1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. اندیکاتور TD Sequential

اندیکاتور TD Sequential

اندیکاتور TD Sequential
لوگو علیرضا محرابی
اندیکاتور TD Sequential
تحلیل تکنیکال

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اندیکاتورها در بازارهای مالی اندیکاتور TD Sequential است. اگر بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کنید می بینید که بسیاری از معامله گران حرفه ای که در این حوزه فعالیت می کنند از اهمیت استفاده از اندیکاتورها یا به بیان دیگر نوسانگرها آگاه هستند. این افراد به این موضوع واقف هستند که استفاده از اندیکاتورها می تواند برای آنها بسیار مفید واقع شود؛ بهتر است بدانید که کاربران بازارهای مالی می توانند با استفاده از اندیکاتورها تخمین نسبتا دقیقی در تحلیل تکنیکال به دست آورند و در نتیجه قیمت را پیش بینی کنند و بتوانند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند.

اگر شما نیز به دنبال یک اندیکاتور ساده و بسیار کاربردی هستید پیشنهاد ما به شما اندیکاتور TD Sequential است. این اندیکاتور یکی از جذاب ترین اندیکاتورهای بازارهای مالی است که می تواند بر اساس خستگی روند قیمتی، سیگنال صادر کند. شما می توانید با استفاده از اندیکاتور TD Sequential زمان دقیق فرسودگی روند و معکوس شدن قیمت را شناسایی کنید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این اندیکاتور بپردازیم تا شما نیز با این اندیکاتور بسیار کاربردی آشنا شوید.

 اندیکاتور تی دی سکوئنشیال

 اندیکاتور تی دی سکوئنشیال

 شاید در نگاه اول متوجه شوید که اندیکاتور TD Sequential یکی از اندیکاتورهای کمتر شناخته شده است اما باید بدانید که این ناشناخته بودن، چیزی از کارآمد و محبوبیت آن کم نمی کند. این اندیکاتور را می توان به عنوان یکی از ابزارهای بسیار قوی در تحلیل تکنیکال معرفی که که برای حل مشکل و بهبود عملکرد دیگر ابزارهای تحلیل تکنیکال AT به وجود آمده است. از دیگر ویژگی های مهم اندیکاتور TD Sequential می توان به حل مشکل نوسانگری اشاره کرد که این ویژگی موجب شده است یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای بازارهای مالی باشد.

توجه داشته باشید که هرچند اندیکاتور TD Sequential را می ‌توان در هر بازه زمانی و در هر نوع شرایط بازار استفاده کرد اما این نوسانگر برای بازه‌ های زمانی کوتاهتر (مثلاً سه ‌روزه) قابل‌ اعتماد تر است. به ‌طور کلی این اندیکاتور، انتهای یک ‌روند را مشخص کرده و نقاطی که احتمال بازگشت روند در آنها قوی است، شناسایی می ‌کند.

مهم ترین ویژگی های اندیکاتور TD Sequential

ضروری است که بدانید اندیکاتور مذکور دارای یک سری ویژگی خاص است که یک معامله گر اگر قصد دارد از این اندیکاتور استفاده کند باید این ویژگی ها را به خوبی بلد باشد. در ادامه به معرفی ویژگی های مهم اندیکاتور مورد نظر می پردازیم.

 • این توانایی را به معامله گر می دهد که در هر شرایط و بازه های زمانی متفاوت از آن بهره ببرد.
 • دو مرحله راه اندازی و شمارش معکوس به عنوان مراحل عملکرد اندیکاتور TD Sequential شناخته می شوند. توجه داشته باشید که در مرحله نخست یعنی مرحله راه اندازی، نه گام شمرده می شود و اما در مرحله دوم یعنی مرحله شمارش معکوس نیز سیزده گام شمرده می شود.
 • این اندیکاتور را می توان تنها در کندل ژاپنی یا نمودار میله ای استفاده کرد.
 • اگر به دنبال یک اندیکاتور برای شناسایی نقطه عطف یک روند هستید اندیکاتور TD Sequential یکی از بهترین اندیکاتورهای موجود برای این کار است.
 • این اندیکاتور دو سطح یعنی سطح حمایت و سطح مقاومت را بر روی چارت قیمتی مشخص می کند.
 • تنظیمات بسیار راحتی دارد که هر کاربری می تواند آن را انجام دهد.

نحوه کار اندیکاتور TD Sequential به چه شکل است؟

نحوه کار اندیکاتور TD Sequential

در این بخش به بررسی نحوه عملکرد اندیکاتور TD Sequential می پردازیم تا شما نیز به طور کلی به نحوه عملکرد این اندیکاتور آشنا شوید. در حقیقت شما با اضافه کردن TD Sequential به چارت، سطوح حمایت و مقاومت و نیز نقاط دارای شماره از یک تا نه را مشاهده خواهید کرد.

اگر برای شما این سوال مطرح شده است که چرا این اندیکاتور از یک شمارنده یک تا نه استفاده می کند؟ باید بدانید که این اندیکاتور برای این منظور که خستگی روندها و نزدیک شدن به نقطه عطف را اعلام کند از شمارنده بهره می برد. در روندهای صعودی، شماره ۱ روی کندلی گذاشته می‌ شود که از چهار کندل قبلی بالاتر باشد. در روندهای نزولی نیز، شماره ۱ روی کندلی که از چهار کندل قبلی پایین ‌تر است ثبت می ‌شود. بعد از مشخص ‌شدن کندل با عدد ۱، تا زمانی که کندل‌ های متوالی و با روند مشابه (همه نزولی یا همه صعودی) ادامه داشته باشد؛ شماره‌ گذاری تا عدد ۹ ادامه خواهد یافت. هر زمان که جهت روند به هر دلیلی تغییر کرد، شمارش متوقف شده و از نو شروع می‌ شود؛ اندیکاتور TD Sequential بر اساس همین شماره ‌گذاری، زمان نزدیک ‌شدن به نقطه عطف را شناسایی می‌ کند.

این سوال نیز مطرح می شود که سطوح حمایت و مقاومت در این اندیکاتور چه کاربردی دارند؟ در جواب باید بگوییم که اندیکاتور مورد نظر ما زمانی که روند شمارش به عدد نه می رسد یک خط افقی یعنی حمایت و مقاومت ترسیم می کند. توجه داشته باشید که خط های افقی گفته شده در بسیاری از مواقع نزدیک شدن به نقاط عطف را نشان می دهند و همین امر سبب شده است که یک ابزار دیگر در تشخیص نقاط تغییر روند و نیز مدیریت بهتر ریسک مورد استفاده قرار گیرند.

اندیکاتور TD Sequential چگونه در تریدینگ ویو اجرا می شود؟

اندیکاتور TD Sequential چگونه در تریدینگ ویو اجرا می شود؟

بهتر است بدانید که وب سایت تریدینگ ویو یکی از بهترین بسترهایی است که کاربران می توانند در آن بدون هیچ مشکلی به ترید بپردازند. وب سایت تریدینگ ویو به کاربران این امکان را می دهد که از تمام اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال بهره ببرند. کاربری آسان و راحت یکی از مهم ترین ویژگی های تریدینگ ویو است، اگر قصد دارید شما نیز از این مزایا بهره ببرید وارد این سایت شوید. پس از ورود، آدرس ایمیل دقیق خود را در آن ثبت کنید و سپس وارد قسمت Chart شوید. شما برای ورود می توانید از منوی بالای صفحه روی گزینه Chart کلیک کنید، با ورود به صفحه چارت و انتخاب جفت ‌ارز مورد نظر، وارد چارت نوسانات تغییر قیمت می‌ شوید، شکل بالا، چارت قیمتی جفت‌ ارز بیت ‌کوین، تتر (USDT) را نشان می ‌دهد.

 در مرحله دوم اگر بر روی گزینه Indicator کلیک کنید، می توانید صفحه ای که شامل لیست اندیکاتورها و ابزارهای مختلف است را تماشا کنید. در این پنجره عبارت TD Sequential را جستجو کنید و از بین گزینه‌ های موجود، اولین گزینه را انتخاب نمایید.

عبارت TD Sequential

شما در مرحله بعد با انتخاب گزینه Day (روزانه) از بین تایم فریم‌ های موجود، نوسانات روزانه قیمت به همراه اندیکاتور تی دی سکوئنشیال (سطوح حمایت و مقاومت به همراه شمارشگرها) در بازه ‌های زمانی روزانه را می توانید مشاهده کنید.

سطوح حمایت و مقاومت به همراه شمارشگر ها

اجرای تنظیمات TD Sequential در تریدینگ

اجرای تنظیمات اندیکاتور TD Sequential در تریدینگ

 کاربران می توانند بر روی اندیکاتورهای انتخابی خود تنظیمات خاص خود را اعمال کنند؛ هنگامی که کاربران تنظیمات خاص خود را اعمال می کنند، اندیکاتور انتخابی آنها شخصی سازی می شود. توجه داشته باشید که برای اندیکاتور TD Sequential هیچ تنظیمات خاصی نیاز نیست اما اگر کاربران تمایل داشته باشند که نقاط حمایت و مقاومت را برجسته تر کنند می توانند با کلیک بر روی قسمت Style در منوی تنظیمات نقاط را برجسته نمایند. هنگامی که کاربران این تغییرات را بر روی چارت خود اعمال می کنند وضوح نقاط افزایش می یابد.

سیگنال‌های خرید و فروش با TD Sequential

سیگنال‌های خرید و فروش با اندیکاتور TD Sequentialاستفاده از اندیکاتور TD Sequential موجب می شود شما به راحتی سیگنال های خرید و فروش را شناسایی کنید، اگر به دریافت سیگنال تمایل دارید کافی است ابتدا به شمارشگرها دقت کنید. توجه داشته باشید که هرگاه کندل‌ های ۸ و ۹ بالاتر از کندل‌ های ۶ و ۷ قرار داشتند، سیگنال فروش و هرگاه پایین ‌تر قرار گرفتند، سیگنال خرید صادر شده است.

شرایط گفته شده را می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، همانطور که می بینید هر گاه شمارش کامل یک تا نه تکمیل شده است یک خط افقی رسم شده است.

DeMark  برای اولین بار اندیکاتور TD Sequential را اختراع کرده است. او در یکی گفتگوهایش بر این موضوع تاکید کرده است که باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت سیگنال دلخواه برقرار شود تا تریدرها به این سیگنال ها اعتماد کنند. نکته بسیار مهمی که در استفاده از این اندیکاتور وجود دارد این است که بهتر است کاربران این اندیکاتور را در کنار دیگر اندیکاتورهای موجود استفاده کنند زیرا عملکرد اندیکاتور به تنهایی نمی تواند کاربران را به سیگنال های قوی برساند. در حقیقت این نوسانگر، بیشتر برای بهبود نتیجه‌ های سایر اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ایجاد شده است.

اندیکاتور TD Sequential چه رابطه ای با بیت کوین دارد؟

کاربرانی که همواره به دنبال اخبار بیت کوین هستند بدون تردید تاکنون نام این اندیکاتور را شنیده اند. اندیکاتور TD Sequential یکی از نوسانگرهایی بود که توانست با دقت بسیار زیاد کاهش قیمت بیت کوین را تشخیص دهد و همین امر سبب شد که تحلیلگران بازارهای مالی اندیکاتور مذکور را به عنوان یکی از قوی ترین و برجسته ترین اندیکاتورهای تشخیص روند بیت کوین معرفی کنند.

کاربران در چه مواقعی از اندیکاتور TD Sequential استفاده می کنند؟

کاربران در چه مواقعی از اندیکاتور TD Sequential استفاده می کنند؟

کاربرانی که به صورت حرفه ای در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند همواره تلاش می کنند اندیکاتورهای مختلف را با یکدیگر ترکیب کنند تا از تمام مزیت های آنها استفاده کنند. بهتر است بدانید هنگامی که معامله گران از چندین اندیکاتور در کنار هم استفاده می کنند میزان دقت سیگنال ها نیز افزایش می یابد.

اندیکاتور TD Sequential نیز همانند دیگر اندیکاتورهای این حوزه باید در کنار نوسانگرهای قدرتمند به کار گرفته شود؛ بنابراین بهبود استراتژی‌ های مختلف، یکی از کاربردهای ویژه این اندیکاتور است. علاوه بر موارد اشاره شده، این اندیکاتور کارکردهای دیگری نیز برای تحلیلگرها دارد که برای اطلاع دقیق شما در ادامه به آن می ‌پردازیم.

نوسانات بازار و نهنگ ها

همانطور که می دانید بازار ارزهای دیجیتال همواره با چالش های بسیار زیادی مواجه است، از مهم ترین چالش های این حوزه می توان به نهنگ ها اشاره کرد. اگر هنوز اصطلاح نهنگ ها در بازارهای مالی برای شما ناآشنا است باید بدانید که نهنگ به کسانی گفته می شود که به یکباره سرمایه کلانی را وارد بازار می کنند؛ همچنین با حرکت نهنگ ها، تغییر روند و تکان های شدیدی در بازار ایجاد می شود. اندیکاتور TD Sequential با زیر نظر داشتن حرکات نهنگ‌ ها، پیش ‌بینی دقیقی از اقدامات آنها داشته و روند بازار را پس از معاملات آنها شناسایی می ‌کند. این نوسانگر با این کار جلوی ضرر بسیاری از کاربران را می ‌گیرد و همین امر موجب شده است که این اندیکاتور امروزه به یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

هماهنگ بودن سیستم عرضه و تقاضا با یکدیگر

در تمام بازارهای مالی هماهنگ بودن عرضه و تقاضا یکی از مهم ترین مواردی است که همواره باید رعایت شود زیرا هماهنگی عرضه و تقاضا به صورت مستقیم بر روی قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر می گذارد. در اندیکاتور TD Sequential قیمت رمزارزها به خصوص بیت کوین به صورت لحظه ای ثبت می شود. این نوسانگر با این کار، تحلیل‌ های لازم را به‌ موقع و در نهایت دقت در خدمت کاربران ارز دیجیتال قرار می ‌دهد تا بتوانند تحلیل خوبی در زمینه میزان عرضه و تقاضا برای یک ارز دیجیتال داشته باشند.

نتیجه گیری

در نتیجه این گونه می توان گفت که تفاوتی ندارد شما یک معامله گر مبتدی باشید یا حرفه ای، همواره آشنایی با انواع اندیکاتورها یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید به آن بپردازید؛ زیرا اندیکاتورها در بازارهای مالی از اهمیت به خصوصی برخوردار هستند. ما تلاش کردیم در این مقاله شما را با اندیکاتور TD Sequential و نحوه کارکرد آن آشنا کنیم تا شما نیز بتوانید بدون هیچ مشکلی از آن بهره ببرید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com