1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. اصطلاحات بازار مالی
 4. کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
کپی تریدینگ چیست؟
اصطلاحات بازار مالی

بازارهای مالی پر از نوسانات سنگین است، قطعا تمایل به یادگیری نیازمند به پشتکار و تلاش زیاد است؛ اما هستند افرادی که به دنبال شخصی هستند که توانایی بالایی دارد تا بتوانند از راهنمایی های او استفاده کنند و از خرید و فروش های او اطلاعات داشته باشند تا آن ها نیز همان کار را بکنند، کپی تریدینگ، سیستمی است که بر بستر این سیستم، سرمایه گذاران می‌ توانند، تریدرهای قدرتمند بازار را با مشاهده سابقه شفاف معاملاتشان، انتخاب و حسابشان را به حساب تریدر مدنظرشان متصل کنند. بدین ترتیب، معاملاتی که در حساب تریدر انجام شود به صورت اتوماتیک، در حساب سرمایه گذران نیز کپی می‌ شود.

آشنایی با کپی تریدینگ

کپی تریدینگ چیست؟

لازم به ذکر است که تنها راه موفقیت در بازارهای مالی همچون کریپتوکارنسی (cryptocurrency) و بازار داخلی یعنی بورس ترید کردن نیست چرا که می توان انواع روش های کسب درآمد را پیدا کرد، یکی از آن ها کپی تریدینگ است، اما انتخاب یک فرد مورد اطمینان از لحاظ تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از مهم ترین فاکتورهای شماست، این سوال ها را از خوتان بپرسید تا بهترین مسیر را برای سیستم کپی تریدینگ پیدا کنید.

آیا شما یک معامله گر تازه کار هستید؟ آیا می خواهید مانند یک حرفه ای در این بازار رمز ارزها و سایر دارایی ها سرمایه گذاری کنید؟ برای مبتدیان، تبدیل شدن به یک معامله گر کریپتو می تواند دلهره آور باشد و کپی تریدینگ است که می تواند به شما این امکان را بدهد تا به برآیندی مثبت برسید. کپی تریدینگ یکی از متداول‌ ترین تکنیک‌ های معاملاتی است که به معامله‌ گران اجازه می‌ دهد تا موقعیت‌ های معاملاتی را که توسط معامله‌گران خبره باز شده‌ اند را استفاده کنند. هدف از تجارت کپی این است که معامله گر مبتدی همان معاملات را داشته باشد وقتی معامله را کپی می کنید.

نتیجه کپی تریدینگ

نتیجه کپی تریدینگاین معمولاً نوعی مدیریت پورتفولیو است. فرآیند کپی تریدینگ به معامله گران اجازه می دهد تا استراتژی های موفق ترین معامله گران را نظارت کنند. این نوع معاملات برای آن دسته از معامله گرانی که زمان کافی برای دنبال کردن بازار را ندارند مفید است. copy trading همچنین به عنوان تجارت اجتماعی یا تجارت آینه ای شناخته می شود که شامل کپی کردن معاملات یا استراتژی های معاملاتی شخص دیگری است. معمولاً این معامله گران با تجربه هستند که سود بیشتری نسبت به ضرر دارند. (یعنی برآیندی مثبت دارند) بنابراین، معامله گران تازه کار معمولاً معاملات معامله گران با تجربه را کپی می کنند. همچنین امکان کپی کردن ربات های معامله گر خبره نیز برای افراد تازه وارد امکان دارد.

در حالی که copy trading گزینه ای سودآور به نظر می رسد، ریسک هایی نیز در آن وجود دارد و برای معامله گر مهم است که به یاد داشته باشد که نتایج موفقیت آمیز گذشته تضمینی برای بازده آینده نیست. این نوع معاملات به معامله گران تازه وارد اجازه می دهد تا با معامله گران با عملکرد برتر ارتباط برقرار کنند، معاملات آنها را کپی کنند و سود کسب کنند. پلتفرم های زیادی وجود دارد که خدمات copy trading را به معامله گران خود ارائه می دهد. این پورتال‌ ها به معامله‌ گران اجازه می‌ دهند تا استراتژی توقف ضرر را در کل روابط کپی تریدینگ قرار دهند که به آنها امکان می‌ دهد کنترل کاملی بر ریسک‌ های خود داشته باشند. این نوع معاملات می تواند برای مبتدیان بسیار گیج کننده باشد اما آنها می توانند آن را برای به دست آوردن بینش گسترده ای از دنیا بازارهای مالی انتخاب کنند.

آغاز کپی تریدینگ از کجاست؟

آغاز کپی تریدینگ از کجاست ؟همانطور که در بالا توضیح داده شد، Copy Trading معاملات خودکار را آسان تر می کند. برای شروع معاملات کپی، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. معامله گر را انتخاب کنید: این مرحله اولیه در Copy Trading است که در آن باید معامله گر برتر را انتخاب کنید که اهداف مشابهی دارد. به طور معمول، باید به دنبال معامله‌ گری با فالوورهای زیاد همراه با کل سرمایه‌ ای که مدیریت می‌ کنند و بازده آن بالا باشد بود. اطمینان حاصل کنید که سودآوری و سطح ریسک معامله گر را قبل از نهایی کردن معامله بررسی کنید. به یاد داشته باشید، همیشه بهتر است معامله گری را انتخاب کنید که با معیارهای خاص شما مطابقت داشته باشد.

2. سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید: پس از انتخاب معامله گر، زمان آن است که مقدار سرمایه گذاری در معاملات خود را انتخاب کنید. مطمئن شوید که تعادل خود را حفظ کنید و هرگز کل مبلغ خود را در حساب یک معامله گر سرمایه گذاری نکنید. اگر قصد دارید معاملات چند معامله گر را کپی کنید، مطمئن شوید که مبلغی را که به حساب هر معامله گر اختصاص می دهید را عاقلانه انتخاب کرده اید.

3. اضافه کردن وجوه: اگر از روشی که هر معامله گر معاملات خود را انجام می دهد خوشتان می آید، مطمئن شوید که مقداری وجوه اضافی به حساب خود اضافه کنید. از طرف دیگر، ممکن است تعداد وجوهی را که ممکن است در حساب معامله گر سرمایه گذاری می کنید کاهش دهید تا پرتفوی خود را متنوع نگه دارید.

با کپی تریدینگ، معامله گران می توانند از مزایای زیادی برخوردار شوند. این روش به اطلاعات معامله‌ گران دیگر وابسته نیست، بلکه تا حد زیادی به رفتار سایر معامله‌ گران ارز دیجیتال و سایر بازارهای مالی وابسته است. این نوع معامله به معامله گر اجازه می دهد تا از اقدامات یا تصمیمات معامله گران دیگر مانند معامله گران حرفه ای یا متخصص کپی کنند. در این نوع معاملات، معامله‌ گر بخشی از سبد خود را به پورتفولیوی کاربر دیگری پیوند می‌دهد و تمام معاملات باز آنها را می‌ توان مستقیماً از حسابی به حساب دیگر کپی کرد. علاوه بر این، تمام اقدامات انجام شده در آینده نیز کپی خواهد شد.

معامله‌ گر مبتدی که معاملات خبره را کپی می‌ کند، می‌ تواند تصمیم بگیرد که چقدر می‌ خواهد در معاملاتی سرمایه‌ گذاری کند؛ یا به عبارتی به چه میزان می تواند ریسک پذیر باشد. اگر معامله گری که شما در حال کپی کردن معاملاتش هستید، هر موقعیتی را با 30 درصد موجودی خود باز کند، شما 30 درصد از مبلغ سرمایه گذاری شده خود را نیز در همان معامله استفاده خواهید کرد.
مطمئن شوید که پلتفرم معاملاتی کپی مناسب را انتخاب کنید و در عین حال تمام مزایا و معایب این معامله را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که یک پلتفرم معاملاتی کپی تریدینگ را انتخاب کنید که با پلتفرم های قابل اعتمادی مانند Binance، KuCoin و غیره یکپارچه شده است.

درصدهای درگیر شده در کپی تریدینگ

درصدهای درگیر شده در کپی تریدینگ

اغلب، معاملات کپی به 20٪ از سبد هر معامله گر محدود می شود. این مبالغ به عنوان درصدی از پرتفوی معامله گر بیان می شود. فرض کنید، معامله گر ممکن است 500 دلار در حساب خود داشته باشد. با این حال، اگر معاملات باز وجود نداشته باشد، نمی تواند سیگنال تریدرهای موفق را کپی کند، همچنین برای یک فرد تازه کار بسیار می تواند مهم باشد که مارجین سرمایه گذار یا همان شخص تریدر موفق حجم های خیلی زیادی را وارد نکند.

وب سایت های ارائه دهنده خدمات Copy Trading

پلتفرم تریدینگ Dealerify
آواترید AvaTrade
پلتفرم ZuluTrade
 پلتفرم Coinmatics
اتورو Etoro

بعد از این توضیحات که چگونه این سیستم می تواند به معامله گران تازه وارد سود برساند، احتمالا سوالاتی از قبیل اینکه چگونه باید وارد این پلتفرم شویم ذهنتان را درگیر کرده است، در جدول بالا لیست 5 پلتفرمی که می توانید از آن استفاده کنید آمده است!

پلتفرم تریدینگ Dealerify

پلتفرم تریدینگ Dealerify
پلتفرم Dealerify پلتفرمی برای تجارت خودکار ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم خدمات بسیار متنوع و قابل توجهی را به کاربران ارائه می دهد. در واقع پلتفرم Dealerify قصد دارد تجارت را در دنیای ارزهای دیجیتال را برای همه افراد و معامله گران در هر سطحی که هستن بالا ببرد و این در نتیجه باعث سودآوری شما می شود، اما باز هم باید دقت کنید که همه چیز با برنامه ریزی جلو برود!

یکی از نکات مثبت این پلتفرم این است که به شما 7 روز خدمات رایگان می دهند، شما می توانید این 7 روز را به عنوان بک تست استفاده کنید تا با برنامه ریزی ببینید این پلتفرم مناسب شماست یا خیر! همچنین از بهترین ویژگی های Dealerify برای معامله گران حرفه ای، امکان معامله و مدیریت 20 حساب کاربری به طور همزمان با دسترسی به یک حساب به جای چندین حساب در فضایی بسیار ساده و کاربردی است. این در واقع یک ویژگی بسیار مفید برای افرادی است که می خواهند چندین حساب را مدیریت کنند. برای امنیت و راحتی کاربران، این پلتفرم به حساب صرافی یا کیف پول شما دسترسی ندارد و شما فقط API صرافی خود را به پلتفرم متصل می کنید، این پلتفرم پشتیبانی 24 ساعته را نیز دارد، از معایب آن می توان به کم بودن پشتیبانی از صرافی ها اشاره کرد.

امکانات Dealerify:

می توانید تمام موقعیت های خود را در یک صفحه مشاهده کنید و در اسرع وقت برای هر یک از آنها هر تصمیمی که می خواهید بگیرید
بدون نیاز به VPN برای کاربران ایرانی
معامله در فضایی بسیار ساده و کاربردی است.
توانایی مدیریت ریسک معاملات به راحتی
می توانید حداقل و حداکثر سرمایه مورد نظر خود را در کپی تریدینگ تعیین و مدیریت کنید
قابلیت اطلاع رسانی برای قیمت مورد نظر رمزارزها
می توانید موجودی تمام حساب های صرافی خود را مشاهده کنید.
امنیت بالا
بسته به میزان سرمایه هزینه بالاتر پرداخت نمی کنید
امکان خروج از پوزیشن های کپی تریدینگ و مدیریت آن ها

آواترید AvaTrade


آواترید AvaTradeآواترید یکی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ است که در ایرلند مستقر بوده و توسط بانک ایرلند در اروپا تنظیم می شود. Avatrade طیف گسترده ای از پلتفرم های Copy trading را در اختیار کاربران قرار می دهد این پلتفرم مستقیماً از سیستم عامل Meta-Trader 5 در دسترس است. اصل خدمات ارائه شده در AvaTrade ساده است. یک معامله گر دسترسی عمومی به معاملات در بازارهای مالی را فراهم می کند، در حالی که به سایر کاربران اجازه می دهد در این سیگنال ها شریک شوند، از معایب آن می توان به کمیسیون‌ های غیرفعال بالا اشاره کرد.

امکانات avatrade

ارائه سیگنال های رایگان و پولی
تجارت ارزهای دیجیتال در CFD
امکان پیاده سازی مدیریت حساب در هر نقطه از دنیا
ترید ارزهای دیجیتال در 24 ساعت
ارائه سیستم پرداخت انعطاف پذیر
ارائه خدمات در سطح جهانی
حفاظت از حساب

پلتفرم ZuluTrade

پلتفرم ZuluTrade

این برنامه به سرمایه گذارانی که در یک پلتفرم معاملاتی دیگر حساب دارند اجازه می دهد تا به راحتی حساب جدید خود را به حساب موجود خود پیوند دهند. این یکی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ است که مورد توجه معامله گران فعال قرار گرفته است.


امکانات ZuluTrade

امکان دانلود تراکنش ها
امکان کپی از سبد سرمایه گذاران دیگر
تعداد بالای معامله گران حرفه ای
رابط کاربری خوب
امنیت بالا
ارائه بهترین مدیریت ریسک برای سرمایه گذاران با تجربه و بی تجربه
ارائه یک حساب آزمایشی با ویژگی های کاملا رایگان

 پلتفرم Coinmatics

پلتفرم Coinmatics

این پلتفرم یک سیستم معاملاتی ارز دیجیتال است که در سال 2018 راه اندازی شد. این پلتفرم یک ابزار عالی برای مبتدیان و معامله گران است. به طور خلاصه، این سرویس به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا معاملات ارزهای دیجیتال را به صورت خودکار یا دستی کپی کنند. برای معامله گران، Coinmatics فرصتی برای کسب درآمد از طریق افزایش مشترکین و کسب سود از معاملات کپی شده آنها است.

 خدمات پلتفرم Coinmatics

نسخه آزمایشی رایگان
ابزارهای تحلیلی اضافی برای معامله گران حرفه ای
پشتیبانی کارآمد و سریع
احراز هویت دو مرحله ای برای محافظت از حساب
رابط بصری آسان برای مبتدیان ارز دیجیتال

اتورو Etoro

اتورو Etoro

این پلتفرم یک کارگزار معاملات گپی تریدینگ است که در سال 2006 تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 120,000 معامله گر از آن استفاده می کنند. این پلتفرم به کاربران امکان داد و ستد بیشترین دارایی را می دهد صندوق‌های مبتنی بر شاخص و صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) را می‌ دهد. EToro یک انتخاب ایده آل برای کاربرانی است که ترجیح می دهند از برنامه های ساده تر استفاده کنند.

امکانات اتورو Etoro:

سرمایه گذاری و معامله در بازارهای مختلف
امکان ساخت انواع سبدهای معاملاتی
آشنایی با معامله گران حرفه ای
وجوه شما توسط پروتکل های امنیتی پیشرو در صنعت محافظت می شود.
شرکت معتبر و تحت نظارت

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  10 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com