1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. سرمایه گذاری در بورس
  4. بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

همیشه شرایط جامعه با رونق اقتصادی همراه نمی‌باشد. گاهی به دلایل خاص سیاسی و اقتصادی، شرایطی مانند رکود یا تورم نیز سایه خود را می‌گستراند و این پیشامد در همه جوامع محتمل است. برای نمونه در کشورمان در سال‌های اخیر با مسئله تورم رو به رو بودیم. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در این شرایط به ذهن خطور می‌کند، در رابطه با بهترین سرمایه گذاری در بورس است. البته پاسخ به این سوال با توجه به دیدگاهی که دارید (دیدگاه کوتاه مدت یا بلند مدت) و همچنین، میزان سرمایه یا نقدینگی شما متفاوت خواهد بود. در ادامه پیشنهاداتی برای داشتن بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم داده شده است. برای بهره‌مندی از این پیشنهادات با ما همراه شوید.

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

افزایش درآمدها 

تورم‌ها بیشتر در زمان رونق اقتصادی رخ می‌دهند. بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها کسب درآمد بیشتر است. در شرایط تورم زا سعی کنید به شغل‌های دوم، پاره وقت و درآمدهای اینترنتی فکر کنید و یا تخصص خود را بهبود بخشید تا دستمزد بیشتری بگیرید.

سرمایه گذاری در اوراق 

این نکته را فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق در زمان تورم زیاد توصیه نمی‌شود زیرا همیشه بازارهایی موازی وجود دارد که بازده مناسب‌تری را برایتان فراهم می‌سازد. هرچند که بازار سهام و نرخ ارز نیز، با نرخ تورم رشد می‌کند و این سه با هم همبستگی دارند. پس اگر می‌خواهید اوراق سهام بخرید باید در صنایعی سرمایه گذاری کنید که رشد اقتصادی بالاتری نسبت به نرخ تورم دارند. همچنین، سرمایه گذاری در سهام صنایع مصرفی که مربوط به نیازهای ضروری جامعه است، مانند مواد غذایی و صنایع شوینده نیز، مناسب است. در زمان تورم، سرمایه‌گذاری در بانک به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. تجربه در ایران نشان داده است که در زمان تورم، سرمایه گذاری بر روی بازارهای بورس، طلا، ارز، سکه و مسکن، رشد شارپی دارد. البته با وجود سود سرمایه‌گذاری در دوران تورم، ریسک آن نیز بسیار زیاد است.

دریافت ماحصل سرمایه گذاری‌های قبلی

اگر قبلا در بازارهای مختلف، سرمایه گذاری درستی کرده باشید، اکنون که تورم پیش آمده است، سود زیادی کسب کرده‌اید و می‌توانید از این سود لذت ببرید! به خصوص اگر سرمایه گذاری شما بلند مدت باشد. فراموش نکنید اگر قصد سرمایه گذاری مجدد دارید، صندوق‌های درآمد ثابت، بانک، اوراق و موارد مشابه را به خاطر تورم، فراموش کنید!

سرمایه گذاری به سرعت و در زمان مناسب

سرمایه گذاری به سرعت و در زمان مناسب

همیشه در تورم یک بازه زمانی تغییر قیمت داریم. یعنی مدتی طول می‌کشد تا تورم در بازاهای مختلف حاکم شود و میانگین قیمت‌ها رشد کند. برای مثال ممکن است ابتدا نرخ ارز تغییر کند و با کمی تاخیر قیمت طلا بالا رود و بازار کالاهای زینتی و یا ملک با تاخیر زمانی بیشتری بالا رود. این مهم است که تا قبل از این که قیمت‌ها تصاعدی رشد کنند، در زمان مناسب سرمایه خود را در جای بهتر جایگزین کنید. البته در سرمایه گذاری ملک و طلا محتاط باشید زیرا دارید از نقدینگی بالاتری برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنید. پس در بازاری ورود کنید که هنوز اثرات تورم در آن بازار به طور کامل تخلیه نشده باشد.

نکته مهم

فراموش نکنید که وضعیت ثبات اقتصاد کلان و پیش‌بینی آینده در زمان تورم، می‌تواند بهترین روش سرمایه گذاری را شناسایی کند. باید ببینید تا چه مدت شرایط تورمی حکم‌فرما است و کی می‌شود از این شرایط نجات پیدا کرد. با پیش بینی این موارد می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید و در زمان مناسب عمل کنید.

نتیجه گیری

تورم به ارزش پول ملی آسیب می‌زند و قدرت خرید را کاهش می‌دهد. بنابراین بهتر است تا با سرمایه گذاری تا جای ممکن از این آسیب در امان باشیم. برای سرمایه گذاری گزینه‌های زیادی وجود دارد. بازار پول، سرمایه، طلا و سکه، ارز، مسکن و اوراق از گزینه‌های پیش روی ما در سرمایه گذاری هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله با توجه به شرایط تورم، پیشنهادهایی برای بهترین سرمایه گذاری داده شد. با توجه به این توضیحات، شما در زمان تورم چگونه عمل خواهید کرد؟ در آموزش سرمایه گذاری در بورس وب سایت ما  نیز می توانید مقالات بیشتری در این حوزه مطالعه کنید. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر