1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. پراپ تریدینگ (prop trading) چیست؟

پراپ تریدینگ (prop trading) چیست؟

پراپ تریدینگ (prop trading) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پراپ تریدینگ (prop trading) چیست؟
تحلیل تکنیکال

حضور در بازارهای مالی اعم از بازار مالی فارکس نیازمند داشتن سرمایه است اما گاهی اوقات شخص ترید را بلد بوده اما سرمایه درست و حسابی برای فعالیت کامل در بازارهای سرمایه ندارد؛ در اینجور مواقع صحبت از حساب های پراپ می آیند که به نامی دیگر نیز شناخته می شوند. پراپ تریدینگ جایی است که شما می توانید با سرمایه بیشتری معامله کنید تا سود بیشتری را کسب نمایید؛ اما در نظر داشته باشید که در حساب های پراپ کلاهبرداری نیز وجود دارد که شما باید مراقب آن ها نیز باشید برای شناخت بیشتر پراپ تریدینگ تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با حساب های پراپ

آشنایی با حساب های پراپ

 پراپ تریدینگ در مفهوم ساده به عملی گفته می شود که یک فرد با سرمایه یک شخص یا یک مجموعه در بازارهای مالی اقدام به معامله کند؛ اما این معامله به این معنی نیست که آن فرد می تواند پول را برداشت کند بلکه فقط می تواند با این سرمایه به معامله بپردازد و نمی تواند با تمام آن سرمایه معامله کند. بله فقط با قسمتی از سرمایه معامله می کند و سود حاصله از این سرمایه نیز به مجموعه اختصاص داده می شود.

همین دلیل موجب می شود که به این شرکت ها پراپ تریدینگ رایگان نیز گفته می شود؛ prop trading یکی از بهترین روش های جذب سرمایه برای ترید می باشد. البته باید توجه داشته باشید خیلی از افراد جهان به نوعی درگیر پراپ تریدینگ یا معاملات پراپ هستند. برای مثال افرادی که در بانک ها یا مجموعه ها، مسئولیت معاملات بورس را بر عهده دارند.

البته پراپ تریدینگ را نمی توان به این افراد اختصاص داد. بله افرادی همچون کسانی که در مجموعه های کوچکتر فعالیت بورسی می کنند نیز با کمک به مجموعه برای سود بیشتر نیز در حال انجام prop trading هستند؛ به دلیل اینکه سرمایه به طور کامل متعلق به مجموعه است پس تمام سود و همچنین ضرر نیز متعلق به مجموعه است، البته این امر موجب می شود کسی مسئولیت این معامله را بر عهده نگیرد زیرا خود تریدر در هیچ سودی سهیم نیست.

شرکت های سرمایه گذاری

شرکت های سرمایه گذاری در پراپ تریدینگ

شرکت های پراپ تریدینگ در اصل شرکت هایی را شامل می شوند که در بازارهای فارکس و کریپتوکارنسی فعال هستند و در بورس سرمایه گذاری می کنند. به دلیل فراگیری اینترنت و استفاده جمعی مردم از فضای مجازی این شرکت ها به جای آن که با تریدرها به صورت حضوری کار کنند؛ از کاربرانی استفاده می کنند که به صورت اینترنتی به فعالیت می پردازند.

روال کار این شرکت ها به این صورت است که از افراد متقاضی برای انجام معامله از طریق فضای مجازی آزمون می گیرند؛ اگر کاربران مورد قبول واقع شدند به آن ها سرمایه می دهند تا از این طریق کسب سود کنند. البته ناگفته نماند که این شرکت ها قوانین خاص خود را دارا هستند؛ این قوانین ممکن است که به سود تریدرها نباشد. برای مثال در آخر هفته نمی توان معامله را باز نگه داشت یا اینکه در برخی شرکت ها اگر تریدر به میزان 10 درصد ضرر کند حساب به کلی از او گرفته می شود.

این قوانین در شرکت های مختلف با یکدیگر فرق می کند؛ در گذشته اگر کسی برای استخدام در این شرکت ها به عنوان تریدر مراجعه می کرد مدارکی همچون سابقه ترید با اکانت های چند صد میلیونی، گزارش دقیق سود سالهای گذشته، مدارک مبنی بر اینکه بیش از 5 سال هست که در حال معامله است را طلب می کردند اما امروزه این قوانین بسیار ساده تر از قبل شده اند و فرد می تواند با شرکت در یک دوره به مدت سه ماه و در نتیجه موفقیت در آزمون می تواند کار خود را شروع کند و این امر موجب شده است افراد زیادی در این دوره ها شرکت کنند.

وقتی فرد در این شرکت ها موفق می شود و استخدام می شود به عنوان یک معامله گر حرفه ای بورسیه می شود و با پول شرکت در بازار بورس و فارکس اقدام به معامله می کند و از سودی که به دست می آورد حدود 50 تا 70 درصد را نصیب خود می کند.

مزایای استفاده از پراپ تریدینگ فرم ها

اگر به عنوان یک تریدر در این شرکت ها فعالیت کنید به پول بسیار زیادی برای معامله دسترسی خواهید داشت مجموعه سرمایه بسیار زیادی در اختیار شما خواهد گذاشت و شما نیز به عنوان یک تریدر به معامله خواهید پرداخت و سود حاصله میان مجموعه و شما تقسیم می شود؛ در این مجموعه میزان ریسک بسیار کم است، اگر تریدر اشتباهی انجام دهد هیچ سرمایه ای از دست نمی دهد فقط درسترسی به اکانت از او گرفته می شود. 

در این مجموعه ها کمیسیون کم است

البته از مهم ترین مزایای حضور در این مجموعه ها این است که تریدر می تواند به بهترین پلتفرم ها دسترسی داشته باشد زیرا هدف شرکت، سود بیشتر است و سعی می کنند تا بهترین پلتفرم ها در اختیار تریدر قرار گیرد.

مقدار سود پراپ تریدینگ چقدر است؟

مقدار سود پراپ تریدینگ چقدر است؟

پراپ تریدینگ یکی از بهترین روش های سرمایه ‌گذاری است که مزایای بسیار زیادی دارد در این روش تریدر با ریسک کمی مواجه است و اگر بتواند به خوبی عمل کند می تواند سود بسیار زیادی کسب کند. در این بخش قصد داریم تا میزان سود prop trading را برای معامله گر را بررسی کنیم.

میزان سود برای مجموعه و خود تریدر بستگی به سیاست های خاص شرکت یا سیاست های سرمایه گذاری دارد پس نمی توان به طور قطعی بیان کرد که تریدر چند درصد سود دریافت می کند زیرا این سیاست ها در شرکت های مختلف متفاوت است. در واقع این سیاست سرمایه ‌گذاری پراپ تریدینگ است که مشخص می‌کند چه مقدار سودی را برای تریدر در نظر گیرد، در کل می توان گفت که شرکت های بزرگ prop trading دارای دو مدل سیاست گذاری در حوزه پرداخت سود به معامله گر است.

برای اطلاع از انواع ترید در بایننس، بر روی لینک کلیک کنید.

استراتژی این شرکت ها به این نوع است که حقوق پرداختی به تریدر به صورت ماهانه است. در این حالت تریدر چه سود کند و چه ضرر از یک حقوق ماهانه و مشخصی برخوردار است و میزان سود یا ضرر تاثیری بر دریافتی های وی ندارد. در اینگونه مواقع می توان گفت که تریدر یک نوع کارمند برای شرکت محسوب می شود؛ اما بعضی شرکت ها نیز به صورت درصدی با تریدرهای خود کار می کنند.

در واقع این دسته از شرکت‌ های پراپ تریدینگ بخشی از سود معاملات انجام ‌شده توسط معامله ‌گر را به خود او باز می‌ گردانند. به ‌طور معمول این مقدار بین ۵۰ تا ۸۰ درصد است. این حالت بیشتر مورد استقبال معامله ‌گران و حتی خود شرکت ‌های سرمایه‌ گذاری محسوب می‌ شود؛ اگر بخواهیم با یک مثال توضیح دهیم بدین گونه است که یک شرط سرمایه گذاری به یک تریدر یک اکانت 50 هزار دلاری داده است. تریدر با این اکانت وارد معامله فارکس می شود و در آخر ماه سودی حدود ده درصدی به میزان 5 هزار دلار به دست می آورد؛ شرکت با استراتژی های خود و با قراردادی که با تریدر تنظیم کرده است بخشی از این سود نهایی را به خود فرد باز می گرداند.

معرفی بهترین پراپ تریدینگ برای افراد خارج از کشور

بهترین پراپ تریدینگ برای افراد خارج از کشور

پراپ تریدینگ در اصل یک مفهوم اقتصادی در جهان محسوب می شود. از کشورهای فعال در این حوزه می توان به کشورهای بزرگ اروپایی و آمریکا اشاره کرد. این کشورها بیشترین فعالیت را در این عرصه دارند، به دلیل مشکلات بین ایران و این کشورها و وجود تحریم ها، سایت های بسیار زیادی در حوزه prop trading فیلتر هستند و اصولا سایت های بسیار کمی در این حوزه به همکاری با ایرانیان می پردازند.

برای آشنایی با بهترین سایت های کپی تریدینگ، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

تحریم های اقتصادی و سیاسی از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا موجب شده است بسیاری از سایت های پراپ تریدینگ ایرانیان را به عنوان تریدر به رسمیت نشناسند و امکان معامله را به آن ها ندهند؛ اگر یک فرد بتواند با ترفندهای بسیار زیاد موفق به تشکیل حساب در این سایت ها شود و اکانت رسمی خود را دایر کند در صورتی که معلوم شود آن فرد یک ایرانی است این اکانت بسته می شود و حساب فرد نیز بلوکه می شود. پس بسیار مهم است که در انتخاب شرکت ها و سایت ها بسیار هوشمندانه عمل کرد.

از سوی دیگر ممکن است که تریدر بتواند به راحتی در این سایت ها فعالیت کند و برای چندین ما به معامله ادامه دهد اما ممکن است به دلیل افزایش تحریم های آمریکا این شرکت ها همکاری خود را قطع کنند. پس بهتر است با وجود انتخاب بهترین پراپ تریدینگ و انجام معامله در آن همواره حواستان به این مسئله باشد که ممکن است روزی مجبور به ترک این سایت و شرکت شوید.

جهت اطلاع از اسکالپ در فارکس، بر روی لینک کلیک کنید.

این در حالی است که برخی از شرکت های بسیار معتبر آمریکایی و اروپایی با این شرایط آماده همکاری با تریدرهای ایرانی هستند. از شرکت هایی که در این حوزه به همکاری با ایرانیان می پردازند می توان به لوکس تریدینگ، امپراتوری تاجران و فیدل کرست اشاره کرد.

نحوه کار سایت‌ های پراپ تریدینگ

پراپ تریدینگ از بهترین سایت های معامله گری است زیرا در این سایت می توان به سرمایه عظیم یک مجموعه شروع به معامله کرد. در حالی که این مجموعه دسترسی فرد را به بهترین پلتفرم های جهان میسر می کند زیرا در تلاش است که به سود دهی بالا برسد.

جهت آشنایی با معاملات CFD بر روی لینک کلیک کنید.

برای مثال سایت فیدل کرست طی یک سال این اجازه را به شما می‌دهد که با اکانتی ۸۰۰ هزار دلاری وارد معامله شوید؛ اگر به مدت یک ماه تنها ده درصد با این اکانت سود کنید؛ یعنی چیزی حدود ۸۰ هزار دلار سودآوری داشته باشید. همانطور که گفتیم این سایت ۸۰ درصد سود را به خود شما باز می‌گرداند؛ بنابراین چیزی حدود ۶۴ هزار دلار متعلق به شما خواهد بود. با دلار ۵۰ هزار تومان سود شما چیزی نزدیک سه میلیارد و دویست میلیون تومان خواهد بود! سود شما سود شرکت سرمایه گذار است پس در این مسیر از مزایای بسیار خوبی بهره مند می شوید.

جمع بندی

پراپ تریدینگ، یعنی اینکه با سرمایه شرکت دیگری در فارکس یا بازار کریپتوکارنسی معامله انجام دهید؛ اگر در پراپ تریدینگ ضرری را متحمل شوید هیچ زیان مالی را تجربه نمی کنید فقط شرکت سرمایه گذار دسترسی به اکانت را کنسل می کند. میزان سود در prop trading نیز به میزان سودآوری شما در شرکت های سرمایه گذار بستگی دارد ولی به طور کلی حدود 50 الی 80 درصد سود در انتظار شما است؛ لازم به ذکر است که شما برای شرکت در این آزمون ها نیز باید یک مبلغی را نسبت به آن حساب پرداخت کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  10 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
  موبایل 09927779050
  موبایل 09927779050
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com