رکورد شکنی تولید ایران خودرو

رکورد شکنی تولید ایران خودرو

ایران خودرو رکورد تولید خودروی خود در سال گذشته را در 9 ماه اول سال 1399 شکست!

ایران خودرو در 9 ماهه اول سال 1399 با تولید 370 هزار و 399 دستگاه خودرو، به اندازه کل سال 1398، خودرو تولید کرده است. هدف امسال این شرکت تولید نیم میلیون دستگاه خودرو در سال بود که تا به امروز با تولید 75% از این مقدار، شرکت می تواند در پایان سال به اهدافی که مدیرانش ترسیم کرده بودند، برسد.

نکته مهم درباره این رکورد شکنی این است که افزایش عرضه در بازار خودرو در کنار کنترل قیمت و جلوگیری از دلالی در بازار خودرو و همچنین خبر منتفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا در سایه یک مدیریت با درایت ممکن است باعث کاهش تب و تاب موجود در بازار خودرو و کاهش قیمت در بازار شود.

خوب است بدانید که ایران خودرو به ازای تولید هر خودرو، به جای سودسازی در صورت های مالی خود، زیان ایجاد می‌کند. در واقع باید توجه داشت، از آنجایی که شرکت ایران خودرو یک شرکت زیان ده از نظر عملیاتی است، رکورد شکنی و تولید خودروی بیشتر می تواند به زیان سهامداران و شرکت باشد و از نظر بنیادی باعث تضعیف پایه های این شرکت شود.

با توجه به منتفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا و تصمیم مسئولان ذی ربط برای متعادل کردن قیمت خودرو خارج از بازار بورس، باید منتظر باشیم و ببینیم که با این رکورد شکنی، آیا ایران خودرو می تواند زیاندهی عملیاتی خود را از بین برده و به سودسازی برسد یا خیر.

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram