود. برای مثال اگر سرمایه گذاران کلان ناگهان به بازار بی اعتماد شوند و تصمیم به عقب نشینی بگیرند باعث می شود بازار با کسری سرمایه مواجه شود و این کسری سرمایه موجب سقوط بازار می شود. حرص، ترس، انتظارات و شرایط موجود همه عواملی هستند که در ذهنیت یا احساسات کلی سرمایه‌گذار بازار‌ها تاثیرگذار است. تأثیر این حالت‌ های ذهنی برای ایجاد چرخه‌ های دوره‌ای «ریسک روی» و «خطر کردن»، به عبارت دیگر چرخه‌های رونق و رکود در بازار‌های مالی به خوبی اثبات شده است.

نتیجه گیری

NinjaTrader نمودارهای بسیارحرفه ای با امکان سفارش سازی ارائه می دهد که عملکرد بسیار بالایی دارد. این پلتفرم یکی از مناسب ترین پلتفرم های جهان است که یک معامله گر جدید می تواند در بازارهای آتی (فیوچرز) و فارکس که به یک بستر تجزیه و تحلیل فنی قوی نیاز دارند، بهترین عملکرد را از خود ارائه دهد. ویژگی شبیه سازی معاملاتی NinjaTrader می تواند یکی از بهترین ابزارهای شما برای حضور حرفه ای در این بازار باشد. اگر به عنوان یک معامله گر جدید وارد بازارهای مالی شده اید و دنبال یک پلتفرم برای تست استراتژی های معاملاتی هستید پلتفرم نینجا تریدر می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما در این عرصه باشد. لازم به ذکر است که فعالیت در بازاهای مالی اعم از بازار کرپتوکارنسی، نیازمند مدیریت سرمایه و همچنین مدیریت ریسک نیز می باشد تا بتوانید در این بازارها بقا داشته باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com