1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. شبکه پرسیستنس (Persistence) چیست؟

شبکه پرسیستنس (Persistence) چیست؟

شبکه پرسیستنس (Persistence) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
شبکه پرسیستنس (Persistence) چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تنها در چند سال به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است. این موضوع نشان داد که می‌توان پلتفرم‌های معاملاتی و وام‌دهی را به‌صورت کاملاً خودکار و به شیوه‌ای ایمن خودکار کرد. با این حال، این پلتفرم‌ها فقط می‌توانند از ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده کنند. ارزهای رمزنگاری شده در سرتاسر جهان رواج پیدا کرده اند، اما به بازار وام سنتی که در آن دارایی های فیزیکی به عنوان وثیقه استفاده می شود، نفوذ نکرده اند. بازار سنتی وام به طرز خیره کننده ای بزرگ است و میلیون ها نفر وام می گیرند و از دارایی هایی مانند خانه های خود به عنوان وثیقه استفاده می کنند. کریپتوکارنسی و DeFi ماهیت الکترونیکی دارند. با این حال، سیستم بانکی به ما نشان داده است که نقل و انتقال دارایی های فیزیکی مانند پول نقد می تواند به صورت الکترونیکی انجام شود. این مطلب در خصوص شبکه پرسیستنس (Persistence) به عنوان یک پروتکل مالی غیرمتمرکز است که به دنبال استقراض از دیفای با استفاده از دارایی های سنتی است.

دارایی های فیزیکی به عنوان وثیقه در DeFi

شبکه پرسیستنس چیست؟

افزایش توکن سازی به ایجاد پروژه هایی مانند Persistence.one کمک کرده است. شبکه پرسیستنس یک پروتکل مالی غیرمتمرکز است که دنیای ذاتا دیجیتال DeFi را با بازار وام سنتی پل می‌کند. این کار را با امکان استفاده از دارایی های فیزیکی به عنوان وثیقه در پلتفرم های مالی غیرمتمرکز انجام می دهد.

این بدان معناست که شما می توانید ارز دیجیتال را وام بگیرید و از یک کالای فیزیکی به عنوان وثیقه استفاده کنید. ماهیت بسیار شفاف بلاک چین ها ارزش قابل توجهی را در این زمینه ایجاد می کند زیرا یک بلاک چین برای ردیابی وام ها، پرداخت ها و هر چیز دیگری که در شبکه اتفاق می افتد ایده آل است. قراردادهای هوشمند نقش مهمی در ایجاد این کار دارند زیرا می توانند در صورت رعایت شرایط خاص، شرایط یک توافق را اجرا کنند.

این ترکیب از کیفیت ها، بلاک چین ها را بسیار قابل بازرسی می کند. بلاک چین های غیرمتمرکز، تغییر ناپذیری را برای جلوگیری از دستکاری فراهم می کنند و ماهیت توزیع شده و تکراری آنها به این معنی است که از دست دادن داده ها بسیار بعید است. آنها همچنین به لطف استفاده از هش و چک‌سام، در برابر فساد داده‌ها محافظت می‌کنند.

Persistence.one از یک رویکرد لایه ای برای دستیابی به توکنیزه کردن دارایی های فیزیکی استفاده می کند. لایه‌ها شامل Persistence Chain، Persistence SDK، Comdex dApp و Persistence dApp هستند.

Persistence Chain: زنجیره پرسیستنس یک بلاک چین بومی با قابلیت تعامل است که هدف آن تأیید و ثبت تراکنش ها به شیوه ای قابل بازرسی است.

Persistence SDK: یک کیت توسعه نرم افزاری است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا دارایی های دنیای واقعی را توکن کنند، مبادلات غیرمتمرکز را تسهیل کنند و تامین مالی در برابر دارایی های توکن شده را تسهیل کنند. مانند زنجیره پرسیستنس، Persistence SDK جنبه دیجیتالی همه چیز را مدیریت می کند.

ویژگی های شبکه پرسیستنس

Comdex dApp: یک برنامه کاربردی سازمانی است که قابلیت‌های اکتشاف تجارت، تسویه حساب تجاری، تامین مالی تجارت و قابلیت‌های تجارت کالایی را به کاربران ارائه می‌دهد.

Persistence dApp: وام دهندگان و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را قادر می سازد تا نقدینگی را به شبکه ارائه دهند.

در واقع شبکه پرسیستنس (Persistence) پروتکلی است که با تسهیل استقراض دارایی های رمزنگاری شده (استیبل کوین ها) با استفاده از دارایی های دنیای واقعی، به عنوان وثیقه، تأمین مالی را تقویت می کند. این کار پلی بین DeFi و دنیای مالی سنتی را ایجاد می کند و از ویژگی های DeFi برای حل مشکلات مالی در دنیای واقعی استفاده می کند.

هدف این شبکه تداوم تسهیل تخصیص کارآمد سرمایه جهانی با اجازه دادن به کسب و کارها و معامله گران برای دریافت وام برای رفع نیازهای مالی خود است. هدف آن این است که به سرمایه گذاران در حوزه های قضایی کم بهره اجازه دهد تا از طریق یک طبقه دارایی اساساً جدید، در قالب دارایی های درآمدزا، در دنیای واقعی بازده تولید کنند.

Comdex، اولین اپلیکیشن در اکوسیستم شبکه پرسیستنس، معاملات کالایی به ارزش 30 میلیون دلار را پردازش کرده است. علاوه بر این، Persistence قصد دارد شکاف تامین مالی 1.5 تریلیون دلاری در صنعت تجارت کالا را کاهش دهد. مجموعه معتبر اعتبارسنجی و مشارکت های استراتژیک با پروژه هایی مانند Terra تاییدی بر تناسب محصول با بازار است.

مکانیزم توزیع اولیه توکن

شبکه پرسیستنس و وام دهی در دیفای

شبکه پرسیستنس از توکن XPRT برای سهامداری، مدیریت زنجیره ای و پوشش هزینه های اجرای شبکه استفاده می کند. توکن XPRT از طریق یک طرح StakeDrop توزیع شد. StakeDrop به توزیع توکن‌های XPRT برای سهامداران در شبکه‌های ارزهای دیجیتال شرکت کننده مانند Cosmos، Kava، Tezos و غیره اشاره دارد.

این کار بدون هیچ هزینه ای برای گیرندگان انجام شد. StakeDrop به افرادی که تجربه سهامداری با توکن‌های XPRT را دارند، پاداش استراتژیک می‌دهد. این کار به شبکه Persistence کمک کرد تا با با تجربه ترین (و اختصاصی ترین) سهامداران ممکن شروع به کار کند.

pSTAKE

توسعه دهندگان شبکه پرسیستنس همچنین pSTAKE را ایجاد کردند، یک مکانیسم سهامداری که به پل زدن فرصت های زیادی که توسط امور مالی غیرمتمرکز ارائه می شود، کمک می کند. pSTAKE به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک توکن را از یک شبکه ارز دیجیتال به اشتراک بگذارند و سپس توکن‌های مرتبط با ارزش آن را صادر کنند. سپس آن توکن‌ها را می‌توان در جای دیگر (حتی در سایر شبکه‌های ارزهای دیجیتال) مجدداً سرمایه‌گذاری کرد تا بازدهی بیشتری کسب کنند. به عنوان مثال: شما می توانید ATOM را به اشتراک بگذارید، پاداش های پرداختی دریافت کنید و بهره وام ها را به طور همزمان دریافت کنید.

رابطه بین Cosmos، Tendermint و Persistence چیست؟

Tendermint (همچنین به عنوان Tendermint Core شناخته می شود) یک موتور اجماع BFT و نرم افزار گره اعتبارسنجی است. این مورد، آگنوستیک بلاک چین است، به این معنی که می تواند به عنوان یک گره برای هر نرم افزار مبتنی بر Cosmos SDK استفاده شود.

Cosmos SDK یک کیت توسعه نرم‌افزار است که ابزارهایی را برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز فراهم می‌کند که می‌توانند توسط موتور Tendermint ارائه شوند. برنامه های Cosmos SDK به زبان برنامه نویسی Go (Golang) نوشته شده اند.

شبکه پرسیستنس پلتفرمی است که با Cosmos SDK ساخته شده است و از Tendermint Core به عنوان موتور اجماع استفاده می کند.

ویژگی های شبکه پرسیستنس

ویژگی های شبکه پرسیستنس

  • توکنیزه کردن دارایی

دارایی‌های دنیای واقعی را با استفاده از NFTها توکن‌سازی کنید تا آن‌ها را به اکوسیستم DeFi متصل کنید.

  • تبادل دارایی

تبادل زنجیره ای متقابل دارایی های رمزنگاری و دنیای واقعی (بازارهای NFT)

  • تجمع نقدینگی

سرمایه گذاری/وام دادن به انواع مختلفی از استخرهای نقدینگی استیبل کوین با پشتوانه دارایی در دنیای واقعی

محصولات

دسته فناوری شبکه پرسیستنس شامل محصولاتی است که موضوع قرض گرفتن دارایی های رمزنگاری شده را با استفاده از دارایی های دنیای واقعی به عنوان وثیقه تسهیل می کند.

با حذف تمام پیچیدگی‌های استفاده از بلاک چین‌های عمومی، محصولات Persistence، همزمان با ارائه خدمات به کاربران بومی رمزارز، پذیرش یکپارچه سازمانی را ممکن می‌سازند.

چگونه و از کجا XPRT بخریم؟

XPRT در تعدادی از صرافی‌های رمزنگاری فهرست شده است، برخلاف سایر ارزهای دیجیتال اصلی، نمی‌توان آن را مستقیماً با پول فیات خریداری کرد. با این حال، شما همچنان می توانید به راحتی این سکه را با خرید بیت کوین، ETH، USDT، BNB از هر صرافی بزرگ و سپس انتقال به صرافی که پیشنهاد معامله این سکه را می دهد، خریداری کنید. 

خرید توکن XPRT

خرید توکن XPRT

ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتال اصلی را بخرید، معمولاً بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، بایننس (BNB)…

می توانید از بایننس صرافی استفاده کنید، زیرا یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال است که سپرده های فیات را می پذیرد.

بایننس یک صرافی رمزنگاری محبوب است که در چین راه اندازی شد، اما سپس دفتر مرکزی خود را به جزیره دوستدار رمزنگاری (مالت) در اتحادیه اروپا منتقل کرد. بایننس به دلیل خدمات تبادل کریپتو به کریپتو محبوب است. بایننس در اوج شور و شوق ارزهای دیجیتال در سال 2017 وارد صحنه شد و از آن زمان به برترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد.

در مرحله اول حراز هویت انجم می دهید. پس از اتمام فرآیند KYC یا احراز هویت، از شما خواسته می شود یک روش پرداخت اضافه کنید. در اینجا می‌توانید یک کارت اعتباری/دبیت ارائه دهید یا از یک انتقال بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای دیجیتال اصلی، معمولاً بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، بایننس (BNB) را خریداری کنید.

در مرحله بعدی، رمزارزهای خود را به یک صرافی آلت کوین منتقل کنید. از آنجایی که XPRT یک آلت کوین است، باید سکه های خود را به صرافی منتقل کنیم که XPRT در آن قابل معامله باشد. در زیر لیستی از صرافی‌هایی است که پیشنهاد می‌دهند XPRT را در جفت‌های مختلف بازار معامله کنند، به وب‌سایت‌های آنها سر بزنید و برای یک حساب ثبت نام کنید.

صرافی برتر برای معامله در توکن XPRT در حال حاضر عبارتند از: Huobi Global، KuCoin، Gate.io، ZT و Pionex.

پس از اتمام کار، باید بسته به جفت‌های بازار موجود، از بایننس یک BTC/ETH/USDT/BNB سپرده گذاری کنید. پس از تایید سپرده، می توانید XPRT را از صرافی خریداری کنید.

چند صرافی رمزنگاری محبوب وجود دارد که حجم معاملات روزانه مناسب داشته و پایگاه کاربری بزرگی دارند. این موضوع تضمین می کند که می توانید سکه های خود را در هر زمان بفروشید و کارمزدها معمولاً کمتر خواهد بود. پیشنهاد می‌شود که در این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام کنید، زیرا به محض اینکه XPRT در آنجا فهرست می‌شود، حجم معاملات زیادی را از کاربران آنجا جذب می‌کند، یعنی فرصت‌های معاملاتی خوبی خواهید داشت.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com