شوک وزیر صمت به بازار سرمایه

شوک وزیر صمت به بازار سرمایه

امروز علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی اعلام کرد که نرخ فروش محصولات فولادی باید 70% نرخ قیمت جهانی محصولات فولادی CIS قیمت گذاری شود. این قیمت گذاری محصولات فولادی باید از فردا در بورس کالا اجرایی شود.

در گذشته قیمت گذاری محصولات فولادی بر اساس 80% قیمت جهانی CIS قیمت گذاری می شد و این کاهش قیمت در واقع به معنی کاهش 10% فروش شرکت های تولید کننده محصولات فولادی است.

در گذشته برای فروش محصولات فولادی نحوه دستوری دیگری در قیمت گذاری اجرا می شد، در ماه های گذشته با عرضه شیوه نامه محصولات فولادی، باعث اعتراض فولادسازان کشور شد. در جلساتی که مدیران عامل شرکت های فولادی با وزیر صمت برگزار کرده بودند، قرار بر بررسی و تعدیل این قیمت گذاری در جلسات دولت شده بود اما امروز رزم حسینی به یکباره اعلام کرد که از فردا قیمت گذاری با نرخ دستوری اعلام شده در بورس کالا انجام خواهد شد.

با این خبر، فولاد سازان بورس همگی به صف فروش نشستند و تنها ذوب آهن اصفهان که به دلیل انتشار اطلاعات با اهمیت متوقف شده است، از این خبر جان سالم به در برد که باید ببینیم بازگشایی ذوب چگونه رقم خواهد خورد.

تنها در این میان چند فولاد ساز کوچک هستند که با حمایت حقوقی هایشان صف فروش نشده اند.

بار دیگر تصمیمات لحظه آخری و رفتارهای غیر مسئولانه مسئولان، باعث شوک به بازار سرمایه شد. دولت روحانی که در سال جاری مردم را به سرمایه گذاری در بورس تشویق و ترغیب کرده بود، با تصمیمات این چنینی باعث شوک به بازار سرمایه شده اند.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram