از بورس چه خبر؟

از بورس چه خبر؟
لوگو علیرضا محرابی
از بورس چه خبر؟
خبرهای بازار بورس

شاخص کل بورس تهران در هفته‌ای که ابتدا در روز شنبه در ارتفاع 1,389,705 باز شد ولی فشار فروش در هفته باعث شد که تا چهارشنبه به 1,310,708 واحد برسد. در این هفته شاخص تنها در روزهای یکشنبه و دوشنبه سبز رنگ بود. دوشنبه فعالین بازار با سبزپوش شدن شاخص و بازگشایی و به صف خرید رسیدن لیدرهای گروه بانکی (وبملت، وبصادر، وتجارت) و مثبت شدن باقی سهم های شاخص ساز، امیدوار به شروع یک روند صعودی بودند که ادامه هفته نشان داد این امید به یک سراب بدل شده است.

شاخص کل هم‌وزن که در هفته‌ی گذشته روزهای قرمزی را سپری کرده بود، در روز شنبه منفی بود اما برخورد این شاخص به مقاومت استاتیک خط فیبوناچی، باعث صعودی شدن موقتی آن شد. در هفته ای که گذشت شاخص کل هم وزن ابتدا در شنبه یک اصلاح تا 454,378 واحد و سپس رشد مقطعی تا محدوده 465,928 واحدی را تجربه کرد. در نهایت شاخص کل هم وزن 460,569 واحد رسید.

همانطور که می‌دانید، شرکت‌های بزرگ بورسی بر روی شاخص کل تاثیر گذار هستند و شرکت های کوچک و متوسط تاثیر بیشتری روی عدد شاخص کل هم‌وزن دارند.

در هفته ای که گذشت، انبوه سازی و کاشی و سرامیک روزهای خوبی داشتند و در طول هفته تقریبا سبزپوش بودند. گروه های دیگری که در این هفته مورد توجه بازار قرار گرفت، گروه غذایی (بجز قند و شکر) و همچنین گروه حمل و نقل بود.

بانک های ملت، تجارت و صادرات که اخبار پرداخت دیون دولتی به وسیله واگذاری سهام پالایشگاه ها به آن ها منتشر شده بود و برای تعیین تکلیف وضعیت نحوه واگذاری تعلیق شد بودند بازگشایی شدند. بازگشایی این سه نماد با فشار تقاضای بالا و به صف خرید رسیدن آن ها همراه بود. این تقاضا به حدی بود که باعث صف خرید شدن صندوق دارا یکم هم شد.

آنطور که از روند بازار در هفته های گذشته مشخص است، فعلا توجه بازار به سمت گروه ها و سهم های کوچک است و پول درحال ورود به این نمادها می باشد.

در هفته گذشته، مجموع ارزش معاملات در بورس و فرابورس راضی کننده بود. چهارشنبه 17 دی، بیشترین مقدار ارزش معاملات رقم خورد.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram