مجلس و بورس

مجلس و بورس

در یکی دو روز گذشته خبر های بسیار زیادی از سوی مجلس حول محوریت بورس اوراق بهادار خارج شده که به برخی از انها می پردازیم.
امیر حسین قاضی زاده نماینده مجلس توییت کرده:
در آخرین جلسه با آیت الله رئیسی گزارش تخلفات در بازار سرمایه را ارائه کردم و ایشان با ابراز تاسف از زیان های وارد شده به مردم، خواستار تهیه گزارشی مستند از جزئیات تخلفات و ترک فعل های صورت گرفته در بازار سرمایه شد. این گزارش تهیه و به ایشان تقدیم شد.

آقای قالیباف رئیس مجلس: 
بازار سرمایه سقوط شدید را تجربه کرده است. صندق پالایش تا 44 درصد زیان را به خریدارانش تحمیل کرده است و دارایکم نیز هیچ حمایتی را مشاهده نمی کند. این وضعیت در بازار سرمایه اصلا قابل قبول نیست و دولت باید در این خصوص جوابگو باشد. دولت از مردم دعوت کرد که سرمایه خود را به بورس بسپارند و در عوض با سوء مدیریت سرمایه مردم را کم ارزش کنند.

در این خصوص یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس (مجتبی توانگر) توییت کرده:
برای بررسی آخرین وضعیت بورس وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس را به کمیسیون اقتصادی احضار کردیم.


علیرضا شهبازی از نمایندگان مجلس برای حمایت از بورس 3 راهکار عنوان کرده:
حال که تیم اقتصادی دولت پیشبینی بهبود شرایط اقتصادی کشور را دارند، بهتر است تا این فرصت ها نیز از بین نرفته با سیاست های سنجیده اصلاح نرخ بهره، تقویت پایه پولی و هدایت نقدینگی به سمت تولید حمایت عملی خود از جهش تولید و فعالان بازار سرمایه را نشان میدهد.

علی صحرایی:
افت کنونی شاخص بورس مبنای بنیادی ندارد و اصلاح وضع موجود نیازمند تسریع نهادهای مسئول برای تصمیم گیری در مورد طرح های ارائه شده توسط کارشناسان بازار سرمایه است.
از سوی دیگر هماهنگی بانک مرکزی و سیاست های پولی با سازمان بورس برای حفظ ثبات بازار سرمایه ضروری است.

احمد نادری نماینده مجلس توییت کرده:
استیضاح وزیر بی کفایت اقتصاد که شامل 11 محور است، با 102 امضا به هیات رییسه مجلس ارسال شده و افتضاح بورس در صدر همه محورهاست.
علاوه بر آن، آنها که در تلوزیون مردم را تشویق به سرمایه گذاری در بورس کردند و سرمایه های مردم را به قتلگاه کازینو دولتی کشیدند، امروز بایستی پاسخگو باشند.
در انتها اقای رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته در پاسخ به آقای روحانی ((در گوش خود پنبه بگذارید تا خبر های خوب بورسی را نشنوید)) گفته یک مسلمان پنبه از گوش های رئیس جمهور درآورد که صدای مردم ستمدیده را بشنود.

همه ی این اتفاقات و صحبت ها تاثیر مثبت روانی را روی بورس گذاشته و امروز شاهد حمایت های حقوقی ها بوده ایم که در اکثر نماد های بزرگ در طرف خریدار پررنگ ظاهر شده اند.

 

 

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه