1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. اصطلاحات بازار مالی
 4. پراپ فرم چیست؟

پراپ فرم چیست؟

پراپ فرم چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
پراپ فرم چیست؟
اصطلاحات بازار مالی

در حوزه ارزهای دیجیتال پراپ فرم به شرکتی گفته می شود که در واقع به حل مشکلاتی همچون عدم دسترسی تریدرها به سرمایه مورد نیاز می پردازد. بسیاری از معامله گران حرفه ای هنگامی که قصد دارند به تریدینگ بپردازند ممکن است با دلایلی مانند سرمایه ناکافی برای کسب سود حداکثری مواجه شوند و نتوانند معاملات مورد نظر خود را انجام دهند. اکثر معامله گران در هنگام مواجهه با این مشکل، معمولا با همان سرمایه اندک خود شروع به تریدینگ می کنند اما بهتر است بدانید که سود کسب شده از این معامله، بسیار ناچیز است و معامله گران را راضی نمی کند. برخی از معامله گران ممکن است از این نوع معامله دوری کنند و برخی دیگر از آنها ممکن است با نارضایتی به آن ادامه دهند؛ در این قسمت است که شرکت پراپ فرم به یاری معامله گران می پردازد و با ایده فوق العاده اش این مشکل معامله گران را حل می کند.

شاید برای شما هم این مفهوم سوال شده باشد؛ در این مقاله نحوه کمک این شرکت به تریدرها شرح داده می شود تا شما نیز با این شرکت و طرز کسب درآمد از این روش ابداعی آن، به صورت کامل آشنا شوید.

آشنایی با پراپ فرم

آشنایی با پراپ فرم

پراپ فرم در واقع شرکت خاصی است که در مقابل دریافت درصدی از سود تولید شده توسط معامله گر، به او دسترسی به سرمایه خود را می بخشد؛ به عبارت بهتر اگر یک معامله گر موفق در بازارهای مالی باشید و در هنگام معاملات سود بسیار خوبی به دست آورید این شرکت از شما به خوبی پشتیبانی می کند و در مواقعی که سرمایه کافی برای معامله ندارید سرمایه خود را در اختیار شما قرار داده و در مقابل قسمتی از سود شما را برای خود اختصاص می دهد.

همچنین بهتر است بدانید که راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید از خدمات پراپ فرم استفاده کنید. از مهم ترین و مفیدترین راه هایی که پراپ فرم توانایی انجام آن را دارد این است که می تواند دسترسی معامله گر را به سرمایه فراهم کند؛ این دسترسی موجب می شود معامله گر حرفه ای بتواند پوزیشن های بزرگتری را ایجاد کرده و همچنین در عین حال ریسک بیشتری را بپذیرد.

علاوه‌ بر ‌این، شرکت های پراپ می‌ توانند دسترسی معامله گران را به ابزارها، نرم ‌افزارها و منابع پیچیده تریدینگ فراهم کنند. این شرکتها با راهنمایی، آموزش و پشتیبانی از معامله‌ گران، در مسیر سرمایه ‌گذاری و تریدینگ به آنها کمک می ‌کنند تا در نهایت به معامله‌ گر بهتری تبدیل شوند.

بسیاری از شرکت های بزرگ پراپ فرم در شهرهایی مانند لندن و نیویورک قرار دارند. معامله گران این حوزه می توانند در سراسر جهان شرکت های کوچک پراپ را پیدا کنند، این در حالی است که خدمات دقیق ارائه شده توسط شرکت پراپ فرم نسبت به یکدیگر بسیار متفاوت است. البته همه شرکت های پراپ فرم یک هدف مشترک را دنبال می کنند، کمک به موفقیت معامله‌ گران. بسیاری از این شرکت ‌ها نیز پاداش ‌هایی را برای تشویق فعالیت‌ های تریدینگ ارائه می‌ کنند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد دنیای رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

آشنایی با قوانین در پراپ فرم

قوانین در پراپ فرم

تا این قسمت از مقاله بدون شک با تعریف پراپ فرم آشنا شدید و دانستید که این شرکت در چه حوزه و شرایطی فعالیت می کند، حال نوبت آن است که با قوانین خاص این شرکت نیز آشنا شوید. البته هر یک از شرکت های پراپ ارز دیجیتال قوانین خاص مربوط به خود را دارند؛ به دلیل این که شرکت پراپ فرم های زیادی در سراسر جهان وجود دارند همین امر سبب شده است که نتوانیم قوانین مشخصی برای آنها در این مقاله شرح دهیم.

شما نیز به عنوان یک معامله گر بازارهای مالی هنگامی که یک شرکت پراپ را انتخاب کردید باید به وبسایت رسمی پراپ فرم مراجعه کنید و قوانین آن را با دقت مطالعه کنید؛ زیرا دانستن این قوانین می تواند برای شما بسیار مفید باشد. با شرایط گفته شده باید بدانید که اغلب شرکت ها در یک قانون واحد با یکدیگر وجه اشتراک دارند و آن قبولی در آزمون ها است. در پراپ فرم ها آزمون ‌هایی برای تریدرها تعیین شده تا با استفاده از حساب دمو و پول غیر واقعی ترید کرده و سود کسب کنند؛ اگر بتوانند به میزان سود مورد نظر آنها برسند، می ‌توانند حسابی با پول واقعی دریافت کنند و به تریدینگ بپردازند.

محدودیت های زمانی از دیگر قوانین قابل توجه در پراپ فرم است. بسیاری از شرکت های پراپ فرم محدودیت زمانی برای اجرای معاملات اعمال می کنند و اگر در این زمان اعمال شده معامله گر اقدام به تریدینگ نکند به عنوان یک معامله گر زیان آور شناخته می شود؛ همچنین باید عنوان کرد که یکی از راه های کسب سود زیاد در بازار فارکس، پراپ ها هستند چرا که با نوسانی که وجود دارد و با حرکت چند پیپ، می توانید سود خوبی بدست بیاورید.

راه های کسب درآمد در پراپ فرم

راه های کسب درآمد در پراپ فرم

هنگامی که شما به عنوان یک معامله گر توسط یک شرکت پراپ فرمی پذیرفته می شوید، شرکت سرمایه مشخصی را برای شما تخصیص می دهد. اگر میزان سرمایه تخصیص یافته برای شما نیز سوال شده است باید بدانید که حجم سرمایه اختصاص یافته با میزان تجربه شما و سابقه معاملاتتان در گذشته رابطه دو سویه ای دارد. هرچقدر کارنامه معاملات شما خالی از خطا و ضرر باشد شرکت سرمایه بیشتری به شما ارائه می دهد تا با آن به معامله بپردازید.

معامله‌ گران پراپ اغلب از انواع استراتژی ‌های معاملاتی، از معاملات کوتاه ‌مدت گرفته تا معاملات سوئینگ و پوزیشن تریدینگ، استفاده می ‌کنند؛ بنابراین شما نیز برای کسب درآمد از پراپ فرم، باید استراتژی معاملاتی درستی را برای خود انتخاب کنید. همچنین، بازارها را به خوبی تحلیل کنید و از تحلیل بنیادی (فاندامنتال) یا تکنیکال یا ترکیبی از این دو استفاده کنید.

بررسی مزایا و معایب پراپ فرم

بسیاری از صاحب نظران حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند که مزایای پراپ فرم بیشتر از جنبه های منفی در آن است. در ادامه به بررسی دقیق تر این مزایا و معایب می پردازیم.

استراتژی برد در مقابل برد

استراتژی برد در مقابل برد از مهم ترین مزایای شرکت های پراپ است؛ همانطور که تا این قسمت از مقاله دانستید در پراپ فرم به صورت همزمان هم معامله گر هم شرکت، سود قابل قبولی را به دست می آورند. این سود برای شرکت های پراپ فرمی یک سود بسیار زیاد به شمار می رود؛ تا پیش از این، اغلب شرکت ‌ها به عنوان کارگزاری شناخته می ‌شدند و فقط پورسانت می‌ گرفتند اما اکنون با راه‌ اندازی چنین شرکت‌ هایی، سود بیشتری دریافت می‌ کنند.

در مقابل این معامله، تریدر نیز از سود خوبی برخوردار می شود، دیگر نیاز نیست سرمایه شخصی خود را وارد معامله کند و با سرمایه ای که از شرکت پراپ فرمی دریافت می کند می تواند به راحتی به معاملات بزرگتر بپردازد و بدون هیچ سختی حدود 70 الی 80 درصد سود حاصله از معامله را برای خود بردارد.

رعایت شدید مدیریت سرمایه

رعایت شدید مدیریت سرمایه

هنگامی که شما وارد شرکت پراپ فرم می شوید به صورت ناخودآگاه مجبور می شوید که مدیریت سرمایه را رعایت کنید زیرا در این شرکت ها، قوانین بسیار سختی برای مدیریت سرمایه اعمال شده است. شاید هنگامی که با سرمایه شخصی خود معامله می کنید اهمیت مدیریت سرمایه را ندانید اما باید بدانید که در شرکت های پراپ فرمی اگر ریسک خود را مدیریت نکنید؛ به راحتی حذف می‌ شوید و به طور خودکار تبدیل به یک تریدر بی دیسیپلین خواهید شد که این امر می تواند تمام زحمات شما را به یکباره هدر کند؛ پس پیشنهاد می کنیم هنگام ورود به شرکت پراپ فرمی، مدیریت سرمایه را فراموش نکنید.

آموزش و مشاوره

بسیاری از پراپ فرم‌ ها، خدمات آموزشی و مشاوره را به معامله ‌گرانشان ارائه می‌ دهند تا این معامله گران بتوانند به نحوه درست و اصولی انجام معامله آشنا شوند و بتوانند سود خوبی را برای خود و شرکت فراهم کنند. این خدمات شامل آموزش‌ های معاملاتی، ویدئوها، وبینارها و همچنین راهنمایی‌ های تحلیلی می ‌شود که می ‌تواند به شما در بهبود مهارت ‌های معاملاتی و افزایش دانش کمک کند.

حمایت از سوی مختصصان شرکت پراپ فرم

معامله گری که از سوی شرکت های پراپ پذیرفته می شود می تواند برای معاملات، از متخصصان این شرکت پشتیبانی بگیرد. معمولاً شرکت‌ های پروپاقرص، معامله ‌گرانی دارند که قصد دارند به سایر معامله ‌گران کمک کنند تا رویکردی سودآور داشته باشند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام در صرافی مکسی به صورت تصویری، بر روی لینک کلیک کنید.

انتخاب آزادانه پلتفرم

به ‌عنوان یک معامله‌ گر، می‌ توانید پلتفرم مورد نظر خود را برای معامله از میان مجموعه‌ ای از پلتفرم‌ ها انتخاب کنید (برای مثال متاتریدر). اکثر شرکت ‌های proprietary trading، پلتفرم‌ های مختلفی را به شرکای تریدینگ خود ارائه می ‌دهند تا تریدر پلتفرمی را که کار با آن برایش راحت است انتخاب کند و سودآوری بیشتری هم برای خودش و هم برای شرکت داشته باشد.

معایب شرکت های پراپ فرم

معایب شرکت های پراپ فرم

هزینه های بسیار بالا

هزینه های بسیار بالا از مهم ترین معایب شرکت های پراپ است. بهتر است بدانید که هزینه های استفاده از خدمات مختلف این شرکت ها بسیار بالا است و این شرکت ها در عین حال هزینه های کلانی نیز از معامله گران دریافت می کنند؛ اما در مقابل بهتر است بدانید که شرکت های پراپ فرمی به دلیل تامین سرمایه برای تریدرها، خود نیز هزینه های زیادی را متحمل می شوند؛ پس بالا بودن هزینه های شرکت های پراپ، یک امر منطقی است.

افشا شدن استراتژی های انحصاری

اگر شما یک استراتژی مخفی دارید و به هیچ عنوان دوست ندارید آن استراتژی در میان دیگر معامله گران فاش شود، حضور و استفاده از شرکت های پراپ برای شما گزینه مناسبی نیست زیرا شرکت مربوطه بدون تردید اقدام به رمزگشایی استراتژی شما می کند و ممکن است استراتژی مخفی شما فاش شود؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگامی وارد شرکت های پراپ فرمی شوید که با افشای استراتژی مخصوص به خود مشکلی نداشته باشید.

 رقابت بالا

از دیگر معایب شرکت های پراپ فرم می توان به رقابت بالا اشاره کرد. در این شرکت ها، معمولا محیط رقابتی بسیار فشرده ای وجود دارد زیرا تمام معامله گران تلاش می کنند با میزان سرمایه زیادی به معامله بپردازند و همین امر سبب می شود معامله گر تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا بیشترین سود را از معامله به دست آورد و در نهایت شرکت در معاملات دیگر، سرمایه بیشتری به او اختصاص دهد. از این ‌رو، رقابت با چنین تریدرهایی سخت است و ممکن است در آزمون ‌های این شرکت‌ ها قبول نشوید، پس باید بدانید که برای این که در شرکت های پراپ فرمی پذیرفته شوید باید تجربه بسیار زیادی کسب کنید همچنین شانس نیز با شما یار باشد.

برای اطلاع از نحوه معامله با اسمارت مانی، بر روی لینک کلیک کنید.

معامله ای سرشار از استرس و تنش

معامله ای سرشار از استرس و تنش

استرس زا بودن معامله پراپ فرمی، یک امر بسیار متداول است و باید بدانید که انجام تریدینگ در شرکت پراپی می تواند برای شما سرشار از استرس و نگرانی باشد. معامله گر مجبور است سود تعیین شده از سمت شرکت را به دست آورد و در غیر این صورت به عنوان معامله گر متضرر شناخته می شود؛ از سوی دیگر چون استرس می تواند به صورت مستقیم بر روی تمرکز معامله گر تاثیر بگذارد شما نمی توانید با ذهنی آرام به معامله بپردازید. با تمام این موارد گفته شده اگر در ترید دارای مهارت قابل قبولی هستید و می توانید در شرایط استرس زا به معامله بپردازید پیشنهاد می کنیم وارد شرکت های پراپ فرمی شوید و با کمک این شرکت ها سود قابل توجهی به دست آورید. البته گرچه سود شما با شرکت نصف می شود اما باز هم شما ضرر نمی کنید و سود خوبی به دست می آورید.

چگونه در پراپ فرم عمل کنیم؟

مهم ترین نکته ای که شما باید قبل از ثبت نام در پراپ فرم باید آن را در نظر داشته باشید این است که با اطمینان کامل به استراتژی خود و میزان سود دهی آن پایبند باشید. هنگامی که شما تجربه و مهارت کافی برای معامله و مدیریت سرمایه نداشته باشید پراپ فرم برای شما به مکانی تبدیل می شود که در آن مکان، سرمایه خود را از دست می دهید. درست مثل زمانی که شما دانش کافی ندارید و به یکباره تمام سرمایه خود را از دست می دهید. در پراپ فرم بدون دانش کافی، در تله خرید اکانت های متعدد گرفتار می شوید.

ترید کردن در پراپ فرم شرایط خاص خودش را دارد که باید از نظر ذهنی نیز خود را آماده کنید تا بتوانید در مواقع حساس، خود را کنترل کنید و بهترین تصمیات را اتخاذ کنید. در شرایط عادی نیازی نیست حتما 8 درصد سود کنید یا اینکه در صورت رسیدن ضرر به 5 درصد، نیازی به توقف ترید ندارید؛ اما در پراپ فرم این شرایط وجود دارد. در ضمن بحث زمان دار بودن رسیدن به تارگت‌ ها نیز از دیگر مسائلی است که ممکن است در عملکرد شما اختلال ایجاد کند و باید بدان توجه خاصی داشته باشید تا بتوانید معامله بدون اختلالی را طی کنید.

نباید فراموش کنید که برخی از شرکت های پراپ، دارای محدودیت زمانی نیستند و شما می توانید با یک جستجو این شرکت ها را پیدا و اقدام به ثبت نام در آنها کنید و اما هنگام ثبت نام این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت پراپ فرم انتخابی شما از کاربران ایرانی نیز پشتیبانی کنند زیرا بسیاری از شرکت های پراپ از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی کنند.

بهترین گام های جذب سرمایه از شرکت های پراپ فرم

بهترین گام های جذب سرمایه از شرکت های پراپ فرم

برای آن که بتوانید از شرکت های پراپ سرمایه جذب کنید باید به مراحل زیر عمل کنید:

گام اول: تحقیق و بررسی دقیق

قبل از هر اقدامی ابتدا به صورت دقیق بررسی کنید که کدام شرکت پراپ فرم، بهترین شرایط و سرویس را برای جذب سرمایه دارا است؛ همچنین میزان تجربه آنها در صنعت، نظرات مشتریان قبلی و اعتبار آن ها را نیز بررسی کنید.

گام دوم: بررسی مجوزها و نظارت

در گام دوم شما باید از این موضوع آگاه باشید که آیا شرکت پراپ فرم انتخابی شما دارای مجوزهای لازم از مراجع قانونی و نظارتی است یا خیر؟ موضوع گفته شده می تواند اطمینان شما را از اعتبار قانونی بودن فعالیت آنها بیشتر کند.

گام سوم: شرایط قرارداد

شرایطی که شرکت پراپ فرم ارائه می‌ دهد، باید با نیازها و توقعات شما سازگاری داشته باشد و به نوعی نیازهای شما را برطرف کند؛ در غیر این صورت، شرکت انتخابی شما گزینه مناسبی نیست. شرایطی مورد نظر شامل پورسانت، هزینه ‌های معاملات، حداقل سپرده و سایر شرایط قراردادی است.

گام چهارم: شرایط معاملاتی

از مهم ترین مواردی که شما باید در این بخش به آن توجه ویژه ای داشته باشید نوع حساب، نوع اجرای سفارش ‌ها، نرخ پراپ، ابزارهای معاملاتی و سایر شرایط معاملاتی است.

گام پنجم: ریسک و مدیریت سرمایه

همانطور که در قسمت بالا گفتیم مدیریت ریسک و سرمایه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است شما باید در معاملات فارکس به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. شما باید مطمئن شوید که شرکت پراپ فرم استراتژی‌ ها و روش ‌های درستی را برای مدیریت ریسک در نظر دارد.

گام ششم: ارتباط و مذاکره

برقراری رابطه ای به صورت مستقیم با نمایندگان شرکت پراپ فرم و گفتگو در مورد شرایط و نیازهای شخصی تان می تواند به شما کمک کند تا بهترین شرکت پراپ فرم را انتخاب کنید. در نهایت پیشنهاد می کنیم با متخصصان مالی و در عین حال حقوقی مشورت کنید و قبل از آنکه قرارداد را امضا کنید تمام جزئیات آن را با دقت بسیار زیاد مطالعه و بررسی کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com