از کنفرانس سمگا چه خبر؟

از کنفرانس سمگا چه خبر؟
لوگو علیرضا محرابی
از کنفرانس سمگا چه خبر؟
خبرهای بازار بورس

در روزهای گذشته نماد شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران "سمگا" به دلیل نوسانات بیش از 50% قیمت بسته شد تا هیئت مدیره شرکت بر اساس قانون موظف شوند کنفرانسی برای اطلاع رسانی به سهامداران برگزار کنند.

در کنفرانس سمگا چهار نکته بسیار مهم عنوان شده است:

اولین نکته این است که درصد مالکیت سمگا در بانک گردشگردی (با نماد وگردش) از 6.31% به 20% و سپس به 33% رسیده است و سمگا منتظر تایید بانک مرکزی است تا این تغییرات را به اطلاع عموم سهامدارانش برساند.

دومین نکته، عرضه دو زیر مجموعه از شرکت های غیربورسی سمگا با نام های سرمایه گذاری لقمان و نگین اقتصادی گردشگری ایرانیان است. مدیر عامل سمگا تصریح کرد که دو شرکت نامبرده که به ترتیب با نمادهای ولقمان و گنگین در بورس پذیرفته شده اند، به زودی در بازار عرضه اولیه خواهند شد.

سومین نکته هم بحث سرمایه سمگا است. مدیرعامل عنوان کرد که سمگا دوبرابر سرمایه فعلی، اندوخته و سود انباشته دارد. این یعنی شرکت می تواند برای افزایش سرمایه از این محل اقدام کند. بعلاوه شرکت زمانی طولانی است که دارایی هایش را تجدید ارزیابی نکرده است. تجدید ارزیابی دارایی های شرکت که بخش اعظم آن را هتل های شرکت تشکیل داده، می تواند افزایش سرمایه قابل توجهی برای سهامداران شرکت به ارمغان بیاورد.

مدیرعامل شرکت عنوان کرد که شرکت به دنبال افزایش سرمایه از اینه محل ها (سود انباشته و تجدید ارزیابی) است.

آخرین نکته هم مربوط به پروژه های شرکت است، شرکت در حال حاضر شرکت یک قرار داد با سازمان میراث فرهنگی برای ساخت 31 هتل در 31 استان کشور دارد که هنوز شروع به ساخت آن ها نکرده است. در حال حاضر شرکت 6 پروژه در دست ساخت دارد که از این میان دو پروژه کاروانسرای وکیل (با 80% پیشرفت) و گراند هتل (با 20% پیشرفت) تماما در مالکیت سمگا است.

باقی پروژه های شرکت شامل موارد زیر است:

پروژه تجاری سیرجان با 90% پیشرفت و تحت مالکیت مجتمع رفاهی و خدماتی پارس زیگورات

هتل بافت با 60% پیشرفت و در مالکیت ستاره بام کویر

فدک مال با 60% پیشرفت و در مالکیت فراگستر فدک اسپادان

هتل امام علی نجف که آماده بهره برداری است و تحت مالکیت مهر و ماه می باشد.

نتیجه گیری

با اطلاعات افشا شده در این کنفرانس، انتظار داریم به زودی اطلاعیه افزایش سرمایه شرکت به همراه چندین افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف و ب برای پروژه ها و عرضه اولیه های شرکت روی کدال منتشر شود.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram