رصد و پایش بازار فولاد

رصد و پایش بازار فولاد
لوگو علیرضا محرابی
رصد و پایش بازار فولاد
خبرهای بازار بورس

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: در طرح مجلس کمیته «رصد و پایش بازار فولاد» پیش‌بینی شده که در آن دو نفر از مجلس، دو نفر از وزارت صمت، نمایندگانی از وزارت اقتصاد، بورس و دادگستری و نمایندگان حوزه فولاد حضور دارند. اعضای این کمیته با هم تصمیم‌گیری می‌کنند و قیمت پایه فولاد در بورس را تعیین کنند.

 

علی جدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد دستور اسحاق جهانگیری مبنی بر بازنگری در قیمت فولاد گفت: تا زمانی که موضوع قانونی فولاد حل نشود اینگونه اختلاف سلیقه‌ها و ابلاغ دستورها ادامه دارد. یکی از اشکالات در این حوزه دستوری کردن قیمت آن است. وزیر یک دستور می‌دهد، سپس آقای دکتر جهانگیری دستور دیگری می‌دهد بنابراین فضا به هم می‌ریزد.

 

وی ادامه داد: می‌توان از طریق قانون پیش رفت، ما در کمیسیون صنایع مجلس برنامه و طرحی در این مورد داریم. نظر ما در کمیسیون صنایع به صورت محکم این است که کل زنجیره فولاد باید در بورس عرضه شود، در طرح مجلس کمیته « رصد و پایش بازار فولاد» پیش‌بینی شده که در دو نفر از مجلس، دو نفر از وزارت صمت، نمایندگانی از وزارت اقتصاد، بورس و دادگستری و نمایندگان حوزه فولاد حضور دارند. اعضای این کمیته با هم تصمیم‌گیری می‌کنند و قیمت پایه فولاد در بورس را تعیین کنند.

 

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: در جلساتی که در کمیسیون صنایع داشتیم از سازمان بورس و وزارت صمت و بقیه مجموعه‌ها نیز حضور داشتند و نظرات آنها در این مورد اعمال شده است. دو موضوع کلی در این مورد بررسی شد؛ نخست عرضه بود که نظر کمیسیون بر عرضه کامل در بورس است و دیگری قیمت‌گذاری به شیوه‌ای که اشاره کردم پیش‌بینی شده است

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram