1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. شرکت های بورس
  4. زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی

زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی

زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی
لوگو علیرضا محرابی
زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی
شرکت های بورس

هر کدام از شرکت های فعال در بورس ایران در یک تاریخ مشخص، مجمع عمومی سالیانه خود را برگزار می کنند. به طور کلی، در مجمع عمومی شرکت ها تصمیماتی از جمله میزان پرداخت سود نقدی به سهامداران، برنامه های آینده شرکت برای افزایش بهره وری، پیش بینی هیئت مدیره از روند سودآوری و... اتخاذ می شود. از طرف دیگر، بسیاری از سهامداران به دنبال دانستن زمان برگزاری مجمع شرکت ها هستند؛ به همین دلیل، در ادامه قصد داریم زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین اگر شما در خصوص زمان برگزاری مجمع این شرکت ها کنجکاو هستید و یا اینکه به عنوان سهامدار این بنگاه های اقتصادی در بازار سرمایه فعالیت می کنید، توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

زمان برگزاری مجمع شرکت ها به چه صورت است؟

زمان برگزاری مجمع شرکت های بورسی

شرکت های فعال در بورس ایران، موظف هستند که به صورت سالیانه مجمع عمومی خود را برگزار کنند و همانطور که اشاره شد، در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ می شود و افرادی که به دنبال تسلط بر مفاهیم بنیادی شرکت مورد نظر خود هستند، باید از جزییات و مسائل مطرح شده در مجمع عمومی باخبر باشند.

به عنوان مثال، یک شرکت قصد دارد بخشی از درآمد خود را صرف راه اندازی خط تولید جدید کند و هیئت مدیره این موضوع را در مجمع عمومی سالیانه به سهامداران اعلام می کند. بنابراین فردی که قصد سرمایه گذاری در این شرکت را دارد، بایستی تمامی جزییات مربوط به راه اندازی خط تولید را بلد باشد. به همین دلیل، شخص سرمایه گذار باید زمان برگزاری مجمع شرکت مذکور را بداند و از این تصمیمات اتخاذ شده باخبر شود.

اما سوالی که پیش می آید این است که سهامداران به چه شکل می توانند از زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت ها باخبر شوند؟ پاسخ این سوال را باید در سایت کدال جستجو کرد؛ چراکه سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت های بورسی را موظف کرده است اطلاعات مهم از جمله زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه خود را از این طریق افشا کنند.

از طرف دیگر، تجربه های سالیان گذشته به ما نشان داده است که اکثر شرکت های بورسی، مجمع عمومی سالیانه خود را در یک تاریخ مشخص برگزار می کنند؛ اما با این شرایط نیز، هرکدام از آن ها موظف هستند که زمان دقیق برگزاری مجمع را به صورت شفاف اطلاع رسانی کنند.

نکته: اگرچه زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت ها از قانون خاصی پیروی نمی کند اما توجه داشته باشید که بخش عمده ای از مجامع سالیانه شرکت ها در ماه های تیر و مرداد برگزار می شود و بسیاری از فعالان بازار سرمایه، این بخش از سال را به عنوان فصل مجامع می شناسند.

زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی

در بورس اوراق بهادار تهران، 50 شرکت وجود دارند که همواره به عنوان فعال ترین و تاثیرگذارترین شرکت های این بازار شناخته می شوند. از سوی دیگر نیز، بخش بزرگی از سرمایه های مردم و شخصیت های حقوقی برای خرید و فروش سهام این 50 شرکت صرف می شود و حجم معاملات آن ها بسیار بالا است و ارزش بازار این شرکت ها نیز در مقایسه با ارزش بازار شرکت های دیگر بیشتر است و اصطلاحا آن ها را تحت عنوان 50 شرکت برتر بورسی می شناسند.

بنابراین، این شرکت ها برای بازار سرمایه بسیار مهم هستند و بخش عمده ای از ارزش بازار و معاملات را تشکیل می دهند. به همین دلیل، بسیاری از سهامداران فعال در بازار سرمایه به دنبال دانستن زمان برگزاری مجمع این 50 شرکت هستند و با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه به بررسی زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه 50 شرکت برتر بورسی می پردازیم.

تذکر: لازم به ذکر است که زمان برگزاری مجمع شرکت ها ممکن است به صورت سالیانه تغییر کند و به همین دلیل، شرکت ها آخرین جزییات مربوط به زمان و آدرس برگزاری مجمع خود را در سایت کدال بارگزاری می کنند؛ اما در ادامه، آخرین اطلاعیه های منتشر شده در خصوص زمان برگزاری مجمع شرکت ها در سال 1401 و 1400 را مورد پردازش قرار خواهیم داد.

فرآوری معدنی اپال كانی پارس

شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس که با نماد «اپال» شناخته می شود، آخرین مجمع خود را در تاریخ 1401/1/31 برگزار کرده است.

مخابرات ایران

زمان برگزاری مجمع شرکت مخابرات ایران

سهام شرکت مخابرات ایران با نماد «اخابر» در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و مجمع آن نیز در تاریخ 1401/4/25 برگزار شده است.

فجر انرژی خليج فارس

آخرین مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ 1401/4/29 برگزار شده است و در حال حاضر با نماد «بفجر» در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و خود را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم معرفی کرده است.

پتروشيمی بوعلی سينا

براساس آگهی منتشر شده در سایت کدال، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/11 برگزار کرده است.

پتروشيمی پارس

این شرکت که با نماد «پارس» شناخته می شود، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/3/31 برگزار کرده است.

گسترش نفت و گاز پارسیان

سهام شرکت گسترس نفت و گاز پارسیان با نماد «پارسان» در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و لازم به ذکر است که آخرین مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1400/10/29 برگزار شده است.

گروه صنعتی پاكشو

سهام این شرکت با نماد «پاکشو» در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و آخرین مجمع عمومی سالیانه این شرکت نیز در تاریخ 1401/4/29 برگزار شده است.

سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

همانطور که از اسم این شرکت مشخص است، فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و... است و سهام آن با نماد «تاپیکو» شناخته می شود. از طرف دیگر، آخرین مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ 1401/5/30 برگزار شده است.

سرمايه گذاری صدر تامین

این شرکت با نماد «تاصیکو» در بازار سرمایه شناخته می شود و آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/5/30 برگزار کرده است.

پتروشيمی جم

زمان برگزاری مجمع شرکت پتروشیمی جم

آخرین مجمع عمومی سالیانه برگزار شده توسط پتروشیمی جم، در تاریخ 1400/4/12 بوده است.

پلی پروپيلن جم

این شرکت که با نماد «جم پیلن» شناخته می شود، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/3/8 برگزار کرده است.

كشتيرانی جمهوری اسلامی ایران

شرکت کشتیراتی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی)، براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1400/7/17 برگزار کرده است.

گروه بهمن

گروه بهمن که در حوزه خودروسازی فعالیت می کند، با نماد «خبهمن» شناخته می شود. این شرکت آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/28 برگزار کرده است.

سايپا

آخرین مجمع عمومی سالیانه شرکت سایپا (خساپا) در تاریخ 1401/4/28 برگزار شده است.

گسترش سرمايه گذاری ايران خودرو

این شرکت با نماد «خگستر» در بازار سرمایه شناخته می شود و زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/4/14 بوده است.

ايران خودرو

به لحاظ ارزش بازار، شرکت ایران خودرو به عنوان بزرگترین شرکت فعال در گروه خودرو و ساخت قطعات شناخته می شود. از طرف دیگر براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، مجمع عمومی سالیانه این شرکت در سال جاری، در تاریخ 1401/4/28 برگزار شده است.

گروه مپنا

زمان برگزاری مجمع شرکت مپنا

سهام این شرکت با نماد «رمپنا» معامله می شود و مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/5/31 برگزار شده است.

پتروشیمی شازند

این بنگاه اقتصادی با نماد «شاراک» شناخته می شود و در حال حاضر سهام آن در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس اوراق بهادار تهران مورد معامله قرار می گیرد. در خصوص زمان برگزاری مجمع این شرکت نیز بایستی خاطر نشان کنیم که آخرین مجمع عمومی سالیانه پتروشیمی شازند در تاریخ 1401/4/8 برگزار شده است.

پالايش نفت تبریز

شبریز یکی از نمادهایی است که در گروه فرآورده های نفتی مورد معامله قرار می گیرد و مجمع عمومی سالیانه آن در فصل مجامع و در تاریخ 1401/4/29 برگزار شده است.

پالايش نفت بندرعباس

این شرکت با نماد «شبندر» شناخته می شود و زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه آن، در تاریخ 1401/4/29 بوده است.

پتروشيمی پرديس

آخرین مجمع عمومی سالیانه برگزار شده توسط شرکت پتروشیمی پردیس (شپدیس)، در تاریخ 1400/10/16 بوده است.

پالايش نفت اصفهان

سهام این شرکت با نماد «شپنا» در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/4/29 برگزار شده است.

پالايش نفت تهران

این شرکت با نماد «شتران» شناخته می شود و بنابر اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/4/29 برگزار شده است.

پتروشيمی خارک

مجمع پتروشیمی خارک

سهام پتروشیمی خارک (شخارک) در بازار اول (تابلوی فرعی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/4/26 بوده است.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی

سهام این شرکت با نماد «شستا» در بازار سرمایه معامله می شود و به لحاظ ارزش بازار به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ها به حساب می آید. لازم به ذکر است که آخرین مجمع عمومی سالیانه برگزار شده توسط این شرکت، به تاریخ 1400/7/27 باز می گردد.

پتروشيمی فناوران

شرکت پتروشیمی فناوران با نماد «شفن» شناخته می شود و زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه این شرکت، 1401/4/28 بوده است.

پتروشيمی شیراز

سهام شرکت پتروشیمی شیراز در بازار اول (تابلوی فرعی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/16 برگزار کرده است.

صنايع پتروشيمی خليج فارس

به لحاظ ارزش بازار، صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین شرکت فعال در بازار سرمایه شناخته می شود. این شرکت آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1400/7/18 برگزار کرده است.

فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان که با نماد «فخوز» در بازار سرمایه شناخته می شود، یکی از تولید کنندگان فولاد در ایران است و براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، زمان برگزاری مجمع آن در تاریخ 1401/4/22 بوده است.

ملی صنايع‌ مس‌ ايران‌

این شرکت که با نماد «فملی» در بازار سرمایه شناخته می شود، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/29 برگزار کرده است.

فولاد مباركه اصفهان

این شرکت بزرگترین مجتمع فولادسازی در ایران محسوب می شود و در حال حاضر سهام آن با نماد «فولاد» در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و زمان برگزاری مجمع آن در تاریخ 1401/4/29 بوده است.

بورس كالای ايران

زمان برگزاری مجمع شرکت بورس کالای ایران

این شرکت با نماد «کالا» در بازار سرمایه شناخته می شود و مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/26 برگزار کرده است.

معدنی و صنعتی چادرملو

زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ 1401/4/18 بوده است.

صنايع پتروشيمی كرمانشاه

این شرکت که با نماد «کرماشا» شناخته می شود، آخرین مجمع خود را در تاریخ 1401/4/15 برگزار کرده است.

معدنی و صنعتی گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)، مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/18 برگزار کرده است.

توسعه معدنی و صنعتی صبانور

این شرکت که با نماد «کنور» شناخته می شود، زمان برگزار کردن مجمع خود را تاریخ 1401/3/17 تعیین کرده است.

مبين انرژی خليج فارس

این شرکت که با نماد «مبین» در بازار سرمایه شناخته می شود، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در فصل مجامع و در تاریخ 1401/4/26 برگزار کرده است.

توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه

سهام این شرکت با نماد «میدکو» در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران مورد معامله قرار می گیرد و آخرین مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/3/8 برگزار شده است.

پتروشیمی نوری

این شرکت با نماد «نوری» در بازار سرمایه شناخته می شود و براساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، زمان برگزاری آخرین مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/4/22 بوده است.

شركت ارتباطات سيار ايران

سهام این شرکت با نماد «همراه» در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و زمان برگزاری آخرین مجمع عمومی سالیانه آن، در تاریخ 1401/3/22 بوده است.

گروه مديريت سرمايه گذاری امید

این شرکت با نماد «وامید» شناخته می شود و مجمع عمومی سالیانه خود را نیز در تاریخ 1401/2/29 برگزار کرده است.

سرمايه گذاری گروه توسعه ملی

سهام این شرکت با نماد «وبانک» شناخته می شود و مجمع خود را نیز در تاریخ 1401/3/29 برگزار کرده است.

بانک صادرات ايران

زمان برگزاری مجمع بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران که با نماد «وبصادر» شناخته می شود، آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/30 برگزار کرده است.

بانک ملت

سهام بانک ملت با نماد «وبملت» در بازار سرمایه معامله می شود و براساس آگهی منتشر شده در سایت کدال، این بانک مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/3/31 برگزار کرده است.

بانک پارسیان

بانک پارسیان (وپارس)، مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/30 برگزار کرده است.

بانک پاسارگاد

به لحاظ ارزش بازار، بانک پاسارگاد (وپاسار) در حال حاضر به عنوان بزرگترین بانک فعال در بازار سرمایه شناخته می شود و لازم به ذکر است که این بانک مجمع خود را در تاریخ 1401/4/28 برگزار کرده است.

بانک تجارت

سهام این بانک با نماد «وتجارت» در بازار اول (تابلوی فرعی) بورس اوراق بهادار تهران معامله می شود و زمان برگزاری آخرین مجمع عمومی سالیانه آن در تاریخ 1401/3/31 بوده است.

سرمايه گذاری صندوق بازنشستگی

این شرکت که با نماد «وصندوق» شناخته می شود، مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/29 برگزار کرده است.

سرمایه گذاری غدیر

شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر)، مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1400/12/23 برگزار کرده است.

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، با نماد «ومعادن» شناخته می شود و این شرکت آخرین مجمع عمومی سالیانه خود را در تاریخ 1401/4/22 برگزار کرده است.

جمع بندی

مجمع شرکت های فعال در بازار سهام

براساس قوانین در نظر گرفته شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت های فعال در این بازار موظف هستند که هر ساله مجمع عمومی خود را برگزار کنند و در این مجمع تصمیماتی از قبیل میزان سود پرداخت شده به سهامداران، طرح های توسعه شرکت و... مورد بررسی قرار می گیرند. بنابراین، اطلاع از جزییات و مطالب گفته شده در مجامع شرکت های بورسی بسیار حائز اهمیت است.

بنابر دلایل گفته شده، سرمایه گذاران و سهامداران شرکت های بورسی بایستی از زمان برگزاری مجمع این شرکت ها باخبر باشند. به همین منظور در این مقاله، زمان برگزاری مجمع 50 شرکت برتر بورسی را مورد پردازش قرار دادیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

14 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com