1. صفحه اصلی
 2. مقالات بازار مالی
 3. روانشناسی
 4. تاثیر کشور آمریکا بر بازار مالی فارکس

تاثیر کشور آمریکا بر بازار مالی فارکس

تاثیر کشور آمریکا بر بازار مالی فارکس
لوگو علیرضا محرابی
تاثیر کشور آمریکا بر بازار مالی فارکس
روانشناسی

در این مقاله قصد داریم به تاثیر آمریکا بر فارکس بپردازیم تا معامله گران مبتدی که به دنبال آموزش فارکس هستند برای این امر آماده باشند. ما در این مقاله در مورد اقتصاد کشور آمریکا و سیاست های پولی و بودجه ای این کشور به طور مفصل بحث می کنیم؛ اگر بخواهیم به تقسیمات کشوری ایالات متحده آمریکا بپردازیم باید بگویم که این کشور از 50 ایالت و یک منطقه فدرال تشکیل شده است. همچنین وسعت بزرگی از این کشور در آمریکای شمالی واقع شده‌ است؛ البته باید بدانید که ایالات متحده دارای سرزمین‌ هایی در ناحیه پاسیفیک هم می ‌باشد.

در گذشته ایالت متحده آمریکا در استعمار انگلیس قرار داشت اما از زمان استقلال این کشور از انگلستان در چهارم جولای 1776، ایالات متحده به ابرقدرتی اقتصادی نه تنها در غرب بلکه در سراسر دنیا تبدیل شده است و اکنون نیز یکی قدرتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود.

ایالت متحده آمریکا دارای بزرگترین اقتصاد جهان است و این اقتصاد قدرتمند همواره تاثیر بسیار پر رنگی بر روی بازار جهانی دارد. تقریبا هرگونه تحول اقتصادی در ایالات متحده، از جمله افزایش یا کاهش هزینه‌ های مصرف‌ کننده یا مطلبی مرتبط با رئیس جمهور این کشور که عمومی شود، می ‌تواند اثرات کاملا سنگینی بر اقتصادهای سراسر دنیا ایجاد نماید. از این رو اقتصاد کشور آمریکا همواره بر بازار مالی فارکس نیز تاثیرگذار بوده و می تواند موجب نوسان در این بازار شود.

معرفی آمار، ارقام و ویژگی‌ های ایالت متحده آمریکا

آشنایی با آمریکا

در این بخش قصد داریم تا شما را با ویژگی هایی همچون آمار و ارقام ایالت متحده آمریکا آشنا کنیم:

از همسایگان ایالت متحده آمریکا می توان به کشورهایی همچون: کانادا، مکزیک، پورتوریکو و کوبا اشاره کرد.

مساحت کشور آمریکا: 3.794.101 مایل مربع است.

کشور آمریکا جمعیتی بالغ بر: 309.349.689 دارد.

تراکم این کشور: 87.4 نفر در هر مایل مربع است.

پایتخت کشور آمریکا: شهر واشنگتن دی سی است.

واحد پول کشور آمریکا را: دلار آمریکا (USD) تشکیل می دهد.

از واردات اصلی ایالت متحده آمریکا می توان به: فرآورده‌ های صنعتی (نفت خام و غیره)، کالاهای سرمایه‌ ای (کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی، قطعات خودرو، ماشین‌ های اداری، ماشین آلات برق)، کالاهای مصرفی (خودرو، پوشاک، دارو، مبلمان، اسباب‌بازی) و محصولات کشاورزی اشاره کرد.

این کشور محصولاتی همچون: کالاهای سرمایه‌ای (ترانزیستور، هواپیما، قطعات خودرو، کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی)، فرآورده‌های صنعتی (مواد شیمیایی آلی)، کالاهای مصرفی (خودرو، دارو)، محصولات کشاورزی (سویا، میوه، ذرت)، عروسک‌های باربی، کنسول Xbox و آیپد‌های اپل به سراسر جهان صادر می کند.

همچنین کشورهایی همچون: چین (19%)، کانادا (14.1%)، مکزیک (12%)، ژاپن (6.4%)، آلمان (4.7%) شرکای واردات ایالت متحده آمریکا را تشکیل می دهند.

از شرکای صادرات ایالت متحده آمریکا می توان به : کانادا (18.9%)، مکزیک (14%)، چین (7.2%) و ژاپن (4.5%) اشاره کرد.

مناطق زمانی: GMT -10، GMT -9، GMT -8، GMT -7، GMT -6، GMT -5

معرفی نمای کلی اقتصادی آمریکا

نمای کلی اقتصادی آمریکا

برای درک بهتر از موضوع این مقاله یعنی تاثیر آمریکا بر فارکس ضروری است ابتدا با نمای کلی از اقتصاد ایالت متحده آمریکا آشنا شوید. بهتر است بدانید که ایالات متحده آمریکا با حدود 16.24 تریلیون دلار تولیدات در سال 2012، به طور گسترده‌ای به عنوان ثروتمندترین کشور جهان در نظر گرفته شده و اکنون نیز از قدرتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور در سال 2012 به لحاظ درآمد سرانه (درآمد کل کشور تقسیم بر جمعیت آن) به میزان 51.700 دلار در سال، در رتبه 13ام قرار گرفت.

از صنایع اصلی ایالت متحده آمریکا می توان به هواپیما، خودرو، ترانزیستور، تجهیزات مخابراتی و سایر مواد صنعتی اشاره کرد. اقتصاد این کشور متکی به تولید کالاهای فیزیکی است اما حدود 70% از تولیدات آن عملا از بخش خدمات حاصل می ‌گردد.

شاید تاکنون شما نیز با بورس اوراق بهادار نیویورک آشنا شده اید؛ بهتر است بدانید که بزرگترین بورس اوراق بهادار را این کشور دارا است. علاوه بر بورس در کشور ایالت متحده آمریکا بزرگترین بازار اوراق قرضه نیز وجود دارد که دنیا در این که سرمایه‌ گذاری موجود در آن بیش از 31 تریلیون دلار و میانگین حجم معاملات روزانه آن 822 میلیارد دلار است و همین امر یکی از مهم ترین گزینه های تبدیل اقتصاد آمریکا به قدرتمندترین اقتصاد جهان است.

همانطور که در بالا گفتیم اقتصاد امریکا یکی تاثیرگذارترین اقتصادهای جهان است که تاثیر بسیار زیادی بر بازار جهانی دارد. این کشور و اتفاقات و رویدادهای آن می تواند بر بازار جهانی تاثیرگذار باشد و نوسانات شدیدی در آن ایجاد کند؛ حتی بازار مالی فارکس نیز به راحتی از اقتصاد آمریکا تاثیر می پذیرد.

بررسی سیاست‌ های پولی و بودجه‌ ای

آشنایی با تاثیر آمریکا بر فارکس

در رابطه با تاثیر آمریکا بر فارکس به سیاست های پولی و بودجه ای این کشور می پردازیم. ایالت متحده آمریکا دارای هیات مدیره بانک فدرال رزرو که معمولا به نام Fed شناخته می ‌شوند است. این هیات حاکمه، برای تنظیم و اجرای سیاست های پولی ایالت متحده آمریکا به وجود آمده است. 

سیاست پولی روش کنترل در دسترس بودن و عرضه پول در اقتصاد بوسیله بانک فدرال رزرو می‌ باشد و چیزی که این بانک را از سایر بانک‌ های مرکزی متمایز می ‌کند این است که اهداف آن بر اساس اثرات بلندمدت ‌تر سیاست پولی‌اش می‌ باشد.

بانک فدرال که از مهم ترین بانک های ایالت متحده آمریکا محسوب می شود دو هدف اصلی را دنبال می کند، هدف اول حفظ ثبات قیمت‌ های کالاهای مصرفی و خدمات است و دومین هدف حصول اطمینان از وجود رشد اقتصادی پایدار می‌ باشد.

این بانک تمام تلاش خود را برای پایداری ارزش دلار و همچنین متعادل نگه داشتن اشتغال برای شهروندان آمریکایی به کار می برد.

کمیته بازار آزاد فدرال دو اسلحه اصلی برای استفاده در جنگ علیه تورم و رسیدن به اهداف بلندمدت خود دارد: عملیات بازار آزاد و نرخ وجوه بانک فدرال.

عملیات بازار آزاد مهم ترین خط دفاعی بانک فدرال محسوب می شود. اگر برای شما نیز عملیات بازار آزاد نامفهوم است بهتر است بدانید که عملیات بازار آزاد ، عبارت از خرید یا فروش ابزارهای مالی دولت مانند اوراق بهادار، اسکناس و اوراق قرضه می ‌باشد.

نرخ وجوه بانک فدرال که اسلحه ‌ای قوی‌ تری همانند یک تفنگ دولول می‌ باشد که بسیار قدرتمند است، نرخ بهره‌ ای است که بانک فدرال به بانک‌ های تجاری دیگر ارائه می ‌دهد.

تصمیمات سیاست بودجه ای را خزانه ‌داری ایالات متحده بر عهده دارد. در توضیح سیاست بودجه ای باید گفت که سیاست بودجه ای در واقع عبارت است از استفاده از هزینه ‌های دولت یا جمع ‌آوری مالیات برای تاثیرگذاری بر جهت‌ گیری اقتصاد.

خزانه داری آمریکا برای اینکه سرمایه گذاران را برای فعالیت تجاری ترغیب کند مالیات‌ ها را کاهش داده و بودجه بیشتری را به زیرساخت‌های سرمایه‌ای مانند بزرگراه‌ها، مدرسه‌ها، پهنای باند، پایگاه های نظامی مخفی و غیره تخصیص می دهد. از سوی دیگر، اگر تورم از کنترل خارج شود، می ‌تواند نرخ مالیات ‌ها را افزایش داده و هزینه‌ ها را کاهش دهد.

معرفی مشخصات دلار آمریکا (USD) 

بررسی تاثیر آمریکا بر فارکس

همانطور که می دانید قاره آمریکا قبل از آنکه کشف شود محل زیست سرخ پوستان آمریکایی بود. پس از آنکه این قاره کشف شد مهاجران بسیار زیادی وارد آن شدند و شروع به زندگی کردند. جالب است بدانید نام مستعار "Buck" که امروزه برای دلار آمریکا به کار می ‌رود نشأت گرفته از کلمه buckskin (پوست گوزن) است که وسیله متداول مبادلات در زمانی بود که مهاجران اولیه آمریکا با سرخ‌ پوست ‌ها معامله و این پوست گوزن را بجای پول استفاده می کردند.

در این قاره نیز مانند دیگر نقاط جهان با اختراع پول سیستم تهاتر کم رنگ شد اما پس از جایگزین شدن پول کاغذی با پوست گوزن در سیستم معامله پایاپای (تهاتر)، مردم همچنان به وسیله مبادله Buck می‌گویند و این واژه همچنان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله یعنی تاثیر آمریکا بر فارکس به بررسی ویژگی های اصلی دلار می پردازیم:

رابطه دلار آمریکا و نقدینگی برای شناخت تاثیر آمریکا بر فارکس

همانطور که می دانید دلار یکی از قدرتمندترین ارزهای جهان به شمار می رود؛ از این رو مقدار بسیار زیادی از تراکنش‌ های ارزی در هر روز شامل دلار می ‌شوند. کالاهایی مانند طلا و نفت خام بر اساس دلار سنجیده می ‌شوند، در طی معاملات آسیا به تنهایی، دلار حدود 93% از کل تراکنش‌ های مالی را به خود اختصاص می‌ دهد.

برای درک این مبحث، بورس اوراق بهادار نیویورک و بازار اوراق قرضه ایالات متحده را به عنوان مثال در نظر بگیرید. ارزش شرکت‌ هایی که در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شده‌اند بالغ بر 28.5 تریلیون دلار می‌شود که حدود 78% از حجم 36.6 تریلیون دلاری بازار سهام دنیا می ‌باشد.

به طور مشابه، از حجم 82.2 تریلیون دلاری بازار اوراق قرضه جهانی، 31.2 تریلیون دلار آن به ایالات متحده اختصاص دارد؛ هر تراکنشی در آنجا به نحوی شامل دلار آمریکا می‌ شود.

بانک فدرال و دولت ایالات متحده همواره تلاش می کنند تا دلار در اوج بماند و با افت ارزش مواجه نشود.

دولت آمریکا با کمک بانک فدرال در چند دهه گذشته تمام تلاش خود را بکار گرفتند تا دلار آمریکا را در بالاترین ارزش خود حفظ کنند؛ آنها معتقدند که سیاست پولی و بودجه ‌ای باید در راستای نرخ مبادله قوی دلار باشد چرا که این امر به نفع ایالات متحده و بقیه جهان خواهد بود.

رابطه دلار آمریکا و دیگر ارزهای جهان

نحوه تاثیر آمریکا بر فارکس و دیگر ارزهای جهان

شاید تاکنون شما نیز عبارت دلار ارز ذخیره جهان است را شنیده اید و دلیل آن نیز برایتان سوال برانگیز باشد؛ دلیل این امر این است که برخی از کشورها عملا ارز خود را نسبت به دلار آمریکا تثبیت کرده‌اند.

هنگامی که کشوری این کار را می‌کند یعنی دولت موافقت می‌نماید که ارز خود را با قیمتی ثابت در مقابل دلار بخرد یا بفروشد. با اینکه دولت می ‌تواند عرضه پول را افزایش یا کاهش دهد اما همچنان باید معادل آن دلار را به صورت ذخیره داشته باشد.

همانطور که گفتیم دلار آمریکا از با ارزش ترین دلارهای جهان به شمار می رود و همچنین این فرایند اهمیت دلار در سراسر دنیا را نشان می ‌دهد زیرا بدان معنی است که برخی از اقتصادها کاملا به دلار وابسته هستند.

همچنین اگر روزی دلار آمریکا با کاهش شدید ارزش روبرو شود، اثرات منفی گسترده‌ ای را در تمام کشورهای دیگر که ارز خود را نسبت به دلار آمریکا تثبیت کرده‌اند ایجاد خواهد نمود و ممکن است این کشورها با خطر ورشکستگی مواجه شوند.

محرک اصلی دلار آمریکا 

حرکات طلا

در رابطه با تاثیر آمریکا بر فارکس باید بدانید که دلار رابطه بسیار عمیقی با قیمت طلا دارد؛ از این رو هر گاه دلار به دلیل تورم در معرض خطر از دست دادن ارزش خود باشد، سرمایه ‌گذاران برای آنکه سرمایه خود را در امنیت نگه دارند به سمت طلا هجوم می آورند. برخلاف اغلب دارایی‌ های مالی، طلا ارزش ذاتی خود را حفظ می ‌کند. طلا، طلاست و همه جا همینگونه است؛ بنابراین هنگامی که قیمت‌های طلا در حال افزایش است، می ‌تواند نشانه این باشد که دلار در حال از دست دادن جاذبه خود است.

تحولات اقتصادی در ایالات متحده

حال در این قسمت از مقاله تاثیر کشور آمریکا در فارکس باید بدانیم اساسا، تحولات مثبت اقتصادی در ایالات متحده شرکت‌کنندگان بیشتری را به سرمایه‌گذاری در این کشور جذب می‌نماید. یک سرمایه‌گذار به طور طبیعی به مقادیری دلار نیاز خواهد داشت تا بتواند در ایالات متحده داد و ستد کند. بنابراین با افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در آمریکا، تقاضا برای دلار نیز افزایش می‌یابد.

ورود و خروج سرمایه

همانطور که می دانید اقتصاد آمریکا یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان به شمار می رود. با توجه به ژاپن و لندن، ایالات متحده احتمالا دارای عمیق ‌ترین و پیشرفته ‌ترین بازارهای مالی می ‌باشد. این مساله امکان انتخاب از گونه ‌های مختلفی از سرمایه‌ گذاری را برای بسیاری از پادشاهان، سلاطین، میلیاردرها و وارثان فراهم می‌ آورد.

به منظور سرمایه ‌گذاری در این دارایی‌ های آمریکایی، سرمایه ‌گذاران ابتدا نیاز خواهند داشت که ارز در اختیار خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند، ورود و خروج سرمایه از بازارهای مالی ایالات متحده می ‌تواند اثری قابل توجه بر ارزش دلار داشته باشد.

تحولات اقتصادی در سراسر دنیا

از آنجاییکه دلار آمریکا تقریبا اکثریت تراکنش‌ های ارز روزانه را در بر می ‌گیرد، هرگونه تحول عمده در جهان (مانند رشد قوی GDP در استرالیا، سقوط بازار سهام در پکن یا حمله گودزیلا در توکیو!) بر ارزش ‌گذاری کوتاه مدت آن موثر است.

تفاوت ‌های بازده اوراق قرضه

سرمایه گذاران بازارهای مالی همواره به دنبال مهم ترین ارز در بازارهای مالی هستند. آنها با توجه به اینکه همواره به دنبال بهترین معامله برای پول خود هستند، دنبال کردن تفاوت‌ های بین بازده اوراق قرضه آمریکا و سایر کشورهای خارجی بسیار مهم است.

شایعات در مورد نرخ بهره برای شناخت تاثیر آمریکا بر فارکس

شایعات در مورد نرخ بهره برای شناخت تاثیر آمریکا بر فارکس

همانطور که می دانید بیشتر شرکت ‌کنندگان بازارهای مالی همواره به روندهای نرخ ‌های بهره توجه بسیار زیادی دارند از همین رو شما نیز باید همین روند را در پیش بگیرید.

اگر انتظار برود که بانک فدرال نرخ ‌های بهره را افزایش دهد، یعنی اینکه تقاضا برای دارایی ‌های مالی مبتنی بر دلار (مانند داریی ‌های مالی خزانه ‌داری) می ‌تواند افزایش یافته که این امر منجر به صعود دلار خواهد شد.

اگر انتظار برود که بانک فدرال نرخ‌های بهره را کاهش دهد، این امر می‌تواند تقاضا برای این دارایی‌ها را کاهش داده و می ‌توانیم ببینیم که سرمایه گذاران منابع مالی خود را از دلار دور می‌ کنند.

از آنجایی که مقامات بانک فدرال معمولا اشاره ‌هایی به حرکات آتی نرخ بهره‌ بانک مرکزی می ‌کنند، معامله ‌گران هنگام سخنرانی ‌های سیاست ‌گذاران سراپا گوش می‌ شوند زیرا تمام حرکات آنها موجب ایجاد نوسانات شدید در بازارهای مالی می شود.

معامله دلار آمریکا

دلار آمریکا به عنوان ارز پایه

جفت ارز‌ با قالب USD/XXX با مقادیری بر حسب دلار آمریکا معامله می ‌شود. مقادیر لات استاندارد برابر با 100.000 دلار و مقادیر مینی لات برابر با 10.000 دلار می ‌باشند.

ارزش پیپ که بر حسب XXX می‌باشد، با تقسیم کردن 1 پیپ از جفت ارز USD/XXX که می ‌تواند 0.0001 یا 0.01 باشد (بسته به جفت ارزی که در مورد آن صحبت می ‌شود) بر نرخ جاری USD/XXX محاسبه می ‌گردد.

سود و زیان بر حسب XXX است. برای اندازه پوزیشنی به میزان یک لات استاندارد، هر یک پیپ حرکت، ده XXX ارزش دارد. برای اندازه پوزیشنی به میزان یک مینی لات، هر یک پیپ حرکت، یک XXX ارزش دارد. به عنوان مثال، اگر یک پیپ برابر با 0.0001 و نرخ مبادله فعلی جفت ارز USD/XXX برابر با 1.4000 باشد، در آن صورت یک پیپ از یک لات استاندارد برابر با 14 دلار آمریکا خواهد بود.

محاسبات سپرده احتیاطی (مارجین) بر اساس دلار آمریکا است. در صورتی که اهرم افزایش سرمایه (لوریج) 100:1 باشد، برای معامله 100.000 واحد از جفت ارز USD/CAD، به 1.000 دلار آمریکا نیاز است.

در این باره بیشتر بخوانید

  نظر بدهید

  شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  0 دیدگاه

  1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
  0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
  در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
  ×بستن صفحه
  پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
  موبایل 09304891085
  موبایل 09304891085
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @9304891085
  داخلی 101
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09101364784
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
  موبایل 09304890560
  موبایل 09927779003
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_104
  داخلی 104
  پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
  موبایل 09927779006
  موبایل 09927779006
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_105
  داخلی 105
  پشتیبان فروش(پریسا متولی)
  موبایل 09192757633
  موبایل 09927779005
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_29
  داخلی 106
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09909400064
  موبایل 09909400064
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por107
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
  موبایل 09927779040
  موبایل 09927779040
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_por
  داخلی 107
  پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
  موبایل 09304891628
  موبایل 09304891628
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_114
  داخلی 114
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09304890686
  موبایل 09304890686
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_1_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(سارا کیانی)
  موبایل 09927779030
  موبایل 09927779030
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_117
  داخلی 117
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09909400054
  موبایل 09909400054
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09194198792
  موبایل 09194198792
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @armteam_admin_33
  داخلی 118
  پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
  موبایل 09304891297
  موبایل 09304891297
  واتساپ شروع گفتگو
  تلگرام @Armteam_admin_2_118
  داخلی 118
  اطلاعات تماس(دفتر فروش)
  تلفن 021-22021030
  تلفن 021-22021040
  بدون پیش شماره 90001030
  اینستاگرام @alireza.mehrabii
  کانال تلگرام @alirezamehrabi_com