1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. سرمایه گذاری در بورس
  4. آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

آیا به فرزندان خود در مورد سرمایه گذاری در بورس می آموزید؟ همانطور که آنها از پول و سایر مفاهیم مالی آگاه می شوند، هوشمندانه است که آنها را با سرمایه گذاری آشنا کنید و آنها را با دانش و ابزارهایی که می توانند با خود در زندگی بزرگسالان استفاده کنند، آشنا کنید.

اگر در حال حاضر پدر و مادر، یا پدر و مادر آینده هستید، پس تنها اولویت زندگی شما باید تأمین امنیت حال و آینده فرزندتان باشد. برای والدین هیچ چیز مهمتر از خوشبختی فرزندانشان نیست. متأسفانه، در دنیای امروز، شادی و خوشحالی هزینه زیادی دارد. از این رو، شما باید سرمایه گذاری را در اسرع وقت شروع کنید. سرمایه گذاری زودهنگام به سرمایه گذاران شما فرصتی برای رشد می دهد و به شما کمک می کند مجموعه ای کافی برای تحصیلات فرزندان خود بسازید. هرچه زودتر سرمایه گذاری کنید، راه های سرمایه گذاری بیشتری می توانید انتخاب کنید و ریسک سرمایه گذاری خود را متعادل کنید.

البته بچه ها با مدل های مختلف بالغ می شوند، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا آنها آماده شوند تا با مفاهیمی مانند ایجاد سبد سهام و تخصیص دارایی مقابله کنند. با این حال، اصول اولیه سرمایه گذاری را می توان در زمانی که بچه ها کاملا جوان هستند، آموزش داد.

آموزش سرمایه گذاری به کودکان راهنمای کامل

مدت ها قبل از اینکه بچه های شما شروع به بررسی مشخصات شرکت در اینترنت کنند، می توانید رابطه بین خطر و پاداش را توضیح دهید. برای نشان دادن این مفاهیم، بیایید تصویری مختصر از دو سرمایه گذاری مشترک ارائه دهیم: سهام و اوراق بدهی.

  • به تدریج کودک خود را با نحوه کار بازار آشنا کنید و روند سرمایه گذاری را به آن آموزش دهید این موضوع باعث می شود در بزرگسالی سرمایه گذاری بهتری داشته باشد
  • با آموزش اصول سهام و اوراق قرضه ، سود و زیان به آنها شروع کنید.
  • به آنها نشان دهید سهام شما چیست و توضیح دهید که چرا سرمایه گذاری در این شرکتها را انتخاب کرده اید. از آنها بخواهید تا شما را در جریان قیمت سهام و اخبار شرکت بگذارد
  • هنگامی که کودک شما با مفاهیم کافی احساس راحتی کرد، اجازه دهید سهام شرکتی را که می شناسد یا دوست دارد انتخاب کند. اگر توانایی خرید چند سهام را دارید، این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، به آنها کمک کنید تا سبد سهام خود را درست بچینند
  • هنگامی که کودک شما بزرگتر شد، او را تشویق کنید که پولی را که پس انداز کرده اند در ترکیبی از سهام، اوراق قرضه و یک حساب پس انداز سرمایه گذاری کند. شما می توانید به مدیریت سبد سهام آنها کمک کنید، در حالی که هنوز به آنها اجازه می دهید پیش قدم شوند.

در مورد سهام و اوراق قرضه بحث کنید

این ایده را ارائه دهید که برخلاف حساب پس اندازی که فرزند شما ممکن است از قبل داشته باشد، سهام یک سرمایه گذاری، با ریسک متغیر و بازده متغیر است. به طور کلی، سهام به عنوان ریسک بالا طبقه بندی می شوند اما همراه با آن، پتانسیل بازده بالا نیز وجود دارد. توضیح اینکه ارزش یک سهام بسته به رشد و سودآوری شرکت می تواند بالا و پایین رود. اما همچنین روشن شود که ریسک در سهام همیشه قابل پیش بینی نیست. به عنوان مثال، وقتی سوابق شرکت ها دستکاری می شود یا مدیران عامل دروغ می گویند. با این حال، این حوادث دور از دسترس هستند. به طور کلی، بازار سهام در صد سال گذشته به طور مداوم افزایش یافته است و بازدهی سالم دارد.

در مورد سهام و اوراق قرضه بحث کنید

اوراق قرضه یک سرمایه گذاری کم خطر، کم بازده یا بدهی است. به طور معمول، اوراق قرضه مبلغ کمی بیش از نرخ بهره اصلی پرداخت می کنند و توسط موسسات ثابت (معمولاً بانک ها یا دولت ها) پشتیبانی می شوند. شما می توانید اوراق قرضه با درجه پایین تری را خریداری کنید که بازده بهتری ارائه می دهند اما می توانند به طور پیش فرض عمل کنند و لزوماً نمی توانید هنگام دریافت درآمد حساب کنید. با توجه به پیچیدگی این ابزارها، ممکن است بخواهید فرزند خود را با خرید و فروش سهام آموزش دهید و توضیح دهید که سرمایه گذاری از طریق سهام به چه طرقی صورت می پذیرد.

توجه کودک خود را حفظ کنید

اگر صاحب سهام هستید، با نشان دادن مالکیت فرزندتان شروع کنید. ممکن است شرکتهای جالب توجه آنها را جلب کنند، سازندگان هواپیما مانند بوئینگ، متخصصان تجهیزات ورزشی مانند نایک، شرکتهای فناوری مانند اپل. به صفحه روابط سرمایه گذاران هر شرکت با هم نگاه کنید تا بیشتر در مورد آنچه شرکت می سازد، درآمد شرکت در آن سال و تعداد افراد آنجا بیشتر بدانید. سپس از کودک خود بپرسید که دوست دارد چه شرکتی بخرد. بچه ها غالباً مورد علاقه خود را دارند حتی اگر از آنها آگاهی نداشته باشند. به عنوان مثال فیس بوک و دیزنی در بیشتر کودکان محبوب هستند.

وقتی کودکان خود را با مفاهیم اساسی آشنا کردید، بنشینید و بگذارید یک شرکت را انتخاب کنند. اگر پول دارید، چند سهم از سهام را بخرید و سپس حداقل هفته ای یک بار سرمایه گذاری را با هم بررسی کنید تا نشان دهید چگونه می تواند صعود یا سقوط کند. یا می توانید به سادگی یک سبد سهام آنلاین ایجاد کرده و سهام را برای سرگرمی ردیابی کنید.

اگر سهام آنها را در سنین کودکی با کودکان خود انتخاب کنید، آنها تجربه می کنند که بازارها چرخه بالا و پایین رفتن دارند. این امر آنها را برای واقعیت نوسانات بازار آماده می کند و به آنها کمک می کند تا هنگام بزرگ شدن تصمیمات آگاهانه بگیرند.

بگذارید فرزندتان سرمایه گذاری کند

وقتی کودک شما بزرگتر است، می توانید توضیحات عمیق تری درباره سهام و سایر سرمایه گذاری ها ارائه دهید. در نهایت، شما می خواهید به یک کودک اجازه دهید سهام خود را بخرد. ممکن است تا زمانی که علاقمند به سرمایه گذاری هستند، پول نقد کافی در مجالس پس انداز پس انداز کنند. همه اینها را در اوراق قرضه یا بورس قرار ندهید، بلکه یک سوم را برای هر یک سرمایه گذاری کنید و یک سوم را پس انداز کنید. به شما این امکان را می دهد که فرزندتان بازده انواع مختلف سرمایه گذاری را مقایسه کند.

اگر فرزندتان پول برای شرکت در روند یادگیری نداشته باشد، شما دو گزینه دارید. شما می توانید از پول نقد خود برای باز کردن یک حساب کارگزاری کوچک برای فرزند خود برای سرمایه گذاری استفاده کنید، یا می توانید یک سبدی از سهام را که کودک شما می خواهد روزی بخرد، ایجاد کنید. در حالت دوم، شما باید راه های ابتکاری برای حفظ علاقه آنها پیدا کنید.

بگذارید فرزندتان سرمایه گذاری کند

هرگز زود نیست که شروع به آموزش پول به بچه ها کنید!

 با یادگیری از 3 سالگی کودکان می توانند رشد کنند تا از نظر اقتصادی آمادگی بیشتری داشته و از زیرکی برخوردار شوند. وقتی به آن فکر می کنید، شروع پس انداز با استفاده از قلک ها شروع می شود.

هدف والدین باید تربیت فرزندان در بزرگسالی باشد. اگر کودکان تا 21 سالگی بدانند چگونه پس انداز کنند یا سرمایه گذاری کنند، ممکن است میلیون دلار واقعی در اختیار نداشته باشند، اما عادت های خوبی برای تحقق آن در آینده ایجاد کرده اند. در اینجا 10 بهترین روش و نکاتی وجود دارد که والدین باید در خاطر داشته باشند.

از پس انداز تا سرمایه گذاری

در حالی که پس انداز راهی آسان برای شروع سفر مالی کودک است، سرمایه گذاری گام بعدی لازم برای درآمدزایی پول است. شما باید به تفاوت بین پس انداز و سرمایه گذاری اشاره کرده و از خطرات و پاداش های هر یک عبور کنید. کودکان باید یاد بگیرند که نباید همه تخمهای خود را در یک سبد قرار دهند.

ساده باشید و به زبان آنها صحبت کنید

 شما باید با اصول اولیه شروع کنید و نه با مفاهیم نسبتاً پیچیده، مانند تفاوت بین صندوق معاملاتی صرافی و صندوق سرمایه گذاری مشترک، یا نحوه کوتاه کردن سهام. باید توضیح دهید که سرمایه گذاری اساساً فقط وسیله ای برای استفاده از پول برای ایجاد پول بیشتر است.

با داستان آموزش دهید

 بچه ها (و همچنین بزرگسالان) برای داستان ها سخت گیر هستند. شما باید ایده های خود را در مورد سرمایه گذاری تعریف کنید و آنها را در فعالیت های سرمایه گذاری خود مشارکت دهید. شما می توانید برنامه های پس انداز و سرمایه گذاری خود را توصیف کنید و توضیح دهید که چرا پس انداز می کنید و در طولانی مدت چه مزایایی را کسب خواهید کرد.

سبک یادگیری کودک خود را بشناسید

 شما باید طبق آموزه ها و توضیحات خود در مورد پس انداز و سرمایه گذاری بر اساس چگونگی یادگیری بهتر فرزند خود تنظیم کنید. به عنوان مثال، یک یادگیرنده بصری احتمالاً از گفتگو در مورد سرمایه گذاری خسته خواهد شد. شما همچنین باید از منابع و روشهای مختلفی برای ارتباط استفاده کنید، مانند استفاده از تصاویر، فیلم ها، برنامه های تلفن های هوشمند و روایت.

سبک یادگیری کودک خود را بشناسید

"بازی" بازار

بازی از طریق شبیه سازی های آنلاین می تواند فضایی را برای شما و فرزندتان ایجاد کند تا در مورد قوانین سرمایه گذاری صریح صحبت کنید. اگر به دنبال ابزاری آنلاین هستید  بنیاد SIFMA بازی بورس اوراق بهادار را ارائه می دهد که می تواند برای کودکان کلاس 4-12 استفاده شود و همراه با یک برنامه تلفن هوشمند کار می کند.

"بازی رایانه ای"

 راه دیگری برای گذراندن یک مسیر سرگرم کننده با آموزش نحوه پس انداز و سرمایه گذاری به کودکان ، "بازی سازی" واقعی سهام در بورس است. 

10 سهام بخرید

رابرت جانسون، رئیس و مدیرعامل کالج خدمات مالی آمریکا در منطقه فیلادلفیا، به والدین پیشنهاد می کند که به بچه ها حدود ده سهام بدهند. این روش به کودکان در مورد ترکیب و بازده سرمایه گذاری آموزش می دهد و به آنها نشان می دهد که سرمایه گذاری در برخی از بهترین شرکت ها ممکن است بهترین سرمایه گذاری در بورس برای انجام نباشد.

علاقه آنها را در بهره مرکب مطرح کنید

زمانی که برای ترکیب سرمایه گذاری و بازدهی قابل توجه آموزش می دهید، لازم است درسی در دنیای واقعی در مورد چگونگی رشد پول ارائه دهید. نوسانات امری طبیعی است و دانستن این موضوع و سرمایه گذاری از طریق آن، احساسات را هنگام سرمایه گذاری در سنین بالاتر کنترل می کند.

بخشش را فراموش نکنید

 سرمایه گذاران افسانه ای مانند وارن بافت عمیقاً به بخشیدن اعتقاد دارند. هنگامی که کودکان هدایای نقدی دریافت می کنند، می توان به آنها آموخت که مقداری از آن مبلغ را در بانک بگذارند و مقداری از آن را خرج کنند.

هدایای والدین خود را تحویل بگیرید

 به عنوان پدر و مادر، می توانید هدیه مالی پدر و مادرتان را به فرزندان خود تحویل دهید. به عنوان مثال، می توانید از طریق طرح سرمایه گذاری مجدد سود سهام، برای آنها سرمایه گذاری کنید.

هدایای والدین خود را تحویل بگیرید

سبد سرمایه گذاری ایجاد کنید

راسمن می گوید، پیگیری یک سبد سهام می تواند به راحتی دریک گفتگو در مورد معنای آن در هنگام افزایش و سقوط سهام باشد و اینکه چگونه بر سرمایه گذاری اولیه شما تأثیر می گذارد. این چیزی است که بچه ها حتی در سنین جوانی می توانند از آن لذت ببرند: آکادمی جامعه آریل در شیکاگو به هر کلاس اول کلاس خود یک سبد سرمایه گذاری به ارزش 20000 دلار می دهد.

سبد سهام ساختگی مقدمه ای آسان است و می تواند با علایق فرزند شما مرتبط باشد. به عنوان مثال اگر او ماشین دوست دارد، می توانید سبد سهام پایه ای سرمایه گذاری مسکونی ایجاد کنید که شامل سهام انحصاری شرکت های خودروسازی مانند تسلا، شرکت فورد موتور، نیسان، بی ام و و جنرال موتورز باشد، سپس، از فرزند خود بخواهید که چقدر "پول" برای سرمایه گذاری در هر سهام انتخاب کند و اجازه دهد بازار آن را از آنجا بگیرد.

برای معامله واقعی آماده هستید؟ راسمن می گوید: "استفاده از پول واقعی می تواند درسی عظیم برای بچه ها باشد، اگر بتوانید آن را جذاب كنید." 

هنگامی که به کودکان در مورد سرمایه گذاری یاد می دهید، روسمن می گوید در صورت بروز اشتباهات زیاد به بچه ها سخت نگیرید. درعوض  فرصتها را غنیمت بشمارید و به آنها درسهای ارزشمند سرمایه گذاری بدهید او می گوید حتی اگر سبد متوسط فرزند شما ضرر کند، این فرصتی است برای یادگیری درس ارزشمند مثبت ماندن، حتی در صورت نوسان بازار.

اما آیا بچه ها واقعا می توانند مفاهیم سرمایه گذاری را درک کنند؟

تیم شیهان، بنیانگذار و مدیرعامل Greenlight ، شرکت بانکداری دیجیتال متمرکز بر نوجوانان که کارتهای نقدی تحت مدیریت والدین را برای کودکان فراهم می کند، می گوید که آنها کاملاً می توانند. وی گفت: "بچه ها شما را با آنچه می فهمند و چقدر می توانند انجام دهند تعجب می زده كنند." "اگر با موارد بسیار ساده مانند ارتباط آن با محصولات یا خدماتی که آنها استفاده می کنند شروع کنید، می توانید مفهوم سطح بالای سرمایه گذاری را برای اکثر بچه ها توضیح دهید. حتی می توانید از مقالاتی که در بخش آموزش مقدماتی سرمایه گذاری در بورس وب سایت وجود دارد نیز استفاده کنید. 

برای کودکان خود سرمایه گذاری کنید! و آنها را از بدو تولد ثروتمند رشد دهید

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر