1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل تکنیکال
 4. ربات های برتر بازار فارکس

ربات های برتر بازار فارکس

ربات های برتر بازار فارکس
لوگو علیرضا محرابی
ربات های برتر بازار فارکس
تحلیل تکنیکال

اگر به بازارهای مالی علاقه مندید و در این بازارها فعال هستید شاید تاکنون به این سوالات فکر کرده اید که چه کسی در این بازار بیشترین سود را کسب می کند؟ آیا یک ربات معاملاتی متخصص و خودکار سود کسب می کند یا یک شخص واقعی؟ ربات های برتر بازار فارکس می توانند وضعیت را چندین مرتبه سریع تر تحلیل کنند و گزینه های ممکن را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنند؛ همین امر موجب می شود تا تحلیل بهتری از بازار به دست آید. معمولا ربات هایی به عنوان مشاور فعالیت می کنند که در معرض عواطف خود قرار ندارند پس می توانند بهترین راهکارها را به شما ارائه دهند. این درحالی است که انسان ها ممکن است در مقابل حوادث منعطف شوند و با اعتماد به حس های خود تصمیم های غلطی اتخاذ کنند. ربات های خودکار ابزاری در دست معامله گر بازار فارکس هستند اما این در نهایت وظیفه ی معامله گر است که انتخاب کند.

معرفی ربات های برتر بازار فارکس 

معرفی ربات های برتر بازار فارکس

اگر به دنبال ربات های برتر بازار فارکس هستید و قصد دارید از نحوه کار مزایا و معایب این ربات ها اطلاع داشته باشید تا انتها با ما همراه باشید. در این بخش نگاهی به ربات های برتر بازار فارکس می اندازیم که نتایج نسبتا خوبی را در طی چندین سال فعالیت در حساب های برخط یا آنلاین به دست آورده اند. مطالعه این بخش به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را در زمینه انتخاب ربات های برتر بازار فارکس داشته باشید. این ربات ها بر مبنای معامله ی خودکار با امکان قراردادن دستورات معاملاتی معلق، الگوهای جدولی، الگوریتم های روندی و اسکالپینگ تنظیم شده اند و برخی از آن ها از مارتینگل استفاده می کنند.

ربات Odin

ربات Odin از ربات های برتر بازار فارکس

ربات Odin در واقع یک مشاور است که توسط Forex Robot Trader برای متاتریدر ۴ ایجاد شده و بر اساس یک ساز و کار جدولی دستورات معاملاتی معلق ایجاد گشته است. امری که کمک می کند تا نقاط معکوس شدن داخلی روند و حرکات اصلاحی را شناسایی کنیم. این ربات به معامله گر کمک می کند تا با شناسایی نقاط معکوس داخلی روند و حرکات اصلاحی معامله کم ریسکی را انجام دهد.

 الگوریتم: وجود الگوریتم باعث می شود تا ربات به درستی دستورات معاملاتی معلق را با فاصله یکسان قرار دهد. در این صورت فاصله ی نامبرده را معامله گر با در نظر داشتن نوسانات میانگین انتخاب می کند. دستورات معاملاتی ناموفق نیز حذف می شوند.

حوزه ی اجرا: جفت ارزهای اصلی و نرخ های متقاطع (Cross Rate ها) - تایم فریم: M15 و بالاتر

تنظیمات: تنظیمات پایه ای اندیکاتور، اندازه جدول و قواعد مدیریت ریسک

مزایا: چندارزی بودن، سرمایه ی ورودی پیشنهادی ۵۰۰ دلار به بالا است

 معایب: از معایب این ربات می توان به پولی بودن نسخه های موجود آن اشاره کرد. همچنین سطح ریسک در این ربات بسیار بالا است که این امر باعث می شود معامله گر در استفاده از آن محتاط تر عمل کند. 

در یک جمع بندی کلی می توان گفت که معامله با استفاده از جدولی از دستورات معاملاتی پرریسک است زیرا بلافاصله بعد از اجرایی شدن یک حرکت معکوس قیمتی ممکن است ایجاد گردد. البته تست ابزارهای مالی مختلف نشان می دهد که ربات مشاور به خوبی کار می کند اما این امر موجب نمی شود از میزان ریسک آن چشم پوشی کرد؛ بنابراین می توان در لیست ربات های برتر بازار فارکس، ربات Odin را قرار داد.

ربات معاملاتی Ilan

ربات معاملاتی Ilan از ربات های برتر بازار فارکس

ربات معامله گر Ilan یکی از چالش برانگیزترین ربات ها است که در انجمن های معاملاتی از آن انتقاد می شود؛ در حالی که این ربات یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین ربات های معاملاتی است که 3 نسخه اصلی از این ربات قابل دسترسی است و شما می توانید به راحتی از این ربات استفاده کنید. از نسخه های این ربات می توان نسخه ۱.۰، نسخه ۱.۶ و نسخه ۲.۰ اشاره کرد. این ربات به دلیل توانایی از بین بردن سریع سرمایه ورودی مورد انتقاد بسیاری از معامله گران قرار گرفته است؛ البته نمی توان گفت که این انتقاد غلط است اما این حالت را می توان در کوتاه مدت تسریع کرد. 

الگوریتم: این ربات به این صورت است که ربات از یک سری از دستورهای معاملاتی با امکان افزایش نسبی لات تشکیل شده است. از لحاظ مفهومی اگر بخواهید این ربات را برای یک بازه زمانی نامحدود اجرا کنید امکان کسب سود مداوم برای شما غیرممکن خواهد بود، پس در نتیجه نمی توان این ربات را در بازه زمانی نامحدود به کار گرفت.

حوزه اجرا: جفت ارزهای اصلی، تایم فریم های M5-M15

 تنظیمات: بیش از ۱۵ حالت از تنظیمات وجود دارد که ماهیت محافظه کارانه یا تهاجمی معامله ای که انجام می دهید را مشخص می کند. 

مزایا: از مزایای قابل توجه این ربات می توان به نسخه های رایگان این ربات اشاره کرد. برخلاف ربات های دیگر نسخه های این ربات رایگان است، همچنین میزان سود این ربات بالا است. 

معایب: ریسک بالا را می توان از معایب این ربات دانست زیرا این ربات از ضریب مارتینگل در زمان محاسبه حجم معاملاتی استفاده می کند. سپرده ورودی قابل توصیه از ۱۰,۰۰۰ به بالا است تا بدین ترتیب جلوی کاهش شدید سرمایه گرفته شود.

در یک جمع بندی کلی می توان گفت که این ربات برای معامله گرانی مناسب است که تجربیات زیادی در معاملات الگوریتمی دارند؛ همچنین این افراد نیز حاضر به پذیرش ریسک هستند. این افراد می دانند که چگونه در زمان مناسب معامله کردن را متوقف کنند، پس این ربات را نمی توان برای افراد مبتدی مناسب دانست؛ بنابراین می توان در لیست ربات های برتر بازار فارکس، ربات Ilan را قرار داد.

ربات Greezly

ربات Greezly

این ربات معاملاتی یکی از مشهور ترین ربات های معامله گر در سال ۲۰۰۷ بوده است همچنین این ربات در سال 2007 در بین ۱۰ ساز و کار معامله ی الگوریتمی در دنیا قرار داشت؛ در آن سال مطالب متعددی درباره این ربات نوشته شده است. 

 الگوریتم: شیوه کار این ربات بدین گونه است که این ربات از چندین ساز و کار پایه بر اساس وضعیت فعلی بازار استفاده می کند، در بیشتر موارد دستور معاملاتی معلق در بازار قرار می دهد.

حوزه اجرا ربات: جفت های ارزی اصلی

تنظیمات: تعداد زیادی از تنظیمات برای منطبق کردن ربات معاملاتی با روش معاملاتی وجود دارد. به طور مثال می توان به چند گزینه ی موجود در مورد محاسبه لات اشاره داشت: محاسبه بر اساس درصدی از مارجین آزاد، لات ثابت و غیره. 

مزایا: سود مورد انتظار بین ۸۰ تا ۸۵ درصد است. 

معایب: از معایب این ربات می توان به پولی بودن نسخه های قابل دسترس این ربات اشاره کرد. 

این ربات برای افرادی مناسب است که قصد دارند تجربیات جدیدی در حوزه بازارهای مالی کسب کنند؛ بنابراین می توان در لیست ربات های برتر بازار فارکس، ربات Greezly را قرار داد.

ربات Breakout

ربات Breakout

این ربات معامله گر کار خود را از سال 2017 شروع کرد و از این سال توسعه پیدا کرد و بر مبنای اندیکاتوری راهبرد، اندیکاتوری شکست روند (بریک آوت) با یک الگوریتم مشخص ساخته شده است: انحراف از شرایط تعیین شده در کد مجاز نیست. بنابراین، معاملات به شکل غیرمکرر باز می شوند و زمانی که باز می شوند برای چندین روز قابل نگه داشتن هستند.

الگوریتم: در این ربات اندازه کندل قبلی (بسته شده) با عدد حداقلی/حداکثری عرض کانال معاملاتی مقایسه می شود. میانگین حرکتی پایین تر/بالاتر از حداقل/حداکثر کندل بر اساس واحدهای MA_Otstup است. اگر هر دو شرط محقق شود یک دستور معاملاتی معلق قرار داده می شود. 

حوزه اجرا: جفت EURGBP در بازه ی معاملاتی اروپا. تایم فریم: H4. همچنین، توصیه ای در مورد حداقل سپرده ورودی نشده است. 

تنظیمات: حدود ۱۰ نوع تنظیمات وجود دارد. قرار دادن دستور معاملاتی معلق و زمان حذف کردن آن، بازه میانگین حرکتی و آفست، عرض حداقلی و حداکثری کانال، حجم معامله، تنظیمات مرتبط با دستور معاملاتی امن

مزایا: در این ربات وجود الگوریتم ساده و قابل فهم موجب می شود معامله گر بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

معایب: از معایب شاخص این ربات می توان به نداشتن انعطاف اشاره کرد همچنین وجود نداشتن اندازه ثابت پوزیشن معاملاتی نیز از دیگر معایب این ربات است. معایب این ربات در این موارد خلاصه نمی شود بلکه وجود نداشتن حد ضرر کششی از معایب شاخص این ربات است، همچنین در این ربات معاملات به شکل نامتناوب باز می شوند.

نتیجه گیری: در یک جمع بندی کلی این ربات را می توان به افراد مبتدی پیشنهاد کرد که شروع کردند معامله های الگوریتمی را یاد گیرند. این ربات گزینه تمرینی فوق العاده برای حساب معاملاتی آزمایشی است؛ بنابراین می توان در لیست ربات های برتر بازار فارکس، ربات Breakout را قرار داد.

مزایا و معایب ساز و کارهای معاملاتی خودکار

مزایا و معایب ربات های برتر بازار فارکس

استفاده از ربات های معاملاتی مزایایی دارد که در ادامه به توصیف آن خواهیم پرداخت. 

در استفاده از ربات های معامله گر زمان شما ذخیره می شود و ربات های مشاور به صورت خودکار تحلیل بازار را انجام می دهد و دنبال سیگنال می گردند.

در استفاده از ربات های معامله گر، سرعت انجام معاملات افزایش می یابد و همچنین انضباط نیز موجب می شود معاملات با مدیریت ریسک انجام شوند؛ دخالت انسانی می تواند دلیل یک اشتباه باشد. انکار، امید، طمع، شک و فرسودگی ذهنی در اینجا وارد عمل شده و تاثیرگذار می شوند.

وجود داشتن استرس و عواطف منفی باعث می شود یک معامله گر نتواند در مواقع پر از ریسک تصمیمات مناسبی بگیرد استفاده از ربات معامله گر می تواند این موضوع را حل نموده و برای معامله گر سود خوبی در پی داشته باشد. 

همچنین ربات های معامله گر با استفاده از قدرت محاسبه خود می توانند احتمالات آماری یک رویداد بازاری را پیش بینی کنند. 

ابزارهای کمکی: علاوه بر اینکه ربات های خودکار به شکلی مستقیم در انجام معامله دخیل هستند آن ها را باید یک برنامه ی کدگذاری شده دانست که یک عملکرد کمکی دارند. مثلا ربات ها، الگوهای جدید و اسپرد فعلی در بازار را ارزیابی می کنند، بازه های معاملاتی را در چارت مشخص می کنند و غیره. این برنامه های کدگذاری شده به معامله گر داده های مورد نیاز برای معامله ی دستی را می دهند.

معایب ربات های برتر بازار فارکس

معایب ربات های برتر بازار فارکس

بازارهای مالی سرشار از نوسانات هستند که موجب می شوند وقایع غیر منتظره، معاملات را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو ربات های معاملاتی نیز انعطاف پذیر نیستند و همین باعث می شود نتوان کد پشتیبان ربات را تعریف کرد زیرا پیش بینی نوسانات غیرممکن است. بنابراین، ربات های مشاور متخصص را مدام باید از طریق تغییر دادن تنظیمات و یا الگوریتم آن بهینه سازی کرد. البته این احتمال وجود دارد که پیش از آنکه شانس انجام چنین کاری را پیدا کنید سپرده ی ورودی خود را از دست بدهید. 

اگر در بازارهای مالی از راهبردهای معاملاتی مختلف استفاده می کنید در این صورت استفاده از ربات برای شما مفید نیست، بهتر است یک ساز و کار معاملاتی مشخص برای خود ایجاد کنید و با آن حرکت کنید و برای توسعه کدهای پشتیبان خرج کند و سپس کد را تست کنید. همه ی این ها نیازمند صرف زمان است؛ اگر یک راهبرد بلندمدت باشد و مستلزم باز کردن ۱-۲ معامله در روز باشد، آیا واقعا هزینه کردن منابع برای توسعه ی یک ربات ارزشمند خواهد بود؟

از دیگر معایب ربات های معامله گر می توان به عدم تطابق کدها اشاره کرد: اگر ربات مشاور متخصص با کد پلتفرم همخوان نباشد این ربات کار نخواهد کرد. اگر شما یک ربات مشاور جذاب پیدا کرده اید که کد آن متفاوت است باید این کد را برای همخوانی با پلتفرم بازنویسی کنید و یا پلتفرم خود را تغییر دهید. به طور مثال، متاتریدر ۴ از MQL4 و متاتریدر ۵ از MQL5 و cTrader از #C پشتیبانی می کند. بعضی از پلتفرم ها هم به طور کلی از نرم افزارهای شخصی سازی شده پشتیبانی نمی کنند. 

همچنین نداشتن تضمین نیز از معایب ربات های معامله گر است. تنها بحثی که وجود دارد سوددهی نیست و اگر ربات متخصص هنوز تست نشده باشد هیچ وقت نمی دانید که در کدام نقطه یک مشکل ایجاد خواهد شد. هیچ چیزی از خطا مصون نیست پس استفاده از ربات های معامله گر مستلزم دقت فراوان است.

حضور نداشتن معامله گر در پروسه انجام معامله: علیرغم اینکه وظیفه ربات های معاملاتی، حذف کردن عامل انسانی در معاملات است باید بر روی این ربات ها دائما نظارت کرد، برای دوری از این شرایط بهتر است گاهی وقت ها عملکرد ربات را متوقف کرد و معامله را به شکل دستی بست.

جمع بندی ربات های برتر بازار فارکس

در یک جمع بندی کلی اینگونه می توان بیان داشت که رباتی که از همه بهتر بهینه سازی شده باشد، سود دهی به بسیاری از فاکتورها بستگی دارد. پس بهترین و سود ده ترین ربات مشاور وجود ندارد، هر ربات مشاوری ممکن است امروز سود بدهد و فردا پول شما را از بین ببرد؛ همه چیز به نوسانات بازار بستگی دارد. ما در این مقاله بهترین ربات های معامله گر را معرفی کردیم اما در انتخاب بهترین ربات بازارهای مالی فارکس خودتان باید تصمیم بگیرید که از کدام یک استفاده کنید. رباتی که از همه بهتر بهینه سازی شده باشد سود زیادی را برای شما به ارمغان می آورد.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com