مراقب بورس باشید

مراقب بورس باشید
لوگو علیرضا محرابی
مراقب بورس باشید
خبرهای بازار بورس

دستور معاون اول رئیس جمهور آقای جهانگیری برای بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد: هیچ علامت منفی به بورس داده نشود.

وی در دستور خود خطاب به دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور نوشته است که به‌گونه‌ای در اصلاح شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد اقدام شود که هیچ علامت منفی به بورس داده نشود.

در ادامه نیز شریعتمداری در نامه خود درخواست کرده که شیوه نامه تنظیم بازار فولاد با هماهنگی وزارتخانه های صمت، کار و اقتصاد و مشارکت شرکت های بزرگ فولادی و تشکل های این زنجیره به گونه ای اصلاح شود که مشخص، شفاف، صریح و بدون امکان اعمال سلایق شخصی و غیرکارشناسی باشد و از ایجاد رانت توسط برخی افراد که مصداق واضح این موضوع هستند، جلوگیری گردد.

 

رضا محتشمی پور عنوان کرد: راه پس گرفتن رانت از فولادی ها، اخلال در قیمت گذاری و ارزان فروشی نیست بلکه مالیات است. در واقع اگر رانت به شرکت بالادستی داده شود و بعد بخواهیم با «قیمت­ گذاری» آن را به مصرف کننده برسانیم، سود از بخش تولید مستقیما به جیب عوامل غیرتولیدی می رسد؛ به عبارتی رانت پس گرفته نمی‌شود بلکه به افراد دیگری رسیده که نقشی در تولید نداشته اند.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram