1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. ابزارهای پیشرفته دیفای

ابزارهای پیشرفته دیفای

ابزارهای پیشرفته دیفای
لوگو علیرضا محرابی
ابزارهای پیشرفته دیفای
ابزارهای ارز دیجیتال

فضای DeFi با سرعت سرسام آوری در حال رشد است. برای درک بهتر، آن را با اعداد و ارقام بررسی کنید: کل ارزش قفل شده (یا TVL) در DeFi در نوامبر 2021 به 120 میلیارد دلار افزایش یافت که نشان دهنده افزایش 1200 درصدی است. این منطقه ناشناخته برای چنین سیستم جدیدی از خدمات مالی به دنبال مدرنیزه کردن و دموکراتیک کردن صنعت بانکداری است. چه یک سرمایه گذار جدید باشید چه باتجربه و صرف نظر از اینکه در مجموع چقدر نسبت به کریپتو حرفه ای هستید، بالا بودن قیمت دیفای جایی برای تمسخر ندارد و می تواند بازدهی عظیمی را به همراه داشته باشد. استفاده از دیفای و پتانسیل آن نیازمند ابزار است. این مطلب درخصوص معرفی ابزارهای پیشرفته دیفای برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای است تا انتها با ما همراه باشید.

از طرف دیگر همراه با دیفای، خطراتی نیز همراه است. DeFi، که اغلب به عنوان "غرب وحشی" مالی کریپتوکارنسی شناخته می شود، هنوز تنظیم نشده و در معرض مشکلات امنیتی است که اگر اقدامات احتیاطی مناسب را انجام ندهید یا عاقلانه سرمایه گذاری نکنید، از شما محافظت نمی کند.

اینجا نیز ابزارها وارد می‌شوند. در اکوسیستم گسترده و پیچیده DeFi، این پلتفرم‌های مفید فرآیند سرمایه‌گذاری را آسان‌تر می‌کنند. برخی از آنها "dapps" یا برنامه های غیرمتمرکز هستند، در حالی که برخی دیگر با سایر کلاس های دارایی سازگار هستند و برای هر کسی که امیدوار است بیشترین بهره را از قرار گرفتن در معرض آنها داشته باشد حیاتی است.

DeFi چیست؟

دیفای چیست؟

اول از همه، مروری سریع در مورد اینکه مردم وقتی درباره DeFi صحبت می‌کنند منظورشان چیست داشته باشیم:

دیفای مخفف «مالی غیرمتمرکز»، اصطلاحی است برای یک سیستم دیجیتالی از محصولات و خدمات مالی که در برنامه‌های رایانه‌ای که اغلب «پروتکل‌ها» نامیده می‌شوند، در دسترس عموم قرار می‌گیرد و از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند. از آنجایی که این محصولات غیرمتمرکز هستند، خارج از کنترل واسطه ها مانند بانک ها یا کارگزاری ها وجود دارند.

در حالی که هر واسطه تمایل دارد از دفتر کل جداگانه خود برای ثبت تراکنش های مالی استفاده کند، فناوری بلاک چین DeFi همه آنها را در یک پایگاه داده متن باز به صورت آنلاین ردیابی و ذخیره می کند که در هر زمان برای همه قابل مشاهده است.

پروتکل‌های DeFi نیز غیرقانونی هستند، به این معنی که واسطه‌ها کنترلی بر وجوه شما ندارند و آنها را از طرف شما مدیریت نمی‌کنند. بنابراین اگر از پروتکل‌های DeFi برای نگهداری رمزارزها استفاده می‌کنید، استقلال کامل بر دارایی‌های خود را حفظ می‌کنید که به شما این امکان را می‌دهد که بدون از دست دادن مالکیت، آنها را قرض بگیرید و وام دهید.

دیفای چگونه کار می کند؟

سرویس‌های DeFi از طریق «قراردادهای هوشمند» در بلاک چین ذخیره می‌شوند که ابتدا به صورت خودکار و سپس بر شرایط توافق بین هر یک از طرفین معامله نظارت می‌کنند. این کار برای حفظ معاملات منصفانه تر، شفاف تر و ایمن تر طراحی شده است.

مشابه نحوه نگهداری رمزارز که جایگزین دیجیتالی برای نگهداری ارز فیات است، DeFi قصد دارد یک گزینه آنلاین برای تمام خدمات مالی که بانک ها و کارگزاری ها به طور سنتی تسهیل می کنند، مانند خرید، فروش، استقراض و تجارت پول - اما با موانع کمتری برای ورود.

به عنوان مثال، در حالی که ممکن است برای گرفتن وام از یک بانک، یا معامله سهام از طریق یک کارگزاری، نیاز به ارائه اطلاعات خصوصی داشته و از پیش تأییدیه دریافت کنید، هر کسی می‌تواند دارایی‌های DeFi را به صورت ناشناس در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) معامله کند. مانند Uniswap یا Sushiswap.

چنین صرافی‌هایی می‌توانند با گروه‌بندی دارایی‌های کریپتو در کنار هم در استخرهای نقدینگی و در نهایت پرداخت به ارائه‌دهندگان نقدینگی، ترید را آسان‌تر کنند. همچنین می‌توانید دارایی‌های DeFi را با نرخ بهره مطلوب قرض دهید و وام بگیرید.

اکثر سرویس‌های DeFi بر روی پلتفرم اتریوم اجرا می‌شوند که دارای ارز دیجیتال اصلی خود است: اتر ((یا ETH)، دومین توکن دیجیتال بزرگ پس از بیت‌کوین یا BTC)

اتریوم همچنین یک شبکه فناوری گسترده است که میزبان اکثر dapp ها و پروتکل ها است و جدا از کریپتوهای معمولی، اتریوم همچنین میزبان معاملات دارایی‌ های دیجیتال معروف به استیبل کوین (یا دارایی‌های دیجیتالی متصل به ارزهای فیات و در نتیجه با نوسان کمتر) است.

آشنایی با ابزارهای پیشرفته دیفای برای سرمایه‌گذاران

آشنایی با ابزارهای پیشرفته دیفای

اگر می خواهید یک نفوذ موفقیت آمیز در سرمایه گذاری DeFi داشته باشید، شناخت ابزارهای پیشرفته دیفای سودمند است. به همین دلیل است که بدون توجه به تسلط بر کریپتو یا تجربه سرمایه گذاری، باید این ابزارهای DeFi مفید را در نظر بگیرید. بسته به مورد استفاده شما، آنها می توانند در همه چیز از استراتژی سرمایه گذاری، (مانند ییلد فارمینگ یا وام دادن به DEX)، تا مدیریت دارایی کمک کنند.

Kubera

Kubera منحصراً یک ابزار DeFi نیست اما این دقیقاً دلیلی است که آن را یکی از مفیدترین پلتفرم ها در اختیار کاربران قلمداد می کنند زیرا اکثر ابزارهای مدیریت پورتفولیو فقط با چند کلاس دارایی منتخب سازگار هستند. این بدان معناست که شما نمی توانید ببینید که اجزای مجموعه پرتفوی متنوع شما در کنار یکدیگر چگونه عمل می کنند.

Kubera از معماری تجمیع مالی سفارشی ساخته شده برای جمع‌آوری هر چیزی که دارید استفاده می‌کند و همه آن‌ها را در یک مکان ردیابی می‌کند. این بدان معناست که می‌توانید دارایی‌های DeFi، کریپتو و سنتی خود را از یک داشبورد کنترل کنید و به همین دلیل یکی از ابزارهای پیشرفته دیفای محسوب می شود.

شما به راحتی می توانید تمام حساب های مالی خود را به Kubera لینک دهید، خواه یک کارگزاری سهام، صرافی ارز دیجیتال یا تقریباً هر چیز دیگری باشد. پس از آن، ارزش آنها به طور خودکار، در زمان واقعی به روز می شود.

Kubera به خصوص با دارایی های DeFi عالی کار می کند زیرا می توانید آنها را در چندین بلاک چین از جمله Ethereum، BSC و Polygon ردیابی کنید. می‌توانید به راحتی موجودی توکن ERC20 خود را بررسی کنید و حتی مخزن‌های نقدینگی Maker Vaults و Uniswap خود را در کنار هم در همان صفحه کنترل کنید.

MetaMask: بهترین کیف پول DeFi

متامسک

MetaMask یک کیف پول رمزنگاری است که برای تعامل با بلاک چین اتریوم طراحی شده است. این برنامه به عنوان یک افزونه مرورگر سازگار با Google Chrome، Firefox، Brave و Microsoft Edge و همچنین به عنوان یک برنامه تلفن همراه کار می کند.

پس از نصب، MetaMask به شما امکان دسترسی به یک کتابخانه عظیم از dapp های مبتنی بر اتریوم را می دهد که به شما امکان می دهد تمام دارایی های دیجیتال خود را خریداری، ذخیره، ارسال و مبادله کنید، حتی توکن های غیر قابل تعویض (یا NFT). به عنوان مثال، این کیف پول با Compound سازگار است. (یک پروتکل وام دهی که به کاربران امکان می دهد ارز دیجیتال خود را در استخرهای وام برای وام گیرندگان قرار دهند.) استفاده از MetaMask آسان است و از آنجایی که به کاربران اجازه می‌دهد با چندین DEX متصل شوند، این کیف پول رمزنگاری با پلتفرم‌های مختلف DeFi سازگار بوده و یکی از ابزارهای پیشرفته دیفای به حساب می آید.

DeFi Llama: بهترین ابزار DeFi برای تجزیه و تحلیل پیشرفته

بهترین ابزارهای پیشرفته دیفای

DeFi Llama یک فروشگاه یک مرحله ای برای داده های جامع در مورد پروتکل های DeFi است. این فروشگاه معیارهای مفید مانند ارزش کل قفل شده و تغییر در ارزش در دوره های زمانی مختلف را ردیابی می کند. این ابزار از پروتکل‌ها در چندین بلاک چین، از جمله اتریوم، سولانا، آوالانچ، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و Polygon پشتیبانی می‌کند و داشبورد بصری آن به کاربران امکان می دهد داده ها را بر اساس 12 دسته مفید مرتب کنند، مانند DEX، بازده و ایردراپ.

DeFi Pulse: بهترین پایگاه داده لیدربرد پروتکل های DeFi

DeFi Pulse خود را "لیدرهای مالی غیرمتمرکز" می نامد و به شما امکان می دهد به روزترین رتبه بندی ها و معیارهای پروتکل های DeFi را پیدا کرده و پیگیری کنید. این رتبه‌بندی کل ارزش قفل‌شده در قراردادهای هوشمند یک دارایی DeFi را دنبال می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد که همه برنامه‌ها و پروتکل‌ها بهترین عملکرد را داشته باشند. 

این ابزار همچنین فهرست به روزرسانی بهترین منابع در DeFi را گردآوری می کند و حتی یک خبرنامه در مورد اخبار و روندهای صنعت به نام DeFi Pulse Farmer اجرا می کند که برای مبتدیان مفید است.

این پلتفرم منبع اصلی برای ردیابی دارایی ها و پروژه های DeFi شما است. بسیاری از کارشناسان دیفای Pulse را به عنوان رهبر مالی غیرمتمرکز می دانند. کاربران می توانند به آخرین اطلاعات در مورد رتبه بندی و تجزیه و تحلیل مربوط به پروتکل های DeFi دسترسی داشته باشند. رتبه بندی در DeFi Pulse کل ارزش قفل شده یا TVL مربوط به قراردادهای هوشمند را بر اساس پروتکل ها و برنامه های کاربردی DeFi قابل توجه دنبال می کند. علاوه بر این، DeFi Pulse نیز لیست دیفای را آماده کرده و آن را حفظ می کند. DeFi List در واقع مجموعه ای از بهترین منابع در دیفای است. کاربران همچنین می توانند از خبرنامه DeFi Pulse Farmer برای دسترسی به آخرین اخبار، روندها و فرصت های DeFi استفاده کنند.

Dune Analytics: بهترین ابزار DeFi برای تحقیقات بلاک چین

Dune Analytics یک پلتفرم نرم افزاری قدرتمند و یکی از ابزارهای پیشرفته دیفای است که به کاربران اجازه می دهد داده ها را روی بلاک چین ضبط و تجسم کنند. به جای اجرای یک اسکریپت تخصصی برای پرس و جو (query) از داده‌های اتریوم، Dune همه کارها را برای شما انجام می‌دهد و اعداد خام را در پایگاه‌های داده SQL جمع‌آوری می‌کند که به آسانی قابل بررسی و دستکاری هستند.

این نرم افزار با قالب های از پیش ساخته شده پرس و جو ارائه می شود اما شما همچنین می توانید مورد خود را طراحی کنید. مهم نیست چه مسیری را طی می کنید، Dune با ویژگی های تجسمی ارائه می شود که نمایش های گرافیکی مفیدی از بلاک چین در داشبورد خود ارائه می دهد. به خاطر داشته باشید که فقط می توانید سه query را در یک زمان به صورت رایگان اجرا کنید.

کیف پول کوین بیس: یک ابزار دیفای با کاربری آسان

کیف پول کوین بیس

احتمالاً علاقه مندان به بیت کوین، کوین بیس را به عنوان یکی از برجسته ترین صرافی های ارزهای دیجیتال می شناسند. این پلتفرم یک محصول مجزا و مستقل نیز دارد که به عنوان یک کیف پول مبتنی بر اتریوم برای هر نوع رمزنگاری که دارید عمل و همچنین به عنوان یک مرورگر dapp عمل می کند.

بنابراین اگر با کریپتو آشنایی دارید اما به دنبال یک انتقال آرام به فضای DeFi هستید، کیف پول کوین بیس یک گزینه عالی است.

شما می توانید بدون پیوستن به صرافی کوین بیس، از کیف پول کوین بیس استفاده کنید که از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال، توکن‌های DeFi و NFT پشتیبانی می‌کند. همچنین این یک راه امن برای ذخیره دارایی های دیجیتالی شما دقیقاً بر روی تلفن شما است و به کاربران این فرصت را می دهد تا علاقه خود را به آنها جلب کنند.

کیف پول کوین بیس تضمین می کند که دارایی های شما غیرقانونی است و به شما کنترل کامل و دسترسی خصوصی به وجوه خود را می دهد. این کیف پول با کوین بیس متفاوت است که دارایی ها را در یک صرافی متمرکز نگه می دارد. همچنین یک پورتال با کاربری آسان برای دسترسی به dapp و DEX است.

Zapper

مهم ترین ابزارهای پیشرفته دیفای

این کافی نیست که کار در DeFi را فقط با کیف پول های رمزنگاری شده شروع کنید. شما همچنین به ابزارهای مالی غیرمتمرکز برای مدیریت دارایی های DeFi نیاز دارید و Zapper یک انتخاب برتر و یکی از ابزارهای پیشرفته دیفای است. Zapper در واقع یک داشبورد ساده است که برای DeFi ساخته شده است. Zapper امکان ردیابی و تجسم آسان تمام دارایی ها و بدهی های DeFi را از طریق یک رابط ساده فراهم می کند.

Zapper در نتیجه ادغام DeFiSnap و DeFiZap، دو ابزار اساسی مدیریت دارایی DeFi، پدیدار شد. DeFiZap به کاربران در سرمایه گذاری سریعتر در فرصت های درآمدی مختلف کمک می کند. امکانات DeFi onramps با DeFiZap مشکلاتی مانند از دست دادن دائمی را برطرف کرد.

از سوی دیگر، DeFiSnap داشبورد امضا را برای ردیابی دارایی های DeFi ارائه می دهد. این پروتکل های قابل توجه دیفای مانند کامپاند، Synthetix و Set Protocol را پشتیبانی می کند. مهمتر از همه، DeFiSnap برای حداکثر ادغام دیفای در چشم انداز کلی مدیریت دارایی شناخته شده است.

DeFi Saver

DeFi Saver

یکی دیگر از موارد موجود در لیست ابزارهای پیشرفته دیفای برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ارز دیجیتال، DeFi Saver است.

DeFi Saver یک پلتفرم را برای کاربران علاقه مند به مدیریت دارایی های DeFi خود در پروتکل های مختلف ارائه می دهد. داشبوردهای ساده برای Compound و MakerDAO از نکات برجسته DeFi Saver هستند. علاوه بر این، داشبورد شخصی‌سازی شده برای وام‌دهی Dai را نیز ارائه می‌کند که به نام Smart Savings شناخته می‌شود.

داشبوردهای شخصی شده می توانند به راحتی کاربران را با پروتکل های مختلف مانند Maker، Compound و Fulcrum متصل کنند. در نتیجه، کاربران می‌توانند به یک تجربه یکپارچه با ویژگی‌های منحصر به فرد برای مدیریت دارایی‌های DeFi دسترسی داشته باشند. DeFi Saver می‌تواند کاربران را از وضعیت تراکنش خود در حین عبور تراکنش از طریق mempool به‌روز نگه دارد. تسهیلات اعلان سریع می‌تواند تعامل کاربر نهایی را تشویق کند و در عین حال اضطراب مربوط به تراکنش‌ها را کاهش دهد.

Debank

یکی دیگر از ابزارهای پیشرفته دیفای Debank است. Debank همچنین داشبوردی است که به ردیابی پورتفولیوی دیفای کمک می کند. عملکردهای داده و تجزیه و تحلیل را با پروتکل های وام دهی غیرمتمرکز، صرافی های غیرمتمرکز، استیبل کوین ها و پلتفرم های معاملات حاشیه ای ارائه می دهد.

Debank به نظارت بر تمام دارایی های دیفای در یک پلتفرم برای کاهش شکاف بین فناوری های DeFi و کاربران نهایی کمک می کند. این موضوع به کاربران اجازه می دهد تا حساب آزمایشی خود را آزمایش کنند و تنظیم آن بسیار آسان است. مهمتر از همه، داشبورد Debank می تواند به ردیابی دارایی ها در پروتکل های مختلف دیفای کمک کند.

علاوه بر این، کارشناسان بر این باورند که در آینده ویژگی های امیدوارکننده ای به سبد Debank اضافه خواهد شد. جدا از امکانات داشبورد، Debank همچنین به عنوان کیف پول همراه با گزینه های دیگری مانند صفحه تجزیه و تحلیل یا نرخ بهره عمل می کند. اثربخشی Debank در امکانات پنل "رتبه بندی" نیز قابل مشاهده است که به عنوان تابلوی امتیاز برای دسته های مختلف عمل می کند.

zerion

zerion از ابزارهای پیشرفته دیفای

Zerion نیز یکی از بهترین ابزارهای پیشرفته دیفای بوده و به عنوان رابط سرمایه گذاری برای امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi تحسین های زیادی را به دست آورده است. کاربران می توانند به یک پلتفرم واحد برای مدیریت مجموعه کامل DeFi خود با رویکرد غیر حضانتی دسترسی داشته باشند.

همچنین به کاربران اجازه می دهد تا در بازار دیفای، استخرهای نقدینگی، خزانه ها و چندین توکن ERC-20 حرکت کنند. علاوه بر این، Zerion همچنین چشم انداز کسب سود در استیبل کوین ها را در کنار ردیابی بازده سرمایه گذاری آنها، در میان سایر عملکردها، ارائه می دهد.

Zerion این قابلیت را دارد که با ویژگی های متمایز خود، یک تجربه جامع DeFi را ارائه دهد. این ابزار دارای تجزیه و تحلیل پرتفوی پیشرفته برای ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری های شما همراه با دارایی های سهامدار است. ابزار مدیریت دارایی DeFi نیز تاریخچه تراکنش های هوشمند را در قالب های کاربر پسند ارائه می دهد. کاربران به راحتی می توانند تراکنش ها را بر اساس پروتکل، نوع تراکنش، آدرس یا دارایی فیلتر کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com