عرضه اولیه فرآوری معدنی اپال كانی پارس

عرضه اولیه فرآوری معدنی اپال كانی پارس
لوگو علیرضا محرابی
عرضه اولیه فرآوری معدنی اپال كانی پارس
خبرهای بازار بورس

وقتی یک شرکت که قبلا تاسیس شده است، میخواهد وارد بورس شود. بخشی از سهام آن توسط یکی از سهامداران اصلی، در بازار بورس عرضه میشود. به این فرآیند که سهام یک شرکت برای اولین بار وارد بازار بورس می‌شود، عرضه اولیه میگوییم.

سهام مورد نیازعرضه اولیه توسط یک سهامدار عمده انجام می‌شود و فرآیند عرضه توسط یک کارگزاری انجام می‌شود. مثلا یک شرکت تعهد می‌کند که 10% از سهام خود در یک شرکت را در بازار عرضه کند. این کار را به کمک یکی از کارگزاری ها انجام می‌دهد.

کارگزاری در ابتدا با توجه به دارایی ها و بدهی های شرکت، هر سهم آن را ارزش گذاری میکند و به این ترتیب هر سهم ارزش گذاری می‌شود.

چرا باید عرضه اولیه خریداری کنیم؟

بعد از ارزش گذاری سهام شرکت توسط کارگزاری، عموما قیمت هر سهم 60-70 درصد آن ارزش، قیمت گذاری می‌شود. این کار باعث می‌شود که عرضه اولیه برای فعالین بازار سرمایه جذابیت خاصی داشته باشد.

بعلاوه، عرضه اولیه سهام یک شرکت باعث افزایش تقاضا برای خرید این سهم همراه است که وجود تقاضا و کم بودن عرضه، باعث افزایش قیمت مقطعی سهام شرکت می‌شود.

آیا همه‌ی عرضه‌اولیه‌ها سودآور هستند؟

عرضه اولیه ها به دلایلی که در بالا ذکر شد، ارزشمندند و به همین دلیل، سود دهی خوبی دارند.

عرضه اولیه سهام اپال کانی پارس کی عرضه میشه ؟

عرضه اولیه اپال در تاریخ چهارشنبه 26 آذر ماه صورت می گیرد تعداد 2 میلیارد و 160 میلیون سهم از این شرکت بین کدهای حقیقی و حقوقی در قیمت 14,000 تا 14,800 ریال عرضه خواهد شد. تعداد 440,000,000 سهم هم با قیمت روز چهارشنبه، در روز شنبه به صندوق های سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت. قرار است مجموعا 13 درصد از سهام این شرکت در بورس عرضه شود.

اطلاعاتی درباره اپال کانی پارس

 شرکت فرآوري معدني اپال كاني پارس در گروه استخراج کانه هاي فلزي در کنار دوقولوهای سنگ آهنی (کگل و کچاد) و کگهر و با نماد اپال ثبت نماد شده است. این شرکت معادن و تولیدی مشابه سنگ آهن گهر زمین (کگهر) دارد.

اپال کانی پارس زیرمجموعه بانک پارسیان (با نماد وپارس) است. عرضه این شرکت برای بانک پارسیان سودآوری خوبی خواهد داشت و انتظار داریم اثرات مثبتی روی تقاضای خرید سهام این بانک داشته باشد.

محصولات شرکت اپال کانی پارس چیست ؟

این شرکت درحال حاضر سنگ آهن تولید میکند.

سوالات متداولی که درباره این عرضه اولیه وجود دارد:

طرح های توسعه ای اپال چیست؟

شرکت قصد دارد در آینده نزدیک، به تولید گندله و کنسانتره روی آورد. این مساله می‌تواند اثرات مساعدی روی شرکت و سودسازی و درآمدزایی آن داشته باشد.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram