آریا ساسول بالاترین رتبه اعتباری ایران را در بین شرکت ها کسب کرد

آریا ساسول بالاترین رتبه اعتباری ایران را در بین شرکت ها کسب کرد
لوگو علیرضا محرابی
آریا ساسول بالاترین رتبه اعتباری ایران را در بین شرکت ها کسب کرد
خبرهای بازار بورس

شرکت پلیمر آریا ساسول برای اولین بار قادر به کسب بالاترین رتبه اعتباری در بین شرکت های ایرانی و براساس داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و ویژگی‌های کیفی شد.

در آخرین اعتبار سنجی منتشره توسط شرکت رتبه‌بندی اعتباری "پایا" و بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و نسبت‌های مالی مستخرج و ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین  مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب و کار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری بلند مدت با دورنمای با ثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت با درجه سرمایه گذاری را به شرکت پلیمر آریا ساسول( سهامی عام) تخصیص داده شد.

بر اساس واژه نامه تعاریف شرکت رتبه بندی اعتباری پایا در این طبقه از رتبه اعتباری بلند مدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بسیار بالا است. همچنین دورنمای رتبه اعتباری پایا اظهار نظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان مدت است. دورنمای با ثبات به این معنی است که احتمالا رتبه اعتباری در آینده قابل پیش بینی تغییر نخواهد کرد.

بر این اساس ، کلیه تحلیل‌های کمی بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و یادداشت‌های همراه آن برای سال‌های مالی منتهی به اسفند۹۶، ۹۷ و ۹۸ و سایر اطلاعات ارائه‌شده توسط شرکت پلیمر آریا ساسول انجام شده است.

بررسی سایر گزارش‌های رتبه‌بندی منتشره نشان می دهد پیش از این  هیچ شرکتی موفق به کسب این درجه اعتباری نشده است. پیش از این بالاترین رتبه اعتباری تخصیصی +𝐀 بوده که شرکتهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، و گروه توسعه مالی مهر آیندگان موفق به اخذ آن شده بودند. پس از آن رتبه A را صنایع کاغذ پارس بدست آورده بود و رتبه به شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری صبا تامین، سیمان اصفهان و سبدگردان کاریزما اختصاص داده شده بود.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram