1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. معرفی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال

معرفی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال

معرفی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
معرفی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به سیستم نوین پرداخت در دنیای امروز تبدیل شده اند. غیر از بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال، هر روز شاهد تولد و رشد مجموعه جدیدی از رمزارزها هستیم که توانسته اند در عرصه های مختلف ورود کنند و انقلابی را در تکنولوژی و صنایع مختلف به وجود آورند. رمزارزها و شبکه های توسعه دهنده این رمزارزها به مرور زمان با نواقص سیستم های خود آشنا می شوند و برای بهبود کارایی و حتی ایجاد مزیت به دنبال راه حل هستند. یکی از این راه حل ها، همکاری پروژه های ارز دیجیتال و شبکه های مختلف است.

برخی از این ارزهای دیجیتال و شبکه بلاک چینی که این رمزارزها بر اساس آنها ایجا شده اند، با یکدیگر به منظور بروزرسانی، توسعه پلتفرم، رفع نواقص شبکه خود، حذف کارمزد معاملات، توسعه قراردادهای هوشمند و علل دیگر پروژه هایی را انجام می دهند و همکاری هایی را شروع می کنند. هدف از این همکاری ها هرچه که باشد به توسعه شبکه رمزارزها و بلاک چین، برنامه های غیرمتمرکز مالی (دیفای) و ... می انجامد. در ادامه این مطلب در مورد بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال و مواردی که در این زمینه وجود دارد صحبت خواهیم کرد.

همکاری چین لینک با اتریوم کلاسیک

همکاری چین لینک و اتریوم کلاسیک

همکاری ChainLink وEthereum Classic Labs یکی از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال است. چین لینک و اتریوم کلاسیک هدفشان را از این همکاری وارد کردن اطلاعات خارجی و اوراکل های غیرمتمرکز به بستر بلاک چین اتریوم کلاسیک اعلام کردند. آنچه که سبب این همکاری شد این بود که اتریوم و اتریوم کلاسیک توانایی برقراری تعامل با اطلاعات خارج از بلاک چین خود را ندارند.

بلاک چین ها برای پردازش تراکنش های درون زنجیره مفید و کارآمد هستند اما اوراکل های ایجاد شده مانند چین لینک امکان دسترسی اطلاعات خارجی به صورت ایمن را برای بلاک چین ها فراهم می آورند. منظور از اوراکل سیستمی است که اطلاعات را از بیرون از شبکه بلاک چین جمع آوری کرده و به قراردادهای هوشمند ارائه می دهد.

همکاری پولکادات با کاردانو

همکاری پولکادات و کاردانو یکی از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال بود. این اتفاق در سال 2020 اتفاق افتاد و در این همکاری Bondly ارز رمزنگاری شده خود را به عنوان اولین پروژه دیفای در کاردانو، به این سیستم منتقل کرد. این انتقال همراه با پلتفرم OTC BSwap و تجارت الکترونیکی BONDProtect از پولکادات به کاردانو انجام شد. در توضیح پلتفرم تجارت الکترونیکی غیرمتمرکز Bondly باید گفت که این پروژه به عنوان اولین پروژه مالی غیرمتمرکز است و به عنوان بخشی از عملکرد قرارداد هوشمند پلتفرم گوگن در بلاکچین کاردانو اجرا شد. گوگن اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز بر روی شبکه، ساخته شده و ادغام پروژه های دیفای را به اکوسیستم کاردانو آغاز کند.

همکاری کاردانو و کوتی

یکی از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال همکاری بین کاردانو و کوتی است. سابقه همکاری بین کاردانو و کوتی به سال 2019 باز می گردد. در این سال کوتی توانست اولین نسخه از سرویس ADA Pay را راه‌اندازی کند.

در سال بعد یعنی 2020 نیز همکاری دیگری صورت گرفت و کاردانو روی کوتی سرمایه گذاری انجام داد. این همکاری به طور خلاصه سرمایه گذاری صندوق cFund، به عنوان بازوی سرمایه گذاری کاردانو، روی پروژه کوتی بود تا این کار زمینه ای برای توسعه دیفای در شبکه بلاک چین کاردانو باشد. به گونه ای که چارلز هاسکینسون موسس و بنیانگذار کاردانو اعلام کرده با این همکاری قصد داریم از معماری پیشرفته فین ‌تک کوتی استفاده کنیم تا در آینده شاهد فعال شدن دیفای روی کاردانو باشیم.

اولین سرمایه گذاری، صندوق سرمایه گذاری کاردانو یا cFund روی پروژه کوتی، به مبلغ 500 هزار دلار بود. این اتفاق در تیرماه 1399 (جولای 2020) افتاد. صندوق سرمایه گذری کاردانو به کمک و مشارکت بنیاد IOHK و موسسه ویو فایننشال (Wave Financial) با سرمایه اولیه 20 میلیون دلار ایجاد شد.

از دیگر همکاری های بین ارزهای دیجیتال کاردانو و کوتی پروژه استیبل کوین غیرمتمرکز Djed است. Djed یک استیبل کوین است که در شبکه کاردانو منتشر شده و به عنوان ابزاری برای پروژه های مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای خواهد بود که کارمزد معاملات را حذف خواهد کرد.

همکاری کاردانو و چین لینک

بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال

مورد دیگری از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال مربوط به همکاری کاردانو و چین لینک به منظور توسعه قراردادهای هوشمند است. تیم توسعه دهنده کاردانو هدف از همکاری و ادغام اوراکل های چین لینک و شبکه کاردانو را ایجاد قراردادهای هوشمند پیشرفته برای برنامه های دیفای کاردانو اعلام کردند. چین لینک را به عنوان پروژه ای می شناسند که قرار است تا نواقص و خلاء بین قراردادهای هوشمند و اطلاعات دنیای خارج از بلاک چین را پر کند. این پروژه واسطه ای بین خدمات پی پال و بلاکچین ها است.

Chainlink خود را به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان راه حل اوراکل در فضای ارزهای دیجیتال معرفی کرده است و تعدادی از توسعه دهندگان، قرارداد هوشمند محصولات DeFi خود را با داده های به روز شده از این شبکه ساخته اند.

توسعه دهندگان کاردانو و چین لینک اعلام کردند این قرارداد همکاری به نفع هر دو طرف است چرا که این همکاری به برنامه نویسان این نوید را می دهد که قراردادهای هوشمند خود را در بلاک چین کاردانو توسعه دهند و به موجب آن فضای DeFi کاردانو مزایای ملموس و ناملموسی از آن به دست خواهد آورد.

طبق اعلام رسمی در مورد این همکاری، توسعه دهندگانی که از بلاک چین استفاده می کنند قادر خواهند بود داده های چین لینک را در زمان واقعی در قراردادهای هوشمند خود ادغام کنند.

در واقع پروژه همکاری بین کاردانو و چین لینک یک همکاری جدید است که جهان ارزهای رمزنگاری شده را از جهات مختلف متحول خواهد کرد. این همکاری و ادغام اوراکل های چین لینک با کاردانو به این صورت است که شبکه اوراکل های چین لینک، با ارائه داده ها به شبکه بلاک چین کاردانو، به تیم توسعه دهنده اجازه می دهد تا این داده‌ هایی که از سوی چین لینک ارائه شده است را در قراردادهای هوشمند خود ارائه دهند.

کاردانو برای اولین بار پس از ارتقاء شبکه آلونزو، که در 12 سپتامبر 2021 فعال شد، با قراردادهای هوشمند سازگار شد.

نیکی آریاسینگ، سرپرست مشارکت های بلاک چین در چین لینک، در مورد این مشارکت، خاطرنشان کرد که شبکه اوراکل "احترام فوق العاده ای برای اکوسیستم کاردانو" دارد، به ویژه تیم فنی پشت پروژه و ماهیت مشارکت جامعه.

هدف همکاری بین چین لینک و کاردانو تسریع توسعه اکوسیستم DeFi غیرمتمرکز کاردانو است. به گفته نماینده چین لینک، استفاده از اوراکل چین لینک دسترسی به داده ها را برای طیف وسیعی از دارایی ها امکان پذیر کرده و امنیت و زمان طولانی کار را تسهیل می کند.

چارلز هاسکینسون بنیانگذار و موسس کاردانو، در مورد استفاده از اوراکل های چین لینک اعلام کرده است که این ها برای قراردادهای هوشمند پیشرفته ضروری خواهند بود چرا که داده های واقعی را در اختیار بلاک چین کاردانو قرار می دهند.

همکاری چین لینک و بایننس اسمارت چین

همکاری بایننس و چین لینک یکی از همکاری پروژه های ارز دیجیتال

مورد بعدی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال به همکاری بین چین لینک و بایننس اسمارت چین باز می گردد. همکاری چین لینک با شرکت بزرگی مثل Binance Smart Chain باعث شد تا توکن چین لینک رشد قیمت زیادی را تجربه کند.

هدف شرکت بایننس اسمارت چین از همکاری با چین لینک، جمع آوری قیمت ‌ها از معاملات است تا این پروژه به انجام مبادلات غیرمتمرکز این صرافی بر فضای دیفای کمک کند. چرا که اوراکل‌های چین لینک پوشش بازار بیشتری برای اپلیکیشن ‌های DeFi روی بایننس اسمارت چین ایجاد می‌ کنند. این کار به کمک جمع آوری داده‌ های قیمت از داده‌ های جمع آوری شده از تمامی معاملات متمرکز و غیرمتمرکز انجام می ‌شود.

همکاری پالی گان (متیک سابق) با صرافی بایننس در زمینه ادغام کیف پول بایننس

در یکی دیگر از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال صرافی بایننس خبر از ادغام و یکپارچگی کامل شبکه اصلی پالی گان (Polygon) با پلتفرم کیف پول خود داد. هدف از این ادغام، برطرف کردن برخی از خلاءهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. معامله‌ گران این صرافی می توانند در عین برقراری ارتباط با برنامه‌ های غیرمتمرکز دیگری (DApps) مانند بالانسر و سوشی سواپ، به دریافت و برداشت ارز MATIC بپردازند. در این صورت دیگر نیازی به استفاده از بریج بلاک چین فعلی پالی گان نخواهد بود و تریدرها می توانند DAppهای ذکر شده (Sushiswap، Balancer و Aave) را به صورت ارزان و کارآمد استفاده کنند. صرافی بایننس علاوه بر تمرکز روی توکن اصلی متیک، از واریز و برداشت توکن متیک در BEP20، ERC20، BEP2 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

همکاری میان سیف پل(SafePal) با بایننس اسمارت چین(Binannce Smart chain)

SafePal، یک شرکت کیف پول سخت افزاری است. این کیف پول در سال 2018 شروع به کار کرد و در سال ۲۰۲۱ توکن خود را با نماد SFP عرضه کرد. SafePal کیف پول سخت افزاری است که از محصولات کیف پول نرم افزاری پشتیبانی می کند و توسط SafePal App مدیریت می شود، در سیف پل کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری شده خود را به راحتی ذخیره، مدیریت و معامله کنند.

SafePal از 20 بلاکچین، از جمله Binance Chain و Binance Smart Chain (BSC) و توکن های زیادی، از جمله توکن های غیرقابل معاوضه (NFT) پشتیبانی می کند. شرکت safepal و کیف پول سخت افزاری آن توسط بایننس پشتیبانی و سرمایه گذاری شده و نام صرافی بایننس در لیست حامیان و پشتیبانی کنندگان این کیف پول دیده می شود. در واقع safepal به عنوان اولین ولت ارز دیجیتالی شناخته می شود که توسط بایننس سرمایه گذاری و پشتیبانی شده است. در کیف پول سیف پل بدون احراز هویت می توان به صورت مستقیم در صرافی بایننس ترید و معامله کرد و کیف پول سیف پل این امکان را به شما می دهد که به صورت DApp به صرافی بایننس متصل شوید.

باتوجه به قدرت و نفوذ بایننس، حمایت صرافی بایننس از سیف پل، از مزایای کیف پول سیف پل است. در جریان این سرمایه گذاری کیف پول SFP بسیاری از ویژگی های هیجان انگیز را در پشتیبانی از BSC و Dapps در اکوسیستم های PancakeSwap و BakerySwap راه اندازی کرده است.

همکاری چین لینک و پولکادات برای ایجاد یک اتحادیه دیفای

معرفی بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال

توسعه دهندگان پولکادات اعلام کردند برای غلبه بر ماهیت غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات قصد دارند تا یک اتحادیه جدید دیفای به همراه یک برنامه جدید پشتیبانی از اعتبارسنج ها ایجاد کنند. نکته مهم در این اعلامیه این بود که شبکه اوراکل چین لینک یکی از این اعضا در اتحادیه دیفای است. فناوری مورد استفاده در این اتحادیه فناوری Substrate برای دیفای و استفاده از شبکه پولکادات است. چین لینک نیز هدف خود از این همکاری را هدایت اکوسیستم روبه رشد برنامه های مالی غیرمتمرکز پولکادات اعلام کرده است تا پروتکل های دیفای را به بهترین شیوه ارتقا داده و اکوسیستم پولکادات قوی تر از گذشته شود. این اتحادیه علاوه بر پولکادات و چین لینک، از اعضای دیگری چون پلاسم نتورک (ارائه دهنده فناوری لایه دو)، تایدال فایننس (بازار بیمه غیرمتمرکز) و پولکاسواپ تشکیل شده است. 

همکاری بین سیف پل و ARPA chain

از پروژه دیگری که سیف پل با دیگر پروژه های حوزه رمزارز انجام داد می توان به همکاری این کیف پول سخت افزاری با ARPA chain اشاره کرد. در جریان این همکاری سیف پل، با اضافه کردن توکن آرپا به کیف پول خود به هولدرهای آرپا این امکان را داد که به‌ عنوان پاداش، توکن SFP دریافت کنند. ARPA chain پروژه ای به منظور حفظ حریم خصوصی مبتنی بر بلاک چین است که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است.

همکاری سیف پل با پروژه Umbrella

از دیگر موارد همکاری پروژه های ارز دیجیتال، همکاری میان سیف پل با umbrella است. سیف پل در جریان این همکاری از توکن Umbrella با نام UMB درکیف پول خود پشتیبانی خواهد کرد. آمبرلا یک اوراکل مقرون ‌به‌ صرفه و مقیاس ‌پذیر برای جامعه بلاک چین و پروژه های دیفای است. این همکاری بین سیف پل و آمبرلا متقابل بوده و قرار است درگاه‌ های استیکینگ آمبرلا نیز از کیف پول safepal پشتیبانی کنند. 

جمع بندی

دنیای ارزهای دیجیتال و شبکه های غیرمتمرکز آن ها به دلیل نوپا بودن و جدیدبودن هنوز با چالش های زیادی روبرو هستند. آن ها باید برای به روز کردن خود و رفع نواقص یا کاستی های موجود در شبکه های خود به طور مداوم به دنبال راه حل باشند تا بتوانند در بین رقبا باقی بمانند و کاربران و تریدرهای خود را در محیطی امن و کارآمد افزایش دهند. یکی از روش هایی که اغلب به کار می برند همکاری با دیگر ارزهای دیجیتال است تا در جریان این همکاری ها به اهداف خود دست پیدا کنند. در این مطلب به تعدادی از این همکاری ها اشاره کردیم. یکی از بزرگترین همکاری پروژه های ارز دیجیتال همکاری میان کاردانو و چین لینک است که این همکاری با هدف توسعه قراردادهای هوشمند انجام شد. چین لینک یکی بهترین ارائه دهندگان راه حل اوراکل است که به عنوان پلی میان دنیای واقعی و شبکه بلاک چین شناخته می شود. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com