یادداشت رییس کل بانک‌مرکزی در خصوص بازار ارز

یادداشت رییس کل بانک‌مرکزی در خصوص بازار ارز

ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ذکر چند نکته درخصوص بازار ارز را ضروری می دانم:

▫️چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی در این عرصه و نیز همراهی صادرکنندگان و چشم انداز بھتر اقتصاد ایران است. 

▫️این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانکهای خارجی و سرنوشت آن‌ها اظهار نظر و اطلاع‌رسانی می‌کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آن‌ها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسوول در این مورد سندیت ندارد. 

▫️بانک مرکزی سیاست‌ها و برنامه‌های تامین ارز خود را همانند ماه‌های گذشته، بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است. طبعا دسترسی به این منابع قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد . 

▫️گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آن‌ها است. انتشار یک تخمین اشتباه از سوی صندوق ، بدون اخذ تایید از بانک مرکزی، همانند رفتار همراه با تبعيض آن‌ها، زیبنده صندوق بین‌المللی پول نیست. 

▫️بانک مرکزی بدور از هیجانات غير منطقی و به صورت تدریجی متناسب با عوامل موثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.

 

فروش ویژه دوره ارز دیجیتال 4,100,000 3,100,000 تومان
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram