1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. تحلیل بین بازاری
 4. تفاوت باینری آپشن و فارکس

تفاوت باینری آپشن و فارکس

تفاوت باینری آپشن و فارکس
لوگو علیرضا محرابی
تفاوت باینری آپشن و فارکس
تحلیل بین بازاری

شاید تاکنون برای شما نیز تفاوت باینری آپشن و فارکس سوال شده است ما در این مقاله به این مبحث می پردازیم. امروزه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی آموزش های فراوانی می آموزند. شاید شما نیز یکی از افرادی هستید که برای فعالیت در این بازارها به یادگیری و آموزش می پردازید. ضروری است بدانید که ابتدایی ترین کار این است که شناحت کافی نسبت به بازار هدف خود داشته باشید و استراتژی خود را انتخاب کنید؛ در این صورت می توانید در گام اول بهترین عملکرد را داشته باشید.

توجه داشته باشید که در بسیاری از بازارهای مالی ممکن است که روش پرایس اکشن جوابگو نباشد و شما نباید روی آموزش پرایس اکشن هزینه کنید و بر روی آن متمرکز شوید اما در این شرایط شاید این سوال برای شما مطرح شود که چطور در فارکس به موفقیت دست یابیم. شما باید به دنبال یادگیری ویژگی های بازار هدف خود باشید و سپس ابزار خود را پیدا کنید، اگر تفکر شما در این راه فقط دستیابی به سود باشد و این تفکر را هدف خود قرار دهید در این صورت شما نمی توانید به موفقیت دست یابید. در مقاله تفاوت باینری آپشن و فارکس، به بررسی این تفاوت ها می پردازیم تا شما با مطالعه این تفاوت ها متوجه شوید که کدام بازار مناسب تر است.

باینری آپشن چیست؟

باینری آپشن چیست؟

اگر شما یک معامله گر در بازارهای مالی باشید و قصد داشته باشید که باینری آپشن معامله کنید در واقع روی این سرمایه گذاری می کنید که آیا دارایی مانند کالا، سهام یا ارز در طول یک بازه زمانی ثابت افزایش یا کاهش ارزش داشته باشد؛ در واقع سرمایه گذاری شما به تغییر قیمت این کالاها بستگی دارد. در باینری آپشن به معامله گر، ارزش درآمد را از قبل نشان داده می شود.

برای مثال شما کاملا متوجه این هستید که اگر پیش بینی شما صحت داشته باشد چقدر سود کسب خواهید کرد. باید توجه کنید که تمام تصمیماتتان که بر مبنای انتخاب های دوتایی است و به همین خاطر هم به آن باینری یا دوتایی گفته می شود و این روش با این نام یاد می شود. البته ناگفته نماند که امروزه گزینه های زیادی در کارگزاری های باینری آپشن وجود دارد، برعکس بازار فارکس که نمی توانید جواب دهید که فارکس چقدر سود می دهد، در باینری آپشن سود همه معاملات شما از پیش مشخص شده است.

میزان ریسک در باینری آپشن چقدر است؟

اگر شما در باینری آپشن پیش بینی درستی نداشته باشید به احتمال بسیار زیاد تمام سرمایه اول خود را از دست می دهید. باید بدانید که هیچ تغییری در این شکل از معاملات وجود ندارد زیرا شما فقط می توانید تصمیم بگیرید که ارزش دارایی بالا یا پایین می شود و ممکن است در نهایت پیش بینی شما اشتباه باشد و سرمایه اولیه خود را از دست می دهید. همین موضوع یکی از مهم ترین تفاوت های بین بازار مالی فارکس و باینری آپشن به شمار می رود. در باینری آپشن معامله گر زمان بسیار محدودی برای به سود نشاندن معاملات خود دارد، اگر می خواهید از پرایس اکشن استفاده کنید و این استراتژی را در معاملات خود با کار ببرید باید نهایتا به دنبال تایم فریم 5 دقیقه و اندیکاتور میانگین متحرک با دوره 20 باشید و طبق آن معامله کنید، در غیر این صورت نمی توانید سود قابل قبولی کسب کنید.

توجه کنید که استراتژی انتخابی شما وابسته به نوع بازاری که در آن معامله می کنید باید تغییر کند و نباید یک استراتژی ثابت را مورد استفاده قرار دهید. هنگامی که شما وارد بازارهای مالی می شوید و شروع می کنید به فراگیری آموزش های لازم، می توانید به سود قابل قبولی دست یابید اما این شرایط در باینری آپشن بسیار متفاوت است و شما باید استراتژی های مربوط به این بازار را به درستی پیاده سازی کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را از خود ارائه دهید.

معرفی ویژگی های باینری آپشن

آشنایی با تفاوت باینری آپشن و فارکس

بهتر است قبل از استفاده از باینری آپشن بدانید که میزان سود/ زیان در باینری آپشن از قبل مشخص می شود،

همچنین در باینری آپشن زمان انقضا برای معامله از قبل انتخاب می شود،

یکی از مهم ترین ویژگی های باینری آپشن این است که طیف متنوعی از باینری آپشن در بسیاری از صنایع برای تجارت در دسترس هستند، باینری آپشن فقط در ساعات عادی معاملات قابل معامله است، از دیگری ویژگی های باینری آپشن می توان به این اشاره کرد که در باینری آپشن پتانسیلی برای اهرم وجود ندارد.

بازار مالی فارکس

در ادامه موضوع این مقاله یعنی تفاوت باینری آپشن و فارکس به بررسی بازار مالی فارکس می پردازیم تا شما نیز با ویژگی های بارز این بازار آشنا شوید. همانطور که می دانید بازار فارکس پلتفرم جهانی است که در آن ارزها مبادله می شوند و روزانه معاملات بسیار زیادی در این بازار انجام می شود. همچنین در مورد این بازار اینگونه می توان گفت که این بزرگترین بازار جهان است که روزانه بیش از 8 تریلیون دلار معامله می شود. بیشتر معاملات فارکس معمولا بر روی جفت ارزها انجام می شود و یک معامله گر در اصل تفاوت های ارزشی بین دو ارز مانند دلار آمریکا و یورو را مقایسه می کند.

در این بازار تنوع بسیار زیادی در حوزه معاملات وجود دارد، یکی از مهم ترین ویژگی های بازار مالی فارکس این است که معامله‌ گران علاوه بر تصمیم‌ گیری در جهت حرکت یک ارز، باید پیش ‌بینی کنند که ارز چقدر بالا یا پایین خواهد رفت. اگر شما نیز قصد دارید در این بازار به فعالیت بپردازید باید همواره با مفاهیم این بازار آشنا شوید؛ البته توجه کنید که این مفاهیم در باینری آپشن نیز بسیار کاربردی است. آخرین قدم در یادگیری فارکس این است که شما بتوانید استراتژی هایی که در طول مدت یادگیری آموخته اید را پیاده سازی کنید و بتوانید بهترین تصمیمات را در این بازار اخذ کنید؛ در غیر این صورت نمی توانید عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهید.

مهم ترین ویژگی های بازار مالی فارکس

موارد تفاوت باینری آپشن و فارکس

در بازار مالی فارکس که یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است هیچ محدودیتی در سود/زیان وجود ندارد (اگرچه محدودیت‌ها/ دستورات توقف ضرر را می ‌توان اعمال کرد). در بازار مالی فارکس انجام معاملات نامحدود است، هیچ زمان انقضای مشخصی برای معاملات فارکس وجود ندارد. از اصلی ترین تفاوت باینری آپشن و فارکس می توان به این اشاره کرد که فارکس نسبت به معاملات باینری آپشن تنوع کمتری دارد، همچنین معاملات فارکس را می توان 24/5 انجام داد، برخلاف باینری آپشن در بازار مالی فارکس پتانسیل برای درجات بالای اهرم وجود دارد.

مقایسه های کلیدی بین بازار فارکس و باینری آپشن

در رابطه با تفاوت باینری آپشن و فارکس به مقایسه های کلیدی بین بازار فارکس و باینری آپشن می پردازیم، همانطور که می دانید بازار فارکس یک بازار 24 ساعت شبانه روزی است که 5 روز در هفته باز است و می توان در آن به معامله پرداخت، برخلاف سایر بازارها، دسترسی به فارکس به معامله گر باهوش فرصتی برای واکنش سریع به اخبار و رویدادهای جهانی می دهد، اگرچه معاملات آخر هفته مورد علاقه اکثر معامله گران نیست اما با عملکرد محدود باز است.

باینری آپشن زمانی معامله می شود که بازار دارایی پایه، باز باشد. به طور کلی، این بدان معنی است که در ساعات استاندارد معاملاتی کار می کند، با این حال، می توان معاملات را بر روی جفت ارز انجام داد، در این صورت، می توان معاملات را 24/5 انجام داد.

مدت زمان معامله

بررسی تفاوت باینری آپشن و فارکس

یک معامله گر قبل از آنکه بخواهد معامله ای را در باینری آپشن باز کند زمان و انقضای آن را انتخاب می کند که این زمان می تواند از یک دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد. توجه داشته باشید بسیاری از کارگزاری ها وجود دارند که این اجازه را به معامله گر می دهند که با بازدهی کمتر از توافق شده از معامله خارج شود. معامله گر می تواند معامله باینری آپشن را برای دستیابی به بازده بالاتر گسترش دهد. این نکته مهم را در خاطر داشته باشید که این گزینه ها توسط تمام کارگزاران ارائه نمی شود و فقط برخی از کارگزاران این قابلیت را برای معامله گران خود فعال می کنند. شما باید برای داشتن گزینه های متفاوت در باینری آپشن، انتخاب های درستی را داشته باشید که یکی از آن انتخاب ها، انتخاب کارگزاری باینری آپشن است که از مهم ترین انتخاب ها محسوب می شود.

یک معامله گر در بازار مالی فارکس کنترل معاملات خود را در دست دارد و می تواند هر زمان که می خواهد از آن خارج شود و دیگر به انجام معامله نپردازد با این اوصاف گفته شده، معاملات آزاد را نمی توان در تعطیلات آخر هفته که بازار بسته است خارج کرد.

تنوع

اگر بخواهیم به مقایسه تنوع معاملات در باینری آپشن و بازار مالی فارکس بپردازیم اینگونه می توان گفت که معاملات باینری آپشن طیف وسیعی از بازارها از جمله سهام، کالاها و ارزها را ارائه می دهد در واقع در باینری آپشن تنوع بسیار زیادی وجود دارد؛ این در حالی است که بازار فارکس انتخاب بسیار کمتری از معاملات را ارائه می دهد و میزان تنوع معاملات بسیار محدود است. همانطور که در قسمت قبل گفتیم بیشتر معاملات بازار مالی فارکس بر روی جفت ارزها انجام می شود اما اگرچه معاملات فارکس عمدتاً در چهار جفت ارز اصلی انجام می شود، جفت های بسیار بیشتری در دسترس هستند و می توان کمی تنوع در بازار فارکس نیز مشاهده کرد. البته امروزه این موضوع نیز در حال کم رنگ شدن است و ما در بازار مالی فارکس شاهد گسترش ابزارهای معاملاتی هستیم.

ریسک و پاداش

نحوه بررسی تفاوت باینری آپشن و فارکس

در این بخش نیز در تفاوت باینری آپشن و فارکس به بررسی ریسک و پاداش این دو می پردازیم. از نظر بسیاری از معامله گران انجام معامله در باینری آپشن بسیار ترغیب برانگیز است و علت این موضوع هم این است که قبل از ورود به هر معامله ای، حداکثر سود یا زیان مشخص است. معامله گران می توانند به سادگی وارد معامله شوند و منتظر زمان انقضای آن باشند زیرا می دانند که ضرر در سرمایه گذاری اولیه آنها محدود شده است؛ با این حال، سود بالقوه معمولا کمتر از معاملات موفق فارکس است. سود حاصل از معاملات باینری آپشن بین 65 تا 80% سرمایه گذاری اولیه متغیر است. در حالی که سود بالقوه 200 درصد یا بالاتر در میان معامله گران باتجربه فارکس رایج است.

در مقایسه باینری آپشن و فارکس بهتر است بدانید که بازار فارکس تنوع بیشتر و ریسک بالاتری را برای معامله گران خود ارائه می دهد؛ برخلاف باینری آپشن که معامله گران در بازار مالی فارکس علاوه بر اینکه صرفاً تصمیم می گیرند ارز در کدام جهت حرکت کند، باید پیش بینی کنند که چقدر بالا یا پایین خواهد رفت، در واقع نسبت به پیش بینی خود حرکت می کنند. همین موضوع سبب می شود که ریسک معامله برای معامله گر ناشناخته باشد، معامله‌ گران برای مدیریت ریسک خود، دستور توقف ضرر را وضع می ‌کنند که مانع از دست دادن بیش از مقدار یا درصد معینی از سرمایه اولیه خود می ‌شود.

نوسان

یکی از مهم ترین ویژگی های باینری آپشن این است که نوسانات بر روی آن هیچ اثری بر جای نمی گذارند؛ بر خلاف بازار مالی فارکس که تاثیر بسیار زیادی از نوسانات می پذیرد. اگر یک معامله گر پیش بینی درستی انجام دهد زمانی که گزینه به زمان انقضا برسد، سرمایه‌ گذاری معامله گر از نوسانات غافلگیرکننده آسیبی نخواهد دید؛ در بازار مالی فارکس نیز به طور قابل توجهی تحت تأثیر نوسانات غافلگیرکننده هستند.

این نوسانات که اغلب توسط رویدادهای خبری ایجاد می شود تاثیر بسیار زیادی بر روی این بازار دارند؛ بنابراین، تنظیم رویه های مدیریت ریسک مناسب هنگام معامله در فارکس بسیار مهم است. البته این نوسانات غافلگیر کننده را می توان از نکات مثبت این بازار دانست زیرا یک معامله گر که به خوبی آموزش دیده است می تواند با اجرای استراتژی مناسب، سود بسیار خوبی از این نوسانات به دست آورد؛ البته که در این زمینه باینری محدودیت دارد.

لوریج یا اهرم

لوریج

استفاده از اهرم می تواند پتانسیل سود یک معامله را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اگرچه برای به حداقل رساندن زیان، رویکرد مسئولانه به اهرم مهم است. اهرم مالی بین 50 تا 500 برابر سرمایه گذاری اولیه در معاملات فارکس است، این بدان معناست که سرمایه‌ گذاران فارکس این توانایی را دارند که در مدت زمان کوتاهی با سرمایه‌ گذاری اولیه کمتر، سود بیشتری به دست آورند. اگرچه سود هرگز قابل تضمین نیست و تحت تأثیر حرکت بازار و تصمیمات معامله ‌گران باقی می ‌ماند، در مقایسه، همانطور که گفتیم معاملات باینری آپشن هیچ اهرمی ارائه نمی دهد. یک معامله گر همواره باید به یادگیری بازارهای مالی بپردازد تا بتواند از حوادثی که رخ می دهد به درستی استفاده کند و سود قابل توجهی به دست آورد. 

تاثیر پذیری از رویدادهای جهانی

در این قسمت از مقاله تفاوت باینری آپشن و فارکس به بررسی نوسانات و ریسک می پردازیم، همانطور که در قسمت قبل گفتیم بازار فارکس از عوامل بسیار زیادی تاثیر می پذیرد و این امر بر عرضه و تقاضا بسیار تاثیرگذار است. از مهم ترین عواملی که بر روی بازار فارکس بسیار تاثیرگذار است می توان به رویدادهای ژئوپلیتیک جهانی اشاره کرد. این امر بازار ارز را به شدت نوسان می کند و معاملات فارکس را غیرقابل پیش بینی می کند؛ یعنی در این مواقع معامله گر نمی تواند پیش بینی درستی از بازار داشته باشد. توجه داشته باشید که ترکیب پرایس اکشن و تحلیل فاندامنتال می تواند شما را به سود مطمئن در بازار برساند.

باینری آپشن: در رابطه با تاثیرپذیری باینری آپشن از رویدادهای جهانی اینگونه می توان گفت که با گزینه های باینری، معامله گر سود و زیان را از قبل تعیین می کند؛ این بدان معناست که معاملات کمتر تحت تأثیر نوسانات بازار قرار می گیرند. همچنین ریسک کمتری وجود دارد زیرا ضررها در سرمایه اولیه محدود شده است، ما یک توصیه مهم برای شما داریم و آن هم این است که بهتر است در زمان اخبار در پلتفرم باینری آپشن معامله نکنید، چرا که احتمال ضرر کردن شما در این زمان ها افزایش پیدا می کند.

مقایسه هزینه ها فارکس و باینر

مقایسه هزینه ها فارکس و باینر

توجه داشته باشید که فارکس و باینری آپشن در هزینه ها نیز با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. در بازار مالی فارکس هنگام معامله در فارکس، کارمزدها معمولاً به صورت اسپرد و کمیسیون تعیین شده توسط شرکت کارگزاری آنلاین است، این موارد از رقابتی و شفاف تا پیچیده و قابل توجه متفاوت است اما در باینری آپشن این موضوع متفاوت است. معمولا در باینری آپشن هزینه ها در پرداخت نهایی هنگام معامله باینری آپشن لحاظ می شوند. البته، برخی از کارگزاران کارمزد کمتری نسبت به سایرین ارائه می دهند اما معامله گران معمولاً تصویر واضح تری از این که این هزینه ها قبل از ورود به معامله چقدر خواهد بود، دارند و در این مورد دچار سردرگمی نمی شوند.

کنترل

در بازار مالی فارکس معامله گران با انعطاف پذیری بسیار زیادی برای ورود روبرو می شوند، اصلاح یا خروج از یک سفارش می تواند برای معامله گران ارز جذاب باشد. با این حال، این بدان معناست که اگر معاملات به درستی نظارت نشود، ممکن است حاشیه خطای بالایی وجود داشته باشد. همچنین این موضوع سبب می شود تا کنترل عوامل دیگر مانند نقدینگی، لغزش یا خرابی در پلتفرم کارگزار معاملاتی دشوارتر باشد.

در مقایسه باینری آپشن و فارکس باید بدانید که در معاملات باینری آپشن سطحی از کنترل وجود دارد، سود و زیان از قبل تعیین شده است و معامله گر تاریخ انقضا را انتخاب می کند و این امر بدان معناست که حاشیه کمتری برای خطای معامله گر وجود دارد.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com