1. صفحه اصلی
  2. مقالات بورس
  3. تحلیل تکنیکال
  4. پول بک چیست؟

پول بک چیست؟

پول بک چیست؟

اگر مجبور باشید بازار سهام را با یک کلمه توصیف کنید ، احتمالاً آن را "بی ثبات" توصیف می کنید. اگرچه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار بر اساس تحلیل بنیادی و فنی دقیق انجام می شود، اما هیچ وقت نمی توان گفت که بازار ناگهان صعود یا سقوط خواهد کرد. ممکن است همه نمودارها را بخوانید، همه الگوها را تجزیه و تحلیل کنید و استراتژی های مختلفی را تدوین کنید، اما چندین مورد وجود دارد که بازار فراتر از انتظار شما حرکت می کند. در این مقاله، ما سعی کرده ایم استراتژی پولبک را با جزئیات توضیح دهیم. اما به صورت مفصل تر مقالات مربوط به پول بک در قسمت مفاهیم تکنیکال بورس قرار داده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید. 

پول بک چیست؟

بیایید با پولبک شروع کنیم

Pullback که به آن اصلاح قیمت نیز گفته می شود، به عنوان یک حرکت قیمت تعریف می شود که بر خلاف روند حرکت می کند. در اصل یک مکث یا افت جزئی در نمودار قیمت گذاری سهام یا کالا از قله های اخیر است که در یک روند مداوم اتفاق می افتد. حرکت قیمت موقتی است و پس از مدت زمان کوتاه، به طور معمول چند جلسه، مجدداً به مسیر اصلی بازار باز می گردد و پس از آن روند صعودی از سر می گیرد. پولبک کاملاً شبیه ادغام یا اصلاح است و معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که قیمت اوراق بهادار حداقل یک نوار بر خلاف جهت مخالف روند حرکت می کنند.

به عبارت دیگر:

پول بک، یک اصلاح سالم در روند صعودی بلند مدت برای یک سهام یا بازار/ شاخص است. از این به عنوان فرصتی برای ورود به معامله ای یاد می شود که دریچه ای برای بازده بیشتر در بلند مدت فراهم می کند.

وقتی نمودار افزایش قیمت را نشان می دهد، اصلاحات مقطعی را انجام می دهد که معامله گران برای خرید استفاده می کنند. چنین تجمعاتی حرکات درونی را ایجاد می کند که در آن می توان با یک استراتژی کاملاً خوب، سود به دست آورد. اگرچه، در حالی که با یک استراتژی پولبک معامله می کنید، باید ریسک پذیری فرد را تصدیق کنید، در غیر این صورت، خطر ممکن است شدید باشد و به عملکرد کلی آسیب برساند. 

بیایید با پولبک شروع کنیم

رمزگشایی معاملات پولبک چه چیزی به ما می گوید؟

به طور معمول  پس از آنکه سهام، کالا یا هر ابزار معاملاتی دیگر، حرکت صعودی زیادی را تجربه کرد، بازگشت به عنوان یک فرصت خرید در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، قیمت سهام ممکن است پس از اعلام سود مثبت توسط شرکت ارائه دهنده سهام، به طور قابل توجهی افزایش یابد. پس از چند جلسه، سهام ممکن است شروع به بازگشت کند، زیرا معامله گران پس از برداشتن سود خود از جدول، شروع به خروج از موقعیت ها می کنند. که سود مثبت به عنوان یک سیگنال اساسی عمل می کند، در واقع نشان می دهد سهام دوباره روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد.

<<توجه داشته باشید که قبل از شروع روند صعودی، اکثرا پولبک ها شامل حرکت قیمت سهام به یک منطقه استاتیک است، به عنوان یک معامله گر، باید این مناطق مهم پشتیبانی را تحت نظر داشته باشید، زیرا شکست از مناطق پشتیبانی می تواند به جای بازگشت، روند معکوس را نشان دهد.>>

استراتژی های مختلف پولبک

 بیایید نگاهی به استراتژی های مختلف بیندازیم.

1. استراتژی شکست استاتیک

این به عنوان رایج ترین استراتژی در نظر گرفته می شود. پولبک شکست معمولاً در نقاط عطف بازار اتفاق می افتد و در این استراتژی حجم معاملات بسیار زیاد است و معمولا حد ضرر معامله گرها پشت سطوح استاتیک قرار می گیرد.

2. استراتژی پولبک به سطح داینامیک ساده

استراتژی مراحل افقی به عنوان ریتم طبیعی قیمت تعریف می شود، که فرسایش و جریان رفتار بازار را به نمایش می گذارد. قیمت سهام معمولاً الگوهای پله ای را در طی مراحل مداوم روند ارائه می دهد. این استراتژی به خوبی مکمل استراتژی شکست است. در حالی که بازگشت سرمایه به طور استثنایی نزدیک به نقاط عطف بازار اتفاق می افتد، اگر اولین فرصت ورود را از دست دهید، مراحل افقی می تواند شما را قادر به یافتن سناریوهای ورود به سیستم در حالی که تجارت ادامه دارد ،شما همچنین می توانید با استفاده از این استراتژی ضرر و زیان را متوقف کنید و با خیال راحت، منتظر بمانید تا قیمت یک مرحله تمام شود و سپس ضرر توقف را پشت منطقه عقب نشینی قبلی بکشید.

استراتژی های مختلف پولبک

تأیید اعتبار به سه نقطه تماس احتیاج دارد. به عنوان یک تاجر، می توانید دو نقطه تصادفی را به هم متصل کنید. با این حال، خط روند فقط زمانی اتفاق می افتد که شما یک نقطه سوم برای اتصال پیدا کنید. به همین ترتیب، نقطه ضعف اصلی استراتژی خط روند این است که تأیید اعتبار، اغلب طولانی می شود. همچنین به یاد داشته باشید که بازگرداندن خط روند فقط در نقطه تماس سوم، چهارم یا پنجم قابل معامله است. برای اینکه روند بازگشت به درستی اجرا شود، می توانید آن را به زیبایی با سایر استراتژی ها جفت کنید. اگر استفاده از این استراتژی را به عنوان یک روش مستقل انتخاب کردید، ممکن است چندین فرصت را از دست بدهید، زیرا اعتبار سنجی روند معمولاً مدت زیادی طول می کشد.

3.استراتژی پولبک پیچیده

در استراتژی پولبک پیچیده، ممکن است قیمت دقیقا از خط روند برنگردد و با کمی تاخیر از سطحی پایین/ بالاتر برگردد، که به آن پولبک پیچیده می گویند.

شما راجع به پولبک ها چه می دانید؟ علاوه بر این مقالات بیشتری در قسمت آموزش صفر تا صد تحلیل تکنیکال بورس وب سایت وجود دارد که می توانید استفاده کنید. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید کتاب عصر رمز ارزبرای ثبت سفارش کلیک کنید
×
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای قلیپور)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبد گردانی (خانم باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
سبد گردانی (آقای زارع)
موبایل 09035948033
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_31
داخلی 204
پشتیبانی فروش (آقای عبدی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبانی فروش (خانم فاطمی)
موبایل 09304890560
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_32
داخلی 113
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
سبد گردانی (آقای یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
پشتیبانی فروش (اقای رستمی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
درخواست تماس با واحد سبدگردانی
برای برقراری تماس با واحد سبدگردانی ، کلیک نمایید

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با واحد سبدگردانی مهندس علیرضا محرابی ، کافی است فرم مندرج را پر نمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت با جنابعالی تماس میگیرند و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر