1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. معرفی بهترین بازارهای معاملاتی

معرفی بهترین بازارهای معاملاتی

معرفی بهترین بازارهای معاملاتی
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بهترین بازارهای معاملاتی
کاربردهای ارز دیجیتال

بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه 2 اتریوم کدامند؟ اصلا راه حل های لایه 2 چرا به وجود آمدند؟ همانطور که می دانید اتریوم به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های بلاک چین در حال استفاده است. نمی توان انکار کرد که این سایت به طور مرتب پذیرای هزاران بازدید کننده است که از خدمات آن استفاده می کنند. تعداد کل برنامه های غیرمتمرکز (یا DApps) توسعه یافته در این پلتفرم به بیش از سه هزار رسیده است. علاوه بر این، پتانسیل اتریوم برای تقویت فضای Defi نیز احتمال افزایش قابل توجهی در تعداد برنامه ها و کاربران در پلتفرم اتریوم را برجسته می کند. این موارد منجر به بروز محدودیت هایی در شبکه اتریوم شد که برای رفع آن ها راه حل های لایه 2 اتریوم ایجاد شدند.

مروری بر راهکارهای لایه ۲ اتریوم

معرفی بهترین بازارهای معاملاتی

محبوبیت اتریوم به این معنی است که کاربران بیشتری در پلتفرم ثبت نام می کنند. کاربران اضافی منجر به افزایش بار در شبکه می شوند. در حال حاضر ظرفیت شبکه محدود است و هزینه استفاده از خدمات شبکه افزایش می یابد. با رقابت بیشتر کاربران برای افزودن تراکنش ها به شبکه، نرخ های بالاتر به وجود می آید.

در واقع افزایش مداوم تعداد کاربران در شبکه و تقاضا برای پروژه‌های دیفای (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT)، باعث شد که اتریوم با محدودیت هایی روبرو شود. تراکنش‌های روی بلاک چین به زمان نیاز دارند تا تکمیل شوند، به طور منظم با ازدحام مواجه شوند و هزینه‌های سنگین گس را تعیین کنند. این محدودیت‌ها درست نقطه ای بود که راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم وارد میدان شدند.

راه حل های لایه 2 نقش حیاتی در پرداختن به مسائل مربوط به عملکرد شبکه ایفا می کنند. راه‌حل‌هایی برای مقیاس‌بندی، آزمایش، تحقیق و پیاده‌سازی اتریوم وجود دارد اما این راه‌حل‌ ها در مرحله توسعه باقی می‌مانند.

هدف مقیاس پذیری در شبکه اتریوم به بهبود سرعت تراکنش همراه با توان عملیاتی تراکنش اشاره دارد. همچنین، این راه حل های مقیاس پذیری نمی توانند ماهیت و امنیت غیرمتمرکز شبکه را به خطر بیندازند.

لایه 2 شبکه دیگری است که روی شبکه پیشرو اتریوم کار می کند. راه حل های لایه 2 از طریق قرارداد هوشمند روی لایه 1 شبکه باقی می مانند. لایه 2 می تواند با شبکه پیشرو تعامل داشته باشد و به تغییرات در پروتکل های پایه آنها متکی نباشد. راه‌حل‌ های مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم می‌توانند عملکردهای دیگری مانند مقیاس‌ پذیری پرداخت و محاسبه خارج از زنجیره را ارائه دهند.

انواع راه‌حل‌های لایه دوم اتریوم

انواع راه‌حل‌های لایه دوم اتریوم

  • Rollups به این دلیل «رول آپ» نامیده می‌شوند که یا چند تراکنش را در یک تراکنش شبکه اصلی می بندند و راه‌حل‌های مقیاس‌ پذیری لایه ۲ هستند که در نهایت امنیت ارائه‌شده توسط اتریوم را به ارث می‌برند. بسته به نحوه ثبت داده‌های تراکنش نهایی در بلاک چین لایه 1، آنها بیشتر به دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند.
  • اولین مورد، Optimistic Rollups است که بلاک چین‌هایی هستند که موازی با زنجیره اصلی قرار می‌گیرند و از محاسباتی که اتریوم را گران می‌کند اجتناب می‌کنند. اساساً با فرض معتبر بودن همه تراکنش‌های ارسال‌شده، آنها امنیت را با امکان اجرای اثبات خطا در صورت مشکوک شدن به تراکنش نامعتبر ارائه می‌کنند.
  • نوع دوم رول آپ های دانش صفر یا zk-Rollups هستند که در عوض از اثبات اعتبار برای محاسبه تراکنش‌های خارج از زنجیره استفاده می‌کنند و متعاقباً صدها تراکنش را قبل از ارسال اثبات اعتبار رمزنگاری در شبکه اصلی اتریوم فشرده می‌کنند.
  • زنجیره‌های جانبی (Sidechain) نیز نوع دیگری از راه حل های لایه 2 اتریوم هستند. مانند زنجیره اثبات سهام (PoS) پالیگان. این راه حل ها به دلیل سازگاری با ماشین مجازی اتریوم منجر به کاهش ازدحام تراکنش‌های لایه ۱ اتریوم می شوند.

بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲

بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲

تا به اینجا با راه حل هایه لایه 2 اتریوم و لزوم آن ها آشنا شدیم اما موضوع اصلی بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲ است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

پلتفرم CompliFi

یکی از بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲، پلتفرم کامپلیفای است. این پلتفرم یک پروتکل بیمه مشتقات و بازار ساز خودکار (AMM) است که روی شبکه پالیگان مستقر شده و به دنبال کاهش هزینه تراکنش هاست.

پلتفرم BarnBridge

یک پروتکل ریسک توکنیزه شده محسوب می شود که از معاملات کاربران دربرابر نوسانات قیمتی محافظت می کند. این پروتکل با پالیگان و آربیتروم یکپارچه است.

Synthetix و Kwenta

پلتفرم سینتتیکس یک پلتفرم نقدینگی و Kwenta یک صرافی غیرمتمرکز است که برای آسان کردن روند معاملات دارایی های ترکیبی در Synthetix ایجاد شده است. این دو پلتفرم روی آپتیمیزم و رول‌آپ‌های آپتیمیستیک (ORU) اجرا می شوند و شما با اضافه کردن شبکه آپتیمیزم به کیف‌پول خود می توانید فعالیت هایی مانند استیکینگ، ضرب کردن یا ترید را در آن انجام دهید.

پلتفرم Dopex

داپکس یکی از بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲، در واقع یک صرافی غیرمتمرکز برای معاملات option و متکی به استخرهای نقدینگی است که از سال 2021 قراردادهای خود را روی شبکه آربیتروم مستقر کرد. هدف این پلتفرم به حداکثر رساندن نقدینگی، به حداقل رساندن ضرر برای نویسندگان و به حداکثر رساندن سود برای خریداران آپشن است و همه اینها به روشی منفعلانه برای مشارکت کنندگان در تامین نقدینگی است.

پروتکل Dydx

پروتکل Dydx از بهترین بازارهای معاملاتی

صرافی بازار مشتق غیرمتمرکز Dydx به دنبال ایجاد پلتفرمی برای انجام مبادلات دائمی است. این صرافی خدمات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و امکان وام گیری و وام دهی را برای آن ها فراهم می آورد. وام های کم ریسک کاملاً وثیقه ای، امکان معاملات مارجین، معاملات اسپات، درخواست خرید و فروش و معاملات دائمی با حداکثر 25 برابر اهرم از جمله ویژگی ها و خدمات این صرافی است.

پلتفرم Lyra

Lyra یکی از کاملترین پروتکل های معاملاتی غیرمتمرکز و بازارساز خودکار برای معاملات آپشن و یکی از بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲ است که بر روی اتریوم ساخته شده است. Lyra بهترین گزینه‌های سنتی بازارسازی (قیمت‌گذاری و مدیریت ریسک) را با دو تا از بزرگ‌ ترین نقاط قوت یعنی مقیاس‌ پذیری و ترکیب‌پذیری کریپتو ترکیب می‌کند.

پلتفرم Thales

Thales یک پروتکل اتریوم و یکی از بهترین بازارهای معاملاتی مبتنی بر شبکه های لایه ۲ است که اجازه ایجاد بازارهای اصولی همتا به همتا را می دهد که هر کسی می تواند به آن ملحق شود. این بلوک ساختمانی، پایه و اساس ابتکارات جدید روی زنجیره است، از یک پلتفرم برای بازارهای موقعیتی مبتنی بر AMM گرفته تا تجربیات گیمی فای شده همه جانبه و خیلی چیزهای دیگر.

پلتفرم Premia

Premia یک بازار آپشن غیرمتمرکز است که از طریق معماری AMM ایجاد شده است. هدف Premia دموکراتیک کردن تجارت آپشن ها با کمک فناوری بلاک چین و تمرکززدایی است. به جای داشتن یک پلتفرم متمرکز که از کارمزدهای معاملاتی سود می برد، Premia هر کسی را قادر می سازد تا به یک ارائه دهنده نقدینگی و معامله گر تبدیل شود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 118
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09303960494
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبان فروش(پوریا خضری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 113
پشتیبان فروش(مجید نوری)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 114
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com