افزایش نرخ سیمان خاکستری بیش از 35 درصد خواهد بود

افزایش نرخ سیمان خاکستری بیش از 35 درصد خواهد بود
لوگو علیرضا محرابی
افزایش نرخ سیمان خاکستری بیش از 35 درصد خواهد بود
خبرهای بازار بورس

بدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در مصاحبه با همفکران درباره افزایش قیمت سیمان سفید و سیمان خاکستری و سازوکار تعیین قیمت آن ها توضیحاتی داد.

شیخان درباره نحوه تعین قیمت سیمان سفید گفت: هر ساله مدیران عامل تولید کننده سیمان سفید، که تقریبا ۱۰ کارخانه هستند، با توافق خود نرخ فروش سیمان سفید را تعیین می‌کنند. قیمت گذاری این محصول توسط تولیدکنندگان و با توجه به تورم و شرایط بازار تعیین می شود. امسال هم مدیرعامل تولیدکننده سیمان سفید کمی کمتر از تورم سال ۹۹ نرخ فروش محصولات خود را افزایش دادند.

وی با بیان این نکته که مصرف سیمان سفید در کشور حدود یک تا دو درصد سیمان خاکستری است، در مورد تاثیر این افزایش قیمت در بازار سرمایه و صنعت ساختمان اظهار کرد: پس اگر فرض کنیم در یک سال ۶۰ میلیون تن سیمان خاکستری در کشور مصرف می‌شود، مصرف سیمان سفید حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن خواهد بود، در نتیجه با توجه به اینکه حجم فروش این محصول درصد کمی از بازار را در اختیار دارد تصور نمی کنم تغییرات قیمتی آن تاثیر زیادی در صنعت ساختمان باقی بگذارد.

شیخان در مورد نرخ افزایش سیمان خاکستری افزود: میزان افزایش نرخ سیمان خاکستری قطعا بیش از ۳۵ درصد خواهد بود و بعد از تکمیل امضاها در چند روز آینده، ابلاغ خواهد شد.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram