1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. معامله گر موفق
 4. معامله در فارکس به صورت پاره وقت

معامله در فارکس به صورت پاره وقت

معامله در فارکس به صورت پاره وقت
لوگو علیرضا محرابی
معامله در فارکس به صورت پاره وقت
معامله گر موفق

موضوع مورد بحث این مقاله در مورد یک سوال رایج در بین معامله گران است که چگونه می توان به معامله در فارکس به صورت پاره وقت پرداخت؟ اگر شما نیز در بازارهای مالی فعالیت می کنید شاید این یکی از دغدغه های شما باشد، همان طور که می دانید حجم معاملات در بازار فارکس به چندین تریلیون دلار می رسد و همین باعث می شود نقدینگی در این بازار بسیار فراوان باشد لذا این فاکتور سبب این شده  که جفت ارزها در کوتاه ترین زمان ممکن حرکت های ناگهانی زیادی بزنند؛ بنابراین شما در زمان کوتاهی اگر در مسیر درست آموزش باشید توانایی کسب سود را خواهید داشت و چه بهتر که این فعالیت به صورت پاره وقت بوده اما درآمد از آن به اندازه یک شغل تمام وقت باشد.

علت تمایل معامله گران برای معامله در فارکس به صورت پاره وقت

علت تمایل معامله گران برای معامله در فارکس به صورت پاره وقت

 بازار مالی فارکس یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است که در روز معامله گران بسیار زیادی در آن به معامله می پردازند؛ همان ‌طور که اطلاع دارید بازار مالی فارکس به صورت بیست و چهار ساعته فعال است و هیچ محدودیت فعالیتی در این بازار وجود ندارد. همین امر موجب می شود که بسیاری از معامله گران این بازار به معامله به صورت پاره وقت تمایل بسیار زیادی نشان دهند؛ این معامله گران تلاش می کنند در کنار حرفه اصلی خود به صورت پاره وقت در بازارهای مالی به فعالیت بپردازند. البته همانطور که می دانید فعالیت در این بازارها مستلزم دانش بسیار غنی است از این رو آمادگی روان‌ شناختی برای ورود به معاملات فارکس نیز مهم است زیرا تریدرها نیاز به اصلاحات سبک زندگی خود دارند.

بازارهای مالی همواره معامله گر را با انبوهی از فشارهای روانی و استرس روبرو می کند، اگر فرد معامله ‌گر بدون آمادگی ذهنی وارد بازار فارکس شود، این احتمال وجود دارد که خود را برای شکست آماده کرده و ناامیدی بر او غلبه کند زیرا فعالیت در بازار مالی فارکس یک روحیه قوی و ریسک پذیر می طلبد و نداشتن این روحیه موجب می شود که معامله گر از شرایط حساس و فشارهای روانی دچار ناامیدی شود و این ناامیدی همواره موجب شکست است. ما در این مقاله راهکارهایی ارائه می دهیم که شما بتوانید به معامله در فارکس به صورت پاره وقت بپردازید.

زمان مشخصی برای ترید اختصاص دهید

اگر شما هم به دنبال جوابی منطقی برای سوال چگونه به معامله در فارکس به صورت پاره وقت بپردازیم، هستید بهتر است که این گام ها را به درستی انجام دهید. اولین گام این است که باید یک برنامه دقیق برای فعالیت در فارکس داشته باشید. شما باید ابتدا در نظر بگیرید که به عنوان یک معامله ‌گر چقدر زمان می‌ توانید صرف بازار فارکس و معاملات کنید؛ اگر شما نیز مانند بسیاری از معامله گران دارای یک شغل تمام وقت هستید و برنامه منظمی دارید، می ‌توانید ساعات معاملاتی خود را قبل یا بعد از کار تنظیم کنید. توصیه نمی ‌شود که در حین انجام شغل خود معامله کنید، علاوه بر این‌ که کار غیراخلاقی و غیرمسئولانه انجام می‌ دهید؛ با مشکل عدم تمرکز نیز مواجه خواهید شد زیرا فعالیت در بازار فارکس مستلزم تمرکز و دقت بسیار زیاد است و یک معامله گر باید همواره با آرامش و تمرکز بالا به معامله در بازار فارکس بپردازد.

برنامه معاملاتی داشته باشید

داشتن برنامه معاملاتی جهت معامله در فارکس به صورت پاره وقت

دومین گام برای معامله در فارکس به صورت پاره وقت این است که شما باید سعی کنید یک برنامه معاملاتی تنظیم کرده و به آن پایبند باشید؛ یعنی زمانی که به نمودارهای قیمت نگاه می ‌کنید و معاملات را انجام می ‌دهید، می‌ توانید استراتژی معاملاتی خود را نیز پیاده‌ سازی کنید.

نحوه فعالیت در بازار پر نوسان

 اگر می توانید با برنامه ریزی منظم معاملاتی خود در بازار پر نوسان معامله کنید پیشنهاد می کنیم از معاملات روزانه استفاده کنید. شما می توانید در یک بازه زمانی بسیار کوتاه با پتانسیل بیشتری برای نوسان وارد و خارج شوید اما در صورتی ‌که برنامه معاملاتی شما در دوره‌ هایی با نوسانات پایین ‌تر (مثل اواسط جلسه معاملات آسیایی) همخوانی دارد، شما می‌ توانید وارد موقعیت ‌های معاملاتی بلندمدت شوید، آن‌ ها را به مدت طولانی باز نگه دارید و هرازگاهی نظارت کنید.

استفاده مفید از ساعات معاملاتی

مهم ترین و اساسی ترین گام برای معامله در فارکس به صورت پاره وقت این است که یک معامله گر بتواند به صورت مفید از ساعات معاملاتی استفاده کند. اگر شما نیز تمایل دارید به صورت پاره وقت در بازار مالی فارکس فعالیت کنید این نکته را در نظر بگیرید؛ در ادامه مطمئن شوید که از ساعات معاملاتی خود بهترین استفاده را می ‌کنید یا خیر. اگر جواب شما برای این سوال خیر است سعی کنید عملکرد خود را ارتقا ببخشید تا بتوانید به صورت مفید از ساعات معاملاتی بهره ببرید.

از آنجایی که شما زمان محدودی برای تماشای بازار دارید، نباید زمانی که موقعیت معاملاتی وجود ندارد، بیکار بمانید. بازار مالی همواره نیازمند علم بسیار عمیق است شما می‌ توانید از این زمان برای مطالعه بیشتر در مورد اتفاقات بازار یا گسترش مجموعه مهارت‌ های معاملاتی خود استفاده کنید و از این طریق بتوانید اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین می ‌توانید به جفت‌ ارزهایی که معمولاً معامله نمی ‌کنید، نگاه کنید تا ببینید آیا در آنجا نیز فرصت‌ های سودآور وجود دارد یا خیر؟ شما می توانید از این طریق بهترین عملکرد را در بازار فارکس داشته باشید.

اولویت ‌بندی کنید

اولویت ‌بندی کنید

فعالیت در بازار مالی فارکس نیازمند اولویت بندی است شما باید یاد بگیرید که چگونه اولویت‌ بندی کنید. باز هم، با زمان محدودی که صرف تماشای بازارها و انجام معاملات می ‌کنید، باید بتوانید تعیین کنید که کدام کارها به توجه بیشتری نیاز دارند. برای اطمینان از اینکه همه پایه‌ ها پوشش داده شده ‌اند، می‌ توانید یک برنامه زمان ‌بندی ساده برای پایبندی به آن ایجاد کنید چون شما قصد دارید به صورت پاره وقت در بازار مالی فارکس فعالیت کنید پس همواره باید به طور دقیق اولویت بندی کنید، برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

در رابطه با اولویت بندی به عنوان مثال، می‌ توانید زمان معاملات خود را با صرف چند دقیقه برای تحقیق و تحلیل بنیادی شروع کنید. در طول این مدت، می ‌توانید تقویم اقتصادی را بررسی کنید تا گزارش ‌های آتی مبنی بر معامله خود را علامت‌ گذاری کنید؛ در این صورت می توانید از زمان خود بهترین بهره را کسب کنید. همچنین پس از آن، می ‌توانید زمانی را صرف مرور نمودارهای فارکس کنید تا هرگونه تحلیل ‌های تکنیکال را پیدا کنید. فراموش نکنید که چند دقیقه را به ژورنال معاملاتی خود اختصاص دهید زیرا این یادداشت‌ ها هنگام بررسی معاملات خود مفید خواهند بود.

خودتان را ارتقا دهید

همانطور که می دانید حضور موفق در بازارهای مالی همواره با اطلاعات جدید میسر می شود. در نهایت آخرین گامی که یک معامله گر باید به آن توجه کند این است که اطلاعات بروز و مفید کسب کند. شما نیز به عنوان یک معامله گر در بازار مالی فارکس سعی کنید تمام روش ‌ها و مطالبی را که یاد گرفته ‌اید، بروز کنید و ارتقا دهید. در این صورت همواره یک معامله گر موفق خواهید بود، ترید در بازار فارکس یک تجربه و یادگیری بی ‌پایان است زیرا این بازار همواره با علم بسیار عمیق و گسترده سروکار دارد و علت اصلی این موضوع این است که محیط بازار اغلب تغییر می ‌کند و شما نمی توانید از این بازار یک شرایط ثابت و پایدار طلب کنید.

اهمیت کنترل احساسات و عواطف در بازارهای مالی

 شما باید بتوانید یک استراتژی معاملاتی داشته باشید که بتوانید خود را با این تغییرات تطبیق دهد یا حداقل ذهنیتی داشته باشید که بتوانید در برابر عوامل پویا بازار انعطاف ‌پذیر باشید؛ زیرا در این بازار همواره با موقعیت های حساس و استرس زا مواجه خواهید شد پس باید از قبل آمادگی مواجهه با آن را داشته باشید. مطمئن شوید که درس ‌های روانشناسی معاملاتی را که در طول تجربه‌ تان آموخته ‌اید را مرور کنید و نکاتی را که باید در حین معامله به خاطر بسپارید و روی آن ‌ها کار کنید، یادداشت کنید. این نکات موجب می شوند که شما بتوانید به راحتی احساسات و عواطف خود را کنترل کنید و این احساسات و عواطف هیچ تاثیری بر تصمیمات شما نداشته باشند.

چگونه یک تریدر پاره وقت می تواند روند معاملات خود را بهبود ببخشد؟

اگر شما نیز تا این قسمت مقاله به معامله پاره وقت تمایل پیدا کرده اید پیشنهاد می کنیم به این موارد توجه کافی داشته باشید. مسلما عمل گرایی برای یک تریدر پاره وقت بسیار مهم است، در این قسمت قصد داریم تا مهم ترین تکنیک هایی که یک تریدر می تواند با آن پروسه معامله گری را کارآمد کند را بیان کنیم:

 یک معامله گر باید بتواند به شناسایی یک تکنیک ساده بپردازد

تطابق استراتژی با یک محیط مربوط و مناسب

یک معامله گر باید شیوه استفاده از سفارشات ورود را آموخته باشد

و آخرین تکنیک تکرار است.

مزایای معامله در فارکس به صورت پاره وقت و در بازه های زمانی کوتاه

مزایای معامله در فارکس به صورت پاره وقت

معامله به صورت پاره وقت در بازارهای مالی فواید بسیار زیادی دارد که ما در این قسمت مهم ترین فایده آن را بیان می کنیم. هنگامی که یک معامله گر به معامله به صورت پاره وقت تمایل نشان می دهد این امر موجب می شود که کارایی را با احتمال پایین افراط و تفریط در معامله گری، افزایش دهد. تفریط و کم کاری در معامله گری به سرمایه ها اجازه نمی دهد تا در زمانهای مناسب برای یافتن فرصت های معاملاتی استفاده شوند. برای معامله گران تمام وقت هم حجم بسیار بالایی از اطلاعات مالی وجود دارد که به خاطر عدم شفافیت می تواند رعب آور باشد و موجب شود که معامله گر به دلیل ترس از حجم اطلاعات به آن بی توجه باشد. معامله گری پاره وقت به تریدر یک دیدگاه ساده شده از بازار با حداقل بی ثباتی و عدم قطعیت را می دهد و موجب می شود که یک معامله گر با ذهنی آرام و تمرکز کامل به معامله بپردازد.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com