1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پلتفرم Wanchain چیست؟

پلتفرم Wanchain چیست؟

پلتفرم Wanchain چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پلتفرم Wanchain چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

پلتفرم Wanchain هم یک بلاک چین PoS لایه 1 پایدار و هم یک راه حل غیرمتمرکز قابلیت همکاری بلاک چین است. هدف Wanchain ایجاد یک صنعت خدمات مالی جدید با محوریت دارایی های دیجیتال با استفاده از قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای، حریم خصوصی و عملکرد قرارداد هوشمند است. برای اینکه بیشتر در خصوص پلتفرم Wanchain، تاریخچه و حل مشکلات توسط آن بیشتر بدانید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Wanchain چیست؟

پلتفرم Wanchain چیست؟

همانطور که گفته شد پلتفرم Wanchain هم یک بلاک چین PoS لایه 1 پایدار و هم یک راه حل غیرمتمرکز قابلیت همکاری بلاک چین است. بلاک چین لایه 1 PoS در Wanchain یک محیط کامل شبیه اتریوم است که با ابزارهای استاندارد صنعت اتریوم، DAPP ها و پروتکل ها کار می کند. Wanchain از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام به نام Galaxy Consensus استفاده می کند که از انواع طرح های رمزنگاری از جمله اشتراک گذاری مخفی توزیع شده و امضاها برای بهبود تولید اعداد تصادفی و مکانیسم های تولید بلوک استفاده می کند. Galaxy Consensus که توسط محققان و دانشگاهیان در سطح جهانی توسعه یافته است، ادامه کاردانو Ouroboros است.

پل‌های پلتفرم Wanchain پل‌های غیرمتمرکز و مستقیم هستند که هم شبکه‌های EVM و هم شبکه‌های غیر EVM را بدون نیاز به واسطه‌های متمرکز متصل می‌کنند. این پل ها از ترکیبی از محاسبات چند جانبه ایمن (sMPC) و به اشتراک گذاری مخفی Shamir برای ایمن سازی دارایی های زنجیره ای استفاده می کنند. در حال حاضر، بیش از 15 شبکه لایه 1 و لایه 2 توسط شبکه گسترده بلاک چین Wanchain متصل شده اند.

تاریخچه

پلتفرم Wanchain یک پروژه منبع باز است که هدف آن ایجاد بازار مالی توزیع شده بر اساس فناوری بلاک چین بوده و در حال حاضر توسط بنیاد Wanchain، یک سازمان غیرانتفاعی ثبت شده در سنگاپور ایجاد شده است. این تیم قصد دارد با تمرکز بر سه ستون به این هدف دست یابد: قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای، حریم خصوصی و قراردادهای هوشمند که به هر کسی اجازه می دهد مجموعه ای از برنامه ها را طراحی و استفاده کند. Wanchain تسهیل انواع شبکه های خدمات مالی و همچنین انواع موارد استفاده (صرافی های غیرمتمرکز، استیبل کوین ها، پرداخت و تسویه چند ارزی، وام دهی، جمع سپاری و غیره) را در نظر می گیرد.

این پروژه بر رشد دارایی های دیجیتال، از جمله توکن سازی دارایی های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه و نحوه تعامل آنها با بلاک چین های موجود مانند بیت کوین و اتریوم تمرکز دارد. پلتفرم Wanchain چارچوب T-Bridge (Trust-Bridge) را ایجاد کرد، یک چارچوب استاندارد و جهانی که امکان تبادل دارایی ها و داده ها را بین بلاک چین ها فراهم می کند.

کاربران می‌توانند تراکنش‌ های خصوصی را با استفاده از آدرس‌های یکبار مصرف انتخاب کنند و نسخه‌های بعدی، امضاهایی مشابه آنچه در Monero یافت می‌شود، ارائه خواهند کرد. این کار به این دلیل در نظر گرفته شده است تا به کاربران این امکان را بدهد که با احتیاط تعامل داشته باشند و قابلیت تعویض دارایی را ارتقا دهند.

Wanchain همچنین انواع dApps را از طریق Wanlabs و اعضای اصلی جامعه Wanchain توسعه داده است. در حال حاضر هشت dApp در Wanchain وجود دارد (Instant Cross، WanSwap، WanLend، ZooKeeper، Jack's Pot، WanFarm، WanDex و Dark Forest).

Wanchain چه مشکلی را حل می کند؟

پلتفرم Wanchain چه مشکلی را حل می کند؟

توسعه دهندگان پلتفرم Wanchain در پاسخ به این سوال معتقدند:

«بلاک چین های امروزی در تلاش هستند تا چیز جدیدی خلق کنند اما بسیاری از آنها به سادگی اشتباهات گذشته را تکرار می کنند. هر زنجیره بلوکی، یا در برخی موارد، خوشه‌ای از بلاک‌چین‌ها، به‌عنوان یک شبکه مجزا و جدا شده وجود دارد که احساس نمی‌کند به Web3 یا آینده متصل است. Wanchain معتقد است که هدف Web3 این است که تعاملات همتا به همتا را به جوهره یک جامعه شبکه ای تبدیل کند و ما معتقدیم که هدف یک جامعه شبکه ای، امکان تبادل اطلاعات بدون اعتماد و بدون مجوز است.

بنابراین، مشکلی که ما سعی در حل آن داریم این است: چگونه چیزی ایجاد کنیم که همه چیز را متحد کند؟ جواب: با ایجاد چیزی واقعا غیرمتمرکز و قابل تعامل: شبکه گسترده ای از بلاک چین ها».

Wanchain چگونه ایمن می شود؟

گره‌های اعتبارسنجی PoS Wanchain با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام اختصاصی به نام Galaxy Consensus به اجماع می‌رسند. این الگوریتم ادامه اوروبوروس کاردانو است. گره ها قبل از اینکه بتوانند تراکنش های موجود در شبکه را تایید کنند، باید توکن های $WAN را به اشتراک بگذارند. 

چه بلاک چین هایی توسط شبکه گسترده پلتفرم Wanchain پشتیبانی می شود؟

پلتفرم Wanchain از سال 2017 زیرساخت های زنجیره ای متقابل خود را ایجاد کرده است. در اوایل سال 2021، اولین پل غیرمتمرکز بیت کوین، پل مستقیم اتریوم را راه اندازی کرد. Wanchain پل‌های غیرمتمرکز و غیر محرمانه را برای اتصال به یکدیگر ارائه می‌کند:

تمام پل‌های متقاطع غیرمتمرکز Wanchain توسط استخرهای وثیقه غیرمتمرکز یکپارچه پشتیبانی می‌شوند که توسط گره‌های پل Wanchain نگهداری می‌شوند.

توجه: همیشه شبکه های بیشتری به شبکه گسترده بلاک چین اضافه می شود.

گره های پل Wanchain چیست؟

گره های پل Wanchain چیست؟

علاوه بر نودهای اعتبارسنجی PoS معمولی، Wanchain دارای گره های پل است که گاهی اوقات گره های Storeman نامیده می شوند. گره های پل مسئول انجام و تایید تراکنش های زنجیره ای متقابل هستند.

گره های پل باید همه توکن های WAN را به عنوان وثیقه در اختیار داشته باشند. تمام پل‌های متقاطع مختلف Wanchain توسط این استخر وثیقه غیرمتمرکز پشتیبانی می‌شوند.

در هر زمان، 25 گره فعال پل وجود دارد. آنها با هم گروه پل یا استورمن را تشکیل می دهند. گروه پل در یک چرخه ماهانه مجدداً انتخاب می شود.

از آنجایی که گره های Bridge بدون مجوز هستند، هر کسی می تواند یک Bridge Node را راه اندازی کند.

پل های زنجیره ای غیرمتمرکز Wanchain چگونه کار می کنند؟

پلتفرم Wanchain انواع مختلفی از پل های متقاطع را ارائه می دهد: پل های مستقیم، پل های لایه 2 و پل های NFT.

اکثر پل های مستقیم Wanchain از روش قفل/ضرب/سوختن/باز کردن قفل یا lock-mint-burn-unlock استفاده می کنند. هنگامی که یک کاربر یک تراکنش را آغاز می کند، گروه پل دارایی اصلی را روی بلاک چین مبدأ قفل می کند، قبل از اینکه یک توکن رپدشده را در بلاک چین مقصد مشخص کند. در هر زمان، کاربر می تواند توکن رپد شده را برای بازیابی دارایی اصلی بسوزاند.

به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد 1 اتریوم را از اتریوم به Wanchain منتقل کند، ابتدا 1 اتریوم در اتریوم قفل می‌شود قبل از اینکه یک توکن جدید، در Wanchain ضرب شود (اجازه دهید آن را wanETH بنامیم). در هر زمان، 1 wanETH را نیز می توان برای بازیابی 1 ETH سوزاند.

پل های لایه 2 از استخرهای نقدینگی غیرمتمرکز برای پل زدن دارایی ها استفاده می کنند. با این روش، هر دو بلاک چین مبدا و مقصد دارای یک مجموعه از پیش موجود دارایی هستند که در حسابی که توسط گروه Bridge کنترل می شود قفل شده است. هنگامی که یک کاربر یک تراکنش متقاطع را آغاز می کند، قبل از اینکه همان تعداد دارایی در بلاک چین مقصد آزاد شود، دارایی ها را در استخر در بلاک چین مبدا سپرده می کند.

به عنوان مثال، اگر کاربری بخواهد 1 USDT را از Polygon به Arbitrum منتقل کند، 1 USDT قبل از اینکه 1 USDT برای کاربر در Arbitrum آزاد شود، به استخر روی Polygon واریز می شود. مکانیسم حرکت از آربیتروم به پالیگان یکسان است.

پل‌های NFT برای هر پروژه سفارشی‌سازی می‌شوند، هرچند که شباهت بیشتری به روش قفل/ضرب/سوختن/باز کردن قفل به پل زدن دارند. تمام شناسه‌ها و ویژگی‌های NFT از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر منتقل می‌شوند.

سکه های WAN چیست؟

سکه های WAN چیست؟

دارایی اصلی پلتفرم ون چین، WAN نام دارد که حداکثر عرضه 210,000,000 سکه دارد. سکه‌های WAN چندین عملکرد از جمله تراکنش‌ های منظم، تعاملات قرارداد هوشمند، تراکنش‌های زنجیره‌ای متقاطع و تراکنش‌های خصوصی را فعال می‌کنند. سکه‌های WAN همچنین به عنوان وثیقه برای ایمن کردن بلاک چین لایه 1 Wanchain PoS و شبکه گسترده بلاک‌چین‌ ها عمل می‌کنند.

صرافی های اولیه که سکه های WAN را معامله می کنند عبارتند از:

توجه: $WAN یک توکن ERC-20 نیست.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_43
داخلی 116
پشتیبان فروش(فرشاد یحیی زاده)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(شهرزاد جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبان فروش(پیام گل محمدی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبان فروش(حسین عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(محمد راسخ)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبانی سایت(مرضیه منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی(علی زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com