پول بانک مرکزی در راه بورس

پول بانک مرکزی در راه بورس
لوگو علیرضا محرابی
پول بانک مرکزی در راه بورس
خبرهای بازار بورس

ممنوعیت ارائه تسهیلات به شرکت های کارگزاری پس از ۱۷ سال لغو شد.

فرهاد حنیفی معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت و گو با بورس ٢۴ اعلام کرد :طبق مصوبه هیات عامل بانک مرکزی ، شرکت های کارگزاری می توانند حداکثر به میزان ۵ برابر، مانده حقوق صاحبان سهام بر اساس آخرین صورت های مالی حسابرسی شده از شبکه بانکی تسهیلات دریافت نمایند.

وی افزود : این مصوبه ظرفیت جدیدی برای شرکت های کارگزاری، برای اخذ تسهیلات بیشتر از نظام بانکی فراهم می کند.از زمان حضور دکتر همتی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی برخورد انتظامی با بانک هایی که تسهیلات به شرکت های کارگزاری داده بودند، انجام نشد تا زمینه رفع ممنوعیت ارائه تسهیلات به صورت قانونی بر طرف شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی در برابر این سوال خبرنگار بورس ٢۴ که با توجه به واریز ١٠٣٠ میلیارد تومان وجه نقد به حساب صندوق تثبیت بازار برای حمایت از بورس ، ٣٠٠٠ میلیارد تومان بعدی در چه پروسه زمانی واریز خواهد شد ، گفت : پیش بینی می شود معادل ریالی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار تا سه هفته آینده به صندوق تثبیت به طور کامل انجام شود.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
پکیج ویژه بازارهای مالی فروش ویژه دوره ارزدیجیتال و شروع قدرتمند بورس
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram