تک سهم های بنیادی به لیدرها چشمک زدند

تک سهم های بنیادی به لیدرها چشمک زدند

همانطور که خودتان در جریان هستید، در روز گذشته نوسانات زیادی را در بازار سرمایه شاهد بودیم و در ساعات اولیه چهره ای متاثر را از بررسی طرح تنظیم بازار فولاد در مجلس شورای اسلامی و تشکیل صف فروش در اکثر نماد‌های گروه فولادی و سپس سایر گروه‌های اصلی بودیم، اما به تدریج روند معمالات بهبود پیدا کرد حتی شاهد تشکیل صف خرید در برخی نماد‌های اصلی همچون خساپا و وتجارت بودیم.

طرح تنظیم بازار فولاد

 قرار بود در روز گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به بررسی و رای گیری کلیات این طرح برسند ظاهراً به دلیل طولانی شدن سایر مباحث مجلس به جلسه روز چهارشنبه موکول شده تا به‌این‌ترتیب همچنان ریسک ناشی از تصویب احتمالی این طرح که می‌تواند برخی تبعات منفی در گروه فولادساز داشته باشد، در این گروه وجود داشته باشد.

شاخص کل اولین روز منفی خود را طی ۸ روز کاری اخیر ثبت کرد

شاخص کل با ۷ هزار و ۶۰۰ واحد کاهش به یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۰.۲۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸۲ هزار و ۶۹۱ واحد رسید.

ارزش معاملات نیز همچنان روند خوب و مثبتی دارد و برای سومین روز پیاپی ارزش کل معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس به ۲۱۵ هزار میلیارد ریال رسید.

سیاست و اقتصاد کلان

 بر اساس اطلاعیه نظارتی بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت نظارت بر بازار از اقدام به مسدود کردن چهار ایستگاه معاملاتی و ۱۸ مورد دسترسی برخط سهامداران در روز جاری خبر داد. ظاهراً دلیل مسدود کردن این کد‌ها ارسال تعداد زیادی سفارش در حجم کم و در مدت‌زمان کوتاه بوده است.

در خبری از گروه حمل‌ونقل، آمار نشان می‌دهد در ۷ ماهه نخست امسال حدود ۵ میلیون نفر با قطار مسافرت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال‌های ۹۸ و ۹۷ به ترتیب کاهش ۶۷.۵ و ۷۰.۸ درصدی داشته است.

این خبر نشان می‌دهد تا زمان همه‌گیری ویروس کرونا امید زیادی به بهبود عملکرد مالی و اقتصادی شرکت‌های این حوزه وجود ندارد.

بازار امروز

به نظر می‌رسد که همچنان می‌بایست انتظار افزایش نوسانات در معاملات صنایع مختلف بورسی را داشته باشیم. شاید بتوان گفت که ارائه گزارش عملکرد ماهیانه شرکت‌ها در طول هفته جاری می‌تواند تا حدی بر روند معاملات شرکت‌ها و صنایع مختلف اثرگذار باشد.

افزایش قیمت‌ها در گروه خودرویی و پالایشگاهی و همچنین نماد اثرگذار "شستا" در روز‌های اخیر نشان از کاهش توانایی و تمایل بازار به رشد بیشتر قیمت‌ها در این گروه‌ها را دارد و به نظر می‌رسد که احتمال تغییر هرچند موقت روند این گروه‌ها وجود دارد.

گزارش‌های مثبت ماهیانه برخی شرکت‌ها می‌تواند روند معاملات برخی تک سهم‌های بنیادی را بهبود ببخشد.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram