تصویب قیمت گذاری خودرو

تصویب قیمت گذاری خودرو

بر اساس سخنان رییس شورای رقابت، آزادسازی 45% قیمت خودروهای داخلی تصویب شده است. این نکته یعنی برای 45% از خودروهای داخلی، از فرمول قیمت گذاری جدید استفاده خواهد شد و مابقی تولیدات (55%) از همان فرمول گذشته قیمت گذاری خواهند شد. این قیمت گذاری از بهمن سال جاری اعمال خواهد شد.

فرمول جدید به این صورت است که هرچه تولیدات بیشتر باشد، قیمت نیز افزایش پیدا می کند. براساس این تصمیم، شورای رقابت تصمیم گرفته است که قیمت عرضه از کارخانه را به قیمت بازار نزدیک کند.

18 خودرو مشمول این قیمت گذاری جدید خواهند بود: پژو پارس، 207 اتومات و دستی، سمند سورن پلاس، رانا پلاس و پلاس TU5، دنا پلاس توربو شارژ دستی و اتومات، هایما توربو دستی و اتومات، تارا، ساینا S، کوییک، شاهین، آریا، برلیانس و چانگان.

قیمت گذاری جدید مشمول افرادی که در گذشته در قرعه کشی های فروش خودروهای دو شرکت سایپا و ایران خودرو نخواهد بود و این قیمت گذاری مشمول قرعه کشی های 10 دی به بعد است.

این تصمیم می تواند باعث ایجاد تعادل شود. درحال حاضر بین قیمت کارخانه و بازار برخی از خوردوهای داخلی تا 100 میلیون تومان هم اختلاف وجود دارد و این تصمیم علاوه بر نزدیک شدن قیمت کارخانه به بازار، دست دلالان این بازار را کوتاه تر و افزایش سودآوری خودرو و خساپا خواهد شد.

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram