1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
 4. توکن انعکاسی چیست؟

توکن انعکاسی چیست؟

توکن انعکاسی چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
توکن انعکاسی چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

راه های زیادی برای کسب درآمد در دنیای مالی غیرمتمرکز و بلاک چین وجود دارد. بسیاری از مردم تجارت می کنند و همچنین اشکال مختلف درآمد غیرفعال را کشف می کنند. در حال حاضر نگه داشتن توکن انعکاسی در حال تبدیل شدن به یک راه حل محبوب برای کسب درآمد غیرفعال است. توکن انعکاسی یا توکن‌های پاداش، ارزهای رمزپایه‌ای هستند که به دارندگان توکن‌های جدید در کیف پولشان پاداش می‌دهند. این کار با استفاده از مکانیزمی انجام می‌شود که در آن از تراکنش‌ها مالیات گرفته شده و درصدی از مالیات اخذ شده دوباره بین دارندگان توکن توزیع می‌شود.

معرفی توکن انعکاسی

معرفی توکن انعکاسی

توکن انعکاسی به‌عنوان توکن‌های پاداش هم شناخته می‌شوند؛ زیرا آن ها بخشی از هزینه‌های جمع‌آوری‌ شده را صرفا برای نگهداری آن‌ها از طریق یک سیستم پاداش استاتیک به دارندگان توکن می‌پردازند. عملکرد آن ها منبع درآمد غیرفعال را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. بخشی از کارمزد تراکنش های ارزیابی شده در تراکنش های ارز دیجیتال می تواند به سرمایه گذارانی که توکن انعکاسی دارند منتقل شود. این فرآیند از طریق یک مکانیسم بازتابی تکمیل می‌شود که از قراردادهای هوشمند برای توزیع توکن‌ها بین همه سرمایه‌ گذاران در استخر نقدینگی استفاده می‌کند. در حالی که ممکن است این فرآیند پیچیده به نظر برسد اما ساده‌تر از استخراج از معادن، انبارداری یا کشاورزی با محصول است. بنابراین این توکن های رمزنگاری، کسب درآمد غیرفعال از دارایی های خود را برای سرمایه‌گذاران در تمام سطوح مهارت آسان‌تر می‌کنند.

توکن انعکاسی چگونه کار می کند؟

بازارهای ارزهای دیجیتال به نوسانات خود مشهور هستند و اغلب نتیجه تلاش معامله گران برای دستیابی به سود از طریق خرید پایین و فروش بالا است. به عنوان مثال، زمانی که سرمایه‌گذاران اصلی ارزهای دیجیتال تعداد زیادی ارز دیجیتال را در یک زمان خرید و فروش می‌کنند، ارزش‌ها می‌توانند در مدت زمان کوتاهی افزایش یا کاهش چشمگیری داشته باشند. توکن‌های انعکاسی راه دیگری را برای کسب درآمد در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند و سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند تا توکن‌های خود را به جای معامله نگه دارند. این امر ثبات بازار را ارتقا می‌دهد و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سود ببرند؛ حتی اگر زمان لازم برای نظارت مداوم بر بازار را نداشته باشند.

مکانیسم بازتاب، درصدی از مالیات تراکنش را به دارندگان توکن می‌دهد که هنگام معامله یک توکن بومی اعمال می‌شود. توزیع برای همه ارائه دهندگان استخر نقدینگی بر اساس سهم آن ها از استخر عادلانه است. قراردادهای هوشمند تضمین می کنند که فرآیند بازتاب کاملا شفاف است و بلافاصله اجرا می شود. توکن انعکاسی هم به نفع هر برنامه ای است که مسئول کوین اصلی خود است. این مزیت، ناشی از جمع آوری و حفظ وجوهی است که می تواند برای توسعه بیشتر برنامه استفاده شود و قادر است از بخشی از مالیات تراکنش برای رشد و ثبات استفاده کند.

مزایای توکن انعکاسی

توکن انعکاسی چیست؟

توکن انعکاسی به واسطه توکنومیک‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند، نه تنها برای همه دارندگان توکن ارزش ایجاد می‌کنند بلکه با تشویق سرمایه‌گذاران به نگهداری بلندمدت، ارزش بازار توکن را تثبیت می‌کنند. تا زمانی که پروژه زیربنایی موفق باقی بماند و حجم تراکنش‌های توکن افزایش یابد، سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون هیچ دردسر اضافی، با توکن انعکاسی درآمد غیرفعال کسب کنند. برخلاف سهامداری یا فارمینگ که در آن پاداش‌ها طبق یک برنامه طولانی‌تر توزیع می‌شوند، توکن‌های بازتابی به همه دارندگان توکن در قالب توکن‌های اضافی بازدهی بلادرنگ ارائه می‌کنند.

این پاداش‌ها را می‌توان با ارزهای دیجیتال دیگر یا حتی ارزهای فیات از طریق DEX مانند PancakeSwap ،Uniswap و dYdX و بسیاری دیگر مبادله کرد. توکن‌های بازتاب کریپتو مزایایی را برای پلتفرم‌های مسئول توکن‌های بومی خود و همچنین سرمایه‌ گذارانشان ارائه می‌کنند. به طور خاص، آن ها صرف نظر از اندازه سرمایه گذاری آن ها، هم به سرمایه گذاران جدید و هم برای سرمایه گذاران باتجربه سود می برند. بیایید به مزایای خاص ارائه شده توسط توکن انعکاسی نگاه کنیم. 

 • تثبیت ارزش بازار: همانطور که در بالا ذکر شد، با ارائه سود مالی به سرمایه گذارانی که توکن های خود را نگه می دارند، توکن های بازتابی یک تابع مهم تثبیت ارزش را ایفا می کنند.
 • تولید درآمد بی دردسر: برای کسب سود از تجارت ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران باید دائما بازار را زیر نظر داشته باشند و آماده انجام معاملات در مناسب ترین زمان باشند. با این حال، توکن‌های انعکاسی یک جریان درآمد غیرفعال برای توکن‌های نگهداری شده در کیف پول سرمایه‌گذار ایجاد می‌کنند. برای کسب درآمد از توکن های بازتاب، نیازی به بررسی مداوم بازار نیست.
 • بدون منحنی یادگیری شیب دار: سرمایه‌گذاران همچنین ممکن است برای نگهداری توکن‌ها از طریق سهام‌داری، پاداش دریافت کنند. اگرچه ممکن است در ابتدا فرآیندی آسان به نظر برسد اما واقعیت این است که در پلتفرم های مختلف می تواند تا حدودی پیچیده باشد. بیشتر از آن، برخی از پلتفرم‌ها نیاز به نگهداری طولانی‌ مدت دارند که باعث می‌شود ترید نسبتا جذاب نباشد. خرید توکن انعکاسی رمزنگاری به حداقل تلاش نیاز دارد. هنگامی که توکن ها در کیف پول سرمایه گذار قرار می گیرند، تا زمانی که به فروش نرسند به درآمدزایی خود ادامه می دهند.
 • توزیع فوری جوایز: هر پلتفرم فرآیند ترید خاص خود را دارد؛ اگرچه بسیاری از آن ها جوایز ترید را فقط در یک برنامه نسبتا طولانی توزیع می کنند. برخی از پلتفرم‌ها برای اینکه سرمایه‌گذاران پاداش دریافت کنند، نیاز دارند که استخر در اندازه خاصی باقی بماند. از سوی دیگر، به لطف مکانیزم بازتابی که ریشه در قراردادهای هوشمند دارد، پاداش‌های توکن بازتاب در زمان واقعی تولید و توزیع می‌شوند.
 • ارزیابی ارزش فرضی: پیش بینی دقیق ارزش آینده هر ارز دیجیتال غیرممکن است. با این حال، از آنجایی که توکن‌های بازتابی سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند تا توکن‌های خود را با بهره‌مندی از درآمد غیرفعال پایدار نگه دارند، سرمایه‌گذاران به طور طبیعی تمایل دارند تا توکن‌های بیشتری را برای رشد درآمد غیرفعال خود خریداری کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ارزش توکن ممکن است به دلیل افزایش تقاضا در زمانی که خریداران توکن های خود را نگه می دارند، افزایش یابد. در حالی که سایر عوامل نیز ممکن است ارزش ارزهای دیجیتال را هدایت کنند، نگه داشتن توکن های بازتابی فشار صعودی بر ارزش وارد می کند.

معایب توکن انعکاسی

معرفی توکن انعکاسی

علیرغم مزایای آشکار توکن انعکاسی، چند جنبه وجود دارد که سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری روی آن‌ها توجه داشته باشند. اولا، کارمزد تراکنش یا مالیات قابل اعمال بر روی این توکن‌های پاداش می‌تواند تا 10 درصد باشد و باید برای خرید و فروش پرداخت شود. این امر مستلزم آن است که دارندگان توکن برای مدت زمان طولانی تری در سرمایه گذاری باقی بمانند تا از طریق پاداش ها و یا افزایش قیمت کلی، درآمد حاصل از مالیات تراکنش را جبران کنند. به‌ علاوه، مقدار توکن توزیع‌ شده به حجم کل تراکنش‌های توکن بومی بستگی دارد که ممکن است در طول چرخه‌های نزولی در بازار کریپتو آسیب ببیند. در ادامه، به طور خلاصه به بررسی اصلی ترین موارد منفی و ریسکی توکن انعکاسی پرداخته ایم.

 • مالیات بر معاملات: مالیات تراکنش ها عموما هم هنگام خرید و هم فروش توکن ها ارزیابی می شود. این به این معنی است که شما ممکن است برای خرید اولیه توکن انعکاسی مالیات تراکنش بپردازید. در نتیجه، همه سرمایه‌گذاران در ابتدا از صفر شروع می‌کنند و تا زمانی که آن مالیات بازپرداخت نشود، در سرمایه‌گذاری خود در منطقه قرمز باقی می‌مانند. منطقی است که پیش بینی کنیم این پروسه حداقل چند ماه طول بکشد. بنابراین، سرمایه‌گذاری در توکن انعکاسی فقط باید برای سود بلندمدت در نظر گرفته شود.
 • قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری: در حال حاضر توکن های بازتاب در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) در دسترس هستند. به همین دلیل، سرمایه گذاران ممکن است در معرض خطر بیشتری از ضرر ناشی از تقلب باشند. یکی از نمونه‌های کلاهبرداری که باید به آن توجه کرد، به عنوان قالی‌کشی شناخته می‌شود. به دلیل این ریسک بالقوه، برخی از سرمایه گذاران ممکن است تمایل داشته باشند که در ابتدا اندازه سرمایه گذاری خود را محدود کنند.
 • بازده بر اساس حجم معاملات: هنگام خرید و فروش توکن بومی، توکن‌های Reflection برای دارندگان توکن، پول تولید می‌کنند. هنگامی که ارز دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد، دارندگان توکن انعکاسی ممکن است شاهد سودهای زیادی باشند. با این حال زمانی که حجم معاملات کم و آهسته باشد، بازدهی برای دارندگان سکه می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
 • یک گزینه سرمایه گذاری جدید: Reflection Tokens هنوز در دنیای ارزهای دیجیتال نسبتا جدید هستند؛ بنابراین همه خطرات و مشکلات احتمالی ممکن است هنوز برای سرمایه‌گذاران روشن نباشد. علاوه بر این، در حال حاضر تعداد محدودی Reflection Tokens برای انتخاب وجود دارد.

برای شناخت شرکت‌های فعال در متاورس روی لینک کلیک کنید.

درک مکانیزم توکن انعکاسی

درک مکانیزم توکن انعکاسی

جدا از پتانسیل افزایش قیمت درازمدت ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران کریپتو اغلب می خواهند گزینه ای برای کسب درآمد اضافی از توکن های خود در طول دوره نگهداری داشته باشند. با توجه به اینکه بازارهای ارزهای دیجیتال می‌توانند شاهد تغییرات قیمتی بی‌ثبات باشند، معاملات کوتاه‌مدت که معامله‌گران سعی می‌کنند با فروش بالا و خرید پایین سود ثبت کنند، می‌تواند یک پیشنهاد بسیار پرخطر باشد. به طور مشابه، محصولات DeFi که سرمایه‌گذاران را ملزم می‌کنند تا دارایی‌های رمزنگاری خود را به جای بازده روزانه، هفتگی یا ماهانه سپرده گذاری کنند، گزینه قابل قبولی هستند اما مملو از نگرانی‌هایی هستند؛ مانند زیان‌های دائمی، تعادل مجدد ضررها و حتی هک‌ های قرارداد هوشمند که به کلاهبرداران اجازه سرقت صندوق های سرمایه گذاری را می‌دهد. 

در مقابل، توکن انعکاسی کریپتو یا توکن‌های پاداش، سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند که توکن‌های خود را نگه دارند؛ در نتیجه ثبات بازار را ارتقا می‌دهند و در عین حال به سرمایه‌گذاران فرصت کسب درآمد افزایشی در تمامی تراکنش‌های انجام‌شده در پروتکل را می‌دهند. آن ها از یک مکانیسم پاداش ثابت داخلی استفاده می کنند که درصدی از هزینه های گس یا تراکنش را برای توزیع مجدد بین دارندگان توکن اختصاص می دهد. این به دارندگان توکن اجازه می‌ دهد تا نسبت به تعداد توکن‌ هایی که دارند در مقایسه با کل عرضه توکن، توکن‌های رمزنگاری بیشتری کسب کنند. برخی از توکن‌های انعکاسی نیز بخشی از درآمد را به یک یا چند استخر نقدینگی تخصیص می‌دهند که بیشتر توسط صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برای تامین نقدینگی توکن کافی استفاده می‌شوند.

مکانیسم پاداش توسط قراردادهای هوشمند هدایت می شود که به طور خودکار بر هر تراکنش مالیات می دهند و متعاقبا توکن های معادل را طبق قوانین تعیین شده منتقل می کنند. قرارداد هوشمند ممکن است به گونه ای برنامه ریزی شود که ارزش توکن انعکاسی را به طور منظم به روز کند یا ممکن است توسط رویدادها یا شرایط خاصی ایجاد شود. برای مثال، قرارداد هوشمند می‌تواند طوری برنامه‌ریزی شود که درصد ثابتی از ارزش دارایی پایه را بین دارندگان به صورت روزانه یا هفتگی توزیع کند.

از طرف دیگر، ممکن است با شرایط خاصی، مانند رسیدن قیمت دارایی پایه به یک آستانه خاص یا تکمیل یک کار خاص، ایجاد شود. قرارداد هوشمند مسئول اجرای شرایط توافق بین دارندگان توکن و صادرکننده توکن است. شرایط قرارداد را به صورت خودکار و بدون نیاز به واسطه یا مداخله دستی اجرا می کند. این می تواند به تضمین اجرای شفاف و عادلانه مفاد توافق کمک کند. با این حال، قراردادهای هوشمند فقط به اندازه کدی که به آن ها قدرت می‌دهد قابل اعتماد هستند. بنابراین مهم است که این کد قبل از استقرار برای تقویت مکانیسم پاداش توکن‌های بازتابی، آزمایش و بررسی شود.

چگونه با توکن های Reflection درآمد غیرفعال به دست آوریم؟

درآمد غیرفعال با توکن انعکاسی

با برداشتن چند قدم، امروز می توانید یک جریان درآمد غیرفعال از طریق توکن انعکاسی کریپتو ایجاد کنید. اولین قدم این است که توکن انعکاسی خود را انتخاب کنید. در حالی که تنوع رو به رشدی از توکن ها برای انتخاب وجود دارد، آن ها در زمینه های کلیدی، بسیار متفاوت هستند. همانطور که احتمالات خود بررسی می کنید، لحظه ای را به بررسی هدف، تجربه تیم و تاریخچه هر پروژه اختصاص دهید.

همچنین می توانید نظرات مصرف کنندگان و کارمزد تراکنش ها را بخوانید. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام توکن را می خواهید نگه دارید، باید بودجه خرید خود را تامین کنید. این توکن‌ها معمولا با استیبل کوین‌ها یا ارزهای دیجیتال اصلی مانند BTC و ETH خریداری می‌شوند. اگر چنین ارزهای رمزپایه ای را ندارید، ابتدا باید آن ها را از طریق صرافی مانند Bybit خریداری کنید. علاوه بر این، اگر هنوز کیف پول رمزنگاری ندارید، باید کیف پولی بسازید تا توکن ها را نگه دارد.

برای سرمایه‌گذاری در توکن انعکاسی، ارزهای دیجیتال خود را با توکن‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مند هستید، مبادله کنید. این کار را می‌توان به راحتی از طریق یک پلتفرم مبادله انجام داد. توجه داشته باشید که پلتفرم‌های مبادله فقط جفت‌های رمز خاصی را ارائه می‌دهند. شما باید در مورد پلتفرم های مبادله تحقیق کنید تا یکی را پیدا کنید که توکن انعکاسی را که می خواهید بخرید ارائه می دهد. هنگامی که توکن های خود را خریداری می کنید، مسئولیت پرداخت مالیات تراکنش بر عهده شما خواهد بود. با این حال، هنگامی که توکن های شما در کیف پول شما قرار دارند، می توانید شروع به کسب پاداش کنید. به غیر از نگه داشتن توکن های خود، برای واجد شرایط بودن برای جوایز نیازی به انجام هیچ قدم دیگری نخواهید داشت.

توکن‌های انعکاسی یا توکن‌های hyper-deflationary؟

ویژگی توکن انعکاسی

اگرچه این دو نوع توکن شباهت‌های مشترک دارند اما توکن‌های انعکاسی تفاوت‌های ظریفی دارند که آن ها را از توکن‌های hyper-deflationary متمایز می‌کند. هدف توکن‌های انعکاسی کنترل توکن‌های در گردش با تخصیص توکن‌ها به عنوان پاداش به سرمایه‌گذاران بلندمدت است و در نتیجه، توکن بیشتری را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت ترغیب می‌کنند. از سوی دیگر، توکن‌های hyper-deflationary، آنهایی هستند که دارای مکانیزم قرارداد هوشمند سوزاندن توکن برای ایجاد اثر کاهش تورم بر عرضه توکن هستند. در نتیجه، هدف توکن‌های hyper-deflationary افزایش ارزش با سوزاندن توکن‌ها است. در حالی که توکن انعکاسی مستقیما به دارندگان با بخشی از گس فی که بین آن ها توزیع می‌شود، پاداش می‌دهند.

مهم ترین تفاوت بین هر دو نوع رمزارز این است که چگونه آن ها برای سرمایه گذاران خود ارزش ایجاد می کنند. توکن های hyper-deflationary مانند BNB ،XRP و Polygon در میان بسیاری دیگر، از انواع مکانیسم های سوزاندن توکن استفاده می کنند که به صورت دوره ای برای کاهش تدریجی توکن های موجود رخ می دهد. در نتیجه، انتظار می‌رود که قیمت توکن با پیشی گرفتن تقاضا از عرضه، افزایش یابد و سود سرمایه مثبتی را برای دارندگان توکن در این فرآیند ایجاد کند. توکن‌های انعکاسی به مکانیسم پاداش خود برای اعطای منظم به سرمایه‌گذاران تکیه می‌کنند و در عین حال از کاهش ارزش عرضه از طریق نرخ سوزاندن توکن های مدیریت شده توسط قرارداد هوشمند اطمینان حاصل می‌کنند.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

هر دو توکن، دارندگان را تشویق می‌کنند تا در دراز مدت دارایی توکن خود را حفظ کنند؛ حتی اگر توکن‌های انعکاسی ارزش پیشنهادی بهتری را از طریق مکانیسم پاداش خود ارائه دهند. در واقع توکن‌های انعکاسی، مزایای کمبود توکن‌های ارائه‌شده توسط توکن‌های hyper-deflationary و چشم‌انداز کسب پاداش‌های مستمر را تا زمانی که تراکنش‌های توکن با سرعتی سالم رشد کنند، ترکیب می‌کنند.

تعدادی از توکن های انعکاسی محبوب

توکن های انعکاسی محبوب

سودآوری سرمایه‌گذاری شما در توکن انعکاسی به‌شدت ریشه در توکن‌هایی دارد که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید. همه چیز از مالیات تراکنش اولیه که پرداخت می‌کنید تا ساختار توزیع، حجم معاملات و موارد دیگر در بازدهی شما نقش دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است شناخت کمی در مورد بهترین موارد از Reflection Tokens داشته باشیم.

EverGrow

توکن EverGrow یا EGC یکی از گزینه های جدیدتر موجود است اما به لطف سیستم انعکاسی سخاوتمندانه خود، در حال حاضر توجه زیادی را از سوی سرمایه گذاران به خود جلب کرده است. به طور خاص، تمام معاملات EGC 14٪ مالیات ارزیابی می شود. مقدار توزیع فوری برای دارندگان توکن انعکاسی 8٪ است. برخلاف سایر پلتفرم‌های توکن انعکاسی که پاداش‌ها را در توکن اصلی خود پرداخت می‌کنند، EverGrow Coin پاداش‌های خود را به BUSD پرداخت می‌کند. قابل ذکر است که بیش از 35 میلیون دلار پاداش توکن توسط EverGrow Coin تنها چند ماه پس از راه اندازی آن پرداخت شد.

Reflect Finance

یکی دیگر از توکن های انعکاسی که باید در نظر گرفت Reflect Finance یا RFI است که در شبکه اتریوم ایجاد شده است. تمام تراکنش‌های RFI مشمول کارمزد 1% هستند که مستقیما بین دارندگان توکن توزیع می‌شود. تخصیص توکن بر اساس موقعیت هر سرمایه گذار است. قابل ذکر است که دارندگان توکن RFI می‌توانند به کسب درآمد منفعل ادامه دهند و در عین حال درآمد حاصل از بهره‌برداری یا کشاورزی را نیز کسب کنند.

Lucky Block

Lucky Block مفهومی منحصر به فرد دارد که به کاربران این شانس را می دهد که فقط با برگزاری NFTهای خاص و شرکت در مسابقات، جوایز روزانه را به دست آورند. لاکی بلاک مبتنی بر این است که به همه دارندگان توکن فرصتی برای برنده شدن در لاتاری داده شود. به محض خرید یک NFT، به کاربران اجازه می‌دهد تا در مسابقه‌ای که روی پلتفرم برگزار می‌شود و همچنین بخشی از استخر جوایز که از 1٪ از کل سود کسب‌ شده از هر مسابقه برگزار شده در پلتفرم تشکیل می‌شود، شرکت کنند.

Bonfire

هدف اصلی Bonfire ایجاد یک دنیای مجازی غیرمتمرکز است. Bonfire در آوریل 2021 تاسیس شد و مجموعا یک کوادریلیون توکن دارد. تمام تراکنش‌های Bonfire با کارمزد 10 درصد ارزیابی می‌شوند. این هزینه به طور مساوی برای پاداش و توزیع مجدد تخصیص می یابد.

آیا توکن های انعکاسی ارزش سرمایه گذاری دارند؟

سرمایه گذاری توکن انعکاسی

برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌ شده هستند اما در عین حال سودی از دارایی‌های خود مشابه ارزهای فیات کسب می‌کنند، توکن‌های بازتابی می‌توانند کاملا برای چنین نیازهای متعادلی مناسب باشند. با این حال، آن ها در معرض نوسانات قیمتی مشابه سایر ارزهای دیجیتال هستند که باید هنگام تصمیم گیری برای خرید یا فروش در نظر گرفته شود. به طور کلی توکن های انعکاسی کریپتو می‌توانند سرمایه‌گذاری خوبی باشند اما با ریسک همراه هستند.

به عنوان مثال، ارزش کلی توکن ها ممکن است به دلیل نوسانات بازار کاهش یابد که می تواند بر تعادل سرمایه گذار تاثیر بگذارد و حتی منجر به از دست دادن ارزش کل شود. دارندگان توکن هنگام خرید توکن های خود باید هزینه تراکنش را از قبل پرداخت کنند. بسته به عواملی مانند حجم معاملات و نرخ بازده، ممکن است چندین ماه یا بیشتر طول بکشد تا دارنده توکن با سرمایه گذاری خود شکست بخورد و شروع به کسب درآمد کند. با در نظر گرفتن این موضوع، Reflection Tokens سرمایه‌گذاری خوبی برای کسانی است که قصد دارند توکن‌های خود را برای مدت طولانی نگه دارند. تا زمانی که توکن های شما نگهداری می شوند، می توان درآمد غیرفعال ایجاد کرد. علاوه بر این بسته به نوسانات قیمت، سرمایه گذاران ممکن است نیاز داشته باشند زمان فروش نهایی توکن های خود را بر اساس ارزش بازار تعیین کنند.

بد نیست بدانید زمان صرف شده برای پاداش‌های جمع‌آوری‌شده برای جبران مالیات تراکنش‌ها از هر معامله خرید یا فروش، می‌تواند بسته به محبوبیت پروژه و احساسات کلی بازار متفاوت باشد. سرمایه‌گذاران بهتر است در مورد موارد استفاده که توسط پروژه بلاک چینی که یک توکن انعکاسی منتشر می‌کند، تحقیق کنند و فقط در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که هیچ نشانه‌ای از کشش فرش ( rug pull) را نشان نمی‌دهند. بنابراین، سرمایه‌گذاری در توکن‌های بازتابی نیازمند مشارکت کمی بیشتر از نظر درک چشم‌انداز هر پروژه، موفقیت‌های گذشته تیم موسس و این که آیا توکنومیک می‌تواند اکوسیستم رو به رشد را حفظ کند یا خیر، است. با این حال، برای سرمایه‌گذاران بلندمدت که می‌توانند از نوسانات کوتاه‌ مدت بازار بدون فروختن موقعیت‌های خود عبور کنند، می‌تواند یک تجربه بسیار مفید باشد.

نحوه خرید توکن انعکاسی

خرید Reflection Tokens به اندازه خرید هر ارز دیجیتال دیگر ساده است. سرمایه‌گذاران معمولا با استفاده از ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) که خریداری می‌شوند، به یک کیف پول رمزنگاری فعال برای نگهداری توکن انعکاسی نیاز دارند. سپس می‌توانند به پلتفرم‌های مبادله اختصاصی بروند که کاربران را قادر می‌سازد BTC ،ETH و سایر موارد پشتیبانی شده را معامله کنند. پس از کسر مالیات تراکنش و هرگونه کارمزد مبادله قابل اعمال، توکن‌های بازتابی خریداری شده به جای توکن‌های مبادله شده در کیف پول کاربر منعکس می‌شوند. سپس سرمایه‌گذاران می‌توانند شروع به کسب پاداش در این Reflection Tokens کنند و نیازی به انجام هیچ اقدام دیگری برای واجد شرایط بودن آن ندارند.

آینده Reflection Tokens

آینده توکن انعکاسی

علیرغم گذشت کمتر از دو سال، توکن های انعکاسی هنوز یک مفهوم نسبتا جدید در دنیای ارزهای دیجیتال هستند و به طور فزاینده ای در بین سرمایه گذاران کریپتو اولویت پیدا می کنند. در حالی که دارندگان توکن توسط مکانیزم پاداش فوری و شفاف تشویق می‌شوند، توسعه‌دهندگانی که به دنبال ایجاد پروژه‌های جامعه محور هستند، جذب پتانسیل ایجاد اکوسیستم‌های پایداری می‌شوند که می‌توانند پلتفرم‌های Web3 آینده را تقویت کنند.

با این حال، همانطور که در مورد انواع دیگر ارزهای دیجیتال مانند استیبل کوین ها، میم کوین ها و سایر آلت کوین ها مشاهده شد، توکن های بازتابی نیز شاهد یکپارچگی طبیعی خواهند بود و برخی از پروژه ها بهتر از سایرین عمل می کنند. سرمایه‌گذاران باید با دقت پروژه‌هایی را با اصول بنیادی قوی انتخاب کنند. این در حالی است که توسعه‌دهندگان باید تعادلی بین کارمزدهای معامله مقرون‌ به‌ صرفه و مکانیزم پاداش توزیع مجدد سالم برای دارندگان توکن ایجاد کنند.

با توجه به اینکه برخی از طرفداران بر این باورند که Reflection Tokens می‌توانند در مقایسه با سایر کلاس‌های دارایی در دنیای رمزنگاری شاهد پذیرش گسترده خرده‌فروشی باشند، منتقدان خاطرنشان می‌کنند که افزایش پیچیدگی کد قرارداد هوشمند می‌تواند تعداد موارد استفاده احتمالی را محدود کند. بنابراین، تکامل و موفقیت آتی توکن های انعکاسی کریپتو، به سرعت نوآوری‌های قراردادهای هوشمند و پذیرش رو به رشد سرمایه‌گذاران از این نوع ارز دیجیتال بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

تحقیق در مورد توکن انعکاسی

توکن انعکاسی درآمد غیرفعال را فراهم می‌کند و بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری از این استراتژی برای جذب کاربران و سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند. با این حال، مدت زیادی از به وجود آمدن آن نگذشته است. اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید هر گونه توکن انعکاسی، تحقیق لازم را انجام داده اید. علاوه بر این، قبل از پرداخت پول به هر ارز دیجیتال، تحقیق کنید و در مورد مشروعیت و چشم‌انداز آن باخبر شوید. در مجموع، هر چقدر هم که یک پروژه امیدوارکننده به نظر برسد، هرگز بیش از حدی مشخص، سرمایه گذاری نکنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com