1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. اصطلاحات بازار مالی
 4. حساب پم (PAMM) چیست؟

حساب پم (PAMM) چیست؟

حساب پم (PAMM) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
حساب پم (PAMM) چیست؟
اصطلاحات بازار مالی

حتما در مورد صندوق های سرمایه گذاری زیاد شنیده اید، سود شما از این وجوه بیشتر و جذاب تر است. اگر قصد سرمایه گذاری دارید، بازار ارز را به شما پیشنهاد می کنیم که در آن می توانید از حساب پم (PAMM) استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید، بدون آموزش این کار را انجام ندهید. برای سرمایه گذاری در این حساب ها، پول خود را در این شرایط قرار دهید و یک معامله گر با تجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید، سرمایه خود را در اختیار این شخص قرار دهید و از پول خود سود زیادی بگیرید. 

متأسفانه کلاهبرداری های بسیار بزرگی از این نظر وجود دارد، این افراد پول شما را دریافت می کنند و به شما قول می دهند که هر ماه سود خوبی به شما می دهند اما وقتی یک ماه تمام شد و به این شخص پیام می دهید تا سود خود را دریافت کنید متوجه می شوید که نه حساب پم و نه این شخص کار نمی کند؛ معامله گر دیگر به شما پاسخ نمی دهد و شما به راحتی سرمایه خود را از دست خواهید داد، بنابراین برای افراد خارج از بروکر تبلیغ نکنید. در این مقاله به طور مفصل در مورد چیستی اکانت های پم صحبت خواهیم کرد و در نهایت به مزایا و معایب این روش سرمایه گذاری و موارد استفاده از این اکانت اشاره خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع حساب، از PSP Express استفاده کنید.

فارکس چیست؟

فارکس و افتتاح حساب پم

اگر بخواهیم به زبان ساده تر فارکس را برای شما توضیح دهیم، فارکس در واقع نوعی بازار ارز است که ارزهای ملی در این بازار جهانی با یکدیگر معامله می شوند. بازار ارز، پایگاه بزرگی را برای تجارت جهانی فراهم می کند؛ بنابراین، با فارکس می توانید هزینه خرید یک محصول یا بلیط در یک مکان تاریخی را با ارز محلی پرداخت کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک مکان توریستی در جهان بازدید کنید، می توانید با استفاده از صرافی فارکس، هزینه آن را به ارز محلی پرداخت کنید. حجم معاملات ارز در این بازار بسیار زیاد است و معاملات ارز بدون واسطه صورت می گیرد. گسترش این بازار، حجم معاملات روزانه را به بیش از 6.6 تریلیون دلار رسانده است.

حساب پم (PAMM) چیست؟

حساب PAMM که مخفف عبارت Percentage Allocation Management Module است، روشی برای مشارکت در بازار ارز است که مشابه صندوق های سرمایه گذاری مشترک عمل می کند. این روش برای سرمایه گذارانی مناسب است که قصد دارند از بازار فارکس سود ببرند اما ظرفیت یا زمان کافی برای معامله را ندارند. در این روش، یک معامله گر حرفه ای شرکت کنندگان را به عنوان همکار خود می پذیرد و با استفاده از سرمایه آنها معامله انجام می دهد. این راه حل برای افرادی است که دانش، تجربه یا علاقه ای به معامله ندارند و می خواهند به جای ریسک کردن و صرف وقت برای معامله، سرمایه خود را به یک معامله گر حرفه ای بسپارند.

سرمایه گذاران، سرمایه خود را به معامله گران می سپارند تا بتوانند با آن معامله کنند و سود را بین خود و سرمایه گذاران تقسیم کنند. همه بروکرها مانند آلپاری و سایرین که خدمات حساب پم را ارائه می دهند قوانین خاصی دارند که هر دو طرف باید از آنها پیروی کنند و به آنها احترام بگذارند. اگر می خواهید چنین حساب هایی را مدیریت کنید، باید از قوانین قابل اجرا کاملاً آگاه باشید.

اکانت PAMM چگونه کار می کند؟

سیستم حساب های PAMM شامل سه عامل موثر است که هر یک از آنها تاثیر بسزایی دارند و به صورت جداگانه بخش مهمی از این سیستم را تشکیل می دهند. هر یک از قسمت های این سیستم باید وظایف مربوط به خود را به درستی انجام دهد تا مشکلی برای سرمایه گذاران و معامله گران پیش نیاید. اکنون باید وظایف هر گروه را انجام دهیم:

سرمایه گذاران

سرمایه گذاران سرمایه خود را به این حساب واریز می کنند و می توانند درصد انتخابی خود را به هر معامله گر اختصاص دهند. آنها می توانند وضعیت و عملکرد هر معامله گر را بررسی کنند و هر چقدر که می خواهند سرمایه اختصاص دهند. به عنوان مثال، شخصی 10,000 دلار سرمایه دارد و می خواهد تنها 2000 دلار به یک معامله گر خاص اختصاص دهد. معامله گر فقط می تواند با این 2000 دلار معامله کند و بقیه سرمایه نزد سرمایه گذار می ماند و او می تواند آن را به معامله گر دیگری بدهد. در حساب پم، کارمزد دریافتی هر معامله گر و کارگزار نیز مشخص شده است که با بررسی هر کدام، سرمایه گذار می تواند مقدار مشخصی از سرمایه خود یا کل سرمایه خود را به این شخص اختصاص دهد. البته اگر تاجر سودی به دست آورد، آن را با او تقسیم می کند.

تریدرها

اکانت pamm چگونه کار می کند؟

این دسته از افراد، معامله گران حرفه ای هستند که با استفاده از سرمایه ای که سرمایه گذاران در اختیار آنها قرار می دهند معامله می کنند. این افراد اجازه ندارند پول بیشتری از حساب سرمایه گذاران برداشت کنند. اگر معاملات موفق باشند، درصدی از سود را برای خود نگه می‌دارند اما در صورت ضرر، درآمدی ندارند و مسئولیت آن بر عهده سرمایه‌گذاران بازنده است؛ اما در صورت عملکرد نامناسب، باعث کاهش اعتماد سرمایه گذاران به آنها می شود.

کارگزاران

کارگزارانی که از حساب PAMM پشتیبانی می‌کنند باید زیرساخت امن و قابل اعتمادی را فراهم کنند تا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بتوانند به آن اعتماد کنند و نگران دزدیده شدن پول خود نباشند. علاوه بر این، کارگزاران به سرمایه گذاران این امکان را داده اند که به راحتی رفتار و عملکرد معامله گران را بررسی کرده و با دقت و آگاهانه فرد مناسب را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنند.

معرفی بهترین بروکرها برای حساب پم در ایران

با توجه به محدودیت های ایرانیان برای استفاده از بروکرهای معروف دنیا، در اینجا بروکرهایی را معرفی می کنیم که دارای حساب های PAMM برتر هستند و خدمات مناسبی را به ایرانی ها ارائه می دهند و رابط کاربری آنها نیز نسبت به سایر بروکرها ساده تر است.

حساب پم آلپاری

بهترین بروکر حساب های PAMM در ایران، قطعا آلپاری بوده که یکی از بهترین کارگزاران فارکس در ایران است. در کارگزاری آلپاری 60 درصد مدیر حساب و 40 درصد سرمایه گذار، سرمایه به گونه ای قرار می گیرد که سرمایه گذاران با اطمینان در این نوع حساب ها سرمایه گذاری کنند و در این حساب شما می توانید انواع حساب های معاملاتی داشته باشید. از جمله PAMM حساب و سبد PAMM که در ادامه به آنها اشاره می شود.

حساب پم کپیتال اکستند

یکی از کارگزارانی که به ایرانیان خدمات ارائه می دهد و می توانید از حساب های PAMM آن برای سرمایه گذاری استفاده کنید، Broker Capital Extend است. حساب های PAMM این بروکر دارای مزایایی از جمله ریسک پایین در معاملات است. مدیران حساب PAMM توسط کارگزار انتخاب می شوند و مانند معاملات کپی، همه نمی توانند به عنوان یک رهبر عمل کنند. مدیران حساب PAMM مانند صندوق های سرمایه گذاری کار می کنند و معمولا افراد حرفه ای و با تجربه در زمینه فارکس هستند که به راحتی می توانید به آنها اعتماد کنید. مزایای حساب PAMM Capital Extend عبارتند از:

 • دیر به پول سرمایه گذار دسترسی ندارد
 • مجوز ریسک برای سرمایه گذاری فقط در مبلغ مشخص و معین
 • امکان ارتباط با حساب های کوچک
 • امکان انعقاد معامله در صورت صلاحدید سرمایه گذار

قوانین حساب های PAMM با بروکر چیست؟

قوانین حساب پم

در بروکر قوانین امنیتی برای معامله گران و سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است که با رعایت آنها سرمایه گذاری بدون مشکل امکان پذیر است. این قوانین برای هر دو گروه یعنی معامله گران و سرمایه گذاران اجباری است و هر دو طرف ملزم به رعایت آن هستند. در این بخش به این قوانین اشاره می کنیم:

قوانین برای معامله گران:

معامله گران باید مبلغی را که به عنوان حداقل سپرده توسط بروکر تعیین شده است به صورت واریز به حساب بروکر واریز کنند. معامله گران باید شرایط مورد نظر برای معاملات از قبیل حداقل مبلغ سپرده سرمایه گذاران، مدت زمان هر قرارداد، میزان سود به صورت درصدی ارائه شده به سرمایه گذاران و ... را به کارگزار اطلاع دهند.

قوانین برای سرمایه گذاران:

 • حداکثر حد ضرر سرمایه گذار را به بروکر ارائه دهید
 • امکان برداشت سرمایه در صورت افزایش ریسک و پذیرش شرایط توسط بروکر از سوی سرمایه گذار

حساب بانکی PAMM چیست؟

کیف پول PAMM Alpari شبیه به حساب PAMM است با این تفاوت که مدیر حساب PAMM موجودی خود و سرمایه گذار را به جای یک حساب در چندین حساب سرمایه گذاری می کند و هر کدام بر اساس استراتژی معامله می کنند و ریسک معاملات را کاهش می دهند. در صورت مثبت بودن نتیجه معاملات، سرمایه گذار سود دریافت می کند و بخشی از این سود طبق قرارداد به عنوان کارمزد به مدیر پرداخت می شود. در واقع تفاوت حساب PAMM با سبد PAMM این است که در حساب PAMM موجودی در یک حساب و در سبد PAMM در چندین حساب مختلف قرار می گیرد.

آموزش افتتاح حساب پم برای سرمایه گذاران

برای افتتاح یک حساب، سرمایه گذاران معمولاً باید یک کارگزار فارکس را پیدا کنند که حساب پم ارائه می دهد و روند افتتاح حساب کارگزار را دنبال کند. فرآیند افتتاح حساب ممکن است بسته به هر کارگزار متفاوت باشد اما به طور کلی شامل مراحل زیر است:

 • یک کارگزار فارکس را انتخاب کنید که حساب های پم را ارائه می دهد، شرایط افتتاح حساب و کارمزدهای آن را بررسی کنید.
 • تکمیل درخواست حساب و ارائه تمام مدارک لازم مانند مدرک هویت و آدرس.
 • حساب PAMM را با مبلغ سرمایه گذاری مورد نظر تامین کنید.
 • پس از تامین مالی حساب، سرمایه گذار می تواند یک مدیر PAMM را برای مدیریت سرمایه گذاری خود انتخاب کند. سرمایه گذار می تواند قبل از انتخاب، سابقه عملکرد و استراتژی سرمایه گذاری مدیر را بررسی کند و بر اساس سابقه معامله گر انتخاب درستی داشته باشد.
 • پس از انتخاب مدیر، سرمایه گذار می تواند وجوه خود را به حساب پم مدیر اختصاص دهد و سرمایه گذاری های خود را پیگیری کند.

برداشت از حساب PAMM برای سرمایه گذاران

برداشت از حساب پم

عملیات برداشت از حساب پم همانند برداشت از سایر حساب های بروکر آلپاری است و می توانید هر زمان که بخواهید از زیر مجموعه مدیریت حساب PAMM خارج شده و مراحل برداشت مبلغ مورد نظر را دنبال کنید. این کار سختی نیست و شما می توانید آن را به راحتی انجام دهید. نکته مهم برداشت از حساب پم این است که در این حساب ها از آنجایی که سرمایه به نقدینگی معامله گر اصلی اضافه می شود و در نرم افزار متاتریدر برای مدیر سرمایه نمایش داده می شود، برداشت فوری سرمایه ممکن است بر معاملات باز تاثیر بگذارد. 

بنابراین، این برداشت‌ها در زمان‌های مشخصی که توسط بروکرهایی که مالک سیستم سرمایه‌گذاری هستند، انجام و پردازش می‌شوند. به عنوان مثال، کارگزار ممکن است دوشنبه را برای عملیات برداشت در نظر بگیرد. در هر صورت باید توجه داشته باشید که در حساب پم تفاوت برداشت نسبت به حساب های معاملاتی کپی وجود دارد و باید به آن توجه کنید.

کارمزد معاملاتی چقدر توسط سرمایه گذار پرداخت می شود؟

در همان ابتدای مقاله، سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد این است که برای هر تراکنش چقدر باید به معامله گر پرداخت کنید. هر معامله گر حرفه ای که یک حساب پم ایجاد کرده است باید بخش توضیحات سایت را به دقت مطالعه کند. در این قسمت، میزان کارمزدی که معامله گر از سرمایه گذار دریافت می کند مشخص می شود و ممکن است یکی از آنها 10 درصد و دیگری 40 درصد تعیین کرده باشد.

به عنوان مثال، اگر شما 100 دلار سرمایه گذاری کرده اید و معامله گر کمیسیون 20 درصدی را اعلام کرده است، زمانی که معامله او با سود بسته شود، 20 درصد از سود شما به حساب معامله گر واریز می شود و اگر معامله با ضرر بسته شود، شما باید شرایط را بپذیرید زیرا حساب های PAMM ریسک بالایی دارند.

نکته مهمی که در انتخاب حساب پم باید در نظر گرفت، طول عمر حساب مورد نظر است. هرچه حساب PAMM معامله گر قدیمی تر باشد، قابل اعتمادتر است. همچنین باید به موارد دیگری از جمله میزان نقدینگی و تعداد سرمایه گذاران نیز توجه کنیم. هرچه این عدد بیشتر باشد، معامله گر قابل اعتمادتر است.

یکی از مزایای حساب پم این است که هر زمان سرمایه گذار احساس کرد سرمایه اش در خطر است، می تواند سرمایه خود را برداشت کند اما توجه داشته باشید زمانی می توانید برداشت کنید که پول شما در تراکنش باز نباشد.

نکته: معامله گر تحت هیچ شرایطی مجاز به برداشت پول سرمایه گذاران نیست و فقط مجاز به برداشت سود حاصله است که قبلاً در قرارداد توافق شده است. (مانند 20 درصد یا مقدار مشخص)

تفاوت بین حساب PAMM و کپی ترید چیست؟

تفاوت بین حساب پم و کپی ترید چیست؟

در ابتدا ممکن است به نظر برسد که یک حساب پم و CopyTrade یکسان هستند اما در واقع تفاوت اساسی با یکدیگر دارند. در سیستم معاملاتی کپی، هرکسی می تواند برای خود یک حساب کاربری ایجاد کند و خود را به عنوان یک رهبر (سرمایه گذار حرفه ای) معرفی کند. معامله گران با بررسی سابقه معاملاتی لیدر وارد حساب تریدر می شوند. تمام معاملات پیشرو در حساب معاملاتی معامله گر کپی می شود. برای ایجاد حساب کاربری و درخواست سرمایه گذاری در حساب پم، مدیران باید حداقل 1000 دلار سرمایه گذاری داشته باشند و باید از کارگزار، تاییدیه دریافت کنند. به طور کلی، حساب های PAMM انتخاب بهتری برای شما هستند زیرا ریسک سرمایه گذاری در آنها کمتر از سیستم معاملاتی کپی است. به همین دلیل، بسیاری از بروکرها ملزم به ارائه یک سیستم معاملاتی کپی هستند، در حالی که تعداد کمی از آنها، حساب سرمایه پم را ارائه می دهند.

مزایا و معایب حساب PAMM 

حساب های PAMM دارای مزایا و معایبی نیز هستند اما بارزترین مزیت حساب های PAMM این است که کسانیکه زمان و تجربه کافی ندارند می توانند سرمایه گذاری کنند. در این قسمت از مقاله به بررسی این مزایا و معایب می پردازیم.

مزایا

 • حساب پم برای کسانی طراحی شده است که زمان یا توانایی معامله در بازار فارکس را ندارند. در بلندمدت این امر سود خوبی را برای سرمایه گذار فراهم می کند.
 • در بروکر فارکس، سرمایه گذاران می توانند معامله گران را با هم مقایسه کنند و به آنها کمک کنند تا انتخاب بهتری داشته باشند.
 • امکان تنوع بخشیدن به حساب کاربری وجود دارد.
 • برخی از معامله گران با تجربه، گاهی اوقات سودهای کلانی معادل 100 درصد در ماه برای سرمایه گذار ایجاد می کنند، بنابراین برای سرمایه گذار جذاب به نظر می رسند.

معایب

 • به نظر می رسد که این سرمایه گذاری سودآور است اما هیچ تریدری تمام سرمایه گذاری های خود را بدون ضرر انجام نمی دهد، بنابراین در این صورت سرمایه گذار نیز ضرر می کند.
 • معامله گر فقط در سود سرمایه گذار شریک می شود و این کار را به ضرر سرمایه گذار انجام می دهد.
 • ماهیت پنهان روش معاملاتی مورد استفاده معامله گران.
 • عدم تضمین بازگشت سرمایه
 • سود بالا نیز با ریسک بالایی همراه است. در قسمت قبل در مورد سود این نوع حساب ها صحبت کردیم اما در صورت ضرر سرمایه گذار متحمل ضرر می شود و ممکن است سرمایه اولیه خود را از دست بدهد.

سرمایه گذاری در حساب های PAMM چقدر ایمن است؟

سرمایه گذاری در حساب های pamm چقدر ایمن است؟

پاسخ این سوال را نمی توان با بله یا خیر پاسخ داد اما باید از کارگزاری هایی استفاده کنید که 10 تا 15 سال سابقه کار دارد. این توسط یک تنظیم کننده رسمی تایید شده است که ابزارهای معاملاتی متعددی را ارائه می دهد و پشتیبانی فنی آن، پاسخگو است. این یک شرکت قابل اعتماد است و کار با یک شرکت قابل اعتماد امن است. اعتماد به کارگزار فارکس و مدیر حساب پم عامل تعیین کننده ای است که می تواند پاسخ مثبت یا منفی به سوال در مورد ایمنی سرمایه گذاری در سیستم های PAMM را تعیین کند.

ریسک سرمایه گذاری در حساب های PAMM چیست؟

توجه به این نکته ضروری است که سرمایه گذاری در حساب های PAMM باعث از بین رفتن ریسک در بازار ارز نمی شود. حتی موفق ترین افراد در معاملات نیز ممکن است شکست بخورند. با این حال، یک حساب پم به طور قابل توجهی خطر از دست دادن وجوه را کاهش می دهد زیرا حتی با حضور کارشناس معاملاتی نیز احتمال شکست همیشه وجود دارد. علاوه بر این، داشتن موقعیت مالی قوی در چندین حساب، سطح ریسک معاملات را کاهش می دهد. با این حال، باید درک کنید که یک مدیر انسان است و هر انسانی اشتباه می کند. بنابراین، تمام پس انداز خود را در یک حساب PAMM سرمایه گذاری نکنید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com