عرضه اولیه فتوسا در راه است

عرضه اولیه فتوسا در راه است
لوگو علیرضا محرابی
عرضه اولیه فتوسا در راه است
خبرهای بازار بورس

وقتی یک شرکت که قبلا تاسیس شده است، میخواهد وارد بورس شود. بخشی از سهام آن توسط یکی از سهامداران اصلی، در بازار بورس عرضه میشود. به این فرآیند که سهام یک شرکت برای اولین بار وارد بازار بورس می‌شود، عرضه اولیه میگوییم.

سهام مورد نیازعرضه اولیه توسط یک سهامدار عمده انجام می‌شود و فرآیند عرضه توسط یک کارگزاری انجام می‌شود. مثلا یک شرکت تعهد می‌کند که 10% از سهام خود در یک شرکت را در بازار عرضه کند. این کار را به کمک یکی از کارگزاری ها انجام می‌دهد.

کارگزاری در ابتدا با توجه به دارایی ها و بدهی های شرکت، هر سهم آن را ارزش گذاری میکند و به این ترتیب هر سهم ارزش گذاری می‌شود.

چرا باید عرضه اولیه فتوسا را خریداری کنیم؟

بعد از ارزش گذاری سهام شرکت توسط کارگزاری، عموما قیمت هر سهم 60-70 درصد آن ارزش، قیمت گذاری می‌شود. این کار باعث می‌شود که عرضه اولیه برای فعالین بازار سرمایه جذابیت خاصی داشته باشد.

بعلاوه، عرضه اولیه سهام یک شرکت باعث افزایش تقاضا برای خرید این سهم همراه است که وجود تقاضا و کم بودن عرضه، باعث افزایش قیمت مقطعی سهام شرکت می‌شود.

آیا عرضه‌اولیه‌ فتوسا سودآور است؟

عرضه اولیه ها به دلایلی که در بالا ذکر شد، ارزشمندند و به همین دلیل، سود دهی خوبی دارند.

عرضه اولیه شرکت فتوسا چه زمانی انجام می شود؟ 

هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان عرضه شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان وجود ندارد اما شایعات حاکی از عرضه این شرکت در سال جاری است. 

شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، امروز 9 دی با نماد فتوسا در بازار دوم فرابورس ایران درج نماد شد. این شرکت در تاریخ 16 شهریور سال جاری در فرابورس ایران پذیرش شده بود.

معرفی شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان

شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (سهامی عام) در تاریخ 22/9/1388 تاسیس شده است. این شرکت در تولید کنسانتره های سرب و روی و در شهرستان ایجرود، شهر زرین آباد کیلومتر 46 جاده زنجان بیجار واقع در استان زنجان واقع  شده است.

اطلاعاتی درباره شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان

این شرکت از زیرمجموعه های شرکت زرین معدن آسیا (با نماد فزرین) است. فتوسا در گروه فلزات اساسی و درکنار غول هایی مثل فملی و فولاد درج نماد شده است.

محصولات شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان چیست؟

این شرکت در تولید کنسانتره روی و سرب فعالیت دارد. ظرفیت سالانه تولیدی فتوسا 255000 تن کنسانتره روی و 25000 تن کنسانتره سرب است. 

عرضه شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان چه شرکت های بورسی سودآور است؟

فزرین به عنوان مالک این شرکت و به عنوان یکی از سهامداران عمده فتوسا با عرضه این شرکت در بورس سود خوبی کسب خواهند کرد.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram