مجلس و دولت به حمایت از سهامداران برخاستند

مجلس و دولت به حمایت از سهامداران برخاستند

دیروز خبری مبنی بر دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کاهش دستوری نرخ فروش محصولات فولادی از 80% نرخ CIS به 70% آن اعلام شد که باعث ایجاد تنش در گروه فلزات اساسی و کلیت بازار سهام شد.

بعد از اتمام زمان بازار، مدیرعامل بورس کالا طی یک نامه به معاون وزیر صمت اعلام کرد که این نوع از تغییر دستوری نرخ فروش محصولات را قبول ندارد و موضوع را برای تصمیم گیری به شورای عالی بورس، ارجاع می دهد.

امروز برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی با اعلام حمایت از تصمیم مدیر عامل بورس کالا، مخالفت خود با تصمیم رزم حسینی را اعلام کردند.

براساس اخبار واصله، کلیت دولت و مجلس با کاهش دستوری قیمت محصولات فولادی در بورس کالا موافقت ندارند. نهاوندیان، معاون اقتصادی روحانی و همچنین جهانگیری، معاون اول وی در کنار برخی از نمایندگان مجلس مخالفت خود را با دستور رزم حسینی مبنی بر کاهش قیمت نهاده های فولادی در بورس کالا اعلام کردند. با تمام اصطکاک موجود بین دولت و مجلس، بخش خوبی از مجلس و دولت متفق القول بر مشخص کردن قیمت بر اساس عرضه و تقاضا در بورس کالا و نه با دستور تاکید دارند.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram