1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. سرمایه گذاری
  4. استیک ارز دیجیتال چین لینک

استیک ارز دیجیتال چین لینک

استیک ارز دیجیتال چین لینک
لوگو علیرضا محرابی
استیک ارز دیجیتال چین لینک
سرمایه گذاری

ارز دیجیتال چین لینک یکی از ارزهای دیجیتال با نماد LINK، یکی از صدها توکنی است که بر بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. ارز دیجیتال چین لینک قصد دارد مشکل جدا افتادگی و عدم برقراری ارتباط میان آن ها را با ایجاد زنجیره و ارتباط میان شبکه های بلاکچین بزرگ دنیا از جمله بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) و قراردادهای هوشمند، مرتفع کند. در این مطلب قصد داریم در مورد استیک ارز دیجیتال چین لینک صحبت کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

درباره چین لینک

درباره ارز دیجیتال چین لینک

Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز از "اوراکل ها" است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند درون بلاک چین با داده های دنیای واقعی خارج از بلاک چین است. هر اوراکل فیدهای داده زنده را ارائه می دهد که می تواند به هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) متصل شود. برخلاف اوراکل منفرد، اجرای اوراکل ها در یک شبکه تضمین می کند که فیدهای داده، غیرمتمرکز باقی می مانند که هر گونه شبهه و سوال در مورد قابلیت اطمینان را از بین می برد.

رایج ترین استفاده از چین لینک در بازارهای وام دهی و استقراض DeFi، مانند Aave، یا صرافی های ترکیبی، مانند Synthetix است. این پلتفرم ها باید آخرین اطلاعات بازار را تعیین کنند تا بتوانند خدمات را به درستی قیمت گذاری کنند. اگرچه عمدتاً در DeFi استفاده می شود اما برنامه های بیشماری برای این پل داده وجود دارد، مانند دریافت داده های پرواز هواپیما و تحویل آن به شرکت های بیمه. این موضوع می تواند به بیمه گران اجازه دهد تا مطالبات بیمه را خودکار کنند.

LINK ارز دیجیتال بومی شبکه چین لینک است. این سکه اهداف متعددی را در پروتکل انجام می دهد، از جمله پرداخت به اپراتورهای گره، ایجاد انگیزه برای اقدامات خوب و ارائه یک معیار شهرت برای ارائه دهندگان داده.

استیک ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

استیک ارز دیجیتال چین لینک چگونه است؟

از نظر فنی، استیکینگ اصطلاحی است که برای اشاره به یک بلاک چین اثبات سهام استفاده می شود. کاربران می توانند برای اعتبارسنجی و ایمن سازی شبکه، ارزهای دیجیتال را در بلاک چین قرار دهند و در ازای آن پاداش دریافت کنند. استیکینگ می تواند راهی مفید برای کسب سود غیرفعال در دارایی های ارزهای دیجیتال باشد. با اینحال استیک ارز دیجیتال چین لینک کمی متفاوت است.

اپراتور گره

Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است. برای دریافت جوایز در چین لینک، کاربر باید یک گره راه ‌اندازی کرده و شروع به فعالیت در شبکه کند. اپراتورهای گره، داده‌ ها را به قراردادهای هوشمند بازیابی و ارسال می ‌کنند، در کنار آن، زیرساختی را حفظ می ‌کنند که چین لینک را به صورت 24 ساعته فعال نگه می‌دارد. اگرچه برای راه ‌اندازی یک گره به توکن‌ های LINK نیازی نیست، اما هرچه تعداد توکن‌های LINK بیشتری در یک گره نگهداری شود، رتبه بالاتری در سیستم خواهند داشت. در ازای کار، یک گره، توکن های LINK بیشتری دریافت می کند.

راه اندازی یک گره در شبکه Chainlink مطمئنا یکی از گزینه های دارندگان توکن LINK است، اما نیاز به دانش فنی بالا و آشنایی با سیستم دارد. خوشبختانه توکن های LINK می توانند از طریق 2 روش دیگر نیز سود کسب کنند. این خدمات شامل صرافی‌های ارز دیجیتال و خدمات وام دهی DeFi/CeFi است.

صرافی ارزهای دیجیتال

روش دوم برای استیک کردن LINK از طریق صرافی ارز دیجیتال است. قرار دادن LINK در صرافی ارزهای دیجیتال ساده است. با این حال، تعداد صرافی هایی که در حال حاضر این سرویس را ارائه می دهند محدود است. صرافی از LINK سپرده شده برای کسب سود استفاده می کند که سپس به کاربر بازگردانده می شود. صرافی‌ هایی که این سرویس را ارائه می‌ کنند، راهنماهای خود را برای کمک به کاربران در این فرآیند خواهند داشت.

ممکن است برخی از محصولات استیکینگ ارائه شده، به یک دوره قفل شدن نیاز داشته باشند. این موضوع اغلب می تواند بین 30، 60 یا 90 روز متغیر باشد. بیشتر صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال برای افتتاح حساب به شناسه و آدرس تأیید شده نیز نیاز دارند.

وام دهی DeFi یا CeFi

روش سوم و آخر این است که توکن های LINK را به یک سرویس DeFi مانند Aave سپرده گذاری کنید یا آنها را به یک موسسه وام دهنده CeFi (مالی متمرکز) مانند BlockFi یا Nexo سپرده گذاری کنید. با واریز LINK به یکی از این پلتفرم ها، کاربر در ازای آن توکن لینک اضافی دریافت می کند.

سپرده گذاری LINK در یک پلتفرم DeFi یا سرویس وام CeFi یک مورد ساده برای انتقال LINK به پلتفرم مرتبط است. به محض اینکه توکن ها روی پلتفرم قرار گیرند، سود بلافاصله تعلق گرفته خواهد شد.

خدمات DeFi به هیچ مدرک KYC (احراز هویت مشتری) نیاز ندارد، که آن را سریعترین روش برای شروع کسب سود در LINK می کند. بسته به کشوری که کاربر از آن متصل می ‌شود، پلتفرم ‌های CeFi ممکن است برای راه ‌اندازی یک حساب کاربری به نوعی از شناسایی نیاز داشته باشند.

استیک ارز دیجیتال چین لینک و توکن LINK

استیک ارز دیجیتال چین لینک و توکن LINK

استیکینگ در صرافی

اکثر سرمایه گذاران صرافی دارند که از آن برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده می کنند. Coinbase، Kraken یا Bitstamp چند نمونه از این صرافی ها هستند. با افزایش محبوبیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال، ویژگی‌ های موجود در آن‌ ها نیز رشد کرده است. بسیاری در حال حاضر این فرصت را ارائه می دهند که در ازای پاداش، ارزهای دیجیتال را استیک کنند. با این حال، هر صرافی امکان استیکینگ LINK را نمی دهد، بنابراین باید به دنبال صرافی باشید که ارزش خرید کردن داشته باشد. بایننس یکی از صرافی‌هایی است که به کاربران این فرصت را می‌دهد تا از توکن‌ های لینک خود سود کسب کنند.

وارد Binance شوید یا برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.

به Binance Earn بروید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا Flexible Savings یا DeFi Staking را بیابید.

LINK را در منوی کشویی پیدا کنید و روی "انتقال" کلیک کنید.

مقدار LINK را که می ‌خواهید قفل شود اضافه کنید و روی «تایید انتقال» کلیک کنید.

کاربران می ‌توانند در هر زمان LINK را از یک محصول پس‌انداز انعطاف ‌پذیر خارج کنند. البته این موضوع ممکن است مستلزم یک دوره قفل شدن باشد. سود روزانه محاسبه و به حساب کاربر توزیع می شود.

استیک ارز دیجیتال چین لینک با خدمات وام دهی رمزنگاری DeFi/CeFi

استیک ارز دیجیتال چین لینک در پلتفرم DeFi یا CeFi نیز ساده است. برای مشارکت در DeFi، کاربر باید به یک کیف پول دیجیتال Web 3.0 مانند MetaMask دسترسی داشته باشد. برای خدمات CeFi یک کیف پول استاندارد ارز دیجیتال کافی است. کیف پول های رایج عبارتند از Ledger، Trezor، Coinbase Wallet و Fortmatic.

هنگامی که یک کاربر کیف پولی را به سرویس انتخابی خود متصل می کند، استیک LINK پس از واریز آن به پلتفرم انجام می شود. یک کاربر معمولاً باید توانایی پلتفرم برای دسترسی به LINK از کیف پول خود را تأیید کند و سپس تراکنش را امضا کند. در بیشتر موارد، یک ایمیل تأیید یا پیامک ارسال می شود تا تأیید شود که واریز به درستی انجام شده است. هنگامی که ارز رمزنگاری شده سپرده شد، LINK استیک شده، شروع به ارائه سود خواهد کرد. میزان سود به محصول DeFi یا CeFi انتخاب شده بستگی دارد.

استیک ارز دیجیتال چین لینک به عنوان یک اپراتور گره

کاربران می توانند با یک لپ تاپ خانگی استاندارد به اپراتور گره Chainlink تبدیل شوند. برخلاف بیت کوین، هیچ دستگاه ماینینگ گران قیمت ASIC مورد نیاز نیست. Chainlink بیان می کند که هر کسی می تواند با کمتر از 10 گیگابایت فضای هارد دیسک و 2 گیگابایت رم به یک اپراتور گره تبدیل شود.

در حالی که الزامات سخت افزاری اولیه هستند، دانش محاسباتی پیشرفته برای عملیات گره مورد نیاز است. این دانش شامل دستورات برنامه نویسی، دسترسی به پایگاه داده های راه دور، راه اندازی یک کلاینت اتریوم و دانش اصول امنیتی است. این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود.

در حالی که راه اندازی یک گره منفرد می تواند دشوار باشد، راه دیگری برای کسب سود و استیک ارز دیجیتال چین لینک به عنوان یک اپراتور گره وجود دارد. خدماتی مانند Linkpool به صورت آنلاین به وجود آمده اند و به عنوان واسطه ای بین کاربر و دانش فنی با موانع بالا مورد نیاز برای عملیات گره عمل می کنند.

وب سایت Linkpool بیان می کند که " این خدمات برای کسانی طراحی شده است که به اندازه کافی دانش فنی برای اجرای گره خود را ندارند اما همچنان می خواهند از مکانیسم پاداش گره Chainlink بهره مند شوند". استیک ارز دیجیتال چین لینک از طریق Linkpool از یک قرارداد هوشمند اتریوم استفاده می کند که به عنوان آدرس کیف پول گره عمل می کند. این بدان معناست که کاربر همیشه کنترل توکن ‌های خود را در دست دارد و می‌ تواند در هر زمانی آنها را خارج کند. هر گونه هزینه جمع آوری شده توسط گره بین مشارکت کنندگان توزیع می شود. قبل از توزیع جوایز، حداقل آستانه پیوند باید هر 12 ساعت به دست آید.

با استیک Chainlink چقدر می توانم درآمد کسب کنم؟

کسب درآمد از استیک ارز دیجیتال چین لینک

مقداری که کاربر می تواند از استیک ارز دیجیتال چین لینک کسب کند متغیر است و به مسیر انتخابی بستگی دارد. پاداش‌ های صرافی در قسمت پایینی و کمترین درآمد قرار دارند، اما می ‌توانند پایدارتر باشند.

در مقایسه، مشخص نیست که چه پاداش هایی به عنوان یک اپراتور گره در دسترس است. کسب بهره و سود از عملیات گره بسیار متغیر است، برخی از اپراتورهای گره اظهار می کنند که پول خود را از دست داده اند. اپراتورهای گره باید با هزینه های بالای گس در بلاک چین اتریوم که یک مشکل رایج گزارش شده است، مبارزه کنند. 

بهترین جوایز برای کسب سود در LINK توسط خدمات وام دهی DeFi و CeFi ارائه می شود. طبق StakingRewards، نرخ بهره پرداختی همچنان می ‌تواند متفاوت باشد، اما از 0.01% APY با Aave تا بیش از 6% APY با YouHodler متغیر است. جوایز ارائه شده از DeFi و CeFi به طور پیچیده با تقاضا برای توکن LINK مرتبط هستند.

آیا استیک Chainlink ایمن است؟

اطلاعات متناقض زیادی در مورد نحوه استیک ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink) وجود دارد. حتی برای یک کاربر حرفه ای که به بازارهای رمزنگاری به خوبی آشناست، کل این موضوع می تواند گیج کننده باشد.

برخی از صرافی‌ ها به کاربران اجازه می‌ دهند تا سود را فقط برای مدت کوتاهی قبل از بازگشایی محصولات سرمایه‌ گذاری برای تازه ‌واردها، کسب کنند. بنابراین، ممکن است نتوان در تمام طول سال سود ثابتی را در LINK کسب کرد.

حتی محبوب ترین صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان وام دارای وضعیت نظارتی نامشخصی هستند که می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. برخلاف بانک های سنتی، اکثر خدمات، واجد شرایط بیمه سپرده نیستند. اگر سرویسی آفلاین شود، هک شود یا به طور کامل ناپدید شود، کاربران ممکن است بخشی یا تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

خدمات DeFi به طور کلی نیازی به ارائه اطلاعات شناسایی از سوی کاربران ندارند. از یک طرف، این موضوع می تواند از وی محافظت کند و کاربر ناشناس بماند اما از سوی دیگر، به این معنی است که اپراتورهای DeFi در یک منطقه خاکستری قانونی وجود دارند. اگر کاربر مشکلاتی را تجربه کند، حل آنها ممکن است دشوار شود.

مزایا و معایب استیکینگ Chainlink

مزایا و معایب استیک ارز چین لینک

مزایا و معایبی که در ادامه در مورد استیکینگ می گوییم در مورد همه ارزهای دیجیتال و به خصوص برای استیک چین لینک قابل تعمیم است.

مزایا

درآمد غیرفعال می تواند یک درآمد غیرفعال مفید باشد و مانع از بیکار ماندن دارایی های کریپتو در کیف پول شود.

استیک ارز چین لینک باعث می شود از شبکه Chainlink پشتیبانی شود. کاربر می‌ تواند با تبدیل شدن به یک اپراتور گره، از گسترش گسترده ‌تر زیرساخت لینک پشتیبانی کند. تعداد اپراتورهای گره بیشتر به این معنی است که با گذشت زمان شانس پذیرش گسترده ‌تر وجود دارد. پروژه امیدوار کننده Chainlink یکی از امیدوار کننده ترین پروژه ها در صنعت رمزارزها است. موارد استفاده از آن در دنیای واقعی نیاز مبرم را تسهیل می کند.

معایب

عدم نقدینگی: برخی از موقعیت های استیک ارز دیجیتال چین لینک از کاربران می‌ خواهند تا توکن‌های LINK را برای مدت زمان مشخصی قفل کنند. قفل کردن توکن ها به این معنی است که آنها برای مدت زمان معینی غیر قابل دسترس خواهند بود. بنابراین، یک کاربر نمی تواند به شرایط متغیر بازار واکنش نشان دهد.

نرخ های بهره متغیر: نرخ بهره می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، درآمد غیرفعال از LINK ممکن است ناگهان بدون اینکه کاربر متوجه شود کاهش یابد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com