1. صفحه اصلی
 2. مقالات بورس
 3. روانشناسی بازار
 4. چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

این روزها افراد زیادی وجود دارند که ایده های مضحکی در مورد چگونگی ثروتمند شدن ارائه می دهند! قبل از شروع، مهم است که قبول کنید، ثروتمند شدن به زمان و تلاش نیاز دارد نه ایده های مضحک!

روش های بسیار کمی برای دستیابی فوری به ثروت زیاد وجود دارد، اما ثروتمند شدن در بیشتر موارد مستلزم تلاش، صبر و وقت زیادی است. برخی از موارد امتحان شده و واقعی وجود دارد که می تواند به شما در ثروتمند شدن کمک کند، اما نکته اصلی این است که دائماً و به طور مداوم سخت کار کنید، امور مالی شخصی خود را دنبال کنید و نگاه خود را به هدف تان نزدیک تر کنید. برای مدیریت مالی خود در بازار بورس می توانید از مقالات روانشناسی بازار بورس وب سایت استفاده کنید.  

چگونه پولدار شویم؟

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تورم حاکم بر آن، بهتر است برای این که ثروتمند شویم، حجم سرمایه خود را نیز افزایش دهیم! برای این کار پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید.

خود را ارتقا دهید

نکته مشترک بسیاری از افراد ثروتمند خود ساخته این است که از روش های خاصی استفاده می کنند و هر روزه خود را ارتقا می دهند، حتی میلیونرها و میلیاردرها، بسیاری از ثروتمندان، پزشکان، مهندسان، فیلمسازان پس از ارتقا، هم خود پیشرفت کردند و هم به جامعه خویش کمک کردند!

به عنوان مثال، یک جراح مغز و اعصاب ثروتمند ممکن است دارای استعداد و مهارت بالایی باشد، این جراح پس از ارتقا مهارت ها و کیفیت زندگی خود، به ارزش جهانی نیز می افزاید!

خود را ارتقا دهید

<<در واقع افزودن ارزش به خود ، پایه خوبی برای آغاز سفر به ثروتمند بودن است.>>

برنامه ای ایجاد کنید و آن را دنبال کنید

همانطور که می دانید احتمال برخورد ناگهانی با ثروتمند شدن بسیار کم است! گرچه به نظر می رسد بسیاری از داستان های موفقیت که می شنوید مبتنی بر شانس هستند، اما در واقع این درست نیست. بیشتر افراد ثروتمند با برنامه ریزی دقیق و نظم و انضباط ثروتمند می شوند.

<<این شامل مواردی مانند بودجه و جدول زمانی و همچنین برنامه ای است که در هر مرحله از موفقیت باید انجام شود.>>

برنامه ای ایجاد کنید و آن را دنبال کنید

درآمد غیر فعال

زمانی که یاد زندگی افراد ثروتمند می افتیم،متوجه می شویم که یکی از راه های موفقیت شان درآمد های غیر فعال است، چون در این نوع درآمد بدون درگیری تمام‌وقت، حتی بیشتر از درآمد فعال می‌توان کسب درآمد کرد، یکی از انواع درآمد غیر فعال سرمایه گذاری در بورس است.

سرمایه گذاری کنید

واقعیت اصلی سرمایه گذاری این است که در نهایت، بیشتر از آنچه خرج کرده اید درآمد کسب می کنید. با این حال، مهم است که سرمایه گذاری های خود را هوشمندانه انتخاب کنید. مکان های زیادی وجود دارد که می توانید پول خود را در آن سرمایه گذاری کنید، اما اینکه بدانید کدام یک از این موارد منجر به سودآوری شما می شود دشوار است!

<<سرمایه گذاری در کنار سود آوری همیشه مقداری هم ریسک به همراه دارد، در واقع ما در کنار سود بیشتر ضرر را نیز به جان خود میخریم و هیچوقت نباید از محاسبه ریسک های سرمایه گذاری غافل شویم.>>

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام سرمایه گذاری در نظر بگیرید، بنابراین مطمئن شوید که منطقی درباره سرمایه گذاری خود فکر می کنید، همواره می توانید قبل از تصمیم گیری با کارشناسان یا دوستانی که در سرمایه گذاری تجربه دارند صحبت کنید.

سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری از نان شب واجب تر است!

به زندگی دوران بازنشستگی خود فکر کنید، هر چقدر دستمزد بالایی داشته باشید یا از کسب و کار خود امرار معاش کنید، باز به سرمایه گذاری احتیاج دارید، به دوران بازنشستگی هنرمندان و ورزشکارانی که در گذشته ثروت و شهرت زیادی داشتند بنگرید، خیلی از آنها در دوران جوانی و اشتغال خود به لوکس زندگی کردن و تجملات مشغول بودند اما بعد از بازنشستگی با مشکلات مالی زیادی روبرو شدند و این موضوع در کشور های یا اقتصاد تورمی بیشتر به چشم می خورد.

به حال و روز صاحبان مشاغل که قبل از کرونا راحت و بدون دردسر زندگی می کردند و هرروز به درآمدشان می افزودند دقت کنید، اگر با سرمایه گذاری در هر بازاری آشنا می شدند و در دوران قبل کرونا سرمایه گذاری کرده بودند امروز و در شرایط فعلی با مشکلات کمتری دست و پنچه نرم می کردند.  

در کاری که انجام می دهید عالی باشید

هر صنعتی می تواند یک حرفه دردناک برای عملکرد متوسط و پایین باشد، اما برای کسانی که عالی هستند بسیار پاداش آور است، حتی بورس!

ثروتمند بودن بیش از مبلغ دلار است!

ثروتمند بودن در وهله اول یک حالت ذهنی است! اگر می خواهید واقعاً ثروتمند شوید، حرکات جسورانه انجام دهید. این یک هدف بلند پروازانه است که به یک فرد بسیار ثروتمند تبدیل شوید و اگر هدف آن را دارید که کار بزرگی انجام دهید و تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کنید، با سرمایه گذاری در بازار بورس در واقع به این اهداف بزرگ خود خواهید رسید.

ثروتمند بودن بیش از مبلغ دلار است!

راه اندازی مشاغل

کارآفرین بودن یک راه سریع برای ثروتمند شدن نیست، این یک تغییر گسترده در سبک زندگی است، گرچه ممکن است مدتی طول بکشد، اما مطمئناً می تواند به ثروتمند شدن شما کمک کند.

اما در واقع گفتن این کار بسیار راحتتر از انجام است، اگر مهارت کافی در تجارت دارید یا می خواهید رئیس خود باشید، سرمایه گذاری در بورس می تواند یک گام عالی برای کسب درآمد باشد.

برای سرمایه گذاری در بازار بورس و موفقیت در آن می بایست نکات زیر را بدانید:

 • ثروتمند شدن در بازار بورس فقط نیاز به اطلاعات بورسی ندارد، بلکه بسیاری از فاکتورهای شخصیتی برای موفقیت در آن نیز باید رعایت شوند.
 • یکی دیگر از ویژگیهای مهم شخصیتی برای موفقیت در بازار بورس صبر است.
 • هیچ چیز بزرگی یک شبه انجام نمی شود و شما نمی توانید طی چند روز ثروتمند شوید.
 • تمام تلاشی که شما برای جمع آوری ثروت انجام داده اید ممکن است ماهها یا حتی سالها به نتیجه برسد.
 • موفقیت در بازار بورس می تواند مدتی طول بکشد و ناامید شدن به ضرر تلاش های شما است.
 • اگر می خواهید در مورد سرمایه گذاری تصمیمی بگیرید یا از روندهای آینده مطلع شوید، همراهی با اخبار بسیار مهم است.
 • نادانی قاتل اصلی هرگونه تلاش برای کسب درآمد در بازار بورس است.
 • بدون ریسک پذیری در بورس پولی بدست نمی آید، خواه راه اندازی مشاغل باشد یا سرمایه گذاری در سهام ، هر راهی برای کسب درآمد به برخی از خطرات نیاز دارد حتی فروش مبلمان قدیمی خود مستلزم این است که این خطر را بپذیرید که خریدار در آن حضور پیدا کند و به شما هزینه پرداخت کند.

سبد سهام خود را بسازید

اگر می توانید برای مدت طولانی در سهام سرمایه گذاری مداوم انجام دهید، عاقلانه انتخاب کنید و سود سهام را مجدداً سرمایه گذاری کنید، در واقع با این کار می توانید یک ثروت بزرگ ذخیره کنید. در درازمدت، سهام به اندازه دارایی و سرمایه نقدینگی بیشتری، سرمایه گذاری می کنند.

سبد سهام خود را بسازید

عالمانه سرمایه گذاری کنید

یک اشتباه در سرمایه گذاری می تواند قسمت عمده ای از دارایی های شما را از بین ببرد. بنابراین از سرمایه گذاری خود مطمئن شوید! هر زمان که در مورد سرمایه گذاری تصمیم می گیرید، خواه در مورد املاک یا سهام، دو بار فکر کنید!

 • شما می خواهید سرمایه گذاری کنید تا بتوانید:
 • یک روز بازنشسته شوید.
 • برای اتفاقات غیر منتظره در آینده آماده شوید.
 • اجازه دهید با گذشت زمان پول شما رشد کند.
 • یاد بگیرید چگونه ثروتمند شوید.

برای بسیاری، سخت ترین قسمت در مورد سرمایه گذاری در واقع شروع است و ما این را کاملاً درک می کنیم. از کجا شروع می کنید؟ چقدر سرمایه گذاری می کنید؟ 

با این حال، هرچه سریعتر سرمایه گذاری را شروع کنید ، این امر به یک عادت تبدیل شده و راحت تر می شود. با سرمایه گذاری اکنون ، شما عادت های خوبی را برای سرمایه گذاری فرا خواهید گرفت که به شما در آینده کمک می کند.

<<این بدان معنی است که هرچه زودتر پول خود را سرمایه گذاری کنید، در دراز مدت درآمد بیشتری خواهید داشت.>>

در اینجا برخی از مراحل ساده ای که می توانید برای شروع سرمایه گذاری انجام دهید وجود دارد:

پول خود را برای سرمایه گذاری کنار بگذارید.

برای سرمایه گذاری در پول خود ، باید شروع به کنار گذاشتن پول برای آن کنید. مبلغی که برای سرمایه گذاری پس انداز می کنید کاملاً به خود شما بستگی دارد، اما به طور کلی، هرچه بیشتر باشد بهتر است.

پژوهش کنید

قبل از اینکه پول خود را به بازار سهام و سایر سرمایه گذاری ها بریزید، بهتر است بدانید که پول خود را برای چه چیزی سرمایه گذاری می کنید. مطالعه در مورد نکات مختلف مربوط به سرمایه گذاری و تحقیق درباره هر سرمایه گذاری به شما کمک می کند تا در مورد تصمیمات سرمایه گذاری خود بیشتر آگاه شوید.

کارگزاری آنلاین داشته باشید

 می توانید پول خود را از طریق کارگزاری سرمایه گذاری کنید یا می توانید شخصی را پیدا کنید که سبد سرمایه گذاری شما را برای شما مدیریت کند.

تعیین کنید که چگونه پول خود را سرمایه گذاری می کنید

اکنون که یک حساب سرمایه گذاری باز کرده اید، می خواهید تصمیم بگیرید که سرمایه گذاری خود را در کجا قرار دهید. نحوه سرمایه گذاری شما به تحمل ریسک، دوره زمانی که برای آن سرمایه گذاری می کنید و موارد دیگر بستگی دارد.

کسب درآمد بیشتر می تواند زندگی شما را به طرق بزرگی تغییر دهد، مانند:

 • می توانید بدهی خود را پرداخت کنید.
 • پس انداز برای خریدهای بزرگ دارید
 • زودتر به بازنشستگی برسید.

برخی از راه های کسب درآمد بیشتر عبارتند از:

 • یک کار نیمه وقت پیدا کنید.
 • از طریق ایجاد درآمد اینترنتی مانند ایجاد وبلاگ درآمد زایی کنید.

نکات زیر شما را به پولدار شدن نزدیک تر می کند:

با هر مقدار پس انداز، برای خودتان آزادی می خرید

پول می تواند برای شما مفید باشد و هرچه بیشتر آن را به کار بگیرید سریعتر و بزرگتر می شود. همراه با پول بیشتر، آزادی بیشتر دارید! 

آزادی ماندن در خانه با بچه های خود، بازنشستگی و سفر به دور دنیا، ترک کار خود و... نمونه ای از این آزادی ست!

<<در واقع هر نوع سرمایه گذاری از جمله بورس سنگ بنای آزادی مالی شما هستند!>>

هنگامی که از نظر مالی مستقل باشید، دیگر به یک شغل یا کارفرما وابسته نیستید. شما آزاد هستید که آنچه می خواهید انجام دهید زیرا درآمد خود را ایجاد می کنید.

با هر مقدار پس انداز، برای خودتان آزادی می خرید

پرداخت بدهی، پس انداز و سرمایه گذاری

برای رسیدن به آزادی و موفقیت مالی، باید دو کار انجام دهید. ابتدا مشخص کنید که قبل از سرمایه گذاری کدام بدهی ها باید پرداخت شود و بعد این بدهی ها را برطرف کنید.

نتیجه گیری

قبل از این که بخواهید پولدار شوید و برای پولدار شدن انواع روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنید باید در وهله ی اول روی خودتان سرمایه گذاری کنید، شما بهترین منبعی هستید که برای جمع آوری ثروت تان به دردتان میخورد! سرمایه گذاری در خود به معنای صرف وقت بیشتر در آموزش، اصلاح مجموعه مهارت های خود و انشعاب برای ملاقات با افراد جدیدی است که ممکن است به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کنند.

هرچه تحصیلات، مهارت، باتجربه بودن و ارتباط شما بیشتر باشد، فرصت های با ارزشتری نیز در اختیار شما قرار می گیرد، که به معنای حقوق بالاتر و گزینه های بیشتر برای شما در مسیر است، هر دو به شما کمک می کنند تا بنیان مالی قوی تری ایجاد کنید...

یکی از راه هایی به کسب مهارت شما در کنترل بازار کمک می کند، آموزش روانشناسی بازار بورس است که می توانید در مقالات وب سایت، به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر