1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. صرافی
 4. معرفی صرافی Polkadex

معرفی صرافی Polkadex

معرفی صرافی Polkadex
لوگو علیرضا محرابی
معرفی صرافی Polkadex
صرافی

Polkadex یک صرافی ارزهای دیجیتال مبتنی بر دفتر سفارش همتا به همتا کاملا غیرمتمرکز برای اکوسیستم DeFi است که بر روی Substrate ساخته شده است. در این مقاله به معرفی جامع صرافی Polkadex خواهیم پرداخت. اما در مقدمه ای به ضرورت ایجاد بازارهای غیرمتمرکز و دیفای در کنار بازارهای متمرکز در دنیای کریپتوکارنسی و ارزهای دیجیتال می پردازیم. سپس پلتفرم پولکادکس را به صورت مفصل تشریح می کنیم.

مقدمه

بازارهای متمرکز و غیرمتمرکز

جهان در چند سال گذشته با سرعت رعد و برق تغییر کرده است. نحوه انجام تراکنش های مالی افراد نیز تکامل یافته است. نیاز شدید به شمول مالی همراه با باز کردن فرصت‌هایی برای حفظ سرمایه و تولید ثروت برای مردم در سراسر جهان منجر به تولد یک سیستم مالی غیرمتمرکز به نام دیفای شده است. DeFi نشان‌دهنده دوران جدید انتقال ارزش از امور مالی سنتی و آماده‌سازی جهان برای آینده‌ای نمادین است.

در سال 2020 بازار بلاک چین با بسیاری از مبادلات و پروتکل های غیرمتمرکز رونق گرفت. جامعه ترید و تجارت ارزهای دیجیتال نیز رشد قابل توجهی داشته است. DeFi می‌خواهد و نیاز دارد که کاربران را برای پذیرش انبوه جذب کند، با این حال، هنوز معامله‌گران را به دلیل راه‌حل‌های متمرکز از دست می‌دهد. کاربر مدرن باید به جای یک محصول کامل، به مصالحه بسنده کند، فرقی نمی‌کند که پلتفرم‌های تجاری متمرکز یا غیرمتمرکز را انتخاب کند.

بازارهای ارزهای دیجیتال را می توان به دو دسته تقسیم کرد: متمرکز (صرافی هایی که همیشه دارای دفتر سفارش هستند) و غیرمتمرکز (می تواند با یا بدون دفتر سفارش باشد).

بازارهای متمرکز

صرافی‌های متمرکز برای هر معامله‌گر مبتدی رمزنگاری کاملاً شناخته شده است. آنها متعلق به یک شرکت خاص هستند و نیاز به بازارسازی فعال دارند. ایده بازارهای دفتر سفارش از امور مالی سنتی ناشی شد. صرافی‌های متمرکز را بازارهای دفتر کل سفارش می‌نامند، زیرا خریداران و فروشندگان می‌توانند قیمت‌هایی را ارائه کنند که از خرید یا فروش دارایی‌ها در آن قیمت خوشحال می‌شوند و دفتر (یا فهرست) سفارش‌های آتی را تشکیل می‌دهند. معامله در صورتی انجام می شود که بین قیمت سفارش خرید یک کاربر و قیمت سفارش فروش کاربر دیگر مطابقت وجود داشته باشد. این قیمت منطبق به قیمت جدید بازار دارایی تبدیل می شود. هر دو شرکت کننده در بازارهای دفتر سفارش از طیف گسترده ای از مزایا برخوردار هستند اما در عین حال باید در برخی از جنبه های مهم مصالحه کنند.

مزیت اصلی صرافی های متمرکز تجربه کاربری و تاخیر کم است.

صرافی های متمرکز معمولاً کاربرپسندترین هستند، زیرا بخش بزرگی از مخاطبان آنها تازه واردان به صنعت کریپتو هستند. از این رو، طراحی در این بازارها بصری تر است و حتی برای معامله گرانی که برای اولین بار کریپتو می خرند، پلتفرم ها به راحتی قابل پیمایش هستند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند فیات خود را مستقیماً در صرافی به ارز دیجیتال تبدیل کنند.

تأخیر به معنای زمانی است که برای ثبت یا ویرایش یک سفارش در دفتر سفارش طول می کشد. صرافی های متمرکز سریع هستند و می توانند یک تراکنش را تنها در حدود 20 میلی ثانیه پردازش کنند.

معایب یا علامت سوال اصلی در تجربه معاملات در صرافی های متمرکز امنیت و KYC است.

رمزارزهای دیجیتال باید در برابر هرگونه هک مقاوم باشند. به عنوان یک معامله گر یا یک دارنده ارز دیجیتال، می خواهید مطمئن باشید که وجوه شما همیشه امن است و به هر دلیلی از صرافی محو نمی شود. در اینجا دو خطر وجود دارد: هک شدن صرافی، زیرا امنیت آن درجه یک نبود و بنیانگذاران صرافی با سرمایه شما فرار می کنند. در حالی که مورد دوم را می توان با انتخاب یک صرافی قابل اعتماد از بین برد، مسئله امنیتی صرافی های متمرکز هنوز هیچ راه حل واقعی ندارد.

از این رو، با حفظ ارز دیجیتال خود در صرافی متمرکز، باید به تیم پشت صرافی کاملاً اعتماد کنید و بپذیرید که سرمایه شما همیشه در خطر است. این درخواست بسیار بزرگی از کاربر است و بسیاری از معامله‌گران هر بار که می‌خواهند معامله کنند، به جابجایی وجوه خود بین صرافی و کیف پول‌های ارزهای دیجیتال متوسل می‌شوند. چنین فعالیتی هزینه دارد، زیرا معامله گران باید هزینه های هر انتقال را بپردازند.

یکی دیگر از محدودیت های صرافی های متمرکز، رویه KYC (احراز هویت مشتری) است. هر شرکت کننده در بازار باید یک فرآیند کامل برای ارسال اطلاعات شخصی از جمله شناسه ها را برای اطمینان از امنیت داده ها طی کند. به عنوان یک کاربر، قطعاً نمی خواهید اطلاعات شخصی شما در اینترنت به بیرون درز کند یا از داده های شما برای مقاصد مختلف بدون اجازه شما استفاده شود.

بازارهای غیرمتمرکز

بازارهای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال

مبادلات غیرمتمرکز چندی پیش برای رفع محدودیت های رقبای متمرکز پدید آمدند. این بازارها به بازارسازی منفعل وابسته هستند و صرفاً توسط عرضه و تقاضا یا مدل AMM (بازارساز خودکار) کنترل می شوند. برخی از نمونه های شناخته شده چنین صرافی هایی Uniswap، Balancer و Sushiswap هستند.

AMMها روش های بدون مجوز و خودکار تجارت دارایی های دیجیتال و استفاده از استخرهای نقدینگی را به جای بازار سنتی با خریداران و فروشندگان امکان پذیر می کنند. ارائه دهندگان نقدینگی (LPs) کاربرانی هستند که توکن های رمزنگاری خود را برای یک استخر نقدینگی عرضه می کنند. در این مورد قیمت توکن ها با یک فرمول ریاضی ثابت تعیین می شود.

صرافی های غیرمتمرکز به صورت 24 ساعته برای معاملات باز هستند و به تعامل سنتی بین خریداران و فروشندگان متکی نیستند. آنها تجسم ایده های اولیه رمزنگاری هستند: هیچ نهاد واحدی کنترل سیستم را در دست ندارد و هر کسی می تواند راه حل های جدیدی بسازد و مشارکت کند. به عنوان یک کاربر، به جای اعتماد به شرکت، به کد اعتماد می کنید.

کاربران صرافی های غیرمتمرکز می توانند خطرات هک و فرآیندهای KYC غیر شفاف را فراموش کنند. در تجارت در یک صرافی غیرمتمرکز، کاربران فقط باید کیف پول خود را به هم متصل کنند تا مبادله بین ارزهای رمزپایه انتخابی خود را انجام دهند. وجوه در صرافی نگهداری نمی‌شوند، بلکه مستقیماً به کیف پول منتقل می‌شوند، بنابراین امنیت در هیچ نقطه‌ای از فرآیند معاملاتی به خطر نمی‌افتد. از آنجایی که وجوه همیشه نزد کاربر باقی می‌ماند، خطرات کمتری وجود دارد و کل سیستم بسیار امن می‌ماند. این یک راه حل عالی برای گذار از  معایب صرافی های متمرکز خواهد بود. اما کاربران صرافی غیرمتمرکز از طیف گسترده ای از محدودیت های DEX مانند شوک قیمت، اسلیپیج (لغزش)، پیشروی و آربیتراژ رنج می برند. 

اسلیپیج قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر معامله‌ای را انجام دهد که بزرگ‌تر از نقدینگی موجود در بازار باشد. با استفاده از یک تشبیه ساده، اگر در بازاری با عرضه محدود سعی در خرید سیب های بیشتری دارید، قیمت یک سیب افزایش می یابد. از سوی دیگر، اگر به فروشنده اجازه ندهیم قیمت سیب را افزایش دهد، فروشنده با عرضه سیب به بازار، ارزش خود را از دست می دهد و انگیزه بیشتری برای نگه داشتن سیب های خود دارد. به طور مشابه، AMM قیمت یک دارایی را افزایش یا کاهش می دهد تا از LPها (ارئه دهندگان نقدینگی) در صورت خرید یا فروش انبوه رویدادها در بازار محافظت کند. این در مدل Uniswap با وجود محدودیت‌هایی برای تحمل اسلیپیج به عنوان نمونه مشخص شده است. هر چه اسلیپیج بالاتری را تحمل کنید، مبادله شما آسان تر خواهد بود.

آشنایی با صرافی Polkadex

آربیتراژ مکانیزمی است که برای یکسان سازی قیمت سواپ با قیمت بازار دارایی داده شده استفاده می شود. آربیتراژور از خرید دارایی با قیمت کمتر در یک بازار و فروش دارایی با قیمت بالاتر در بازار دیگر سود می برد. LPs سود آربیتراژ را می پردازند، با این حال، اگر کسی آربیتراژ را اجرا نکند، استخر AMM به معامله با قیمت کج ادامه خواهد داد. هیچ مدل AMM وجود ندارد که بتواند بدون آربیتراژ کار کند.

Frontrunning یک موضوع مربوط به بلاک چین است و به طور مستقیم به استخر AMM مربوط نمی شود. بلاک چین‌های شبه اتریوم، تراکنش‌هایی با کارمزد گس بالاتر را در اولویت قرار می‌دهند. از آنجایی که بلاک چین شفاف است، هر کسی در شبکه می تواند تراکنش های دیگر را در صف مشاهده کند. تصور کنید که شخصی در شبکه متوجه می شود که شما مقدار زیادی از دارایی X را خریداری می کنید. احتمالاً پس از معامله شما، قیمت دارایی به دلیل افزایش تقاضا افزایش می یابد. معامله گران باتجربه می توانند معامله خود را قبل از معامله شما با تعیین هزینه های گس بالاتر برای تراکنش خود انجام دهند. در این صورت، قیمت سواپ شما افزایش می یابد و در نهایت دارایی را با قیمتی بالاتر از آنچه در ابتدا در نظر داشتید خریداری خواهید کرد.

کارمزدهای بالای تراکنش برای صرافی های مبتنی بر شبکه اتریوم اجتناب ناپذیر است. کاربران اغلب بیش از 100 دلار برای انجام یک تراکنش مبادله خرج می کنند، از این رو، DEXها به گزینه ای کمتر جذاب برای معامله گران کوچکتر تبدیل می شوند.

در مجموع، معامله‌گرانی که از پلتفرم‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند، چاره‌ای جز موافقت با ریسک‌ها ندارند. در حال حاضر هیچ پلتفرمی وجود ندارد که ثابت کند در یک محیط غیرمتمرکز موارد ذکر شده را برطرف کرده است.

محیط معاملاتی بهینه برای رشد صنعت کریپتو بسیار مهم است. تجارت ارزهای دیجیتال باید تجربه ای امن و خوشایند باشد، بدون توجه به اینکه یک معامله گر مبتدی، حرفه ای، خرده فروشی یا نهادی هستید و ایده صرافی Polkadex از اینجا شروع شد.

صرافی Polkadex: موتور تجارت برای Web3 و DeFi

معرفی صرافی Polkadex

صرافی پولکادکس به دنبال ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز برتر است که قرار است وضعیت فعلی تجارت ارزهای دیجیتال را هم برای معامله گران حرفه ای و هم برای خرده فروشان دگرگون کند. وب سایت صرافی Polkadex راحتی و سرعت یک صرافی متمرکز را با امنیت یک صرافی غیرمتمرکز ترکیب می کند. به عبارت دیگر صرافی Polkadex ترکیبی بین DEX و CEX است. ماموریت صرافی Polkadex این است که با ایجاد یک محصول فناورانه و کارآمد اما کاربر پسند، DeFi را در دسترس عموم قرار دهد.

صرافی Polkadex مشکلات DEX های سنتی مانند کارمزد بالای تراکنش ها و پیشروی را حل می کند. کاربران صرافی Polkadex از تراکنش هایی با قابلیت تأیید، فرصت هایی برای تجارت با فرکانس بالا، ربات های معاملاتی و سایر ویژگی های منحصر به فرد بهره مند خواهند شد. این محصول در حال حاضر یکی از محصولات بی نظیر برای صنعت ارزهای دیجیتال است.

صرافی Polkadex بخشی از اکوسیستم Polkadot بوده و در Substrate ساخته شده است. همچنین این پروژه بیش از 3 میلیون دلار از سرمایه گذاران برجسته کریپتو از جمله Kenetic Capital، AU21، CMS Holdings، Genesis Block Capital، JRR Group، YBB Foundation و دیگران جذب کرده است.

ایده اصلی صرافی پولکادکس ایجاد پلتفرمی بود که مزایای تبادلات متمرکز و غیرمتمرکز را در یک فناوری پیشرفته ترکیب کند. Polkadex به هر معامله گر ارزهای دیجیتال پاسخ می دهد. کاربران مجبور نخواهند شد در مورد هیچ بخشی از تجربه معاملاتی به خطر بیفتند.

هدف صرافی Polkadex ایجاد یک پلتفرم کاملاً غیرمتمرکز برای مبادله توکن‌ها در یک محیط غیرقابل اعتماد همتا به همتا است، در حالی که علاوه بر آن امکان نقدینگی بالا، سرعت تراکنش بسیار سریع و ویژگی‌های معاملاتی پیشرفته مانند تجارت با فرکانس بالا و ربات‌های معاملاتی را فراهم می‌کند. Polkadex توسط Web3 Grant در مرحله اولیه پروژه برای توسعه ایده اصلی بوت استرپ، boot strap (راه اندازی خودکار) شد و به عنوان عضو دیفای پذیرفته شد.

صرافی پولکادکس بر پایه پولکادات ساخته شده‌ و سخت کار می‌کند تا یک پاراچین به دست آورد، جایی که معامله‌گران می‌توانند دارایی‌های اتریوم را در قراردادهای هوشمند قفل کنند. این امر نقدینگی را بدون استفاده از واسطه به پولکادکس اضافه می کند.

تیم پولکادکس

صرافی Polkadex یک تیم چندفرهنگی متنوع دارد که توسط 3 هم بنیانگذار رهبری می شود: Vivek Prasannan، Gautham J و Deepansh Singh. پولکادکس توسط تیمی از متخصصان بسیار ماهر از سراسر جهان توسعه یافته است. تیم توسعه اصلی متشکل از 15 مهندس است که بر روی بلاک چین هسته صرافی Polkadex، دفتر سفارش با فرکانس بالا، وب سایت و UI/UX frontend، و اپلیکیشن موبایل کار می کنند.

مزایای مختلف پولکادکس

مزایای مختلف صرافی پولکادکس

 • ثبت کیف پول های مختلف روی زنجیره: مانند مرورگرها، موبایل، تبلت ها یا یک ربات تریدر.
 • واگذاری دارایی به شخص ثالث: کسب درآمد غیرفعال.
 • موسسات می توانند شرکت کنند و سفارش های بزرگ بیاورند.
 • صرافی Polkadex ادعا می کند که هک کردن غیرممکن بوده و باعث صرفه جویی در هزینه های انتقال بین کیف پول ها می شود.
 • شما می توانید از هر ربات تجاری استفاده کنید.
 • خرید و فروش توکن های ERC-20 قبل از اینکه وضعیت پاراچین داشته باشند: پس از تبدیل شدن به پاراچین، گزینه های توکن بیشتری در دسترس هستند.
 • استفاده از یک روش غیرمتمرکز KYC. به عبارت دیگر، آنها از اثبات رمزنگاری استفاده می کنند و نه از داده های شما. صرافی Polkadex از پروتکل های دانش صفر برای این کار استفاده می کند. در نتیجه، داده های شما ایمن و در کیف پول شما باقی می مانند. به دلیل KYC غیرمتمرکز، آنها می‌توانند گزینه‌های فیات را برای خرید ارزهای دیجیتال ارائه دهند.
 • پلتفرم IDO: یک راه حل منصفانه و ارزان در مقایسه با IDO های فعلی.
 • ایجاد دارایی قابل تعویض: برای توسعه دهندگان و پروژه ها.
 • NFTs: توکن های NFT پلتفرم پولکادکس (PDEX) پس از راه اندازی Mainnet معرفی شد.

توکن بومی PDEX موارد استفاده مختلفی دارد:

 • حاکمیت.
 • استیکینگ.
 • شرکت در IDOها.
 • کارمزد معاملات.
 • معرفی اعتباردهنده ها و تجمیع کننده ها.

کل عرضه توکن

مجموع عرضه توکن بومی صرافی پولکادکس یعنی PDEX، به 20 میلیون محدود شده است. با این حال، عرضه PDEX می تواند در زمان هایی نوسان داشته باشد. توکن PDEX تورم زا است، اما صرافی Polkadex از یک سیستم خودکار سوزاندن توکن ها استفاده می کند که توسط خود شبکه تنظیم می شود.

عرضه می تواند بین 18 میلیون و 22 میلیون توکن در دوره های خاص حرکت کند، اما در کل در بلندمدت همیشه به 20 میلیون توکن ثابت باز می گردد. اگر مجموع عرضه فعلی به بیش از 20 میلیون توکن برود، مکانیزم پولکادکس کارمزد تراکنش ها را می سوزاند.

معرفی دفتر کل سفارش Polkadex

معرفی دفتر کل صرافی Polkadex

دفترکل سفارش در صرافی Polkadex محصول اصلی این پلتفرم است. این بخش درواقع یک صرافی کاملاً غیرمتمرکز مبتنی بر لایه 2 است که بر روی شبکه Polkadot ساخته شده است و دارای دفتر سفارش است. هنگام کار بر روی دفتر سفارش Polkadex دو گروه از معامله گران در نظر گرفته شده اند:

 • معامله گران در صرافی های متمرکز سنتی که از سرعت تراکنش ها و ناوبری آسان لذت می برند اما باید ریسک ها را بپذیرند و با اعتماد زیاد به یک اپراتور متمرکز، کنترل دارایی های خود را از دست بدهند.
 • معامله‌گران در پلتفرم‌ های صرافی غیرمتمرکز که خطر از دست دادن وجوه خود را با اعتماد به کد محدود می‌کنند اما باید با مشکلات UX، عملکرد محدود و مسائل مربوط به فناوری کنار بیایند.

دفتر سفارش صرافی Polkadex راحتی یک صرافی متمرکز را حفظ می کند، اما با تمرکززدایی نگهداری دارایی ها، گلوگاه های آن را از بین می برد. دفتر سفارش پلتفرم پولکادکس یک لایه 2 Trusted Execution Environment (TEE) را پیاده سازی می کند. این مکانیسم به اپراتور اجازه می دهد تا دفتر سفارش را حفظ کرده و همچنین کنترل می کند که اپراتور نتواند تقلب کند، زیرا نتایج تولید شده توسط TEE حاوی اثبات رمزنگاری است. در صورت دستکاری، بلاک چین می تواند مدرک را باطل کند و در نتیجه حالت دستکاری شده ارائه شده توسط اپراتور را نپذیرد. وجوه کاربر همیشه در بلاک چین بومی باقی می ماند و تنها توسط کلید خصوصی کاربر کنترل می شود. راه حل لایه 2 فقط امکان انجام معاملات را فراهم می کند اما هیچ موجودی را منتقل نمی کند. علاوه بر این تضمین می‌کند که فقط کلید خصوصی معامله‌گر می‌تواند انتقال تعادل را آغاز کند.

معماری دفتر کل سفارش در صرافی Polkadex  منحصر به فرد است، زیرا ترکیبی از چندین فناوری است: بلاک چین، پاراچین، TEE، IPFS و دیگر آخرین فناوری های موجود در صنعت بلاک چین امروز.

دفتر سفارش صرافی Polkadex از چهار بخش اصلی تشکیل شده است: شبکه صرافی Polkadex، محیط اجرای مورد اعتماد (Trusted Execution Environment)، موتور دفتر سفارش و IPFS

Polkadex Network: شبکه پولکادکس یک بلاک چین بومی است که حاوی استخر (PolkPool) است و اقدامات دفتر سفارش پولکادکس را ایمن می کند.

Trusted Execution Environment (TEE) فناوری ابداع شده توسط اینتل است که به CPU های مدرن اجازه می دهد تا یک بخش جدا شده مستقل از سیستم عامل، BIOS و سایر اجزای اصلی یک کامپیوتر داشته باشند. مزیت اصلی آن این است که محاسبات انجام شده در TEE توسط بلاک چین تأیید می شود و هرگونه دستکاری در منطق منجر به رد TEE توسط بلاک چین می شود. TEE مدیریت حالت تعادل کاربران را در دفتر سفارش انجام می دهد. از سرقت وجوه جلوگیری می کند، معاملات منطبق ارائه شده توسط موتور سفارش را تأیید کرده، معاملات را تسویه می کند و معامله گر را قادر می سازد تا دارایی های موجود در بلاک چین بومی را رزرو و ذخیره کند.

Orderbook Engine: یک دفترکل سفارش با کارایی بالا نگهداری می کند، معاملات را مطابقت می دهد و TEE را برای تأیید و تسویه معامله در اختیار آنها قرار می دهد.

IPFS یا Interplanetary File System: یک اسنپ شات از آخرین وضعیت انتقال تعادل را نگه می دارد. در صورتی که سخت افزار خراب شود یا دسترسی به شبکه از بین برود یا اگر خود اپراتور به خطر بیفتد یا تبدیل به یک بازیگر بد شود، بلاک چین تمام نقل و انتقالات آینده از دفترچه سفارش را رد می کند و وجوه را در عرض 12 ثانیه به کاربران خود برمی گرداند، سریع ترین مکانیسم های بازیابی موجود در بازار امروز. (این مانند یک بیمه نامه برای کل بورس عمل می کند.)

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه دفتر کل سفارش Polkadex معاملات را اجرا می کند.

دفتر کل صرافی پولکادکس

احراز هویت کاربر در پولکادکس

صرافی Polkadex راه حل را در KYC غیرمتمرکز پیدا کرد. این کار روشی برای استفاده از اثبات رمزنگاری به جای داده‌های واقعی کاربر است تا تأیید کند که شرکت‌کننده به خاطر قوانین AML (مبارزه با پولشویی) تحریم نشده یا در جرایم مالی دیگر شرکت ندارد.

از آنجایی که بلاک چین از «اثبات هویت» استفاده می کند، داده های شخصی کاربر همیشه فقط در کیف پول خود کاربر باقی می ماند. این بدان معنی است که داده ها در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار نمی گیرد و کاربران کنترل کامل داده های خود را دارند،هیچ خطری برای درز داده ها یا هک وجود ندارد.

KYC برای کاربرانی که معاملات آنها از حد معینی فراتر می رود، مورد نیاز است. محدودیت‌های دقیق توسط مقررات کریپتو در جمهوری استونی، جایی که صرافی Polkadex ثبت شده است، اعمال می‌شود.

پولکادکس فیات

پولکادکس فیات، دفتر سفارش را تبدیل به یک صرافی غیرمتمرکز برای کاربرانی می‌کند که از طریق امور مالی سنتی از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. به دلیل یک خط مشی No-KYC، هیچ یک از DEX های مدرن از فیات پشتیبانی نمی کند، بنابراین این موضوع دسترسی را برای دارندگان کریپتو محدود می کند. Polkadex یکی از اولین پروژه هایی خواهد بود که به لطف فرآیند غیرمتمرکز KYC، پشتیبانی فیات را در یک DEX ارائه می دهد.

پلتفرم صرافی Polkadex به معامله گران اجازه می دهد:

 • از طریق یک کارت اعتباری یا حساب بانکی روی پلتفرم ارز دیجیتال بخرند.
 • توکن ها را مستقیماً در کیف پول کاربر بدون جابجایی دستی وجوه دریافت کنند زیرا مبادله غیرقانونی است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com