1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. معامله گر موفق
 4. نیوز تریدینگ چیست؟

نیوز تریدینگ چیست؟

نیوز تریدینگ چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
نیوز تریدینگ چیست؟
معامله گر موفق

نیوز تریدینگ مبحث اصلی مورد بحث ما است، شاید تاکنون برای شما هم این سوال به وجود آمده است؛ اگر بخواهیم یک توضیح کوتاه و ساده در این مورد بیان کنیم اینگونه می توان گفت که نیوز تریدینگ در واقع به معامله‌ کردن معامله گر بر اساس اخبار روز اقتصادی گفته می ‌شود. در نیوز تردینگ تریدر از اخباری که از رسانه ها پخش می شود پیروی می کند و بر اساس این اخبارها به معامله می پردازد. بازار فارکس یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است که اخبارهای اقتصادی تاثیر بسیار زیادی بر آن بر جای می گذارد؛ این اخبار موجب می شود که بازار مالی فارکس با نوسانات بسیار زیادی مواجه شود.

معمولا معامله‌ گران نیوز تریدینگ به جای استفاده از نمودارها و ابزارهای تحلیل تکنیکال، بیشتر براساس اطلاعات و اخبار اقتصادی تصمیم به خرید و فروش می‌ گیرند. بهتر است بدانید که ترید بر اساس اخبار اقتصادی می تواند ریسک بسیار زیادی را برای معامله گر به وجود آورد؛ زیرا اخبار معمولاً به صورت ناگهانی منتشر می‌ شود و ممکن است تغییرات زیادی در قیمت به وجود بیاورد و همین امر موجب می شود ریسک بسیار زیادی برای معامله گران به وجود آورد.

مفهوم روانشناسی در بازار مالی فارکس

روانشناسی در بازار مالی فارکس

اساسا مفهوم روانشناسی در بازار مالی فارکس به عنوان یکی از مؤلفه ‌های اساسی به حساب می آید؛ معامله گران معمولا هنگام انجام معاملات با حجم بسیار زیادی از هیجان و استرس مواجه می شوند. روانشناسی در بازار فارکس باعث می شود که معامله گران بتوانند احساسات و عواطف خود را کنترل کنند. احساسات و تصمیمات معامله‌ گران می‌ تواند باعث نوسانات قیمتی شود زیرا این احساسات موجب می شوند که آن ها به خرید یا فروش یک ارز ترغیب شوند و همین امر موجب می شود که نوسان در بازار افزایش یابد و در نتیجه، تحلیلگران و معامله‌ گران حرفه ای همیشه به روانشناسی بازار فارکس توجه خاصی دارند. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

در زمان انتشار خبر مثبت در مورد یک کشور، ارز آن کشور ممکن است رشد کند، در حالی که خبر منفی می‌ تواند باعث نزولی شدن قیمت ارز شود.

معرفی بهترین ارزهای قابل معامله در زمان خبر 

در این مقاله در مورد نیوز تریدینگ بحث می کنیم اما شاید برای شما این سوال پیش آید که کدام ارزها برای معامله در زمان خبر مناسب ‌تر هستند؟ و معامله گران می توانند از طریق این ارزها سود کنند، در این بخش به معرفی چند ارز مناسب برای معامله در زمان خبر می پردازیم.

دلار آمریکا (USD)

همانطور که می دانید دلار آمریکا یکی از قدرتمندترین ارزهای جهان به شمار می رود، دلار به عنوان ارز اصلی و محوری جهان محسوب می شود؛ همچنین دلار آمریکا اغلب تحت تاثیر اخبار اقتصادی آمریکا قرار می ‌گیرد و دچار نوسان می شود.

یورو (EUR)

آشنایی با نیوز تریدینگ

دومین ارز مناسب برای معامله در زمان خبر، یورو است. یورو به عنوان ارز مشترک کشورهای اروپایی نیز تحت تاثیر اخبار اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و از این اخبارها تاثیر بسیار زیادی می پذیرد.

ین ژاپن (JPY)

 با توجه به اهمیت ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، ین نیز اغلب تحت تاثیر اخبار مربوط به اقتصاد ژاپن قرار می ‌گیرد. ین ژاپن نیز یکی از ارزهای مناسب در هنگام خبر برای معامله به شمار می رود.

پوند انگلستان (GBP)

 معمولا اخبارهای سیاسی بر روی ارزها بسیار تاثیرگذار هستند. بهتر است بدانید که اخبار مربوط به اقتصاد بریتانیا که سیاست‌ های بانک مرکزی اغلب تاثیر چشمگیری بر روی قیمت پوند دارد.

فرانک سوئیس (CHF)

آخرین ارزی که برای معامله در هنگام خبر مناسب است فرانک سوئیس است. به دلیل اهمیت بانک مرکزی سوئیس و سیاست‌ های ارزی این کشور، فرانک سوئیس نیز بین ارزهایی است که تحت تاثیر اخبار قرار می ‌گیرد.

در نهایت اینگونه می توان نتیجه گیری کرد که هرگونه تصمیم در نیوز تریدینگ باید با دقت و بر اساس آموزش فارکس مناسب گرفته شود و معامله گر نمی تواند بدون فراگیری آموزش های لازم به معامله بر اساس اخبار بپردازد زیرا معامله در زمان خبر بدون دانش کافی با ریسک‌ زیادی همراه است و ممکن است که معامله گر با یک اشتباه دچار ضرر شود. بنابراین توصیه می شود که اگر قصد دارید در زمان خبر معامله کنید و از نیوز تریدینگ پیروی کنید، اطلاعات کافی نسبت به تحلیل فاندامنتال داشته باشید.

اهمیت اطلاع از انتشار اخبار مهم برای تریدر

نیوز تریدینگ چیست؟

مهم ترین سوالی که در نیوز تریدینگ برای یک معامله گر به وجود می آید این است که زمان انتشار اخبار مهم را از کجا متوجه شویم؟ علت مهم بودن این سوال این است که معمولا برای معامله‌ گران بازار مالی فارکس، زمان انتشار اخبار اقتصادی بسیار حیاتی است و از یکی از فاکتورهای مهم به شمار می آید. همانطور که می دانید این اخبار می ‌تواند تاثیر عمده ‌ای بر نوسانات بازار داشته باشد و به همین دلیل، تشخیص دقیق زمان انتشار آن ‌ها می‌ تواند فرصت‌ های معاملاتی بسیاری را فراهم آورد.

چه نوع اخباری برای نیوز تریدینگ مناسب است؟

اگر شما هم قصد دارید از نیوز تریدینگ بهره ببرید باید توجه کنید که همه اخبار برابر نیستند و برخی از آن‌ ها تاثیر بیشتری روی نوسانات بازار دارند و ممکن است بازار تاثیر بسیار زیادی از این اخبارها بپذیرد.

برای نمونه اخبار مناسب برای نیوز تریدینگ و تصمیمات نرخ بهره بانک‌ های مرکزی می تواند از مهم ترین اخبار بازار به حساب آید؛ این اخبار اغلب بیشترین تاثیر را روی بازار فارکس می گذارد.، تغییرات در نرخ بهره می ‌تواند جریان سرمایه را تغییر دهد و ارزها را تقویت یا تضعیف کند.

گزارش‌ های اشتغال

مانند گزارش‌ های Non-Farm Payroll در آمریکا که یکی از مهم ترین گزارش ها به شمار می رود، نشان‌ دهنده میزان ایجاد شغل در بخش غیرکشاورزی کشور آمریکاست؛ به بیان دیگر این مشاغل به بخش کشاورزی مربوط نمی شوند. بهتر است بدانید که افزایش شغل می تواند تاثیر بسزایی در پیشرفت اقتصاد کشور آمریکا داشته باشد. هر چقدر شغل بیشتری به اقتصاد اضافه شده باشد، دلار تقویت خواهد شد و اگر میزان شغل ایجاد شده کمتر از پیش بینی ها باشد، دلار ضعیف خواهد شد پس این گزارش می تواند رکود یا صعود دلار را نمایان کند.

شاخص ‌های تولید و خرید

معرفی نیوز تریدینگ

شاخص های تولید و خرید یک کشور می تواند وضعیت اقتصادی یک کشور را نمایان کند. این شاخص ها پیرامون بخش های تولیدی و خدماتی شرکت ها منتشر می شوند. بهتر است بدانید که هر چقدر میزان خرید مواد اولیه و تولید بیشتر باشد یعنی اقتصاد کشور در شرایط بهتری قرار داد.

تورم و شاخص قیمت مصرف‌ کننده

 شاید تاکنون به مفهوم کلمه تورم فکر کرده اید و در زندگی روزمره خود با این کلمه مواجه شده اید. تورم یکی از فاکتورهای کلیدی است که بانک‌ های مرکزی برای تعیین سیاست‌ های نرخ بهره به آن توجه می ‌کنند؛ همچنین افزایش تورم در یک کشور باعث قوی تر شدن ارز آن کشور و کاهش آن باعث ضعیف شدن ارز می شود.

سخنرانی‌ ها و بیانیه ‌های مقامات

در بسیاری از مواقع سخنرانی های افراد قدرتمند در عرصه سیاست باعث می شود که بازارهای مالی با نوسانات بسیار شدیدی روبرو شوند و این افراد به صورت مستقیم بر بازارهای مالی تاثیر می گذارند. اگر شما تلاش می کنید که در نیوز تریدینگ موفق شوید باید با اخبار مهم آشنا باشید و همواره این اخبار را دنبال کنید؛ همچنین باید بتوانید واکنش ‌های بازار به این اخبار را نیز تحلیل کنید.

نیوز تریدینگ و مدیریت سرمایه

حتما تا این قسمت از مقاله با نیوز تریدینگ آشنا شده اید؛ در این بخش قصد داریم شما را با دو مبحث بسیار مهم آشنا کنیم. در اینجا، مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک دو فاکتور حیاتی هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک از شاخص های مهم بازارهای مالی است که هر معامله گر باید به آن تسلط کافی داشته باشد وقتی معامله‌ گری از روی اخبار تصمیم به ورود به بازار می ‌گیرد، باید بتواند حد ضرر خود را مشخص کند چرا که اخبارها اغلب می ‌توانند باعث نوسانات ناگهانی و پیش ‌بینی نشده در بازار شوند. پس مدیریت ریسک یک امر ضروری در انجام معاملات به شمار می رود، به همین دلیل باید توجه کنید که تعیین یک حد ضرر مناسب (Stop Loss) برای محافظت از سرمایه خود ضروری است.

لوریج

لوریج یکی از مهم ترین ابزارهایی است که توسط برخی از بروکرها به معامله گران ارائه می شود که از طریق آن بتوانند با سرمایه کمتر، حجم معاملاتی بیشتر داشته باشند. استفاده از لوریج فواید بسیار زیادی دارد؛ برای مثال لوریج می‌ تواند به افزایش سود منجر شود اما در عین حال میزان ریسک در هر معامله را نیز بالا می ‌برد و این یکی از معایب لوریج به شمار می رود. همچنین در نیوز تریدینگ، به دلیل نوسانات ناگهانی قیمت، استفاده بی ‌رویه از آن می‌ تواند باعث ضررهای سنگینی شود.

پس از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در نیوز تریدینگ، می توان به مدیریت ریسک اشاره کرد. معامله‌ گر باید به صورت مداوم از استراتژی ‌های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه خود آگاه باشد و از ابزارهایی مانند لوریج با دقت و هوشمندی استفاده کند تا از این طریق بتواند به سود خوبی دست یابد.

کدام بروکرها برای نیوز تریدینگ مناسب هستند؟

بروکرهای مناسب برای نیوز تریدینگ

در این بخش قصد داریم به معرفی مناسب ترین بروکرها برای نیوز تریدینگ بپردازیم. هنگامی که صحبت از "نیوز تریدینگ و انتخاب بروکر" می ‌شود، معامله گر باید چندین عامل مهم را در نظر بگیرد در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم:

سرعت اجرای دستورات

سرعت اجرای دستورات از مهم ترین عواملی است که یک معامله گر باید به آن توجه خاصی داشته باشد زیرا در نیوز تریدینگ، سرعت باز و بسته کردن معاملات از اهمیت زیادی برخوردار است. بروکرهایی که دارای پلتفرم‌ های معاملاتی مناسب هستند و معاملات بدون تاخیر و با سرعت بالا در آن باز و بسته می شوند مناسب تر هستند پس سرعت اجرای دستورات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اسپردهای پایین

دومین عامل مهم اسپردهای پایین است، اسپردهای پایین زمانی که اخبار منتشر می‌ شوند، بازار ممکن است نوسانات بزرگی داشته باشد و اسپردها (فاصله بین قیمت خرید و فروش) می ‌توانند افزایش یابند، بروکرهایی با اسپردهای ثابت یا اسپردهای کم در اوقات خبری مناسب ‌تر هستند.

امکانات پلتفرم

 امکانات پلتفرم نیز از عوامل بسیار تاثیرگذار بر روی معاملات معامله گران به شمار می رود. برای مثال بروکرهایی که امکاناتی مانند اخبار زنده، تحلیل‌ها و ابزارهای تحلیل پیشرفته را ارائه می ‌دهند، می ‌توانند به معامله‌ گران در نیوز تریدینگ کمک کنند و موجب شوند که معامله گران عملکرد خوبی در انجام معاملات داشته باشند.

پشتیبانی

پشتیبانی نیز از عوامل مهم برای معامله گران محسوب می شود. در زمان ‌های نوسانات شدید بازار، پشتیبانی سریع و موثر از سوی بروکر می ‌تواند بسیار مفید باشد.

لوریج

لوریج که در قسمت بالا در مورد آن بحث کردیم از عوامل موثر در نیوز تریدینگ به شمار می رود. بدین صورت که بروکرهایی که لوریج مناسب و با مدیریت ریسک خوبی ارائه می ‌دهند، برای نیوز تریدینگ مناسب‌ تر می ‌باشند.

ضروری است بدانید که هیچ بروکری به صورت کامل به همه نیازهای یک معامله‌ گر نیوزتریدر جواب نمی ‌دهد؛ بنابراین، هنگام انتخاب بروکر برای نیوز تریدینگ، معامله ‌گر باید نیازها و اولویت‌ های خود را مدنظر قرار دهد و با تحقیق و مقایسه، بروکر مناسب خود را انتخاب کند.

آیا استراتژی نیوز تریدینگ نیاز به آموزش دارد؟

آیا استراتژی نیوز تریدینگ نیاز به آموزش دارد؟

اگر شما هم به دنبال جواب منطقی برای این سوال هستید باید بگویم بله استراتژی نیوز تریدینگ به آموزش کامل نیاز دارد. نیوز تریدینگ، چه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده ‌اند و چه برای حرفه ‌ای‌ ها، نیاز به آموزش دقیق و جامع دارد و یک معامله گر باید قبل از استفاده از استراتژی نیوز تریدینگ به صورت کامل آن را فرا گیرد. در زیر دلایلی برای این موضوع آورده شده است به موارد زیر توجه کنید:

فهم بازار

 هنگامی که تریدر به فراگیری آموزش فارکس می پردازد می ‌تواند فهم بهتری از چگونگی عملکرد بازار و تأثیر اخبار بر آن پیدا کند و بتواند به راحتی به بررسی این اخبار بپردازد.

تحلیل اخبار

 در تحلیل خبر باید توجه داشته باشید که همه اخبار منتشر شده یکسان نیستند و با یکدیگر تفاوت قابل توجهی دارند. برخی از اخبار ممکن است تأثیر عمده‌ای بر بازار داشته باشند، در حالی که برخی دیگر تنها تأثیر جزئی دارند و عمده ترین تفاوت اخبارها را می توان در میزان تاثیر گذاری بر روی بازار سنجید. با آموزش فارکس، معامله‌ گر می ‌تواند تشخیص دهد که کدام اخبار باید مورد توجه قرار گیرد.

نتیجه گیری

نیوز تریدینگ به سبک معاملاتی گفته می‌ شود که در آن معامله‌گر بر اساس داده ‌های اقتصادی و خبری منتشر شده، درست قبل یا هنگام اعلام خبر اقدام به خرید و فروش نمادهای معاملاتی می‌ کند. این روش معاملاتی نیازمند داشتن دانش و آگاهی قوی از بازار و اخبار مرتبط با آن دارد.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
  موبایل 09927779050
  موبایل 09927779050
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com