1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. معامله گر موفق
 4. ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو
لوگو علیرضا محرابی
ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو
معامله گر موفق

ساخت استراتژی یکی از مهمترین کارهایی است که باید به عنوان یک تریدر انجام دهید؛ اما چگونه می توان ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو را یاد گرفت؟ تعداد زیادی از کاربران که در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند معمولا برای تحلیل تکنیکال رمزارزها از استراتژی معاملاتی تریدینگ ویو بهره می برند و همین موضوع باعث شده است این استراتژی از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار باشد. استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو برای کاربران بسیار مفید است زیرا به آنها دسترسی انواع اندیکاتورها و ابزارهای تحلیلی را می دهد؛ همچنین شما نیز اگر قصد دارید از این استراتژی استفاده کنید باید بدانید که شما با کمک این ابزار می توانید بدون هیچ مانعی استراتژی های معاملاتی را آزمایش کنید و آنها را بر روی این ابزار پیاده سازی کنید. ما در این مقاله به آموزش نحوه ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو می پردازیم تا شما را با مراحل ساخت این استراتژی آشنا کنیم.

گام های ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

گام های ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

اگر قصد ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو را دارید بهتر است ابتدا تنظیمات تریدینگ ویو را اندکی شخصی سازی کنید. شما می توانید با فراگیری مراحل گفته شده، بدون هیچ مشکلی به ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو بپردازید.

گام اول: کدام بازار و تایم فریم

گام اول: کدام بازار و تایم فریمانتخاب بازار معاملاتی، تایم فریم و روش معاملاتی، ابتدایی ترین گام در ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو این است که شما در بازار معاملاتی، روش معامله و بازه های زمانی را برگزینید.

البته باید توجه کنید که بازارهای مختلفی برای انتخاب موجود است اما یک توصیه بسیار مهم وجود دارد که در ساخت اولین برنامه معاملاتی، تنها یک بازار را انتخاب کنید. برای نمونه، اگر شما می خواهید در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت قابل قبولی داشته باشید بهتر است یک یا دو رمزارز برای معامله انتخاب کنید.

هنگامی که بازار معاملاتی خود را در تریدینگ ویو انتخاب کردید حال نوبت آن است که به استراتژی خود بیندیشید. سومین مرحله آن است که شما باید تصمیم بگیرید که آیا این قصد را دارید که رمزارزها را برای بلندمدت (هولد) حفظ کنید یا اینکه قصد دارید معاملات روزانه انجام دهید و به دنبال بهترین استراتژی ترید روزانه هستید؟ بهتر است بدانید که انجام تحقیقات در رابطه با برنامه های مختلف، گامی بسیار مهم و ضروری در تدوین و ساخت استراتژی در تریدینگ ویو محسوب می شود.

در نهایت باید بگوییم که بهتر است شما بر اساس سبک معاملاتی خود تایم فریم مناسب برگزینید. معامله گری که به معاملات بلندمدت فکر می کند معمولا به بازه‌ های زمانی بالاتری مانند تایم فریم روزانه یا هفتگی متکی است؛ در حالی که یک معامله ‌گر که کمتر از یک روز دارایی را نگه می ‌دارد، ممکن است بیشتر به تایم فریم‌ های ۱ دقیقه ‌ای یا ۵ دقیقه ‌ای متکی باشد. در نهایت انتخاب بازه‌ های زمانی مناسب و پایبندی به آنها، به شما کمک می ‌کند که نظم و ثبات بیشتری در معاملات داشته باشید.

گام دوم: انتخاب اندیکاتورها

انتخاب اندیکاتورها در ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

گام دوم برای ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو این است که اندیکاتورهای مورد نیاز در برنامه معاملاتی خود را انتخاب کنید. بهتر است بدانید که تریدینگ ویو اندیکاتورهای بسیار زیادی را برای استفاده معامله گران در دسترس همگان قرار داده است و شما می توانید با ازادی کامل، بهترین ابزارهای برنامه معاملاتی خود را انتخاب کنید و از آن بهره ببرید.

هنگام انتخاب اندیکاتور برای برنامه معاملاتی خود، نکات مهمی وجود دارد که شما باید این نکات مهم را بدانید. برای نمونه چندین دسته شاخص وجود دارد که می ‌توانید از بین آنها انتخاب کنید؛ این دسته ‌بندی ‌ها شامل اندیکاتورهای دنبال‌ کننده روند، مومنتوم، نوسانات و حجم می ‌شود. اندیکاتورهای پیروی از روند به شما به عنوان یک معامله ‌گر کمک می ‌کنند جهت روند را شناسایی کنید؛ در حالی که اندیکاتور مومنتوم قدرت کلی یک روند را اندازه‌ گیری می ‌کند، اندیکاتورهای نوسان به معامله ‌گران کمک می‌ کنند که سطح نوسان قیمت در بازار را شناسایی کرده و شاخص‌ های حجم و میزان فعالیت معاملاتی انجام شده را اندازه‌ گیری کنند.

از نکات بسیار ضروری این است که همواره برنامه خود را به شکل ساده نگه دارید، برای این امر توصیه ما به شما این است که حداکثر از دو تا چهار اندیکاتور بهره ببرید. توجه داشته باشید که فقط چهار ابزار را انتخاب کنید که با یکدیگر مکمل باشند و در نهایت اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد شرایط بازار ارائه دهند. این امر برای معامله گران بسیار مفید است زیرا به آنها این امکان را می دهد که تصمیمات آگاهانه و درستی اتخاذ کنند و از تصمیمات غلط دوری کنند؛ همچنین با اطمینان کاملی به برنامه معاملاتی خود پایبند باشند. وجود اطمینان موجب می شود معامله گران همواره از برنامه معاملاتی خود پیروی کنند.

گام سوم: تست استراتژی معاملاتی

تست استراتژی معاملاتی در ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو

در این گام توجه داشته باشید که قبل از این که به اجرای برنامه خود بپردازید باید آن را همواره با استفاده از داده های تاریخی آزمایش کنید و از آن مطمئن شوید. این امر به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا برنامه مورد انتخابی شما سودآور است یا خیر؟ همچنین بخش هایی را که نیاز به اصلاح دارند شناسایی و بهبود بخشید.

یکی دیگر از جنبه‌ های این مرحله، تست برنامه است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ بنابراین پیش از درگیر کردن سرمایه، از بخش Paper Trading تریدینگ ویو استفاده کنید. در این بخش می‌ توانید با حساب دمو به معامله بپردازید و استراتژی معاملاتی خود را آزمایش کنید تا از آن اطمینان کامل به دست آورید.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام در صرافی مکسی به صورت تصویری، بر روی لینک کلیک کنید.

ساخت استراتژی با پاین اسکریپت به چه شکل است؟

تا این قسمت از مقاله با گام های ساخت استراتژی معاملات در تریدینگ ویو آشنا شدید. تریدینگ ویو همواره به عنوان یکی از کاملترین و مفیدترین پلتفرم های تحلیلی بازار سرمایه شناخته می شود که این استراتژی مسیری برای تدوین استراتژی های معاملاتی کاربران را آماده کرده است. کاربران بازارهای مالی که با برنامه نویسی آشنا هستند می ‌توانند به کمک زبان برنامه نویسی پاین اسکریپت، استراتژی ‌ها و اندیکاتورهای شخصی ‌سازی شده ساخته و از آنها در چارت استفاده کنند. این اندیکاتورهای سفارشی می‌ توانند از طریق API به ربات‌ های معامله‌ گر متصل شده و انجام معاملات بر طبق برنامه معاملاتی را به صورت خودکار انجام دهند.

PineScript  به عنوان یک زبان برنامه‌ نویسی شناخته می شود که همواره به طور خاص برای ساخت اندیکاتورها و استراتژی‌ های سفارشی در پلتفرم تریدینگ ویو طراحی شده است، این یک زبان سطح بالا است؛ به این معنی که یادگیری و استفاده از آن حتی برای کاربران بدون تجربه قبلی نیز ساده است و این کاربران مبتدی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. برای شروع طبق تصویر گزینه Pine Editor  را انتخاب کنید، پس از نوشتن کدها، به ‌وسیله گزینه Save آن را ذخیره کنید.

توجه داشته باشید که شما می توانید به راحتی تنها با یک جستجو در اینترنت اسکریپت های اماده را به دست آورید و با اعمال اندکی شخصی سازی یک استراتژی اختصاصی به وجود آورید. تریدینگ ویو برای تست اندیکاتورهای و برنامه ‌های ساخته شده، بخشی به نام Strategy Tester آماده کرده است. با انتخاب زبانه استراتژی تستر، می ‌توانید اندیکاتورهای خود را بر روی چارت قرار داده و بازدهی آن را مشاهده کنید.

اگر قصد دارید که به آزمایش استراتژی های خود بپردازید و بهترین استراتژی معاملاتی را پیدا کنید، می توانید از تریدینگ و استراتژی تستر بهره ببرید. پیشنهاد می کنیم قبل از آن که سرمایه خود را در معاملات وارد کنید، از بازدهی و عملکرد استراتژی های انتخابی خود اطمینان حاصل کنید.

برای کسب اطلاعاتی در مورد دنیای رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

آیا تریدینگ ویو ابزاری مناسب برای تدوین استراتژی معاملاتی است یا خیر؟

آیا تریدینگ ویو ابزاری مناسب برای تدوین استراتژی معاملاتی است یا خیر؟

تا این قسمت از مقاله به بررسی گام های ساخت استراتژی معاملاتی در تریدینگ ویو پرداختیم و شما نیز اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کردید. شاید در انتها این سوال برای شما مطرح شود که آیا تریدینگ ویو ابزاری مناسب برای تدوین استراتژی معاملاتی است یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که تریدینگ ویو در کل به عنوان یکی از ابزارهای بسیار مفید و مهم برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است و علت آن این موضوع است که تریدینگ ویو ابزارهای کاملی را برای تدوین استراتژی های معاملاتی تدارک دیده است. بنابراین اگر شما به آموزش مراحل ساخت تریدینگ ویو و استفاده از آن برای انجام معاملات بپردازید می توانید به شکل صحیح از این استراتژی کسب سود کنید.

از مهم ترین موضوعاتی که موجب شده است این استراتژی در میان کاربران بسیار محبوب شود می توان به این موضوع اشاره کرد که کاربران در این پلتفرم به راحتی و بدون هیچ مانعی می ‌توانند بهترین استراتژی تریدینگ ویو را پیاده‌ سازی و تست کنند تا بتوانند از استراتژی خود اطمینان حاصل کنند. همچنین به کمک این برنامه ‌های معاملاتی، موقعیت ‌های مناسب بازار را کشف کنند و از این موقعیت ها استفاده کنند و به سود خوبی دست یابند. البته کاربرانی که دارای دانش برنامه ‌نویسی هستند می‌ توانند استراتژی ‌های سفارشی ‌سازی شده را تدوین کرده و از آنها در معاملات خود استفاده کنند؛ در نهایت می توان به جرات گفت که این استراتژی یکی از مناسب ترین و مهم ترین استراتژی بازارهای مالی است.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com